Powiązane leki
(opisy)

Proximic (Tamsulosini hydrochloridum)

Prostum

Prostide (Bicalutamidum)

Flutamid (Flutamidum)

Fugerel (Flutamidum)

Eligard (Leuprorelinum)

Fokusin (Tamsulosini hydrochloridum)

Prostadiag

Bicalutamide Apotex (Bicalutamidum)

Estracyt (Estramustinum)

Tagi

krokowy prostata gruczol prywatny wyciag task raff skutecznosc roslinny urolog

Fora dyskusyjne

twardy gruczoł krokowy ? (9)

Zapalenie gruczołu krokowego (0)

Ból w okolicach pęcherza moczowego (1)

ból prostaty (4)

zapalenie gruczolu krokowego (0)

Zwężenie cewki? (0)

Pulsowanie w okolicy krocza (1)

Gruczoł krokowy problem. (4)

Zapalenie gruczołu krokowego (7)

dziwne nietrzymanie moczu (0)

Zapalenie prostaty? (32)

Co dalej z prostatą ? Rak ? (14)

Ból jąder, zapalenie prostaty, neiskuteczne leczenie. (1)

Leki typu Prostamol- wpływ na popęd płciowy (14)

Problemy z prostata (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Roślinne leki na prostatę - jaka skuteczność?

Roślinne leki na prostatę - jaka skuteczność?

Raff, 03-12-2006, 12:07

Witam, Mam pytanie a propos leków na prostatę, tych roślinnych, bez recepty: Które z nich sa najskuteczniejsze wg Was? Jest ich sporo, w różnych cenach, więc chciałbym wydawać pieniądze jak najefektywniej. Niestety, mimo młodego wieku jak na to schorzenie (36 lat) musze się wspomóc. USG nic nie wykazało, żadne badania też nie, a problem jest, choć jeszcze nie ogromny... Ale nie chce wstawać w nocy...;-) Pozdrawiam Raff

Re: Roślinne leki na prostatę - jaka skuteczność? | jagna, 03-12-2006, 14:05

Użytkownik "Raff" napisał w wiadomości news:eku7ls$sa2$1 [at] news.task.gda.pl...
Witam, Mam pytanie a propos leków na prostatę, tych roślinnych, bez recepty: Które z nich sa najskuteczniejsze wg Was? Jest ich sporo, w różnych cenach, więc chciałbym wydawać pieniądze jak najefektywniej. Niestety, mimo młodego wieku jak na to schorzenie (36 lat) musze się wspomóc. USG nic nie wykazało, żadne badania też nie, a problem jest, choć jeszcze nie ogromny... Ale nie chce wstawać w nocy...;-) Pozdrawiam Raff

Szanowny Panie,

Według mojej wiedzy jest kilka przyczyn, powodujacych przerost gruczołu krokowego. Moim zdaniem, powinien Pan podjąć leczenie w oparciu o wiedzę lekarza urologa.

Leki roślinne

Wyciągi z niektórych roślin łagodzą dolegliwości i trudności w oddawaniu moczu. Do najczęściej stosowanych należą: pokrzywa, nasiona dyni, kora afrykańskiej śliwy, wyciągi z owoców karłowatej palmy argentyńskiej. Wspomagają regenerację komórek nabłonka prostaty, działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbakteryjnie. W efekcie zmniejsza się obrzęk gruczołu krokowego, łagodnieją dolegliwości bólowe, trudności w oddawaniu moczu, częściowo zmniejsza się zaleganie moczu. Leki ziołowe nie hamują popędu seksualnego (libido). Nie powodują objawów ubocznych ani uczulenia. Są stosunkowo tanie, łatwo dostępne, proste w użyciu. Przykładem może być wyciąg z kory afrykańskiej śliwy pod nazwą Poldanen i Tadenan lub wyciąg z owoców palmy argentyńskiej (Permixon, Prostamol.

W tej samej cenie, kupi Pan na recepte bardzo dobry lek * Omnik 0,4"

j.

Re: Roślinne leki na prostatę - jaka skuteczność? | Marek Li, 03-12-2006, 21:09

Użytkownik "Raff" napisał w wiadomości news:eku7ls$sa2$1 [at] news.task.gda.pl...

