Tagi

mocny torun pediatra flis pocic vigantol dziecko roczny witamina konsultacja

Fora dyskusyjne

zobacz Vigantol (8)

zobacz Czy rocznemu dziecku można podawać Ribomunyl? (0)

zobacz nadmierne pocenie sie (3)

zobacz brązowe plamy na nodze dziecka!!! (0)

zobacz Silne pocenie się główki 11 mies . (1)

zobacz Isoprinosine - czy można podać noworodkowi? (5)

zobacz Witaminy (7)

zobacz witamina D3 (5)

zobacz dużo węzłów chłonnych (3)

zobacz Czy tak wygląda "zdrowy" pępek? (3)

zobacz uraz palca - proba o ocene RTG (4)

zobacz Uderzenie w głowę. (1)

zobacz MOJ 4- LETNI SYN MA PROBLEM Z POCENIEM SIE (2)

zobacz nadmierna potliwosc-fale goraca (1)

zobacz ZROTOWANA MIEDNICA U DZIECKA (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Roczne dziecko i mocne pocenie

Roczne dziecko i mocne pocenie

Piotr, 10-07-2006, 10:47

Witam Moje roczne dziecko strasznie sie poci. Jadac nawet wieczorem w chlodnym samochodzie ma na nosie krople potu i jest ogolnie caly mokry. Poci sie oczywiscie nie tylko w samochodzie - takze w domu na dworze - nawet gdy nie jest bardzo goraco. Ja tez naleze do ludzi pocacych sie mocno no ale maly w porownaniu ze mna poci sie o wiele bardziej. Dziecko przyjmuje caly czas vigantol. Zastanawiamy sie z zona czy moze oprocz tego jeszcze cos powinnismy dziecku dawac? Po konsultacji z lekarzem skonczylo sie na tym ze kazal zwiekszyc dawke vigantolu - no ale ja zadnej poprawy nie widze. Moze ktos mial podobny problem. Bede wdzieczny za podpowiedzi.

pozdrawiam Piotr

Re: Roczne dziecko i mocne pocenie | ajanisza, 10-07-2006, 11:21

Witam Moje się też pociło a szczególnie przed snem i podczas picia kaszy z butli - wystarczy, że pomyślała o śnie lub butelce już włosy były mokre. Koleżanki dziecku pociły się mocno nózki. Wszystko samo przeszło. Teraz sporadycznie jeszcze po dużym wysiłku lub dużej dawce wrażeń poci sie zasypiając. Ponoć to taki urok dzięcia. A.

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:e8st01$loh$1 [at] flis.man.torun.pl...
Witam Moje roczne dziecko strasznie sie poci. Jadac nawet wieczorem w chlodnym samochodzie ma na nosie krople potu i
jest
ogolnie caly mokry. Poci sie oczywiscie nie tylko w samochodzie - takze w domu na dworze - nawet gdy nie jest bardzo goraco. Ja tez naleze do ludzi pocacych sie mocno no ale maly w porownaniu ze mna poci sie o wiele bardziej. Dziecko przyjmuje caly czas vigantol. Zastanawiamy sie z zona
czy
moze oprocz tego jeszcze cos powinnismy dziecku dawac? Po konsultacji z lekarzem skonczylo sie na tym ze kazal zwiekszyc dawke vigantolu - no ale
ja
zadnej poprawy nie widze. Moze ktos mial podobny problem. Bede wdzieczny
za
podpowiedzi.

pozdrawiam Piotr

Re: Roczne dziecko i mocne pocenie | Piotr, 10-07-2006, 11:30

Moje się też pociło a szczególnie przed snem i podczas picia kaszy z butli - wystarczy, że pomyślała o śnie lub butelce już włosy były mokre. Koleżanki dziecku pociły się mocno nózki. Wszystko samo przeszło. Teraz sporadycznie jeszcze po dużym wysiłku lub dużej dawce wrażeń poci sie zasypiając. Ponoć to taki urok dzięcia. A.
Tez mam nadzieje ze samo przejdzie. Taki sam post napisalem na pl.soc.dzieci. Ktos mi odpisal ze zna przypadki mocnego pocenia sie dzieci a przyczyna byla tarczyca ;-( Moze bede musial zrobic badania krwi zeby sie upewnic ze to nie jakies dziadostwo.

