Powiązane leki
(opisy)

Oc-35 (Cyproteroni acetas, Ethinylestradiolum)

Vaniqa (Eflornithinum)

Cyprodiol (Ethinylestradiolum, Cyproteroni acetas)

KC-24 Woman

Klimakt-Heel

Soy up

Azalia (Desogestrelum)

Cerazette (Desogestrelum)

Estraderm TTS (Estradiolum)

Lesine (Ethinylestradiolum, Drospirenonum)

Tagi

tyranozaur owlosienie porobic rafik hormonalny udac nadmierny siliana kobieta zwlekac

Fora dyskusyjne

zobacz niski glos nadmierne owłosienie i brak okresu (3)

zobacz Problemy z nadmiernym owłosieniem u nastolatki (8)

zobacz hormony (4)

zobacz nadmierne owłosienie (1)

zobacz lek-LUTENYL (6)

zobacz Uciążliwe włoski (3)

zobacz owłosienie (0)

zobacz owłosienie wokół sutków (6)

zobacz Biorę IZOTEK, mogę iść do endokrynologa z problemem owłosien (3)

zobacz nadmierne owłosienie (2)

zobacz zbyt duze owłosienie kobiety (5)

zobacz nadmierne owłosienie (5)

zobacz brak okresu22 lata (15)

zobacz Nadmierna senność (2)

zobacz Owlosienie na jednym z ud? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » nadmierne owlosienie u kobiet

nadmierne owlosienie u kobiet

tyranozaur, 30-09-2006, 23:08

Witam. Mam nadzieje ze otrzymam jaks porade.Mianowicie zaniepokojona jestem od paru lat nadmiernym owlosieniem swojej osoby, tzn. nadmierne owlosienie lonowe wychodzace az na uda i az do pepka, wasy a nawet i broda, ostatnio pojawily sie wlosy wkolo dolnej czesci twarzy i nie mowie tu o drobnym jasnym owlosieniu!!! lecz o czarnych sztywnych wlosach, wspomne rowniez ze poza owlosieniem wkolo piersi zaczelo sie pojawiac owlosienie na klatce piersiowej. Co mam robic? Lekarz ginekolog nie chce pomoc (NFZ). Gdzie mam sie udac i jakie badania robic? Slyszalam iz przyczyny moga byc dwie , pamietam ze jedna to hormonalna a druga? Prosze o pomoc... Iza

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | Rafik, 01-10-2006, 00:56

Użytkownik "tyranozaur" napisał w wiadomości news:efmis2$3ar$1 [at] news.onet.pl...
Witam. Mam nadzieje ze otrzymam jaks porade.Mianowicie zaniepokojona jestem od paru lat nadmiernym owlosieniem swojej osoby, tzn. nadmierne owlosienie lonowe wychodzace az na uda i az do pepka, wasy a nawet i broda, ostatnio pojawily sie wlosy wkolo dolnej czesci twarzy i nie mowie tu o drobnym jasnym owlosieniu!!! lecz o czarnych sztywnych wlosach, wspomne rowniez ze poza owlosieniem wkolo piersi zaczelo sie pojawiac owlosienie na klatce piersiowej. Co mam robic? Lekarz ginekolog nie chce pomoc (NFZ). Gdzie mam sie udac i jakie badania robic? Slyszalam iz przyczyny moga byc dwie , pamietam ze jedna to hormonalna a druga? Prosze o pomoc... Iza
prawdopodobnie za niedługo z łechtaczki wyrośnie Ci fiut ,z warg sromowych mniejszych zrobią się jakby jądra , to hormony , za nie długo będziesz babą z fiutem

pozdr

Rafik

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | siliana, 01-10-2006, 01:43

Użytkownik "tyranozaur" napisał w wiadomości news:efmis2$3ar$1 [at] news.onet.pl...
Witam. Mam nadzieje ze otrzymam jaks porade.Mianowicie zaniepokojona jestem od paru lat nadmiernym owlosieniem swojej osoby, tzn. nadmierne owlosienie lonowe wychodzace az na uda i az do pepka, wasy a nawet i broda, ostatnio pojawily sie wlosy wkolo dolnej czesci twarzy i nie mowie tu o drobnym jasnym owlosieniu!!! lecz o czarnych sztywnych wlosach, wspomne rowniez ze poza owlosieniem wkolo piersi zaczelo sie pojawiac owlosienie na klatce piersiowej. Co mam robic? Lekarz ginekolog nie chce pomoc (NFZ). Gdzie mam sie udac i jakie badania robic? Slyszalam iz przyczyny moga byc dwie , pamietam ze jedna to hormonalna a druga? Prosze o pomoc...
byc moze masz hirsutyzm - powinnas isc do endokrynologa, najlepiej ginekologa-endokrynologa

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | siliana, 01-10-2006, 01:44

Użytkownik "Rafik" napisał w wiadomości news:efmlll$avf$1 [at] news.onet.pl...

no to ktos sie wlasnie pozegnal ze swoim mailem.

