Powiązane leki
(opisy)

Gyno-Travogen (Isoconazoli nitras)

Clotrimazolum GSK ( tabletki dopochwowe) (Clotrimazolum)

Gyno-Pevaryl (krem) (Econazoli nitras)

Gyno-Femidazol (Miconazoli nitras)

Vitagyn C

Natamycyna (Natamycinum)

Floragyn (żel)

Gynazol (Butaconazoli nitras)

Propolis czopki dopochwowe

Replens MD

Tagi

pochwa osst grzybica rekawiczka kupic specjalny lakmusowy ginekolog papierek mycie

Fora dyskusyjne

zobacz Mam chorobę weneryczną, moja partnerka nie (2)

zobacz Ciąża a grzybica pochwy (9)

zobacz Swędzenie, nieregularne cykle. Jakie leki? (26)

zobacz Kwas (1)

zobacz Grzybica pochwy (171)

zobacz grzybica pochwy a partner (3)

zobacz pieczenie,swędzenie warg sromowych i odbytu (19)

zobacz zapalenie pochwy (3)

zobacz Boli mnie pochwa (17)

zobacz Grzybica (27)

zobacz grzybica pochwy (2)

zobacz swedzenie,dziwna wydzielina. POMOCY (4)

zobacz niewiem co to jest help!!!! (12)

zobacz Dziwna wydzielina (7)

zobacz czy isc do ginekologa? (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » papierki lakmusowe (grzybica pochwy)

papierki lakmusowe (grzybica pochwy)

Osst, 15-12-2006, 16:27

Kupiłem żonie papierki lakmusowe firmy Macherey-Nagel o zakresie ph 3,5-6,8 w sklepie z odczynnikami chemicznymi. Miały być pomocne do kontroli kwasowości pochwy. Moja małżonka podejrzewała u siebie nawrót grzybicy (pieczenie, zaczerwienienie) z której leczy się co chwile od jakiegoś czasu a papierki tylko potwierdziły problem gdyż pokazały ph ok 5,6 . Pobiegła więc czym prędziej do ginekologa tam sprawdzono jej ph specjalnym testem okazało się i że jest w normie: ph ok 4,5 i objawy wygladają raczej na problemy alergiczne, wrócła do domu w przeciągu 30 min sprawdziła znowu naszymi papierkami i odczytała ph ok 5,6. Czy te papierki nadają się do takich testów? Takie papierki kupiłem: www.zimex.com.cn/en/mn1-1-3.htm 90303 DUOTEST pH 3,5 - 6,8 reel of 5 m length, width: 10 mm

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: papierki lakmusowe (grzybica pochwy) | siliana, 15-12-2006, 23:58

Użytkownik "Osst" napisał w wiadomości news:elubc0$o4s$1 [at] inews.gazeta.pl...
Kupiłem żonie papierki lakmusowe firmy Macherey-Nagel o zakresie ph 3,5-6,8 w sklepie z odczynnikami chemicznymi. Miały być pomocne do kontroli kwasowości pochwy. Moja małżonka podejrzewała u siebie nawrót grzybicy (pieczenie, zaczerwienienie) z której leczy się co chwile od jakiegoś czasu a papierki tylko potwierdziły problem gdyż pokazały ph ok 5,6 . Pobiegła więc czym prędziej do ginekologa tam sprawdzono jej ph specjalnym testem okazało się i że jest w normie: ph ok 4,5 i objawy wygladają raczej na problemy alergiczne, wrócła do domu w przeciągu 30 min sprawdziła znowu naszymi papierkami i odczytała ph ok 5,6. Czy te papierki nadają się do takich testów? Takie papierki kupiłem: www.zimex.com.cn/en/mn1-1-3.htm 90303 DUOTEST pH 3,5 - 6,8 reel of 5 m length, width: 10 mm
do mierzenia ph w pochwie najlepiej kupic takie rekawiczki specjalnie do tego przeznaczone (na 1 palcu maja papierek laksusowy, ale latwie sie je umieszcza) www.hfsaga.com.pl...dsk_cp.html

niestety mozna je sprowadzic tylko z niemieckich aptek, u nas nie ma.

aby ph bylo prawidlowo mierzone, musi byc mierzone rano - przed myciem, siusianiem, ze 2 dni przed nie powinno byc sexu, bo to tez moze zmienic obraz ph.

a ph i chorobach z tego wynikajacych polecam strone: www.resmedica.pl/ffxart12993.html

Re: papierki lakmusowe (grzybica pochwy) | Osst, 16-12-2006, 12:16

siliana napisał(a):

do mierzenia ph w pochwie najlepiej kupic takie rekawiczki specjalnie do tego przeznaczone (na 1 palcu maja papierek laksusowy, ale latwie sie je umieszcza) www.hfsaga.com.pl...dsk_cp.html
Dzwoniłem do tej firmy, mają te rękawiczki ale tylko przeterminowane :( i już nie zamierzają sprowadzać. Czyli nie było chyba popytu.

niestety mozna je sprowadzic tylko z niemieckich aptek, u nas nie ma.
no właśnie...

aby ph bylo prawidlowo mierzone, musi byc mierzone rano - przed myciem, siusianiem, ze 2 dni przed nie powinno byc sexu, bo to tez moze zmienic obraz ph.
Dzisiaj zgodnie z Twoimi sugestiami rano przed myciem i siusianiem papierek pokazał ph 4,4. Doszliśmy do wniosku, że ginekolog wiedział lepiej jak pobrać materiał żeby otrzymać maksymalnie wiarygodny wynik mimo odbycia czynności dnia codziennego (głęboko z rozwieraczem w miejscach mniej narażonych na zmianę środowiska pochwy pod wpływem moczu, mydła, wody)a my nie do końca. Dzięki.

Re: papierki lakmusowe (grzybica pochwy) | siliana, 16-12-2006, 23:52

Użytkownik "Osst" napisał w wiadomości news:31da7$4583b95a$540aa4d1$13657 [at] news.chello.pl...

Dzisiaj zgodnie z Twoimi sugestiami rano przed myciem i siusianiem papierek pokazał ph 4,4. Doszliśmy do wniosku, że ginekolog wiedział lepiej jak pobrać materiał żeby otrzymać maksymalnie wiarygodny wynik mimo odbycia czynności dnia codziennego (głęboko z rozwieraczem w miejscach mniej narażonych na zmianę środowiska pochwy pod wpływem moczu, mydła, wody)a my nie do końca. Dzięki.
czyli zona jest zdrowa - super:)))))))

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BARAN Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BARAN

Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BLIŹNIĘTA Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BLIŹNIĘTA

Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BYK Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. BYK

Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. KOZIOROŻEC Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. KOZIOROŻEC

Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. LEW Jedz zgodnie ze swoim znakiem zodiaku. LEW