Powiązane leki
(opisy)

Tartephedreel N

Sirupus Kalii guajacolosulfonici (Sulfoguaiacolum)

Infanrix IPV+Hib (Vaccinum diphtheriae, tetani, pertussis sine cellulis elementis praeparatum, poliomyelitidis inactivatum et haemophili stirpe b coniugatum adsorbatum)

Pentaxim (Vaccinum dipheriae, tetani, pertussis sine cellulis ex elementis praeparatum, polimyelitidis inactivatum et haemophili stripe b coniugatum adsorbatum)

Homeotuss

Mio Bio

Lipomal (Tilia sp.)

Stodal (granulki)

Gardlox 7 syrop ziołowy bez cukru

Dagomed Malia

Tagi

okropny cukier refluks badac zarazic dziecko szpital kaszel corka krztusiec

Fora dyskusyjne

zobacz Proszę o inerpretację RTG płuc (7)

zobacz Czy mamy mykoplazme? (1)

zobacz Czyżby krztusiec? (2)

zobacz Czy to może być krztusiec? (0)

zobacz uporczywy kaszel u 6 miesiecznego dziecka (3)

zobacz Kaszel u córki (0)

zobacz Ciagle za duzo krwinek bialych u 10-miesiecznego dziecka (1)

zobacz mykoplazma u calej rodziny (4)

zobacz powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej (0)

zobacz Kaszel (4)

zobacz powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej (0)

zobacz Proszę o pomoc w doborze badań (0)

zobacz Badanie glukometrem - ryzyko? (1)

zobacz krztusiec (0)

zobacz Wieczny katar u 3,5 latki. Polyvaccinum mite w zastrzykach (44)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » krztusie i refluks u córki.Pomocy!

krztusie i refluks u córki.Pomocy!

joanna, 05-01-2007, 14:51

Moja 3 letnia coreczka od momentu kiedy skonczyla roczek zmagala sie z napadowym kaszlem glownie w nocy jak i w dzien. kaszel byl potworny az brakowalo jej tchu i czesto prowokujacy wymioty.

zdecydowalam sie z corka udac sie do specjalistycznego szpitala chorob pluc gdzie lekarz po wywiadzie stwierdzil ze przyczyna kaszlu jest u corki refluks przelykowo zoladkowy.zlecil tez inne badania ale zaczela z miejsca byc leczona na refluks-co prawda po 2 dniach juz byla poprawa.

miala rowniez badania na krztusiec-przeciwciala ale jeszcze nie bylo wynikow i dostalam je w okresie pozniejszym bez zadnej interpretacji tylko sam suchy wynik 21,5 gorna granica 11.

dowiedzialam sie tylko tyle ze wynik ten wskazuje ze corka byla chora na krzusiec w ciagu ostatniego roku. po wizycie u mojej pediatry i okazaniu jej wynikow jak i epikryzy szpitalnej powiedziala ze ona nie widzi tu nic niepokojacego i z tym juz dalej sie nic nie robi itd. zgadzam sie z nia ze nic sie nie robi dalej i ze nie ma leczenia zadnego tylko niepokoi mnie to ze ona twierdzi ze te wyniki to wcale nie krztusiec! ale jak nie skoro sanepid zawiadomil mnie sama ze u corki wykryto krztusiec bo wlasnie do nich przyszlo zawiadomienie ze szpitala w ktorym lezalysmy. niepokoi mnie tez to ze pani doktor pediatra w ogole nie zaproponowala zeby przebadac 2 lata starszego od corki mojego syna.

co takiego oznacza tak naprawde ten wynik? ponadto wyczytalam ze krztusiec zostawia skutki uboczne w postaci miedzy innymi uszkodzenia sluchu co zaobserwowalam u dziecka.trzeba kilka razy do niej niekiedy mowic i tv oglada znacznie glosniej. jednak nie doprosilam sie skierowania do laryngologa czy tez na badanie sluchu.bo powiedziala ze krztusiec przebyty nie pozostawia po sobie zadnych zmian neurologicznych a ja wyczytalam kilka stron i twierdze inaczej! Z racji tego ze mam pojecie o medycynie co prawda ratunkowej sugeowalam juz kiedys dawno temu pediatrze ze corka jest chora na krztusiec to mnie wysmiala i mowi zebym dziecku nie wymyslala choroby-przeciez byla szczepiona to gdzie krztusiec! i kolejny antybiotyk - bo kaszle!

