Powiązane leki
(opisy)

Cytotec (Misoprostolum)

DNA Protect

Hepa-Merz (Ornithini aspartas, Pancreatinum)

Hepa-Merz 3000 (granulat) (Ornithini aspartas)

Solcoseryl (pasta do stosowania w jamie ustnej)

Benfogamma (Benfotiaminum)

Cocarboxylasum (Cocarboxylasum)

Neurovit (Thiamini hydrochloridum, Pyridoxini hydrochloridum, Cyanocobalaminum)

Sensilab Silne Nerwy

Solu-Medrol (Methylprednisolonum)

Tagi

osemka zuchwowy uszkodzic ekstrakcja avast zabieg powiklac nerw madrosc wrazic

Fora dyskusyjne

zobacz powstał guzek na żuchwie po ekstrakcji dolnej ósemki (1)

zobacz Ekstrakcja ósemki. (2)

zobacz 4 zeby madrosci (2)

zobacz Ząb mądrości - czy na pewno? (4)

zobacz Opuchlizna po chirugicznej ekstrakcji ósemki (1)

zobacz szczekościsk- objawy? (1)

zobacz Uszkodzona endoproteza stawu biodrowego (3)

zobacz powikłania (1)

zobacz zęby mądrości (1)

zobacz Problem za ścięgnami (0)

zobacz po zabiegu na zespol ciesni nadgarstka (11)

zobacz uszkodzenie nerwów po operacji kręgosłupa (1)

zobacz Uszkodzony nerw (6)

zobacz Nie mogę podnieść stopy (0)

zobacz Krwawienie po ekstrakcji (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Ósemka w nerwie żuchwowym?

Ósemka w nerwie żuchwowym?

, 03-11-2006, 01:59

Witam Pani stomatolog boi się usunąć ósemki ponieważ wg niej na zdjęciu korzeń wchodzi w nerw żuchwowy (chyba tak się nazywa - taki główny szczękowy który się potem rozwidla na mniejsze).

Ósemka jest normalnym zębem za wyjątkiem tego, że jest "podminowana" - próchnica ładnie okroiła szkliwo dookoła zaraz przy dziąśle. Jest to już głębokie i chciałbym się tego pozbyć.

Czy to niebezpieczne? Stomatolog wysyła mnie do chirurga.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam Radek

Re: Ósemka w nerwie żuchwowym? | Radosław Rossa, 03-11-2006, 09:09

Pani stomatolog boi się usunąć ósemki ponieważ wg niej na zdjęciu korzeń wchodzi w nerw żuchwowy (chyba tak się nazywa - taki główny szczękowy który się potem rozwidla na mniejsze).
Dolne 8ki na zdjęciu RTG mogą rzutować się na kanał żuchwy i przy próbie ekstrakcji może dojść do uszkodzenia nerwu zębodołowego dolnego (gałęzi n. żuchwowego)

Ósemka jest normalnym zębem za wyjątkiem tego, że jest "podminowana" - próchnica ładnie okroiła szkliwo dookoła zaraz przy dziąśle. Jest to już głębokie i chciałbym się tego pozbyć. Czy to niebezpieczne? Stomatolog wysyła mnie do chirurga.
Nie jest niebezpieczne, ale powikłania po ekstrakcji zęba mądrości jak najbardziej mogą wystąpić. Chirurg z pewnością zajmie się tym jak należy.

Pzdr. RR ;-)

--- avast! antywirus: Wychodzace wiadomosc czysta. Baza sygnatur wirusow (VPS): 0645-3, 2006-11-02 Przetestowano na: 2006-11-03 07:09:46 avast! - Copyright (c) 1988-2006 ALWIL Software. www.avast.com

Re: Ósemka w nerwie żuchwowym? | , 06-11-2006, 23:44

Radosław Rossa wrote:
Dolne 8ki na zdjęciu RTG mogą rzutować się na kanał żuchwy i przy próbie ekstrakcji może dojść do uszkodzenia nerwu zębodołowego dolnego (gałęzi n. żuchwowego)

Nie jest niebezpieczne, ale powikłania po ekstrakcji zęba mądrości jak najbardziej mogą wystąpić. Chirurg z pewnością zajmie się tym jak należy.

