Powiązane leki
(opisy)

Tagi

kolega szanowny doktor zawodowy ziolkowski wrog avast opinia przyjsc kitel

Fora dyskusyjne

zobacz analogi insuliny nie będą refundowane (0)

zobacz Mocny ból głowy przy podnieceniu (0)

zobacz Poszukuję neurologa Gliwice (0)

zobacz Omamy słuchowe i wzrokowe (4)

zobacz dobry okulista (0)

zobacz rezonans kolana-prosze o wypowiedz na temat wyniku (0)

zobacz wrogi śluz (2)

zobacz prosze przetłómaczenie (3)

zobacz EKG - proszę o interpretację (0)

zobacz kursy pierwszej pomocy (0)

zobacz Objawy podobne do WZW C (0)

zobacz Miażdżyca (0)

zobacz Profil "Symphony" (2)

zobacz Jaki lek na pieczenie jezyka i ust (3)

zobacz choroby zawodowe (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Nowe forum o lekarzach: doktory.pl

Nowe forum o lekarzach: doktory.pl

Admin doktory.pl, 28-08-2006, 22:58

Witam,

Pozwolę sobie ogłosić, że założyłem nowe forum mające służyć wymianie informacji i opinii o lekarzach. W tej chwili ze względu na wiek raczkujący prawie nie ma postów, dlatego szczególnie mile widziani są ludzie którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami z lekarzami, np. polecić dobrego specjalistę. Jest forum ogólne i działy dla większych miast (w razie potrzeby zakładam nowe). Osoby zainteresowane zapraszam na stronę doktory.pl.

Pozdrowienia Admin doktory.pl

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Kaja, 28-08-2006, 23:59

Admin doktory.pl napisał(a):

potrzeby zakładam nowe). Osoby zainteresowane zapraszam na stronę doktory.pl.
Dlaczego doktory, a nie doktorzy? :-( A może dochtory będzie lepiej? ;-)

Kaja

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Bieniek, 29-08-2006, 11:07

On Mon, 28 Aug 2006 21:59:27 +0200, Kaja wrote:

Eeeetam, od razu konowały najlepiej.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Tylko uogólnienia mogą tworzyć naukę, nie pojedyńcze fakty. /Claude Bernard/

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Li, 29-08-2006, 13:07

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:1br0j9g4a2gaa.dlg [at] always.coca.cola...
On Mon, 28 Aug 2006 21:59:27 +0200, Kaja wrote:

Nie, nie, nie. Po prostu mordercy w białych kitlach.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Henryk Ziolkowski, 29-08-2006, 13:30

Marek Bieniek wrote:

Jak najbardziej. Ostatnio rozmawialem z osoba ktora z powodu ciezkiej choroby czlonka rodziny, miala do czynienia z polska sluzba zdrowia przez okolo miesiac.

Opinia byla taka: ja raczej wole zdechnac gdzies w metro, niz miec do czynienia z polskimi lekarzami i pielegniarkami. Ta osoba nie miala na mysli kwalifikacji zawodowych (nie ma pojecia o medycynie), ale sposob traktowania pacjenta.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Li, 29-08-2006, 14:55

Użytkownik "Marek." napisał w wiadomoci news:ed15ru$nsr$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
: : Nie, nie, nie. Po prostu mordercy w białych kitlach. :

Tylko po co im te kitle ???
Sdzc po prezentowanych opiniach prasowych (i zasłyszanych), to chyba po to, by mieli gdzie wkładać otrzymywane łapówki;-)

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek., 29-08-2006, 15:13

: : Nie, nie, nie. Po prostu mordercy w białych kitlach. :

Tylko po co im te kitle ???