3 tygodnie temu wyszlam z corka z kliniki gastroendokrynologicznej gdzie miala diagnostyke refluksa. zalozona miala ph metrie i okazalo sie ze corka cierpi na cznnosciowy refluks. nie ma w ukladzie pokarmowym zadnych wad anatomicznych-miala mnostwo badan: pasaz jelit, ph metrie, ekg, wszystkie badania krwi, stolca i moczu.takze jontoforeze ktora wyszla ujemna, przeswietlenie pluc, usg jamy brzusznej itp. Z wynikow badan wyszlo rowniez ze jest podwyzszony cukier we krwi. zalecona krzywa cukrowa i wyniki nie sa zadowalajace. o godz. 6 rano cukier = 130 potem wahal sie przez caly dzien miedzy 140-178. teraz mamy w poradni endokrynologicznej skonsultowac cukier. U corki rowniez wykryto IGT ad obs. Sideropoenia, Coniunctivitis purulenta, ( z tymi spojowkami to tylko bylo chwilowo)

czy to wszystko ma ze soba jakis zwiazek-jestem naprawde zaniepokojona. prosze o pomoc w interpretacji wyniku z krztuscca. z racji tego ze wybieram sie do lekarza po skierowanie zeby zbadac ten cukier zalezy mi na tym zeby doktor dala rowniez skierowanie na badania mojemu synkowi, ktory wydaje mi sie ze tez mogl przebyc krtusiec skoro przebywa z siostra 24 godz na dobe zwlaszcza ze swego czasu mial rowniez ataki kaszlu glownie w nocy przez co wyladowalismy u alergologa z podejrzeniem alergi, jak i rowniez badania na cukier poniewaz moje 2 babcie maja cukrzyce (jedna na insulinie)

w jaki sposob uswiadomic pani doktor ze synek mogl sie zarazic krztuscem? jakich uzyc fachowych argumentow bo ona zaraz powie ze to nie mozliwe zeby sie zarazil itd.

