Powiązane leki
(opisy)

Tagi

operacyjny zabieg pytac aparat ortodontyczny odslonic refundacja refundowac zatrzymac chiruriczne

Fora dyskusyjne

Refundacja (1)

Proteza jadra? (0)

Czy przysługuje refundacja na moje dziecko? (1)

Refundacja (2)

USG stawu skokowego (1)

ile karza Ci placic a o ile mniej mogłbys? -refundacja lekow (1)

Inseminacja a ból jajników (1)

wycinanie migdałów - garść pytań (5)

Ortodontyczne leczenie - śmieszne, denerwujące i kosztowne (4)

Aparat staly (1)

Aparat ortodontyczny- ruchomy (1)

Chirurgia ortodontyczna (1)

Aparat Ortodontyczny (4)

Rezonans magnetyczny głowy a stały aparat ortodontyczny (0)

Aparat a zdrowie zębów (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » operacyjne chiruriczne odsłonięcie zęba

operacyjne chiruriczne odsłonięcie zęba

Akryl, 10-01-2007, 18:11

Witam Mam 25 lat i zatrzymane dwie gorne trojki. Chce zalozyc i wyciagnac zeby aparatem stalym. Wczescniej jednak czeka mnie chiruriczne odsłonięcie zęba zatrzymanego. W zwiazku z czym pytam czy zabieg odlosniecia tych zebow zatrzymanych moze byc refundowany z NFZ ? Jestem osoba bezrobotna i zalezy mi bardzo zeby ograniczyc koszty tym bardziej ze aparat i leczenie ortodontyczne jest strasznie drogie. Pozdrawiam Emila

Re: operacyjne chiruriczne odsłonięcie zę | animinka, 10-01-2007, 21:56

Akryl napisał(a):
Witam Mam 25 lat i zatrzymane dwie gorne trojki. Chce zalozyc i wyciagnac zeby aparatem stalym. Wczescniej jednak czeka mnie chiruriczne odsłonięcie zęba zatrzymanego. W zwiazku z czym pytam czy zabieg odlosniecia tych zebow zatrzymanych moze byc refundowany z NFZ ? Jestem osoba bezrobotna i zalezy mi bardzo zeby ograniczyc koszty tym bardziej ze aparat i leczenie ortodontyczne jest strasznie drogie. Pozdrawiam Emila
Witaj, miałam podobną sytuację do twojej niestety wszelkie zabiegi ortodontyczne i wszystko co sie z tym wiąże powyżej 18 roku życia nie jest już refundowane, chyba ze przez ostatnie 2 lata cos sie w tej kwestii zmienilo.

Pozdrawiam Magda

Re: operacyjne chiruriczne odsłonięcie zęba zatrzymanego a refundacja NFZ | Mietek, 10-01-2007, 23:37

zwiazku z czym pytam czy zabieg odlosniecia tych zebow zatrzymanych
moze byc refundowany z NFZ ? Jestem osoba bezrobotna i zalezy mi bardzo zeby ograniczyc koszty tym bardziej ze aparat i leczenie ortodontyczne jest strasznie drogie. Pozdrawiam Emila
nie jest refundowany. Możesz spróbować ubiegać się w NFZ o refundację, najlepiej znajdź biegłego urzędnika z tej instytucji i podpytaj się jaka droga będzie najlepsza aby móc otrzymać refundację na leczenie. Ładne ubranie, makijaż i uśmiech zrobią swoje. Nie pytaj kobiet, te dla innych pań są wrogie jak urzędniczka skarbówki 31 grudnia.

Re: operacyjne chiruriczne odsłonięcie zę | Akryl, 11-01-2007, 00:48

WiMietek napisał(a):
zwiazku z czym pytam czy zabieg odlosniecia tych zebow zatrzymanych

nie jest refundowany. Możesz spróbować ubiegać się w NFZ o refundację, najlepiej znajdź biegłego urzędnika z tej instytucji i podpytaj się jaka droga będzie najlepsza aby móc otrzymać refundację na leczenie. Ładne ubranie, makijaż i uśmiech zrobią swoje. Nie pytaj kobiet, te dla innych pań są wrogie jak urzędniczka skarbówki 31 grudnia.

