Tagi

farmakopea homeopatia homeopata npdst farmaceuta zwierze homeopatyczny genotyp apteka preparat

Fora dyskusyjne

Homeopatia (1)

Leki homeopatyczne, homeopatia (1)

Luivac+homeopaty (2)

Grypa a leki homeopatyczne ? (13)

homeopatia ignatia amara200? warto? (0)

Protest przeciw homeopatii w Belgii (20)

Homeopatia a przeziebienie ? (3)

Drożdżaki, homeopatia i chudnięcie (4)

wzdęcia a homeopatia (6)

Homeopatia (3)

Homeopatia a przeziebienie ? (3)

porazenie splotu barkowego (9)

leki homeopatyczne na migdlaki (2)

Homeopatia u dziecka 3 lata (2)

Stosowanie preparatów wapnia z lekami wykrztuśnymi (1)

HOMEOPATIA

Przemysław Sajewski, 11-10-1999, 22:54

Witam Jestem w trakcie pisania wstepu do swojej pracy magisterskiej traktujacej o homeopatii ( zaklad farmacji stosowanej ), zamieszcze go na grupie , gdy bedzie skonczony ( kwestia kilkunastu/kilkudziesieciu dni ), bedzie on zawieral historie homeopatii na swiecie i w Polsce, zasady działania, filozofie homeopatii ( jesli mozna to tak nazwac i wiele innych. Nie bede wrzucal tego po kawalku, gdyz chce aby bylo to skonczone w calosci. pozdrawiam Przemek p.s. no chyba , ze bedzie okazja do dwutygodniowej popijawy;)))

Re: HOMEOPATIA | Jacek, 11-10-1999, 23:07

Przemysław Sajewski wrote:
Witam Jestem w trakcie pisania wstepu do swojej pracy magisterskiej traktujacej o homeopatii ( zaklad farmacji stosowanej ), zamieszcze go na grupie
Dzieki, ale prosze juz o fragmenty lub linki. Bo na www sa tego setki stron.

Interesuje mnie sprawa formalna. W zakladzie farmacji stosowanej powstaje praca nt. homeopatii. Zatem nie ma chyba konfliktu jak w przypadku medycyny i paramedycyny czy bioenergoterapii (lekarze - paralekarze).

Stad mam pytanie. Moj pradziadek byl zielarzem, znachorem itp. leczyl kilkanascie wsi, od zlaman do zewnetrznych guzow, i wszelkie choroby jakie na wsiach wystepuja, gdzie do lekarza bylo 100 km wierzchem.

Czy majac pewne archiwa rodzinne, moge na ich podstawie opracowac preparat (?) homeopatyczny, opracowac technologie jego produkcji, zarejestrowac go i wprowadzic do produkcji i obrotu ?

Czy to bedzie lek, preparat, srodek spozywczy ? Jacek

Re: HOMEOPATIA | Jacek, 13-10-1999, 00:21

Do produkcji lekow uzywane sa surowce ze specjalnych hodowli ( surowce roslinne ), spelniajace wiele wymagan, starannie selekcjonowane ( np: wolne od czesci zwiednietych, martwych, uszkodzonych, zmienionych etc ), z ktorych to npdst; Farmakopei przyzadza sie pranalewki. Surowce zwierzece mozna opisywac szeroko, ale jedna wazna rzecz dziela sie na SARKODY - ze zdrowych tkanek, wydzieliny zdrowych zwierzat etc i NOZODY - z tkanek, narzadow zmienionych patologicznie, wydzielin powstalych na skutek procesu chorobowego u ludzi
Czy to moze oznaczac pobieranie tkanek od osob zmarlych , albo tkanek z operacji nowotworu , pluc chorego na gruzlice , do przetwarzania na NOZODY ?

, rzadziej zwierzat itd. To jest temat rzeka.
Lek moze byc wytwarzany jedynie przez uprawniona do tego osobe ( farmaceuta, technik farmacji ) i musi byc to sciesle i 100% trzymanie sie Farmakopei.
A amerykanska Farmakopeia jest inna ?

A wiec jesli twoje wytwory zostana dopuszczone do obrotu beda to tylko ziolka, albio srodki spozywcze. , a i z tym nie jest latwo;))))
Dzisiaj farmaceutka mi wskazala na polce leki homeopatyczne, a tam m.in. preparaty z miodu, ziolka, srodki para-spozywcze , syropy .

pozdrawiam Przemek p.s. Prawdziwy lekarz homeopata dobiera lek npdst; tzw. wywiadu z pacjentem co moze trwac nawet i 2 godziny. Jest wiele kryteriow doboru preparatu przede wszystkim jakim jestes typem wg: homeopatii. Lekarz homeopata ( zaznaczam LEKARZ HOMEOPATA , a nie homeopata ) zadaje wiele pytan , nawet tak glupie czy budzis sie rano z pustym, czy pelnym pecherzem:))))
A co w tym glupiego. Kupa i sikanie sa najwazniejsze.