--- avast! antywirus: Wychodzace wiadomosc czysta. Baza sygnatur wirusow (VPS): 0635-1, 2006-08-28 Przetestowano na: 06-08-29 13:13:48 avast! - Copyright (c) 1988-2006 ALWIL Software. www.avast.com

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek., 29-08-2006, 15:48

Użytkownik "Marek Li" napisał w wiadomoci news:ed16fu$cff$1 [at] news.onet.pl... : Użytkownik "Marek." napisał w wiadomoci : news:ed15ru$nsr$1 [at] atlantis.news.tpi.pl... : > : > : : > : Nie, nie, nie. Po prostu mordercy w białych kitlach. : > : : > : > Tylko po co im te kitle ??? : : Sdzc po prezentowanych opiniach prasowych (i zasłyszanych), to chyba : po to, by mieli gdzie wkładać otrzymywane łapówki;-) : No to rozumiem , a białe bo forsa w białej kopercie

--- avast! antywirus: Wychodzace wiadomosc czysta. Baza sygnatur wirusow (VPS): 0635-1, 2006-08-28 Przetestowano na: 06-08-29 13:49:00 avast! - Copyright (c) 1988-2006 ALWIL Software. www.avast.com

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Bieniek, 29-08-2006, 16:50

On Tue, 29 Aug 2006 11:30:38 GMT, Henryk Ziolkowski wrote:

Jak najbardziej. Ostatnio rozmawialem z osoba ktora z powodu ciezkiej choroby czlonka rodziny, miala do czynienia z polska sluzba zdrowia przez okolo miesiac. Opinia byla taka: ja raczej wole zdechnac gdzies w metro, niz miec do czynienia z polskimi lekarzami i pielegniarkami.
Im więcej takich osób, tym lepiej. Odprowadzają składki, a nie korzystają - ergo dla Religi i jego współpracowników (bo nie lekarzy przecież) czysty zysk. Niestety z reguły kończy się na deklaracjach, a kiedy przychodzi co do czego, to tacy właśnie w izbach przyjęć krzyczą najgłośniej, że im się wszystko należy.

Ta osoba nie miala na mysli kwalifikacji zawodowych (nie ma pojecia o medycynie),
Zgadza się - właśnie tacy o medycynie wiedzą najwięcej.

ale sposob traktowania pacjenta.
Bo oczywiście wszyscy traktują pacjenta i jego rodzinę źle. Tak, jak wszyscy księża są pedofilam, a wszyscy ministrowie spraw zagranicznych byli sowieckimi agentami.

Gratuluję szerokich horyzontów i niezależności myślenia.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Admin doktory.pl, 29-08-2006, 19:31

---

Nie przyszło mi do głowy dochtory jak kupowałem domenę :) doktory.pl - żeby nazwa była z jajem. A lekarze.pl było zajęte. Ja tam nie mam nic przeciwko lekarzom, chodzi tylko o to żeby mieć kontakt z tymi milszymi i bardziej kompetentnymi ludźmi, w sumie po to założyłem forum żeby móc polecić dobrego lekarza lub zapytać o dobrego lekarza. Skoro już mowa o kondycji służby zdrowia w Polsce to moim zdaniem pomogłoby wprowadzenie symbolicznych opłat za wizytę, np. 5zł. Raz że wpłynęłoby trochę kasy a dwa że tłok byłby mniejszy.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | "Paweł W.", 30-08-2006, 00:30

Admin doktory.pl napisał(a):

-

Nie przyszło mi do głowy dochtory jak kupowałem domenę :) doktory.pl - żeby nazwa była z jajem. A lekarze.pl było zajęte. Ja tam nie mam nic przeciwko lekarzom, chodzi tylko o to żeby mieć kontakt z tymi milszymi i bardziej kompetentnymi ludźmi, w sumie po to założyłem forum żeby móc polecić dobrego lekarza lub zapytać o dobrego lekarza. Skoro już mowa o kondycji służby zdrowia w Polsce to moim zdaniem pomogłoby wprowadzenie symbolicznych opłat za wizytę, np. 5zł. Raz że wpłynęłoby trochę kasy a dwa że tłok byłby mniejszy.

A co z ochroną danych osobowych? Nawet jakby o mnie dobrze pisali, to nie bardzo chcę figurować na jakichś listach.

