Powiązane leki
(opisy)

Specific Slim Lekkie Nogi

Elmetacin (Indometacinum)

Escalar (Aesculus hippocastanum, Arnica montana, Calendula officinalis)

Ketopronil (Ketoprofenum)

Olfen Patch (Diclofenacum natricum)

Płyn Burowa (Aluminii subacetatis solutio)

Rheumon (Etofenamatum)

Sapoven T (Aesculus hippocastanum, Troxerutinum)

Traumon (Etofenamatum)

Homeodose 20

Tagi

kolano zakladac gips noga stabilizator sciagnac lekki ortopeda skrecenie rehabilitacja

Fora dyskusyjne

zobacz BÓL KOSTKI PO WIELOKROTNYCH SKRĘCENIACH (7)

zobacz skrecony staw skokowy (13)

zobacz Rehabilitacja lekkiego skręcenia kolana (1)

zobacz Uszkodzone kolano? (0)

zobacz Problem ze stawem skokowym (1)

zobacz Staw skokowy (6)

zobacz Problem ze stawami - koniec tańca? (8)

zobacz po skręceniu kolana mam szanse jezdzic jeszcze na nartach? (4)

zobacz Uraz kolana (0)

zobacz Kolano - Piłka (6)

zobacz naderwane więzadło boczne - sprzeczne opinie (1)

zobacz Problem z kolanem (2)

zobacz Skurcze w łydce a złamanie kolana (0)

zobacz kontuzja kolana (1)

zobacz Połamane nogi (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Rehabilitacja po skreceniu kolana

Rehabilitacja po skreceniu kolana

sznury, 01-09-2006, 15:32

Witam,

zbliza sie okres ( za 10 dni ) sciagniecia mi gipsu po urazie-skreceniu kolana. Oficjalna diagnoza byla taka : skrecenie kolana bez krwiaka z uszkodzeniem wiezadla podocznego piszczelowego. Rozne czytalem i zastanawiam sie jak to bedzie z rehabilitacja i moim powrotem do chodzenia o wlasnych nogach. Gips jest na 6 tyg wiec moej pytania: 1. Jakiego typu rehabilitacje sa skuteczne i naprawde pomagaja w moim przypadku? 2. Wiem ze to jeszcze za wczesnie ale czy bedzie mi koniecznie potrzebny stabilizator? 3. Jesli uraz goil sie dobrze to po jakim okresie bede mog " w miare swodobnie chodzic " zakladajac ze bede cwiczyl noge? 4. Czy cos jeszcze jest dla mnie wazne w tym temacie o czym nie wspomnialem.

Jestem troche zaklopotany poniewaz pod koniec wrzesnia mam swoj wlasny slub i chcialbym zatanczyc z moja zona, a nie wiem na ile bede mogl sobie pozwolic..

Pozdrawiam Marcin

Re: Rehabilitacja po skreceniu kolana | Wiola, 01-09-2006, 19:33

Witam,

zbliza sie okres ( za 10 dni ) sciagniecia mi gipsu po urazie-skreceniu kolana. Oficjalna diagnoza byla taka : skrecenie kolana bez krwiaka z uszkodzeniem wiezadla podocznego piszczelowego. Rozne czytalem i zastanawiam sie jak to bedzie z rehabilitacja i moim powrotem do chodzenia o wlasnych nogach. Gips jest na 6 tyg wiec moej pytania: 1. Jakiego typu rehabilitacje sa skuteczne i naprawde pomagaja w moim przypadku?
Napewno kinezyterapia i wspomagajaco mozesz miec coś z fizykoterapii
2. Wiem ze to jeszcze za wczesnie ale czy bedzie mi koniecznie potrzebny stabilizator?
Jesli chcesz potańczyc na swoim weselu to lepiej się zaopatrz chociaż w opaske stabilizujaca której nie bedzie tak widac pod spodniami a bedziesz czuł sie pewniej. Stabilizatora się nie powinno nosic stale bo Ci to bardziej osłabi kolano

3. Jesli uraz goil sie dobrze to po jakim okresie bede mog " w miare swodobnie chodzic " zakladajac ze bede cwiczyl noge?
To zależy ile czasu nosiłeś gips i jaki jest rodzaj uszkodzenia więzadła,kolano może Ci na początku "uciekac" na bok. Duzo zalezy tez od tego w jakim stopniu po sciagnięciu gipsu będzą osłabione mięśnie

4. Czy cos jeszcze jest dla mnie wazne w tym temacie o czym nie wspomnialem.
Sprawnośc nogi będzie zalezała od tego jak na początku o nią zadbasz dlatego o rehabilitację staraj sie zaraz po ściągnięciu gipsu a nie jak to lubi odsyłac nasz NFZ po miesiącach Pozdrawiam i życzę powodzenia
Jestem troche zaklopotany poniewaz pod koniec wrzesnia mam swoj wlasny slub i chcialbym zatanczyc z moja zona, a nie wiem na ile bede mogl sobie pozwolic..

Pozdrawiam Marcin

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Rehabilitacja po skreceniu kolana | sznury, 02-09-2006, 11:35

Wiola wrote:

Napewno kinezyterapia i wspomagajaco mozesz miec coś z fizykoterapii

Jesli chcesz potańczyc na swoim weselu to lepiej się zaopatrz chociaż w opaske stabilizujaca której nie bedzie tak widac pod spodniami a bedziesz czuł sie pewniej. Stabilizatora się nie powinno nosic stale bo Ci to bardziej osłabi kolano
Jakie jest z tymi stabilizatorami ( przedzial cenowy bardzo rozpiety ) bo dowiedzialem sie ze NFZ nie refunduje kosztow prz zakupie ...

To zależy ile czasu nosiłeś gips i jaki jest rodzaj uszkodzenia więzadła,kolano może Ci na początku "uciekac" na bok. Duzo zalezy tez od tego w jakim stopniu po sciagnięciu gipsu będzą osłabione mięśnie
Gpis w sumie 6 tyg z tego 2 to gpis ciezki ( taki prawdziwy ) a reszta to "gips lekki" w lekkim gipsie dosc duzo chodzilem o kuli i po domu poza tym wykonywalem cwiczenia napinajac miesien uda (zalecenie ortopedy).

Sprawnośc nogi będzie zalezała od tego jak na początku o nią zadbasz dlatego o rehabilitację staraj sie zaraz po ściągnięciu gipsu a nie jak to lubi odsyłac nasz NFZ po miesiącach
O rehabilitacje postaralem sie 2 dni po zalozeniu gpisu i udalo sie zapisac na dzien po sciagnieciu. To samo dotyczylo wizyty u ortopedy zadzwonilem 2 sierpnia czyli zaraz po zalozeniu (tak mi polecil ortopeda ktory zakladal gips ), pani w rejestracji powiedziala ze najwczesniej 15 wrzesien na to ja ze swietnie ( pani byla zdziwiona ) bo to niedaleko po sciagnieciu ... :)

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Uzdrawianie energia kolorów Uzdrawianie energia kolorów

Muzykoterapia w rehabilitacji i profilaktyce Muzykoterapia w rehabilitacji i profilaktyce

Wybrane zagadnienia rehabilitacji neuropsychologicznej Wybrane zagadnienia rehabilitacji neuropsychologicznej

Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym Edukacja i rehabilitacja osób z upośledzeniem umysłowym

Rozszczep wargi i podniebienia - poradnik dla rodziców Rozszczep wargi i podniebienia - poradnik dla rodziców