Czy sa w Polsce homeopacii, nie lekarze , do ktorych mozna isc po porade ?

Nalezy unikac lekarzy, ktory przepisuja l.h. po 5 minutach kontaktu z pacjentem,
jak unikac ? jak juz wypisze to i tak bye bye ;-)

albo baranow przepisujacych lek allopatyczny ( zwykly ), a
wspomagajaco homeopatie co wrecz zakrawa na HIV umyslowy:)))))))))))))))) Lekarz homeopata i wlasciwie dobrany lek pomoze napewno. Dwa ostatnie przypadki ( a niestety jest ich wiekszosc ) powoduja, ze nie wierzy sie w ich skutecznosc. Sam nalezalem do takich ludzi, ale chcac udowodnic po raz 3 , ze to bujda o dziwo podzialalo i od tamtej pory ( 4 lata ) polegam tylko na homeopatii.
Czy sam sie potrafisz leczyc ? Jak dobierac l.h. ? Czy masz spis , dzialanie, reakcje, czy tez testujesz na sobie ?

A klku niedowiarkow miedzy innymi moja kobieta ( z potwornym bulem zoladka - tu zadzialo Salix/Rhus ANTROPOZOFICZNY - to jeszcze inna historia, miedzy innymi Kosciol prowadzi z tym krucjate ) przekonalo sie na wlasnym ciele, ze sa one OK.
A czemu uwazasz ze to interesuje kosciol ?

Kiedy otwierasz gabinet h., chetnie sie zglosze . Moze porady on-line przez inet ? Pozdrowka Jacek

Re: HOMEOPATIA | , 13-10-1999, 00:57

On Tue, 12 Oct 1999 23:57:28 +0200, "Przemysław Sajewski" wrote and nobody noticed it except me:

Lekarz homeopata i wlasciwie dobrany lek pomoze napewno. Dwa ostatnie przypadki ( a niestety jest ich wiekszosc ) powoduja, ze nie wierzy sie w ich skutecznosc. Sam nalezalem do takich ludzi, ale chcac udowodnic po raz 3 , ze to bujda o dziwo podzialalo i od tamtej pory ( 4 lata ) polegam tylko na homeopatii. A klku niedowiarkow miedzy innymi moja kobieta ( z potwornym bulem zoladka - tu zadzialo Salix/Rhus ANTROPOZOFICZNY - to jeszcze inna historia, miedzy innymi Kosciol prowadzi z tym krucjate ) przekonalo sie na wlasnym ciele, ze sa one OK.
A ja nadal szukam gdzie byla ta molekula walczaca z grypa. W ktorej, kurna chata, granulce ?

Marcin Kubicki Pochylony Nad Granulkami ------------------------------------------- Na zielonej trawce Pasły się pratchawce Jeden mówi do drugiego Podaj cewkę Malpigiego Boris Vian

