Tagi

obydwa zrenica wzrok przedmiot rozszerzyc widziec patrzyc myslec skupic odleglosc

Fora dyskusyjne

zobacz Dziwne postrzeganie obrazów, zmysł wzroku, problem z umysłem (0)

zobacz Problem z okiem (1)

zobacz problem z postrzeganiem (0)

zobacz Podwojne widzenie, chyba normalne (6)

zobacz Jak długo działają krople do oczu (1)

zobacz Wybór szkieł (1)

zobacz Jakie soczewki kontaktowe (0)

zobacz Widzenie dużej ilości szczegółów (0)

zobacz Oczy widzą czy nie widzą ? (3)

zobacz Dziwna sytuacja (0)

zobacz Zez (3)

zobacz Lepiej patrzyć na małe literki czy na duże? (1)

zobacz Blizna na rogówce (0)

zobacz Boję się szkoły. (12)

zobacz wieczorne nadmierne rozszerzenie źrenic i bół głowy nad kark (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Rozszerzone zrenice.

Rozszerzone zrenice.

do_mi, 13-08-2006, 01:43

Witam Wszystkich.

Od trzech badz nawet czterech miesiecy zauwazylem u siebie rozszerzenie zrenic. To wyglada tak, jakbym sie czegos nacpal, a nic nie biore. Zrenice rozlewaja sie na cale oko. Nawet patrzac w lustro troche strasznie to wyglada. Nie zawsze rozszerzone sa jednakowo w obydwu oczach. Czasami lewa jest wieksza lub na odwrot. Od jakichs 4 tygodni - miesiac - moge kontrolowac wielkosc zrenic intensywanie o nich myslac. To nie jest zaden dowcip. Po prostu wystarczy, ze skupie sie na danym oku a zrenica automatycznie powieksza sie i nie jest to uwarunkowane efektami swietlnymi (ciemnosc/jasnosc). bylem z tym problemem u lekarza i poradzil mi abym wykonal tomografie komputerowa glowy, w celu wyeliminowania jakichs przyczyn somatycznych. Wiec z niecierpliwoscia czekam na badanie. Moze dodatkowo wybiore sie do okulisty, poniewaz mam jeszcze jeden problem z oczami. Otoz zrobcie eksperyment - prosty, nie wymagajacy zadnych dodatkowych rekwizytow. Skupcie wzrok na jakims przedmiocie przed Wami. Odleglosc moze byc dowolna. Teraz partrzac sie - nie odrywajac wzroku od tamtego przedmiotu, na ktym skupiliscie uwage - wyciagnijcie przed siebie jeden palec, tak aby znajdowal sie na wysokosci oczu, w odleglosci ok 20 cm od twarzy. Caly czas partrzcie sie na tamten przedmiot i powiedzcie ile palcow widzicie? Powinniscie widziec jeden, a ja widze dwa. Tak dzieje sie z kazda rzecza. Moge ja zobaczyc normalnie, a moge tez ja sobie rozdwoic. To tak jakbym kazdym okiem patrzyl na dana rzecz niezaleznie - nie skupial ogniskowych obydwu oczu w jednym punkcie. Troche to dziwne. Tak dzieje sie juz od kilkunastu lat. Co o tym myslicie?

Dzieki, pozdrawiam. Piotr.

Re: Rozszerzone zrenice. | Anchesenamon, 16-08-2006, 22:40

witam! Nierówno rozszerzone źrenice to anizokoria, ma ją około 20 % populacji bez żadnej podobno szczególnej przyczyny. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego jeśli różnica między źrenicami nie przekracza 1 mm, tak przynajmniej powiedział mi lekarz. Oczywiście nie jest to regułą, tym bardziej ,ze nierówność źrenic u siebie obserwujesz od niedawna.Dlatego koniecznie powinieneś przejść badania, bowiem taki objaw może świadczyć o procesie chorobowym toczącym się w oku albo w CUN .

pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Cztery pory smaku Cztery pory smaku

Pedagogika (wydanie 2) Pedagogika (wydanie 2)

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Leksykon zdrowia Leksykon zdrowia

Widzieć bez okularów Widzieć bez okularów