Powiązane leki
(opisy)

Tagi

wieczor przetestowac poranny antyperspirant uzywac uzyc mycie osobisty pocic unicron

Fora dyskusyjne

zobacz Nadmierna potliwość (3)

zobacz Pocę się (29)

zobacz Pocenie sie pod pachami (13)

zobacz KRĘGOSŁUP NA CITO (0)

zobacz Problem z potem (8)

zobacz Pocenie (3)

zobacz Nadmierne Pocenie sie (7)

zobacz Nadmierna pocenie sie (5)

zobacz specyficzne pocenie sie (1)

zobacz Okropnie sie pocę :( (4)

zobacz nadmierne pocenie (0)

zobacz nadmierne pocenie się (1)

zobacz pocenie (4)

zobacz nagminny pot (21)

zobacz Nieprzyjemny zapach potu (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Antyperspirant - kiedy go stosować?

Antyperspirant - kiedy go stosować?

Unicron, 20-11-2006, 10:13

Witam

Ostatnio wyczytałem na jakimś forum, że antyperspirant powinien być stosowany po prysznicu, na zupełnie suchą skórę przed snem, aby działał na drugi dzień - tzn stosować jakieś 8h wcześniej przed zamierzonym poceniem się:) Czy to ma jakiś sens?

Pozdrawiam Unicron

Re: Antyperspirant - kiedy go stosować? | Jacek, 20-11-2006, 13:47

urban legend? Ja się myję rano przed ubieraniem (czyżbym był wyjątkiem?), więc w tym przypadku taka teoria raczej nie sprawdzi się ;-) Jacek

Re: Antyperspirant - kiedy go stosować? | Unicron, 20-11-2006, 15:31

Jacek napisał(a):
urban legend? Ja się myję rano przed ubieraniem (czyżbym był wyjątkiem?), więc w tym przypadku taka teoria raczej nie sprawdzi się ;-) Jacek
Ja osobiście też rano się myję i stosuje antyperspirant, ale może jego działanie bedzie lepsze jesli bedzie duzej na ciele? Muszę przetestować:)

Re: Antyperspirant - kiedy go stosować? | Olga, 20-11-2006, 16:40

Użytkownik "Unicron" napisał w wiadomości news:1164029464.878942.286160 [at] e3g2000cwe.googlegroups.com...

Jacek napisał(a):
Ja osobiście też rano się myję i stosuje antyperspirant, ale może jego działanie bedzie lepsze jesli bedzie duzej na ciele? Muszę przetestować:)

Antyperspirant zamyka ujścia gruczołów potowych. W moim przypadku działą lepiej, gdy jest użyty wieczorem, a potem po porannym myciu drugi raz. Gdy używałąm go raz dziennie, tylko rano - pociłam się przez pierwsze pół godziny - czyli akurat w drodze do pracy.

Re: Antyperspirant - kiedy go stosować? | Alkmina, 20-11-2006, 20:03

Unicron napisał(a):
Witam

Ostatnio wyczytałem na jakimś forum, że antyperspirant powinien być stosowany po prysznicu, na zupełnie suchą skórę przed snem, aby działał na drugi dzień - tzn stosować jakieś 8h wcześniej przed zamierzonym poceniem się:) Czy to ma jakiś sens?

Pozdrawiam Unicron

Witam. Według mnie nie ma sensu. Trzeba dać skórze trochę pooddychać. Po wieczornym myciu nie używam antyperspirantu i o dziwo nie pocę się pod pachami. Używam go po porannym natrysku i mam spokój do wieczora. Pozdrawiam Alkmina

Re: Antyperspirant - kiedy go stosować? | , 21-11-2006, 01:34

Unicron napisał(a):
Witam

Widzialem kiedys w TV jak wypowiadal sie na ten temat dermatolog. Twierdzil, ze wiekszosc ludzi zle uzywa antyperspirantow przez co one nie dzialaja tak jak powinny. Poinformowal, ze jedynym, slusznym sposobem uzycia antyperspirantow jest stosowanie ich na sucha, umyta skore przed spaniem.

Pozdr.

Re: Antyperspirant - kiedy go stosować? | justy, 22-11-2006, 00:27

może chodziło o jakiś supermocny antyperspirant typu Etiaxil czy ewentualnie Antidral- zaleca sie je używać w ten sposób dla najlepszej skuteczności (co nie znaczy, że nie zadziałają użyte 30 minut np. przed dużym wysiłkiem).

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dlaczego myślimy to, co myślimy. Wzorce w głowie Dlaczego myślimy to, co myślimy. Wzorce w głowie

Udar mózgu - przyczyny, postępowanie, zapobieganie Udar mózgu - przyczyny, postępowanie, zapobieganie