Tagi

recepta orgametril wypic zullka lucrin drink specjalista zasada napisac alkohol

Fora dyskusyjne

zobacz Alkohol + omdlenia (1)

zobacz Klabion a picie alkoholu (2)

zobacz Utrata zdolności ortograficznych po wypiciu alkoholu (0)

zobacz Tetralysal a alkohol (2)

zobacz Wódka + Red Bull (12)

zobacz Sertralina i kofeina? (4)

zobacz Leki na alergie (0)

zobacz Po zawale, chore serce a alkohol (1)

zobacz Nadciśnienie (2)

zobacz napoje energetyczne, a wzrost (8)

zobacz recepta (5)

zobacz Facet / Temperatura ciała 35,2 na codzień. (1)

zobacz czkawka (0)

zobacz Gorace ucho (1)

zobacz Ile czasu nie mozna pic po wzieciu szczepionki na wscieklizn (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » orgametril a alkohol

orgametril a alkohol

karolina, 10-10-2006, 23:16

Witam, zastanawia mnie czy biorąc orgametril można wypic pare drinków ?? dziękuje pozdrawiam

Re: orgametril a alkohol | seba, 10-10-2006, 22:57

wypić zawsze można... a czasami nawet trzeba.. ale musisz liczyć się z tym, że lek może przez to słabiej działać lub ujawnić działania niepożądane - z alkoholem różnie bywa (i to i to trafia do wątroby i tam jest przerabiane) inną sprawą jest, czy będzie to kilka mocnych drinków tego samego wieczoru, czy jeden słaby drink na dzień.. i już

karolina napisał(a):
Witam, zastanawia mnie czy biorąc orgametril można wypic pare drinków ?? dziękuje pozdrawiam

Re: orgametril a alkohol | jagna, 11-10-2006, 14:31

Użytkownik "karolina" napisał w wiadomości news:eggrhj$rvp$1 [at] news.onet.pl...

Odwieczna zasada mówi, że kiedy bierze się lekarstwa a szczególnie antybiotyki, należy zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu alkoholu nawet w małych ilościach słabego alkoholu. Orgametril jest lekiem hormonalnym. Ma wiele na "nie!!!" Proszę zwrócić się do lekarza , może Pani zmieni na coś innego. Lucrin w dawce 11,25, iniekcja "sub cutaneum" -podskórnie raz na kwartał. Bardzo drogi około1500 zł. Jest refundowany na receptę od specjalisty. Lekarz rodzinny może wypisać, ale cena go poraża, więc woli nie. Na receptę chyba 3.50 zł.

Pozdrawiam

Re: orgametril a alkohol | Zullka, 11-10-2006, 14:37

Odwieczna zasada mówi, że kiedy bierze się lekarstwa a szczególnie antybiotyki, należy zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu alkoholu nawet w małych ilościach słabego alkoholu. Orgametril jest lekiem hormonalnym. Ma wiele na "nie!!!" Proszę zwrócić się do lekarza , może Pani zmieni na coś innego. Lucrin w dawce 11,25, iniekcja "sub cutaneum" -podskórnie raz na kwartał. Bardzo drogi około1500 zł. Jest refundowany na receptę od specjalisty. Lekarz rodzinny może wypisać, ale cena go poraża, więc woli nie. Na receptę chyba 3.50 zł.
A mozesz napisac wiecej cos o "NIE"? Jesli chodzi o Lucrin to koszt 3,5 zł na recepte od specjalisty? jakiego? enoktrynologa/ginekologa?czy dwa w jednym?

Z góry dzieki Zullka

Re: orgametril a alkohol | jagna, 11-10-2006, 17:08

Użytkownik "Zullka" napisał w wiadomości news:egihg0$mqp$1 [at] news.onet.pl...

A mozesz napisac wiecej cos o "NIE"? Jesli chodzi o Lucrin to koszt 3,5 zł na recepte od specjalisty? jakiego? enoktrynologa/ginekologa?czy dwa w jednym?

Z góry dzieki Zullka

Do usług; www.organon.pl/au...gametril%22 www.przychodnia.p...mp;lek=1624

Sądzę, że Pani korzysta z wiedzy lekarza specjalisty w dziedzinie ginekologii. Więc on powinien przepisać. Onkolog.

J.

Re: orgametril a alkohol | Piotr, 11-10-2006, 18:28

Posty niektórych grupowiczów należy traktować z przymrużeniem oka. Jagna dała się poznać jako jedna z takich osób.

O Lucrinie zapomnij - kompletna bzdura. Lucrin ma się tak do Orgametrilu jak czołg do Fiata Punto - droższy i przeznaczony do zupełnie innych celów.

Zgadzam się co do zasady, że należy unikać łączenia leków z alkoholem.

Trochę więcej na ten temat napisałem kiedyś tutaj:

tinyurl.com/gaxs9

Pozdrawiam Piotr

Re: orgametril a alkohol | Mateusz Szczyrzyca, 11-10-2006, 23:30

2006-10-11: Piotr wrote:

Zgadzam się co do zasady, że należy unikać łączenia leków z alkoholem.

Trochę więcej na ten temat napisałem kiedyś tutaj:

tinyurl.com/gaxs9
Ja dorzucę jeszcze to: www.abstynenci.pl/alkohol_i_leki

Pozdrawiam.

{ - wycieczki rowerowe, zawody, sprzęt } { - trzebińska grupa rowerowa } { - Internetowy Serwis Abstynentów } { - mój blog }

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Chrapanie Chrapanie

Dieta oczyszczająca wątrobę Dieta oczyszczająca wątrobę

NIE! alkoholowi i narkotykom NIE! alkoholowi i narkotykom

Prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol Prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol

Psychopatologia Psychopatologia