SCIO ME NIHIL SCIRE

pawelek79NIE-SPAMOWAĆo2.pl

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Henryk Ziolkowski, 30-08-2006, 05:17

I z czym to sie szanowny Pan tak zgadza? Nie jest szanowny Pan przypadkiem lekarzem? Sadzac z odpowiedzi, Pan nie czyta, Pan nie slucha, Pan nie mysli, Pan po prostu jest przekonany ze Pan wie i ze kazdy musi Pana sluchac.. Wyraznie napisalem, ze ta osoba nie oceniala wiedzy i zdolnosci zawodowej. Jezeli taki zestaw slow przekracza Panska zdolnosc zrozumienia to moze jeszcze raz i troszeczke inaczej: ZNACZY ta osoba nie wie nic o medycynie, a ocenia pracownikow sluzby zdrowia tylko i wylacznie pod katem traktowania pacjenta.

Tak, jak wszyscy księża są pedofilam, a wszyscy ministrowie spraw zagranicznych byli sowieckimi agentami.
Typowa odzywka zaslepionego demagoga. Odpowiednik polowania slepakami. I tak nic nie ustrzele ale przynajmniej halasu narobie.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Krzysztof (Suzuki Kokushu), 30-08-2006, 10:37

Henryk Ziolkowski napisał:

I z czym to sie szanowny Pan tak zgadza? Nie jest szanowny Pan przypadkiem lekarzem?
Błąd stylistyczny: najbardziej obraźliwe określenie należy zostawić sobie na koniec.

Krzysiek, EBP W Polsce za humanistę uchodzi nie ten, kto zna łacinę i grekę, ale ten który miał w szkole dwóję z matematyki

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Bieniek, 30-08-2006, 11:14

On Wed, 30 Aug 2006 03:17:24 GMT, Henryk Ziolkowski wrote:

I z czym to sie szanowny Pan tak zgadza?
A do czego szanowny Pan się odnosi? Nie widzę, bo był Pan łaskaw wyciąć, więc nie sposób odpowiedzieć.

Nie jest szanowny Pan przypadkiem lekarzem?
Owszem, jestem.

Sadzac z odpowiedzi, Pan nie czyta, Pan nie slucha, Pan nie mysli,
A po czym konkretnie sądząc?

Pan po prostu jest przekonany ze Pan wie i ze kazdy musi Pana sluchac..
A gdzie tak napisałem? Szanowny Pan wkłada mi w usta różne rzeczy, wbrew mojej woli zresztą, a ja tego bardzo nie lubię.

Wyraznie napisalem, ze ta osoba nie oceniala wiedzy i zdolnosci zawodowej.
Trudno oceniać "zdolności zawodowe" lekarza w oderwaniu od zdolności interakcji z pacjentem. Relacja lekarz-pacjent jest immanentnym składnikiem wymienionych przez szanownego Pana "zdolności".

Jezeli taki zestaw slow przekracza Panska zdolnosc zrozumienia to moze jeszcze raz i troszeczke inaczej: ZNACZY ta osoba nie wie nic o medycynie, a ocenia pracownikow sluzby zdrowia tylko i wylacznie pod katem traktowania pacjenta.
To troszkę tak, jak ocenianie samochodu wyłącznie po kolorze lakieru. Owszem, są tacy, którzy na pytanie "jaki kupiłeś samochód" odpowiadają "czerwony", jednak nie trzeba być absolwentem politechniki, żeby wiedzieć, czy samochodem jeździ się fajnie, czy nie. I dlaczego.

Lekarz ma za zadanie leczyć (jak również rozpoznawać, a także zapobiegać). Żeby być skuteczny musi być komnikatywny, nie musi być ani miły, ani uprzejmy. Czasami wręcz musi być niemiły (oczywiście nie mam pojęcia jak wyglądała opisywana przez znajomego znajomego sytuacja, więc oczywiście jest możliwe, że osoba ta trafiła po prostu na chama - wszędzie tacy bywają).

Oczywiście, lepiej dla obu stron, jeśli lekarz jest uprzejmy, grzeczny i sprawia wrażenie życzliwego. I w większości przypadków tak jest, zwłaszcza, jeśli relacja między lekarzem a pacjentem przynosi korzyści obu stronom (a tak często nie jest).