Witam, Mam pytanie a propos leków na prostatę, tych roślinnych, bez recepty: Które z nich sa najskuteczniejsze wg Was? Jest ich sporo, w różnych cenach, więc chciałbym wydawać pieniądze jak najefektywniej. Niestety, mimo młodego wieku jak na to schorzenie (36 lat) musze się wspomóc. USG nic nie wykazało, żadne badania też nie, a problem jest, choć jeszcze nie ogromny... Ale nie chce wstawać w nocy...;-)
Nie bardzo rozumiem z jakiego powodu miałyby być stosowane "leki na prostatę" skoro problem gruczołu krokowego został wykluczony? Są różne przyczyny zwiększania diurezy nocą (w przypadku niektórych wypadałoby napisać po przyjęciu pozycji horyzontalnej) i ich diagnostyka wypadałoby się zająć, zamiast leczyć nieistniejącą chorobę.

Re: Roślinne leki na prostatę - jaka skuteczność? | Raff, 03-12-2006, 22:36

Użytkownik "Marek Li" napisał w wiadomości news:ekv41r$d35$1 [at] news.onet.pl...
Nie bardzo rozumiem z jakiego powodu miałyby być stosowane "leki na prostatę" skoro problem gruczołu krokowego został wykluczony? Są różne przyczyny zwiększania diurezy nocą (w przypadku niektórych wypadałoby napisać po przyjęciu pozycji horyzontalnej) i ich diagnostyka wypadałoby się zająć, zamiast leczyć nieistniejącą chorobę.
Ech, jak Wam łatwo pisać o tej diagnostyce... Dostać się do lekarza to jakieś 2-2,5 miesiąca. Urologa. POtem badanie - USG i to drugie, brrrr... Potem... Już nic. Weź pan, to, weź pan tamto... Najpierw lekarz kazał brać Prostenal Perfect i Biseptol. Nie powiedział tylko, że ten prostenal to trzeba brać dłużej niż jedno opakowanie. Co wyszło mi z badań? A nic. Na usg wszystko ok, to "gorsze" badanie też. Co mi zaczęło przeszkadzać? A to, że nagle zacząłem się budzić w nocy, żeby się załatwić, a normalnie pęcherz mam sporo większy od znajomych, sprawdziłem nie raz na piwie;-) W ciągu dnia też częściej latam do wc. Niewiele pomógł mi ten zastaw biseptol+prostenal, teraz lekarz przepisał mi jakiś lek... Dexa... Nawet nie pamiętam - tak mnie postraszył obniżką ciśnienia, że mi się podniosło ciśnienie i nawet nie wykupiłem. No dlatego pytam o te leki, roślinne. No bo co ja mam zrobić? Mam 36 lat, problem, którego teoretycznie nie powinienem mieć jeszcze? Chwilowo nie stac mnie na prywatne leczenie, a innego prawie nie ma, niestety... Pozdrawiam Raff

Re: Roślinne leki na prostatę - jaka skuteczność? | Marek Li, 04-12-2006, 05:39

Użytkownik "Raff" napisał w wiadomości news:ekv8vg$qmp$1 [at] news.task.gda.pl...

Ech, jak Wam łatwo pisać o tej diagnostyce... Dostać się do lekarza to jakieś 2-2,5 miesiąca. Urologa. POtem badanie - USG i to drugie, brrrr... Potem... Już nic. Weź pan, to, weź pan tamto... Najpierw lekarz kazał brać Prostenal Perfect i Biseptol. Nie powiedział tylko, że ten prostenal to trzeba brać dłużej niż jedno opakowanie. Co wyszło mi z badań? A nic. Na usg wszystko ok, to "gorsze" badanie też. Co mi zaczęło przeszkadzać? A to, że nagle zacząłem się budzić w nocy, żeby się załatwić, a normalnie pęcherz mam sporo większy od znajomych, sprawdziłem nie raz na piwie;-) W ciągu dnia też częściej latam do wc. Niewiele pomógł mi ten zastaw biseptol+prostenal, teraz lekarz przepisał mi jakiś lek... Dexa... Nawet nie pamiętam - tak mnie postraszył obniżką ciśnienia, że mi się podniosło ciśnienie i nawet nie wykupiłem. No dlatego pytam o te leki, roślinne. No bo co ja mam zrobić? Mam 36 lat, problem, którego teoretycznie nie powinienem mieć jeszcze? Chwilowo nie stac mnie na prywatne leczenie, a innego prawie nie ma, niestety...
Pierwsze słyszę o kolejkach do lekarza 2.5miesiąca. Sprawę zaczyna się u lekarza rodzinnego od tego co zawsze, czyli wywiad, badanie i podstawowe badania dodatkowe, nie wiem czemu uparłeś się na urologa - wyraźnie przecież nie stwierdzono patologii z tej działki. Lekarz rodzinny ma z racji swojego potencjalnie całościowego podejścia największe szanse pokierować leczeniem, które jeśli wymyka się spod jego umiejętności jest przekazywane dalej do poradni specjalistycznej. Musisz po prostu iść do dobrego lekarza rodzinnego. Co do prywatnego leczenia, to: nie zawsze jest ono konieczne, bo jest cała masa lekarzy "państwowych", którzy nie spadli z księżyca i umieją leczyć, gdyby jednak było konieczne, to zawsze są rzeczy z których można zrezygnować (Internet choćby:-) Powoli w niebyt odchodzi myślenie pacjentów, że w prywatnym gabinecie będą lepiej leczeni, niż w państwowym. Będą leczeni po prostu tak, na jakiego lekarza trafili - jak na dobrego dobrz, na złego źle. Nie jest przecież tak, że dopiero po godzinach pacy, w prywatnym gabinecie mózg lekarski dostaje kopa i zaczyna sprawniej działać?