Witam Pytam dlatego, bo wiem ze 1,5 roku temu dziewczyna w Gliwicach 22 lata miala czesciowo refundowany taki sam zabieg przez NFZ. Tzn. nie w calosci, ale wiem ze doplacala chyba 100 zl za odsloniecie jednego zeba. Ladne ubranie i makijaz nie maja nic do tego ;) A urzedniczki sa tam za przeproszeniem jak tylki od "S" zeby robic to co w ustawie jest zapisane. Albo NFZ refunduje tego typu zabiegi albo nie prosta pilka. Pozdrawiam Emilia

Re: operacyjne chiruriczne odsłonięcie zęba zatrzymanego a refundacja NFZ | agnesdz, 11-01-2007, 19:52

Ok. 4 lat temu przeszłam taki zabieg i miałam w 100% refundowany przez NFZ. Jednak dalsze leczenie, czyli aparat ortodontyczny i leczenie u ortodonty musiałam pokryć sama. Całkowity koszt leczenia wyniósł mnie przez 2 i pół roku ok. 6-7 tysięcy złotych, których niestety nie można odliczyć od podatku. :((

Pozdrawiam Aga

Re: operacyjne chiruriczne odsłonięcie zę | Akryl, 11-01-2007, 20:43

agnesdz napisał(a):
Ok. 4 lat temu przeszłam taki zabieg i miałam w 100% refundowany przez NFZ. Jednak dalsze leczenie, czyli aparat ortodontyczny i leczenie u ortodonty musiałam pokryć sama. Całkowity koszt leczenia wyniósł mnie przez 2 i pół roku ok. 6-7 tysięcy złotych, których niestety nie można odliczyć od podatku. :((

Witam Dzieki wielkie za odpowiedz. Czy mialas zatrzymane 2 gorne trojki w podniebieniu. Wyciagalas te zeby aparatem stalym? Z tego co wiem to zabieg taki refundowany jest do 18 roku zycia. Mozna wiedziec ile mialas lat kiedy zabieg byl przeprowadzany? Pozdrawiam serdecznie Emilia

Re: operacyjne chiruriczne odsłonięcie zęba zatrzymanego a refundacja NFZ | agnesdz, 12-01-2007, 21:10

----- Original Message ---
From: "Akryl" To: "agnesdz" Sent: Thursday, January 11, 2007 6:44 PM Subject: Re: operacyjne chiruriczne odsłonięcie zęba zatrzymanego a refundacja NFZ

Witam Dzieki wielkie za odpowiedz.
Proszę! :))

Czy mialas zatrzymane 2 gorne trojki w podniebieniu.
Miałam zatrzymaną 1 trójkę górną.

Wyciagalas te zeby aparatem stalym?
Tak była ściągana aparatem stałym. Przy okazji miałam robioną dolną szczękę. W ten sposób pozbyłam się 4 zębów (2 górnych czwórek, jedna razem z dziąsłem w szpitalu, druga u dentysty, i 2 dolnych piątek bo jedna była mleczna i zęby były bardzo gęsto ułożone).

Z tego co wiem to zabieg taki refundowany jest do 18 roku zycia. Mozna wiedziec ile mialas lat kiedy zabieg byl przeprowadzany?
Miałam wtedy 27 lat i musiałam mieć ten zabieg zrobiony z powodu niesamowitego bólu, ponieważ zatrzymany ząb zaczął rosnąć i napierać na korzenie 2 i 1 co groziło ich uszkodzeniem. Leczenie aparatem jest refundowane do 10 roku życia, i także nie należy do najprzyjemniejszych. Mnie stale bolały zęby do tego stopnia że czasem nie byłam w stanie ugryść banana. Efekt leczenia jest fajny ale nie wiem czy chciała bym przechodzić to jeszcze raz.

Pozdrawiam serdecznie Emilia

Pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości :) Aga

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Sposób na żylaki Sposób na żylaki

Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego

Zatrzymaj młodość Zatrzymaj młodość

Zarys współczesnej ortodoncji Zarys współczesnej ortodoncji

Anatomia człowieka 1500 pytań testowych Anatomia człowieka 1500 pytań testowych