Powiązane leki
(opisy)

Metizol (Thiamazolum)

Thiamazole Merck (Thiamazolum)

Thyrosan (Propylthiouracilum)

DrUroda Smukła sylwetka faza 3 utrzymanie wagi

Senes

Radirex (Rhei radix pulveratum)

MetoHexal (Metoprololi tartras)

Mimpara (Cinacalcetum)

Immubiotic

Metoclopramidum (Metoclopramidum hydrochloridum)

Tagi

jelito tarczyca niedzwiedzki niski waga malpa oslabic endriu nadczynnosc stac

Fora dyskusyjne

zobacz Nadczynnosc a jednak tycie (4)

zobacz Wyniki krwi (1)

zobacz Czy taki wynik świadczy o nadczyności? (19)

zobacz USG czy badanie krwi (9)

zobacz Jem i chudnę. (7)

zobacz Osłabienie a tarczyca (4)

zobacz oslabienie,wyczerpanie (3)

zobacz Potworne osłabienie!. Zaburzenia równowagi (7)

zobacz hormony tarczycy (1)

zobacz Interpretacja wyników TSH, FT3, FT4 i objawów. (15)

zobacz niskie TSH przy prawidłowych FT3 i FT4 (3)

zobacz interpretacja wynikow TSH, FT4 i FT3 (21)

zobacz TSH w ciąży (8)

zobacz Wyniki Badań Tarczycy (10)

zobacz Moje objawy i wyniki, co sądzicie? (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Stala, niska waga ciala

Stala, niska waga ciala

Karol Niedzwiedzki, 28-12-2006, 12:51

Witam...

Czym moze byc spowodowana bardzo niska waga ciala? Tzn. przy wzroscie ok 181 cm - 58 kg (22lata). Odzywiam sie bardzo roznie (min. 8 posilkow dziennie w tym obiad - conajmniej jeden :)) - kiedys wyszlo mi ze przejadalem ok. 5k kalorii na dzien. Jadam zarowno w kajpkach typu Mc jak rowniez w domu. Prowadze nieco monotonny tryb zycia ktory nie powienien miec wplywu na moja wage (tzn. nie w ta strone). Rodzicie szczupli (byly u nich jakies problemy z tarczyca). Dodatkwo to ciagle jestem glodny (30 min po sporym posilku juz jestem glodny - tzn. halasliwy zoladek domaga sie jedzenia - kwestia glosniej pracy "trzewi" to mam nadzieje nie jest nic nadzwyczajnego).. Co moze miec jeszcze wplyw na mase ciala? - robic badania krwi pod tym katem?

Re: Stala, niska waga ciala | Dr.Endriu, 28-12-2006, 14:58

Witam...

Czym moze byc spowodowana bardzo niska waga ciala? Tzn. przy wzroscie ok 181 cm - 58 kg (22lata). Odzywiam sie bardzo roznie (min. 8 posilkow dziennie w tym obiad - conajmniej jeden :)) - kiedys wyszlo mi ze przejadalem ok. 5k kalorii na dzien. Jadam zarowno w kajpkach typu Mc jak rowniez w domu. Prowadze nieco monotonny tryb zycia ktory nie powienien miec wplywu na moja wage (tzn. nie w ta strone). Rodzicie szczupli (byly u nich jakies problemy z tarczyca). Dodatkwo to ciagle jestem glodny (30 min po sporym posilku juz jestem glodny - tzn. halasliwy zoladek domaga sie jedzenia - kwestia glosniej pracy "trzewi" to mam nadzieje nie jest nic nadzwyczajnego).. Co moze miec jeszcze wplyw na mase ciala? - robic badania krwi pod tym katem?
Jedno pytanie:

Jak często się wypróżniasz, i czy wypróżnianiu towarzyszy silny smród?

-- Pozdrawiam Dr.Endriu nmp1(małpa)interia.pl nmp1.w.interia.pl

Re: Stala, niska waga ciala | Karol Niedzwiedzki, 28-12-2006, 15:02

Dr.Endriu napisał(a):
Jedno pytanie:

Jak często się wypróżniasz, i czy wypróżnianiu towarzyszy silny smród?