Re: HOMEOPATIA | Przemysław Sajewski, 13-10-1999, 01:57

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3802423E.7784 [at] friko.onet.pl...
Interesuje mnie sprawa formalna. W zakladzie farmacji stosowanej powstaje praca nt. homeopatii. Zatem nie ma chyba konfliktu jak w przypadku medycyny i paramedycyny czy bioenergoterapii (lekarze - paralekarze).
Homeopatia jest czescia medycyny... Wszystko co nowe ( w naszym kraju ) nie jest przyjmowane zbyt chetnie. Jeszcze 9-10 lat temu klilkudziesieciu lekarzy stracilo prace w klinikach ze wzgledu ich zainteresowania homeopatia. Jako, ze w Polsce homeopatia jest obecna jest od niedawna nie jest uwzgledniona w Farmakopei Polskiej....
Czy majac pewne archiwa rodzinne, moge na ich podstawie opracowac preparat (?) homeopatyczny, opracowac technologie jego produkcji, zarejestrowac go i wprowadzic do produkcji i obrotu ?
W Polsce leki homeopatyczne produkowane sa jedynie w Gdansku przez firme Dagomed npdst: Niemieckiej Farmakopei Homeopatycznej: Homoopatish Arzneibuch ( HAB 1 ) z 1978 r.' ktora jest czescia Niemieckiej FArmakopei ( DAB) .. Sa moze 2-3 apteki majace recepture homeopatyczna npdst; w/w Farmakopei. Do produkcji lekow uzywane sa surowce ze specjalnych hodowli ( surowce roslinne ), spelniajace wiele wymagan, starannie selekcjonowane ( np: wolne od czesci zwiednietych, martwych, uszkodzonych, zmienionych etc ), z ktorych to npdst; Farmakopei przyzadza sie pranalewki. Surowce zwierzece mozna opisywac szeroko, ale jedna wazna rzecz dziela sie na SARKODY - ze zdrowych tkanek, wydzieliny zdrowych zwierzat etc i NOZODY - z tkanek, narzadow zmienionych patologicznie, wydzielin powstalych na skutek procesu chorobowego u ludzi , rzadziej zwierzat itd. To jest temat rzeka. Lek moze byc wytwarzany jedynie przez uprawniona do tego osobe ( farmaceuta, technik farmacji ) i musi byc to sciesle i 100% trzymanie sie Farmakopei. A wiec jesli twoje wytwory zostana dopuszczone do obrotu beda to tylko ziolka, albio srodki spozywcze. , a i z tym nie jest latwo;)))) pozdrawiam Przemek p.s. Prawdziwy lekarz homeopata dobiera lek npdst; tzw. wywiadu z pacjentem co moze trwac nawet i 2 godziny. Jest wiele kryteriow doboru preparatu przede wszystkim jakim jestes typem wg: homeopatii. Lekarz homeopata ( zaznaczam LEKARZ HOMEOPATA , a nie homeopata ) zadaje wiele pytan , nawet tak glupie czy budzis sie rano z pustym, czy pelnym pecherzem:)))) Nalezy unikac lekarzy, ktory przepisuja l.h. po 5 minutach kontaktu z pacjentem, albo baranow przepisujacych lek allopatyczny ( zwykly ), a wspomagajaco homeopatie co wrecz zakrawa na HIV umyslowy:)))))))))))))))) Lekarz homeopata i wlasciwie dobrany lek pomoze napewno. Dwa ostatnie przypadki ( a niestety jest ich wiekszosc ) powoduja, ze nie wierzy sie w ich skutecznosc. Sam nalezalem do takich ludzi, ale chcac udowodnic po raz 3 , ze to bujda o dziwo podzialalo i od tamtej pory ( 4 lata ) polegam tylko na homeopatii. A klku niedowiarkow miedzy innymi moja kobieta ( z potwornym bulem zoladka - tu zadzialo Salix/Rhus ANTROPOZOFICZNY - to jeszcze inna historia, miedzy innymi Kosciol prowadzi z tym krucjate ) przekonalo sie na wlasnym ciele, ze sa one OK.

Re: HOMEOPATIA | Przemysław Sajewski, 14-10-1999, 01:12

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3803A4ED.6C13 [at] friko.onet.pl...
Czy to moze oznaczac pobieranie tkanek od osob zmarlych , albo tkanek z operacji nowotworu , pluc chorego na gruzlice , do przetwarzania na NOZODY ?
Co do osob zmarlych to przyznam sie , ze nie jestem pewien, ale reszta owszem. Mozna rowniez przygotowywac autoizoterapeutyki ( np: mocz, ropa uzyskane od chorego i po przetworzeniu sa przeznaczone dla niego )
farmaceuta,
Farmakopei.
A amerykanska Farmakopeia jest inna ?
Amerykanskiej nie widzialem, przeciez nie bede studiowal Farmakopei z calego swiata skoro Polska liczy setki stron:))))
Dzisiaj farmaceutka mi wskazala na polce leki homeopatyczne, a tam m.in. preparaty z miodu, ziolka, srodki para-spozywcze , syropy .
Zapraszam do nas apteki homeopatyczne "Aqua Vitae" Bialystok ul. Legionowa 9/1 lub Sienkiewicza 22 tel 7441-671, 7436-108, 7435-825 , albo do apteki homeopatycznej i tam zobacz jak wygladaja polski z w/w lekami, nie ma miodkow, syropkow ( chyba, ze Stodal ) ziolek i etc. To jest tragiczne , ze biora sie za to ludzie nie majacy pojecia, jak za otwieranie aptek piekarze, cinkciarze, lekarze, mechanicy ( sorry za off )
A co w tym glupiego. Kupa i sikanie sa najwazniejsze.
;)))
Czy sa w Polsce homeopacii, nie lekarze , do ktorych mozna isc po porade ?
Sa ludzie , ktorzy pokancza jakies kursy i inne pierdoly i mienia sie takimi. Szkolenia homeopatyczne sa organizowane dla lekarzy i farmaceutow, a nie jakis powalonych zielarzy. Jak ktos napisal w innym poscie homeopatia do zielarstwa ma sie jak migrena do bolu glowy, badz spozycie gorzalki do rozrodu bialych myszek.
jak unikac ? jak juz wypisze to i tak bye bye ;-)
Pytac sie znajomych, stojac w kolejce, patrzac co ile wychodzi pacjent... Nie zaszkodzi, ale i nie pomoze...
Czy sam sie potrafisz leczyc ?
Nie co najwyzej drobne rzeczy jak bol glowy, katar, bole zoladka, przeziebienia
Jak dobierac l.h. ? Czy masz spis , dzialanie, reakcje, czy tez testujesz na sobie ?
Polegam na madrzejszych ode mnie w tych sprawach, ja jestem jeszcze cieniutki, ( moja wiedza ma sie jak zapalka do Statuy Wolnosci ) dlatego nie biore sie za leczenie innych co najwyzej moge polecic innym to co pomoglo mi. Zauwaz , ze nie nazywam sie HOMEOPATA, lecz piszacym prace na ten temat....
A czemu uwazasz ze to interesuje kosciol ?
Zapytaj sie znajomego ksiedza co sadzi o antropozofii, teozofii. Wg, Kosciola antropozofia opiera sie na zglebianiu tajemnic ludzkiego ciala, a nie Boga.
Kiedy otwierasz gabinet h., chetnie sie zglosze .
Nigdy... nie bede wchodzil w parade lekarzom, ja jestem od pigulek oni sa od leczenia. W koncu do cholery mi sie nie podoba, ze wlascicielami aptek nie sa tylko farmaceuci. Jesli juz to receptura homeopatyczna. Poze tym nie chce miec dwoch kul u nog w posatci aptek. Poki moge bede sie kszalcil w zakresie homeopatii, sprobuje dostac sie na MBA i skonczyc
Moze porady on-line przez inet ?
W drobnych sprawach, czemu nie:)))))))) pozdrawiam Przemek