Re: Roślinne leki na prostatę - jaka skuteczność? | Raff, 04-12-2006, 11:41

Marek Li napisał(a):
Pierwsze słyszę o kolejkach do lekarza 2.5miesiąca. Sprawę zaczyna się u lekarza rodzinnego od tego co zawsze, czyli wywiad, badanie i podstawowe badania dodatkowe, nie wiem czemu uparłeś się na urologa - wyraźnie przecież nie stwierdzono patologii z tej działki. Lekarz rodzinny ma z racji swojego potencjalnie całościowego podejścia największe szanse pokierować leczeniem, które jeśli wymyka się spod jego umiejętności jest przekazywane dalej do poradni specjalistycznej. Musisz po prostu iść do dobrego lekarza rodzinnego. Co do prywatnego leczenia, to: nie zawsze jest ono konieczne, bo jest cała masa lekarzy "państwowych", którzy nie spadli z księżyca i umieją leczyć, gdyby jednak było konieczne, to zawsze są rzeczy z których można zrezygnować (Internet choćby:-) Powoli w niebyt odchodzi myślenie pacjentów, że w prywatnym gabinecie będą lepiej leczeni, niż w państwowym. Będą leczeni po prostu tak, na jakiego lekarza trafili - jak na dobrego dobrz, na złego źle. Nie jest przecież tak, że dopiero po godzinach pacy, w prywatnym gabinecie mózg lekarski dostaje kopa i zaczyna sprawniej działać?
Wiesz co? Ja nie wiem, skąd Ty piszesz te emaile... Gdzie nie ma kolejek do specjalistów??? W Polsce??? W Trójmieście??? Kolego, przestań, ja nie mówię, co słyszę, tylko co przeżywam u lekarza. Nie o to chodzi, że w prywatnym jest lepiej. Ale jest od razu, i o to chodzi. Okulista, neurolog, dermataolog - długie tygodnie czekania, przy czym prywatnie od razu. Zgadzam się, że dobry lekarz jest dobry wszędzie, a kiepski tez wszędzie. Ale w przychodni są limity badań, skrupulatnie sprawdzane przez dyr. placówki, np. żona mając typowe objawy zaburzeń hormonalnych mimo kilku wizyt u lekarza ogólnego w przychodni słyszała zawsze, że nie ma takiej potrzeby, aby robić badania hormonalne. Skonsultowała sie prywatnie, zrobiła na wyraźne żądanie te badania i teraz się leczy, bo badania okazały się potrzebne i cos tam wykryły nie tak. Tyle, że za te badania musiała płacić, a z przychodni miałaby za darmo. I co, mam do sądu iść? Życie... A co do tego urologa: Ja sie nie upieram na tego urologa;-), nie jestem hipochondrykiem ani lekomanem. To lekarz ogólny dał mi skierowanie do urologa. Pozdrawiam Raff

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Prostata Prostata

100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego 100 pytań i odpowiedzi na temat raka gruczołu krokowego

Zdrowa prostata. Zwięzły poradnik opracowany przez specjalistów z Kliniki Mayo Zdrowa prostata. Zwięzły poradnik opracowany przez specjalistów z Kliniki Mayo

Wszystko o ziołach Wszystko o ziołach

Fitoterapia i leki roślinne Fitoterapia i leki roślinne