1-3 razy dziennie - zalezy od tego co jem, to samo tyczy sie "smrodu" (czasami jest znikomy, a czasami "przepotezny" - szczegolnie po tlustych rzeczach, orzeszkach, jedzieniu Mc)

Re: Stala, niska waga ciala | Dr.Endriu, 28-12-2006, 15:22

1-3 razy dziennie - zalezy od tego co jem, to samo tyczy sie "smrodu" (czasami jest znikomy, a czasami "przepotezny" - szczegolnie po tlustych rzeczach, orzeszkach, jedzieniu Mc)
Czyli praca jelita grubego w miarę OK..., trzeba chyba szukać gdzie indziej.

Re: Stala, niska waga ciala | Karol Niedzwiedzki, 28-12-2006, 15:31

Dr.Endriu napisał(a):
Czyli praca jelita grubego w miarę OK..., trzeba chyba szukać gdzie indziej.

Niewlasciwa praca jelita grubowe moze miec bezposredni wplyw na wage ciala = cos z flora bakteryjna moglo by byc? - jestem po prostu ciekawy...

Re: Stala, niska waga ciala | ryou.ko, 28-12-2006, 22:09

Karol Niedzwiedzki napisał(a):

Rodzicie szczupli (byly u nich jakies problemy z tarczyca).
A robiłeś testy na hormony tarczycy? Nadczynność tarczycy powoduje przyspieszony metabolizm i przez to utrzymywanie się niskiej masy ciała. (inne objawy- jest Ci zwykle ciepło i często sie pocisz).

pzdr. R*

Re: Stala, niska waga ciala | stokrotka, 28-12-2006, 23:06

Tzn. przy wzroscie ok 181 cm - 58 kg (22lata). Odzywiam sie bardzo roznie (min. 8 posilkow dziennie w tym obiad - conajmniej jeden :)) - kiedys wyszlo mi ze przejadalem ok. 5k kalorii na dzien. ... Prowadze nieco monotonny tryb zycia ktory nie powienien miec wplywu na moja wage (tzn. nie w ta strone).
Rodzicie szczupli (byly u nich jakies problemy z tarczyca).
Dodatkwo to ciagle jestem glodny
O tarczycy napisali ci już wcześniej, a robale, też mogą być ale raczej duże, małe nie powodowały by takiej utraty wagi, a duże jeśli masz dobry wzrok to i bez badań je po prostu widać w kale, i tasiemca, czasem człony i jego jaja wyglądające jakbyś jadł mak, mimo, że nie jadłeś maku, i glistę bo jest dość duża.

Mogą być też inne wyniszczające horoby, ale innym toważyszy zwykle osłabienie, brak siły, a robale nie powodują istotnego osłabienia, podobno nawet mięśnie są silniejsze, podobno pszestawiają coś w pszemianie materi, że tak jest.

--
(tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom.

-- Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Stala, niska waga ciala | Karol Niedzwiedzki, 28-12-2006, 23:25

ryou.ko napisał(a):

A robiłeś testy na hormony tarczycy?
Nie...Jakos zawsze wydawalo mi sie ze to raczej "ima" sie kobiet.

Nadczynność tarczycy powoduje
przyspieszony metabolizm i przez to utrzymywanie się niskiej masy ciała. (inne objawy- jest Ci zwykle ciepło i często sie pocisz).

Co do odczuwania ciepla to raczej nie odbiegam od normy, a pocenie to raczej rzadziej niz czesciej.

Re: Stala, niska waga ciala | Saiko Kila, 29-12-2006, 00:06

Z Otchłani wyskoczył demon, wcielił się w istotę znaną jako *Karol Niedzwiedzki*, która zaskrzeczała:
Niewlasciwa praca jelita grubowe moze miec bezposredni wplyw na wage ciala = cos z flora bakteryjna moglo by byc? - jestem po prostu ciekawy...
Może, choć zwykle działa to w drugą stronę - jest się otyłym. Skład flory bakteryjnej ma wpływ na przyswajalność pożywienia, nie każdy człowiek dostanie tyle samo kilokalorii z jednego Snickersa. Tu jest popularnonaukowy artykuł na ten temat, niestety po angielsku: www.npr.org/templ...yId=6654607

BTW, ja pierwsze co bym sprawdził to hormony tarczycy.