pozdrawiam Piotr

Re: Roczne dziecko i mocne pocenie | Sławek SWP, 10-07-2006, 12:38

W: news:e8st01$loh$1 [at] flis.man.torun.pl Od: Piotr Było:
Witam Moje roczne dziecko strasznie sie poci. Jadac nawet wieczorem w chlodnym samochodzie ma na nosie krople ... ja zadnej poprawy nie widze. Moze ktos mial podobny problem. Bede wdzieczny za podpowiedzi.
Dlaczego "Vigantol"? www.leki.med.pl/l...&menu=3 Witamina D3 działa przeciwpotnie? Czy raczej zabezpiecza przed wypłukiwaniem potrzebnych związków z organizmu... Pocenie można zmniejszyć pijąc szałwię, ale stosowanie u dziecka bym uzgodnił z lekarzem, może nie warta skórka za wyprawkę.

Sławek SWP - Przy odpowiedzi na priv usuń 2 nadwyżki Ekspert to człowiek, który przestał myśleć - on wie :-) www.popieramjow.pl/jow.php

Re: Roczne dziecko i mocne pocenie | Piotr, 10-07-2006, 12:51

Dlaczego "Vigantol"? www.leki.med.pl/l...&menu=3 Witamina D3 działa przeciwpotnie? Czy raczej zabezpiecza przed wypłukiwaniem potrzebnych związków z organizmu... Pocenie można zmniejszyć pijąc szałwię, ale stosowanie u dziecka bym uzgodnił z lekarzem, może nie warta skórka za wyprawkę.

Pediatra twierdzi ze vigantol w jakis tam sposob wplywa na zmniejeszenie pocenia - byc moze ta wlasciwosc zabezpieczajaca przed wyplukiwaniem potrzebnych zwiazkow z organizmu to powoduje. Mysle ze musze skonsultowac moj problem z innym pediatra bo konsultacja z obecnym skonczy sie na zwiekszeniu dawki vigantolu ;-(

pozdrawiam Piotr

Re: Roczne dziecko i mocne pocenie | ajanisza, 10-07-2006, 14:20

Myślę, że konsultacje z innym pediatrą to dobre posunięcie. Mi pediatra też mówił, że nadmierne pocenie sie dziecka może być spowodowane też brakiem witaminy D3, którą małym dzieciom nalezy podawać dodatkowo w kropelkach. Witamina D3 występuje również w mleku i innych podawanych witaminach, ale to za mało. Objawem braku witaminy D3 jest pocenie się potylicy a następstwem krzywica. A.

Użytkownik "Piotr" napisał w wiadomości news:e8t49d$1ul$1 [at] flis.man.torun.pl...
Pediatra twierdzi ze vigantol w jakis tam sposob wplywa na zmniejeszenie pocenia - byc moze ta wlasciwosc zabezpieczajaca przed wyplukiwaniem potrzebnych zwiazkow z organizmu to powoduje. Mysle ze musze skonsultowac moj problem z innym pediatra bo konsultacja z obecnym skonczy sie na zwiekszeniu dawki vigantolu ;-(

pozdrawiam Piotr

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Choroby wieku dziecięcego. Poradnik Choroby wieku dziecięcego. Poradnik

Poradnik antybiotykoterapii w pediatrii Poradnik antybiotykoterapii w pediatrii

Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej

Oznaki życia. Przypadki z Intensywnej Terapii Oznaki życia. Przypadki z Intensywnej Terapii

Migrena - praktyczny poradnik Migrena - praktyczny poradnik