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | Rafik, 01-10-2006, 02:10

Użytkownik "siliana" napisał w wiadomości news:451ed8cb$0$17945$f69f905 [at] mamut2.aster.pl...

Czemu się pożegnał z mailem , jak u kobiety jest za dużo męskich hormonów to może wystąpić przerost łechtaczki na podobięństwo prącia , przecież nie kłamie

pozdr Rafik

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | Kaja, 01-10-2006, 02:18

siliana napisał(a):

Czy on coś źle napisał? To była przestroga.

Kaja

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | Kaja, 01-10-2006, 02:19

tyranozaur napisał(a):
Witam. Mam nadzieje ze otrzymam jaks porade.Mianowicie zaniepokojona jestem od paru lat nadmiernym owlosieniem swojej osoby, tzn. nadmierne owlosienie lonowe wychodzace az na uda i az do pepka, wasy a nawet i broda, ostatnio pojawily sie wlosy wkolo dolnej czesci twarzy i nie mowie tu o drobnym jasnym owlosieniu!!! lecz o czarnych sztywnych wlosach, wspomne rowniez ze poza owlosieniem wkolo piersi zaczelo sie pojawiac owlosienie na klatce piersiowej. Co mam robic? Lekarz ginekolog nie chce pomoc (NFZ). Gdzie mam sie udac i jakie badania robic? Slyszalam iz przyczyny moga byc dwie , pamietam ze jedna to hormonalna a druga? Prosze o pomoc...
Długo już to masz?

Kaja

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | tyranozaur, 01-10-2006, 07:34

Użytkownik "Kaja" napisal(a) :

Długo już to masz?

Kaja

Zauwazalne od 17 roku zycia, jednak ostatnio zaczyna sie nasilac (obecnie mam 26 lat). Iza

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | tyranozaur, 01-10-2006, 07:36

Użytkownik "Rafik" napisal:
prawdopodobnie za niedługo z łechtaczki wyrośnie Ci fiut ,z warg sromowych mniejszych zrobią się jakby jądra , to hormony , za nie długo będziesz babą z fiutem

pozdr

Rafik
A to ciekawe. Chyba jednak az tak ze mna nie jest, takich zmian nie zaobserwowalam. Iza

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | Kaja, 01-10-2006, 15:54

tyranozaur napisał(a):

> Zauwazalne od 17 roku zycia, jednak ostatnio zaczyna sie nasilac (obecnie mam 26 lat).

I tyle lat zwlekałaś z pójściem do lekarza, porobieniem badań hormonalnych?

Kaja

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | Krzysiek, 01-10-2006, 17:48

tyranozaur wrote:
hirustyzm jak nic, no coz wspolczuje bo z tym chyba nie wygrasz :|? Masz fora na ten temat na gazecie np, poczytaj posty.

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | Aga_, 01-10-2006, 18:02

Użytkownik "Kaja" napisał w wiadomości siliana napisał(a):
Użytkownik "Rafik" napisał w wiadomości no to ktos sie wlasnie pozegnal ze swoim mailem.
Czy on coś źle napisał? To była przestroga.
Ano tak. Radzę postudiować trochę uważniej podręczniki patofizjologii i ginekologii zanim zacznie się odpowiadać na takie posty.

Pozdrawiam:>

Aga

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | tyranozaur, 02-10-2006, 08:32

Użytkownik "Kaja" napisal(a): I tyle lat zwlekałaś z pójściem do lekarza, porobieniem badań hormonalnych?

Kaja

Moj ginekolog zawsze twierdzil ze moze dac jakies tabletki hormonalne ale musze je brac do konca zycie. Jak mozna cos dawac nie znajac przyczyny? wczesniej nie bylo zarostu twarzowego, wiec nie bardzo bylo widac ze cos jest nie tak. Wiem ze to sporo czasu uplynelo, ale teraz zaczyna mi to przeszkadzac. iza

Re: nadmierne owlosienie u kobiet | LprzemekL, 09-10-2006, 20:40

tyranozaur wrote:
Witam Moja rada, udaj sie do kometyczki na zabieg laserem.

Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Menopauza bez leków Menopauza bez leków

Hormony kobiety Hormony kobiety

101 metod oczyszczania organizmu 101 metod oczyszczania organizmu

Lecznictwo niemedyczne w Polsce Lecznictwo niemedyczne w Polsce

Joga hormonalna. Jak zachować równowagę w okresie przekwitania Joga hormonalna. Jak zachować równowagę w okresie przekwitania