Typowa odzywka zaslepionego demagoga. Odpowiednik polowania slepakami. I tak nic nie ustrzele ale przynajmniej halasu narobie.
Skoro tak, to może jeszcze raz i trochę inaczej: wnioskowanie na temat całej grupy zawodowej na podstawie incydentalnych obserwacji to albo nadużycie, albo głupota, a najpewniej i jedno, i drugie.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Tylko uogólnienia mogą tworzyć naukę, nie pojedyńcze fakty. /Claude Bernard/

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Henryk Ziolkowski, 31-08-2006, 07:04

Brawo, brawo, brawo. Najzupelniej, w 100% sie zgadzam. Doskonale sobie zdajemy sprawe co powoduje ze immanentny skladnik wystepuje a co jest powodem jego braku.

Lekarz ma za zadanie leczyć (jak również rozpoznawać, a także zapobiegać). Żeby być skuteczny musi być komnikatywny, nie musi być ani miły, ani uprzejmy.
Popatrzcie ludziska, a w tych wszystkich Szwecjach, Angliach, Niemcach i innych Irlandiach czy Hamerykach, to polski lekarz przechodzi nieprawdopodobna metamorfoze. Tak nagle, bez "powodu" nagle staje sie i mily i grzeczny i uprzejmy i potrafi zapytac o sprawy rodzinne i co wprost nie do wiary nawet potrafi zapamietac do nastepnego razu tego typu info. Powiem Panu CUD! Normalnie CUD! Polski lekarz zaraz po przekroczeniu zachodniej granicy, jak wstretna gasienica w pieknego motylka sie zamienia. I dlaczego? Wie Pan dlaczego? Powiem Panu dlaczego. Niech by tylko taki co to w Polsce "nie musi" byc grzeczny i mily, sprobowal "nie musiec" tam gdzie placa eurami, to szybko by pomaszerowal podlogi w ustepach zmywac. No a kto z dyplomem universytetu chce ustepy lizac?

Skoro tak, to może jeszcze raz i trochę inaczej: wnioskowanie na temat całej grupy zawodowej na podstawie incydentalnych obserwacji to albo nadużycie, albo głupota, a najpewniej i jedno, i drugie.
Nie ja wymyslilem np "pije jak szewc" "dilerzy to zlodzieje" "adwokaci to..." itd itd.
Incydentalne obserwacje mowi Pan? Ciekawe. Bardzo ciekawe. Cala Polska jak dluga i szeroka na sluzbe zdrowia sie uwziela. Tak sobie, z niczego. Polacy jednego dnia sie zmowili i obrali sobie lekarzy jako kozla ofiarnego. Jest Pan normalny wyciagajac takie wnioski? Nikt nie "pluje" na lekarzy, za to ze sa lekarzami. Lekarze sami dorobili sie opinii jaka maja. Kazda grupa zawodowa dlugo i "ciezko" pracowala, zeby spoleczenstwo obdarzylo ja taka opinia, na jaka ta grupa zasluguje.
Osobiscie z powodu bliskiej mi osoby mialem przez kilka tygodni do czynienia z duzym szpitalem i personelem tam zatrudnionym. Z tego co doswiadczylem i widzialem to powiem Panu tyle i to nie jest ani zart ani bufonada: jak przyjdzie moj czas, zeby zdac sie na polski personel medyczny to u siebie w kuchni wsadze glowe do piekarnika i otworze gaz.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Bieniek, 31-08-2006, 12:02

On Thu, 31 Aug 2006 05:04:45 GMT, Henryk Ziolkowski wrote:

Brawo, brawo, brawo. Najzupelniej, w 100% sie zgadzam. Doskonale sobie zdajemy sprawe co powoduje ze immanentny skladnik wystepuje a co jest powodem jego braku.
Jeżeli nie wiadomo o co adwersarzowi chodzi, to chodzi o pieniądze - mam rację? Ależ oczywiście, że wynagrodzenie wpływa na jakość pracy. Doprawdy nie wiem, dlaczego istnieje powszechne przekonanie, że w niektórych grupach zawodowych tak nie jest, czy też tak nie powinno być. Kiepsko opłacany pracownik to kiepski pracownik i o ile na pewno zrobi to, co o czym wie, ze musi zrobić celem uniknięcia odpowiedzialności dyscyplinarnej czy też karnej, to co do reszty - zależy ona od jego dobrej woli. A o dobrą wolę obecnie trudno.

