Powiązane leki
(opisy)

Tobrosopt (Tobramycinum)

Euphorbium compositum SN (krople)

Fitonasal

Tears Again

Disnemar (dla dorosłych)

Visudyne (Verteporfinum)

Nevanac (Nepafenac)

Alomide (Lodoxamidum)

Biodacyna Ophtalmicum (Amikacinum)

Naclof (Diclofenacum natricum)

Tagi

przetykac myslec dorosla okulista kanalik ogromny lzowy zatkac pytac kropla

Fora dyskusyjne

zobacz Zablokowany kanalik łzowy (0)

zobacz Substancja wydobywająca sie z kanalików łzowych (1)

zobacz Zatkane kanaliki łzowe (5)

zobacz Kanalik łzowy (0)

zobacz NIEDROŻNOŚĆ KANALIKA ŁZOWEGO (1)

zobacz ropiejące oczko u 2 mies. dziecka (2)

zobacz łzawienie oka (0)

zobacz sondowanie kanalików łzowych (0)

zobacz płukanie kanalika łzowego u 3 latki (6)

zobacz tiki nerwowe (2)

zobacz Problem z okiem. (0)

zobacz suche oko (6)

zobacz Czy zakażenie przeniosło się do zdrowego oka ? (2)

zobacz przewlekłe alergiczne zapalenie spojówek (0)

zobacz Mięsko łzowe - zmiana barwnikowa (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » przetykanie kanalika łzowego u dorosłych

przetykanie kanalika łzowego u dorosłych

sq4ty, 13-11-2006, 14:04

Ponad pół roku temu miałam ogromne problemy z okiem, pisałam tu zresztą o tym: zapalenie spojówek, potem w prawym oku "stojąca łza", tak jakby nie ściekała do nosa kanalikiem. Laryngolog od razu podejrzewała zatkany kanalik, okulista zaś przepisywał 3 różne krople. I kiedy już się miałam poddać, oko z dnia na dzień przestało łzawić (poprzedzone to było okropnym łzawieniem i ropieniem dzień wcześniej). Zastanawiam się, jak wygląda przetykanie kanalika łzowego u dorosłych: co się robi i jak to wygląda, czy to na miejscu u okulisty, czy wymaga to jakiegoś leczenia ambulatoryjnego czy jak... Tak się pytam z ciekawości, bo nie wiem, jaka przyjemność mnie ominęła :).

Maja

Re: przetykanie kanalika łzowego u dorosłych | JaMyszka, 13-11-2006, 14:14

sq4ty napisała:
Ponad pół roku temu miałam ogromne problemy z okiem, pisałam tu zresztą o [...]
Pozwolę sobie podłączyc się do Twojego wątku z pytaniem: czy coś takiego jest możliwe? www.dumpalink.com...Out_of_Eyes

-- Pozdrawiam :) JM www.bykom-stop.avx.pl/index.html ; ortografia.pl/ Bezpieczny wolontariat (Nobel?): www.fah.pooh.priv.pl/

Re: przetykanie kanalika łzowego u dorosłych | czeremcha, 13-11-2006, 22:14

sq4ty napisał(a):

tym: zapalenie spojówek, potem w prawym oku "stojąca łza", tak jakby nie ściekała do nosa kanalikiem.
To miałaś szczęście. Ja miałam zatkany kanalik ze stanem zapalnym i taki ból przy tym, że myślałam, że mi oko wypłynie :-) /teraz już się mogę z tego śmiać/.
Zastanawiam się, jak wygląda przetykanie kanalika łzowego u dorosłych: co się robi i jak to wygląda, czy to na miejscu u okulisty,
Na miejscu w gabinecie. Jakieś krople znieczulające do oka, później pani doktor do kanalika łzowego założyła sondę i przepłukała kanalik strumieniem "czegoś" ze strzykawki. Od razu ogromna ulga - i wrażenie takie, jakbym miała powietrze w kanaliku. Nie bolało zupełnie.

Ania

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia trzeciego tysiąclecia Terapia trzeciego tysiąclecia

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Stany nagłe w okulistyce Stany nagłe w okulistyce

Astma i alergie. Wszystko o chorobach Astma i alergie. Wszystko o chorobach