jesli moge prosic to prosze o jakakolwiek opinie bo juz sama nie wiem co robić

pozdrawiam i z gory dziekuje mama Joanna

Re: krztusie i refluks u córki.Pomocy! | , 20-10-2007, 23:08

przeczytalam w interniecie pani przerzycia z choroba dziecka krztuscu i refluksu ,wprawdzie juz jest pani pare miesiedzy za tymi okropnymi przezyciami ciekawa jestem jak dlugo trwal ten kaszel jeszcze....Pytam sie poniewaz sama mam dziecko ktore to samo przeszlo i jeszcze przechodzi .wyszlam 20dni temu ze szpital bylam z potora miesiecznym synkiem w szpitalu okropnie sie dusil niewobrazalam sobie ze istnieje taka choroba myslalam ze miumz na rekach takie mial ataki to przeciesz niemowle bral 15 dni antybityki chodz z badan nie wyszlo ze ma ta chorobe tak naprawde..potem okazalo sie ze ma tez refluks z badan co powodowalo bezdech meczyl sie strasznie przy karmieniu odrazu sie zachodzil dusil myslalam ze sie nieskoczy to bral przepisali mu omprecol na zolodek,ale po wyjsciu ze szpitala moja pedjatra mu to zaminila na omopatyczny i powiedziala ze z tego wyrosnie chodz ja mysle ze ten zolodek jak i u pani to z wysilku dziecko przepchalo i super syrop omopatyczny na ten typ kaszlu drosera plex pomaga...mial okropne kolki bolesci brzucha niemogl zrobic kupkina glowie powychodzily mu pelno zylek z wysilku ,kaszel juz ustepuje ale jest jeszcze codzienie pare razy na dzien mniej intesywniejszy chodz jaks wystopi dzuszacy ale sie normujeniewidzie godziny jak go juz nieuslysze.od choroby jest juz prawie drugi miesiac jak mija jak to bedzie dlugo trwac???Moj dobrze ze nie wymiotowal ale co to znaczy calyczas mu sie slina penista zbiera w ustach od koklusa czy od zolodka.Obawiaja mne skutki koklusa czy moga wystapic to niemowle ciezko cos zaobserwowac.Moze zrobiec jakies kontrole przeswietlenia ploc czy wszystko ok ..niemowle to okropnie przechodzi dusi sie ma takikaszel ktory sie niekonczy jeden za drugim i na koncu krzyk i wdech powietrza poprostu sie zachodzi zostaje bez oddechu w pierwszym tygodniu najgorszym on czarnial prawie przy koncowym wdechu jezyk mu wychodzil i mial wyczescz oczow okropny widok teraz go kontroluje co noc nadal pije moje mleko chodz chcialam zrezygnowac bo najbardziej sie zachodzil przytym ale teraz juz coraz ladnie duzej spi na podwyszonym materacu rosnie dobrze i mam nadziej ze wyjdzie z tego zaniedlugo bo jest juz poprawa boje sie cofniecia do tylu na cale zycie zostana mi jego oczka przerazone jak sie dusil .I pytanie z kond sie wzielo to swinstwo mam corke 6 letnia ktora z polski przyjechala zwakacji moj maly mial miesiac (we wloszech przebywam)albo na wsi sie zarazila i mial kaszelek oczasu do czasu w nocy i na niego przeniosla albo tu w rzymie od koos mateuszek sie zarazil ale i ona dotej pory pokaszluje ptzypominam to juz 2 miesiace inikt z lekazy sie ja niezainteresowal stwierdzili ze moze jakies uczulenie ale na wszelki wypadek dalam jej syrop drosera i naprawde pomaga dzieci starsze nieprzechodza to tak okropnie jak niemowlaki .Ale mysle ze kazdej matce kroi sieserce i wszystko by zrobila by na miejscu dziecka sie znalesc by niecierpialo.Moge sie tylko pojednoczyc z matkami izrozumiec jak dziecko cierpi .

Wysłano z serwisu -> www.sanatoria.org - baza osrodków sanatoryjnych

Re: krztusie i refluks u córki.Pomocy! | Piotr Kasztelowicz, 21-10-2007, 02:01

On Sat, 20 Oct 2007, monika wrote:

dusil .I pytanie z kond sie wzielo to swinstwo mam corke 6 letnia ktora z polski przyjechala zwakacji moj maly mial miesiac (we wloszech przebywam)albo na wsi sie zarazila i mial kaszelek oczasu do czasu w nocy i na niego przeniosla albo tu w rzymie od koos mateuszek sie zarazil ale i ona dotej pory pokaszluje ptzypominam to juz 2 miesiace inikt z lekazy sie ja niezainteresowal
jeśli jest to krztusiec to niestety napady kaszlu u dziecka mogą trwać nawet do pół roku po wyleczeniu to znaczy po pełnej kuracji antybiotykiem na Bordetella pertusis. Pewną skuteczność mogą tutaj odnieść leki wziewne stosowane w astmie ale kaszel będzie się nadal zdarzał i niestety nie ma idealnych metod jego całkowitego wyciszenia do czasu kiedy nastąpi całkowita regeneracja nabłonka dróg oddechowych.

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz" target="_blank">www.am.torun.pl/~pekasz www.am.torun.pl medycyna-i-filozo...og.onet.pl/ PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych Homeopatyczne leczenie chorób przeziębieniowych

Funkcjonowanie systemu rodziny z dzieckiem przewlekle chorym dermatologicznie Funkcjonowanie systemu rodziny z dzieckiem przewlekle chorym dermatologicznie

Wirusowe zapalenie wątroby Wirusowe zapalenie wątroby

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca

Nowoczesna dietetyczna książka kucharska Nowoczesna dietetyczna książka kucharska