Obecnie w dobrym tonie jest mieć o lekarzach opinię najgorszą z możliwych. Nie tylko o lekarzach zresztą, ale o nich właśnie teraz rozmawiamy. Problem polega jednak nie tylko na tym, czy opinia ta ma jakieś racjonalne uzasadnienie, czy nie. Parafrazując cytat z jednej z moich ulubionych książek: człowiek zachowuje się tak, jak go traktują, staje się tym, czym wmawiają mu, ze jest. I to też jest jedną przyczyn stanu o którym rozmawiamy.

Popatrzcie ludziska, a w tych wszystkich Szwecjach, Angliach, Niemcach i innych Irlandiach czy Hamerykach, to polski lekarz przechodzi nieprawdopodobna metamorfoze. Tak nagle, bez "powodu" nagle staje sie i mily i grzeczny i uprzejmy i potrafi zapytac o sprawy rodzinne i co wprost nie do wiary nawet potrafi zapamietac do nastepnego razu tego typu info.
A dlaczego? Ano dlatego, że lekarz w cywilizowanych krajach po pierwsze cieszy się szacunkiem, a po drugie stosownie zarabia.

Powiem Panu CUD! Normalnie CUD! Polski lekarz zaraz po przekroczeniu zachodniej granicy, jak wstretna gasienica w pieknego motylka sie zamienia. I dlaczego? Wie Pan dlaczego? Powiem Panu dlaczego. Niech by tylko taki co to w Polsce "nie musi" byc grzeczny i mily, sprobowal "nie musiec" tam gdzie placa eurami, to szybko by pomaszerowal podlogi w ustepach zmywac. No a kto z dyplomem universytetu chce ustepy lizac?
Jaka płaca, taka praca. Nikomu w Europie nie przyjdzie płacić lekarzowi poniżej 2 euro za godzinę pracy, tak jak to się robi w Polsce. Nikomu w UK nie przyjdzie do głowy, żeby lekarz po to, żeby się utrzymać pracował 14 godzin dziennie. Nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby w czasie przeznaczonym na korespondencję lub dokształcanie (a każdy GP w UK ma zagwarantowane IRC 2 godziny dziennie na korespondencję) robił on cokolwiek innego. Bo to są kraje cywilizowane, drogi Panie.

Kiedy ostatnio widział Pan szewca? I co, pijany był? Poza tym o ile mnie common sense nie myli, to szewc klnie, a nie pije.

Nie rozumiem pytania.

Media to potężna siła. Wpływać na umysły maluczkich za jej pomocą jest bardzo łatwo. Kiedyś wrogiem był imperializm, potem wrogiem były komuchy, a teraz wrogiem staje się inteligencja, a raczej to, co z niej pozostało - wróg o tyle wygodny, że namacalny, widoczny gołym okiem. A że z inteligentów najłatwiejszy dostęp pospólstwo ma do lekarzy, księży i nauczycieli, to na nich wiesza się teraz psy, gdzie popadnie i jak popadnie. Jak widać - skutecznie, bo trudno w kolejce czy tramwaju usłyszeć dobre słowo na ich temat. Bo nic tak nie konsoliduje Polaków, jak wspólny wróg. A że lekarze są wrogiem publicznym nie ulega wątpliwości - sam Religa ma zamiar zadać cios wrażej grupie, osłabiając samorząd lekarski, który śmiał się wstawić za protestującymi kolegami.

Księża na księżyc, lekarze na madagaskar. Ciekawe kto będzie następny.

