Powiązane leki
(opisy)

Vertigoheel (iniekcje)

Hydrochlorothiazidum (Hydrochlorothiazidum)

Indix SR (Indapamidum)

Torsemed (Torasemidum)

Diured (Torasemidum)

Diuver (Torasemidum)

Hygroton (Chlortalidonum)

Indapen (Indapamidum)

Indapres (Indapamidum)

Tertensif SR (Indapamidum)

Tagi

ucho tetniczy papieros moczopedny wrazic srodkowy dawac nadcisnienie szum szumiec

Fora dyskusyjne

zobacz Na co te lekarstwa? (1)

zobacz Zapalenie ucha środkowego (1)

zobacz szum w uszach (1)

zobacz Szumienie i pare innych (4)

zobacz Szum uszny. (2)

zobacz SZUM W USZACH (5)

zobacz Szumy USZNE (5)

zobacz szum w uchu ! (0)

zobacz duszności podczas spoczynku, podczas wysiłku mijają (7)

zobacz szum w uchu (1)

zobacz Uciążliwy szum w uszach (4)

zobacz ZAPALENIE UCHA ŚRODKOWEGO jak leczyć? (1)

zobacz Szumienie / dudnienie w uszach - interakcja leków (3)

zobacz ciągłe szumy w głowie (1)

zobacz mocne bicie serca a niskie ciśnienie i bóle głowy (0)

ice cream sandwich made with light ice cream

Szum w uszach

Andrzej, 10-12-2006, 10:27

Od kilku lat mam "szum" w uszach (mam 48 lat, palę papierosy i piję dużo kawy, ciśnienie 145/90). Jakie bywają tego przyczyny. Czy można z tym coś zrobić? W necie przeczytałem m.in., że trzeba nauczyć sie z tym żyć.

A.T.

Re: Szum w uszach | krux, 10-12-2006, 12:37

Przyczyny szumu w uszach sa tak liczne, ze trudno by je bylo tu wszystkie wymienic. Moga to byc blahe sprawy jak np. zatkanie przewodu sluchowego zewnetrznego woskowina lub stany zapalne ucha srodkowego lub trabki sluchowej, po rzeczy naprawde powazne jak nowotwory ucha srodkowego lub kosci skalistej. W Pana przypadku, przy wieloletnim przebiegu, mozna przypuszczac iz przyczyna moga byc zmiany naczyniowe na tle miazdzycowym (papierosy, byc moze nadcisnienie tetnicze), ktore uposledzaja przeplyw krwi w obrebie ucha wewnetrznego i moga dawac takie wrazenie szumu. Proponowalbym, aby zglosil sie Pan do swojego lekarza rodzinnego i opowiedzial mu o swoim stylu zycia (papierosy) i granicznych wartosciach cisnienia tetniczego. Jesli ma Pan rozpoznane juz nadcisnienie tetnicze i przyjmuje z tego tytulu leki, np. moczopedne, to takie leki tez moga dawac wrazenie szumu w uszach. Pozdrawiam

Użytkownik "Andrzej" napisał w wiadomości news:elgcu8$qvp$1 [at] news.dialog.net.pl...
Od kilku lat mam "szum" w uszach (mam 48 lat, palę papierosy i piję dużo kawy, ciśnienie 145/90). Jakie bywają tego przyczyny. Czy można z tym coś zrobić? W necie przeczytałem m.in., że trzeba nauczyć sie z tym żyć.

A.T.

Re: Szum w uszach | Gutek, 10-12-2006, 18:02

/.../ Jesli ma Pan
rozpoznane juz nadcisnienie tetnicze i przyjmuje z tego tytulu leki, np. moczopedne, to takie leki tez moga dawac wrazenie szumu w uszach.

Dlaczego na nadcisnienie mialby przyjmowac leki moczopedne ? Czy wszystkie leki na nadcisnienie sa moczopedne ?

Pozdrawiam

Re: Szum w uszach | krux, 10-12-2006, 23:36

1) Leki moczopedne sa stosowane w leczeniu nadcisnienia tetniczego. 2) Nie wszystkie leki stosowane w leczeniu nadcisnienia tetniczego sa moczopedne.

Użytkownik "Gutek" napisał w wiadomości news:elh7ie$fka$1 [at] inews.gazeta.pl...
/.../ Jesli ma Pan

Dlaczego na nadcisnienie mialby przyjmowac leki moczopedne ? Czy wszystkie leki na nadcisnienie sa moczopedne ?

Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Dwudziestolecie Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (1987 - 2007) Dwudziestolecie Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (1987 - 2007)

Jak żyć z nadciśnieniem tętniczym. Nowe wydanie Jak żyć z nadciśnieniem tętniczym. Nowe wydanie

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży Nadciśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży