Powiązane leki
(opisy)

Proleukin (Aldesleukinum)

Oenobiol Worki i Cienie Pod Oczami

Reumogel

Colocynthis-Homaccord (iniekcje)

Colocynthis-Homaccord (krople)

Sirdalud (Tizanidinum)

Flugalin (Flurbiprofenum)

Opokan (Meloxicamum)

Aglan (Meloxicamum)

Arcoxia (Etoricoxibum)

Tagi

przerzut zlamac nemesis pierwotny kregoslup ognisko kompresyjny dalszy krag poniedzialek

Fora dyskusyjne

zobacz przerzut do kości bez ogniska pierwotnego (1)

zobacz przerzut do węzłów z nieznanego ogniska pierwotnego (2)

zobacz Złamanie kręgu L2 (6)

zobacz Odnowienie złamana kręgów w kręgosłupie? (1)

zobacz Pękniety kręgosłup th12 - brak czucia (0)

zobacz Ognisko pierwotne nieznane (7)

zobacz TK wątroby wyniki badań (12)

zobacz komplikacje po wieloodłamowym złamaniu nasady dalszej kości (0)

zobacz guzek (narośl) na języku (3)

zobacz rak jelita grubego (3)

zobacz Obraz KT przemawia za procesem npl - ognisko meta? (4)

zobacz Przerzut raka jajnika do esicy - interpretacja (2)

zobacz rak z przerzutami (1)

zobacz ognisko osteolityczne (3)

zobacz zmainy przeciążeniowe (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » kompresyjne złamanie kręgosłupa, zmiany meta?

kompresyjne złamanie kręgosłupa, zmiany meta?

BR, 27-10-2006, 05:11

mam kompresyjnie złamany krąg TH8, nie miałem żadnego urazu; na KT kręgosłupa wyszły również liczne zmiany hipodensyjne sąsiednich kręgów TH oraz w mniejszym stopniu żeber -- obraz charakterystyczny niestety dla zmian meta-przerzutów; na razie dotychczasowe badania nie wykazały jeszcze ogniska pierwotnego; jestem mężczyzną, mam 43 lata i łudzę się jeszcze, że może to być np. zaawansowana osteoporoza -- od kilku lat biorę codziennie Depakine-Chrono 500; czy skutkiem ubocznym może być tak silne odwapnienie kości?

pozdrawiam BR

Re: kompresyjne złamanie kręgosłupa, zmiany meta? | BR, 27-10-2006, 18:52

mam kompresyjnie złamany krąg TH8, nie miałem żadnego urazu; na KT kręgosłupa wyszły również liczne zmiany hipodensyjne sąsiednich kręgów TH oraz w mniejszym stopniu żeber obraz charakterystyczny niestety dla zmian meta-przerzutów; na razie dotychczasowe badania nie wykazały jeszcze ogniska pierwotnego; jestem mężczyzną, mam 43 lata i łudzę się jeszcze, że może to być np. zaawansowana osteoporoza od kilku lat biorę codziennie Depakine-Chrono 500; czy skutkiem ubocznym może być tak silne odwapnienie kości?

odebrałem dzisiaj oznaczenie markerów AFP, CEA i HCG jedynie AFP jest wyraźnie powyżej normy (17.75) pozostałe są w okolicach zera (0.4 i 0);

wynika z tego chyba, że ognisko pierwotne może znajdować się w wątrobie lub jądrze???

Re: kompresyjne złamanie kręgosłupa, zmiany meta? | kej, 28-10-2006, 00:27

Użytkownik "BR" napisał w wiadomości news:eht6k8$30r$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...

odebrałem dzisiaj oznaczenie markerów AFP, CEA i HCG jedynie AFP jest wyraźnie powyżej normy (17.75) pozostałe są w okolicach zera (0.4 i 0);

wynika z tego chyba, że ognisko pierwotne może znajdować się w wątrobie lub jądrze???
Chyba ktoś zlecił te badania, prawda? Pogadaj z nim o tym. Same wyniki nie znaczą nic bez badania lekarskiego i wywiadu...

K.

Re: kompresyjne złamanie kręgosłupa, zmiany meta? | BR, 28-10-2006, 00:43

Użytkownik "kej" :
Chyba ktoś zlecił te badania, prawda? Pogadaj z nim o tym.
tak, pogadam z nim w poniedziałek...

Re: kompresyjne złamanie kręgosłupa, zmiany meta? | kej, 28-10-2006, 21:53

Użytkownik "BR" napisał w wiadomości news:ehtr6m$6eb$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Użytkownik "kej" :

tak, pogadam z nim w poniedziałek...

Przede wszystkim nie denerwuj się. Zmiany w kościach, które opisujesz mogą mieć różne przyczyny. Mówienie w tej chwili o zmianach przerzutowych jest zdecydowanie przedwczesne. Są wymagane dalsze badania. (Laboratoryjne i obrazowe - np. scyntygrafia).

Pozdr.

K.

Re: kompresyjne złamanie kręgosłupa, zmiany meta? | BR, 01-11-2006, 03:15

pociągnę dalej temat -- w poniedziałek miałem robiony MR kręgosłupa, nie mam jeszcze wyniku/opisu, ale wiem że w kręgosłupie raczej nie wyszły żadne zmiany typu meta-przerzuty; podejrzenie jest skierowane na chorobę układową typu chłonniak, szpiczak; w czwartek opis MR i dalsze badania; pozwalam sobie zamieścić obrazki z KT na których widać "dziury" w kręgach, różnice w gęstości wnętrza kręgu nawet 300/10; płuca rzędu -400..-700

uta.myftp.org/KT/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z bólem przewlekłym Jak radzić sobie z bólem przewlekłym

Narkomania. Podręcznik dla nauczycieli wychowawców i rodziców Narkomania. Podręcznik dla nauczycieli wychowawców i rodziców

Osteoporoza Osteoporoza

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Co radzi lekarz.Osteoporoza Co radzi lekarz.Osteoporoza