Osobiscie z powodu bliskiej mi osoby mialem przez kilka tygodni do czynienia z duzym szpitalem i personelem tam zatrudnionym. Z tego co doswiadczylem i widzialem to powiem Panu tyle i to nie jest ani zart ani bufonada: jak przyjdzie moj czas, zeby zdac sie na polski personel medyczny to u siebie w kuchni wsadze glowe do piekarnika i otworze gaz.
Z racji wykonywanego zawodu codziennie mam do czynienia z dużym szpitalem, a z racji choroby najbliższych ostatnio miałem kontakt nie tylko ze swoim. Nie mogę powiedzieć nic złego na temat kolegów, z którymi miałem kontakt w tym kontekscie, a co do mnie - trzeba by zapytać tych, którzy mieli kontakt ze mną...

A jeśli rzeczywiście ma Pan tendencje samobójcze, tak jak Pan pisze, to proponuję kontakt z psychologiem lub psychatrą.

m.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Krzysztof (Suzuki Kokushu), 31-08-2006, 12:33

Marek Bieniek napisał:
Kiedyś wrogiem był imperializm, potem wrogiem były komuchy, a teraz wrogiem staje się inteligencja, a raczej to, co z niej pozostało - wróg o tyle wygodny, że namacalny, widoczny gołym okiem. A że z inteligentów najłatwiejszy dostęp pospólstwo ma do lekarzy, księży i nauczycieli, to na nich wiesza się teraz psy, gdzie popadnie i jak popadnie.
Jeden z moich *starszych* kolegów, po doświadczeniach zawodowych w różnych krajach, stwierdził, że jak socjaliści dochodzą do władzy to pierwsze co robią, biorą się za lekarzy.

Krzysiek, EBP Polska scena polityczna dzieli się na socjalistów pobożnych i socjalistów bezbożnych.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Bieniek, 31-08-2006, 13:18

On Thu, 31 Aug 2006 10:33:14 +0200, Krzysztof (Suzuki Kokushu) wrote:

Jeden z moich *starszych* kolegów, po doświadczeniach zawodowych w różnych krajach, stwierdził, że jak socjaliści dochodzą do władzy to pierwsze co robią, biorą się za lekarzy.
Trudno z tym polemizować... Choć chciałoby się, żeby było jak...

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek at epic pl) Różnica między PRL-em a RP jest taka jak między zakładem karnym, a zakładem dla umysłowo chorych. (Marcin Wolski)

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Li, 01-09-2006, 01:04

Użytkownik "Henryk Ziolkowski" napisał w wiadomości news:44F6777C.408F36A8 [at] wp.pl...

powiem Panu tyle i to nie jest ani zart ani bufonada: jak przyjdzie moj czas, zeby zdac sie na polski personel medyczny to u siebie w kuchni wsadze glowe do piekarnika i otworze gaz.
Mam nadzieję, że nie mieszkasz w bloku. Bo jeśli we własnym domu, to rób co chcesz.

Re: Nowe forum o lekarzach: doktory.pl | Marek Li, 01-09-2006, 01:09

Użytkownik "Krzysztof (Suzuki Kokushu)" napisał w wiadomości news:xo1457hbkw2d$.khi6prbl9qbc$.dlg [at] 40tude.net...

Marek Bieniek napisał: Jeden z moich *starszych* kolegów, po doświadczeniach zawodowych w różnych krajach, stwierdził, że jak socjaliści dochodzą do władzy to pierwsze co robią, biorą się za lekarzy.
To ten kolega chyba nie wie jak jest w Szwecji, gdzie od baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wielu lat rządzi z drobną przerwą partia socjalistyczna. I tak się srodze zawzięli na lekarzy, że taki rodzinny zarabia u nich więcej niż jakikolwiek urzędnik państwowy, nawet wysokiego szczebla. Kolega musiał mieć jakiś uraz, czy cuś:-)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zanim przyjdzie lekarz Zanim przyjdzie lekarz

Pułapka anoreksji Pułapka anoreksji

Jak się zdrowo zestarzeć? Jak się zdrowo zestarzeć?

Jak żyć zdrowo. Katechizm zdrowia Jak żyć zdrowo. Katechizm zdrowia

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Dla kobiet w ciąży Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Dla kobiet w ciąży