Pzdr. RR ;-)

- avast! antywirus: Wychodzace wiadomosc czysta. Baza sygnatur wirusow (VPS): 0645-3, 2006-11-02 Przetestowano na: 2006-11-03 07:09:46 avast! - Copyright (c) 1988-2006 ALWIL Software. www.avast.com

Co należy do powikłań po ekstrakcji zęba mądrości?? jestem 4-ty dzien po zabiegu. Ekstrakcja dolnej ósemki. Dłutowanie. Od 3 dni poza bólem- to do odczuwam- ból gardła przy przełykaniu oraz ból języka od strony tejże ósemki. Dziwne wrażenie podczas ruszania nim, czy chociaż mówienia.... tak jakby ktoś wbijał w niego szpikulec.... czyżby mnie ktoś tak brzydko załatwił?? dodatkowo szczękościsk..... Głodna, obolała, zmęczona i zła...... Czy to wygląda jak uszkodzenie nerwu trójdzielnego, czy też żuchwowego?? Co można z tym zrobic?? pozdrawiam, Kasia

Re: Ósemka w nerwie żuchwowym? | mirhe, 07-11-2006, 02:08

Co należy do powikłań po ekstrakcji zęba mądrości?? jestem 4-ty dzien po zabiegu. Ekstrakcja dolnej ósemki. Dłutowanie. Od 3 dni poza bólem- to do odczuwam- ból gardła przy przełykaniu oraz ból języka od strony tejże ósemki. Dziwne wrażenie podczas ruszania nim, czy chociaż mówienia.... tak jakby ktoś wbijał w niego szpikulec.... czyżby mnie ktoś tak brzydko załatwił?? dodatkowo szczękościsk..... Głodna, obolała, zmęczona i zła...... Czy to wygląda jak uszkodzenie nerwu trójdzielnego, czy też żuchwowego?? Co można z tym zrobic?? pozdrawiam, Kasia

spoko , jeszcze tydzień lub dwa i wszystko wróci do normy. To raczej standart.

Re: Ósemka w nerwie żuchwowym? | , 07-11-2006, 15:33

ja dziękuje za taki tydzień lub dwa.... jestem 5 dni po zabiegu, mam wrazenie ze jest gorzej,a nie lepiej......

Re: Ósemka w nerwie żuchwowym? | mirhe, 07-11-2006, 18:23

kupo sobie w aptece jodoform , dexadent i nipas , zrób z tego papkę , wciścij w zębodół , przyłóż tampnik na pół godziny co by sie wchłonęło i będzie dużo lepiej. Jak pomoże stawiasz piwo

Buy and sell photo and image www.photobank.net-poland.com/ My portfolio at Fotolia www.fotolia.com/p...artner/6964 Użytkownik napisał w wiadomości news:1162906406.224957.65320 [at] b28g2000cwb.googlegroups.com...

ja dziękuje za taki tydzień lub dwa.... jestem 5 dni po zabiegu, mam wrazenie ze jest gorzej,a nie lepiej......

Re: Ósemka w nerwie żuchwowym? | , 07-11-2006, 23:43

Piwo postawic zawsze mogę, tylko tak jak wspomniałam wcześniej- nie jest to tylko kwestia bolącego zębodołu..... Rana goi sie jak najbardziej prawidłowo, tylko najbardziej boli mnie ten JĘZYK. Każdy ruch, każde słowo, każdy kęs pokarmu czy łyk. Ciekawa jestem jaka jest szansa, na uszkodzenie nerwu żuchwowego podczas takiego zabiegu.....

Re: Ósemka w nerwie żuchwowym? | mirhe, 08-11-2006, 00:52

załóż se tą miksturę do zębodołu a za dwa trzy dni minie. uszkodzenie nerwu żuchwowego nie odbija się na języku , ale na wardze dolnej.

Buy and sell photo and image www.photobank.net-poland.com/ My portfolio at Fotolia www.fotolia.com/p...artner/6964 Użytkownik napisał w wiadomości news:1162935783.582848.282530 [at] f16g2000cwb.googlegroups.com... Piwo postawic zawsze mogę, tylko tak jak wspomniałam wcześniej- nie jest to tylko kwestia bolącego zębodołu..... Rana goi sie jak najbardziej prawidłowo, tylko najbardziej boli mnie ten JĘZYK. Każdy ruch, każde słowo, każdy kęs pokarmu czy łyk. Ciekawa jestem jaka jest szansa, na uszkodzenie nerwu żuchwowego podczas takiego zabiegu.....

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego

Dysfunkcja czaszkowo-żuchwowa. Od diagnozy - po szynę zgryzową Dysfunkcja czaszkowo-żuchwowa. Od diagnozy - po szynę zgryzową

Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować ficzyczne i emocjonalne zdrowie Ciało kobiety, mądrość kobiety. Jak odzyskać i zachować ficzyczne i emocjonalne zdrowie

Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć chorobę w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Wyglądaj świetnie każdego dnia Wyglądaj świetnie każdego dnia