Saiko Kila Unregistered Windows User #7.29581131e8

Re: Stala, niska waga ciala | Karol Niedzwiedzki, 29-12-2006, 00:27

stokrotka napisał(a):
O tarczycy napisali ci już wcześniej, a robale, też mogą być ale raczej duże, małe nie powodowały by takiej utraty wagi, a duże jeśli masz dobry wzrok to i bez badań je po prostu widać w kale, i tasiemca, czasem człony i jego jaja wyglądające jakbyś jadł mak, mimo, że nie jadłeś maku, i glistę bo jest dość duża.

No dobra...ale takie na takie "dolegliwosci" to musi miec cos wplyw... Jakies zle jedzienie czy cos...Heh no i Cola pita w ilosci min 2l na dzien wszystko by pewnie wybila :P - ale jakby, to jak wglada leczenie, profilaktyka, jakie sa farmakologiczne srodki na takie przypadlosci...?

Re: Stala, niska waga ciala | Maja, 29-12-2006, 01:28

[...]
IMO tarczyca. Utrata wagi, częste wypróżnienia, wilczy apetyt. Raczej tarczyca. Tym bardziej, że w rodzinie były tego typu problemy. Koniecznie sprawdź poziom TSH, FT3 i FT4 we krwi.

Pozdrawiam, Maja

Re: Stala, niska waga ciala | Maja, 29-12-2006, 01:30

Maja napisał(a):

IMO tarczyca. Utrata wagi, częste wypróżnienia, wilczy apetyt. Raczej tarczyca. Tym bardziej, że w rodzinie były tego typu problemy. Koniecznie sprawdź poziom TSH, FT3 i FT4 we krwi.
Oczywiście chodzi o ewentualną NADCZYNNOŚĆ tarczycy :)

Pozdrawiam raz jeszcze, Maja

Re: Stala, niska waga ciala | Dr.Endriu, 29-12-2006, 11:46

Oczywiście chodzi o ewentualną NADCZYNNOŚĆ tarczycy :)
Pozdrawiam raz jeszcze, Maja
A jak się laczy schorzenia tarczycowe?

Re: Stala, niska waga ciala | Mietek, 30-12-2006, 00:45

Czym moze byc spowodowana bardzo niska waga ciala? Tzn. przy wzroscie ok 181 cm - 58 kg (22lata). Odzywiam sie bardzo roznie (min. 8 posilkow dziennie w tym obiad - conajmniej jeden :)) - kiedys wyszlo mi ze przejadalem ok. 5k kalorii na
a ja mam 185 cm wzrostu i 137 kg - jem jeden niewielki obiad i czasami kolację - też niedużo. Dziennie ok 2kcal. Ogólnie jestem zdrowy. Po prostu taka uroda. Gdybym miał wybór- wybrałbym twoją opcję :)

Re: Stala, niska waga ciala | Karol Niedzwiedzki, 30-12-2006, 11:47

Mietek napisał(a):
Gdybym miał wybór- wybrałbym twoją opcję :)

Tak szczerze to sama moja waga mi nie preszkadza - jednak obawiam sie ze taka sytuacja moze to miec jakies inne skutki uboczne. Dlatego tez zapytalem.

Re: Stala, niska waga ciala | Szczepan Białek, 30-12-2006, 12:06

Użytkownik "Mietek" napisał w wiadomości news:en42lb$i0u$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
a ja mam 185 cm wzrostu i 137 kg - jem jeden niewielki obiad i czasami kolację - też niedużo. Dziennie ok 2kcal. Ogólnie jestem zdrowy. Po prostu taka uroda. Gdybym miał wybór- wybrałbym twoją opcję :)
Jesteście pięknym przykładem skuteczności niemieckiej diety odchudzającej (2 stunden diet). Chcesz schudnąć - jedz co 2 godxiny. Chcesz mieć "zapasy" - jedz raz dziennie.

Pozdr., S*

Re: Stala, niska waga ciala | Dr.Endriu, 09-01-2007, 17:44

BTW, ja pierwsze co bym sprawdził to hormony tarczycy.
www.hydrokolonote...ita_grubego jest tutaj fajny rysunek. Trzeci od góry, w lewym górnym rogu.....

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jak radzić sobie z chorobami tarczycy Jak radzić sobie z chorobami tarczycy

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Chcę mieć zdrową tarczycę Chcę mieć zdrową tarczycę

Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach Autoterapia w najczęściej występujących schorzeniach

Bici biją Bici biją