Odp: HOMEOPATIA | Haneczka, 17-10-1999, 18:20

Jestem w trakcie pisania wstepu do swojej pracy magisterskiej traktujacej
o
homeopatii ( zaklad farmacji stosowanej ), zamieszcze go na grupie
Moze zamiesc go na stronie internetowej. Jesli bedziesz mial z tym problemy, to Ci pomoge. Mnie interesuje homeopatia. Ale niestety nie znam nikogo kto by cos wiedzial na ten temat. Jedyna moja ksiazka jaka mam na ten temat, to "Zdrowy pies dzieki homeopatii" Napisze na ten temat moze jutro, bo jest cos co mnie bardzo zaciekawilo. Otoz autor twierdzi, ze podajac suce odpowiednie mieszanki lekow homeopatycznych podczas ciazy, mozna "ulepszyc" geneotyp. Stosujac np. leki homeopatyczne przeciwdzialajace schorzeniom na jakie cierpiala matka czy wogole jeszcze jej przodkowie. Nie wiem czy to prawa, czy odnosi sie to do ludzi. Z tego co moge wnioskowac, to wlasciwie wiele ze schorzen ludzkich i zwierzecych jest leczonych w ten sam spodob. Hania

Re: Odp: HOMEOPATIA | , 17-10-1999, 20:50

On Sun, 17 Oct 1999 16:20:43 GMT, "Haneczka" wrote and nobody noticed it except me:

o

Moze zamiesc go na stronie internetowej. Jesli bedziesz mial z tym problemy, to Ci pomoge. Mnie interesuje homeopatia. Ale niestety nie znam nikogo kto by cos wiedzial na ten temat. Jedyna moja ksiazka jaka mam na ten temat, to "Zdrowy pies dzieki homeopatii" Napisze na ten temat moze jutro, bo jest cos co mnie bardzo zaciekawilo. Otoz autor twierdzi, ze podajac suce odpowiednie mieszanki lekow homeopatycznych podczas ciazy, mozna "ulepszyc" geneotyp. Stosujac np. leki homeopatyczne przeciwdzialajace schorzeniom na jakie cierpiala matka czy wogole jeszcze jej przodkowie. Nie wiem czy to prawa, czy odnosi sie to do ludzi. Z tego co moge wnioskowac, to wlasciwie wiele ze schorzen ludzkich i zwierzecych jest leczonych w ten sam sposob.
ROTFL ! Homoepatia ulepsza genotyp !! tego jeszcze nie bylo.

Marcin Kubicki - Wersja bez ulepszonego genotypu

--------------------------------------------------- 77. Nie sd, że zdrowie jest ci dane raz na zawsze 69. Gwiżdż. 74. Jedz suszone liwki. Mały Poradnik Życia

Re: HOMEOPATIA | Wojtek Chmielnicki, 17-10-1999, 22:42

Haneczka napisał(a) w wiadomości: ...

Jedyna moja ksiazka jaka mam na ten temat, to "Zdrowy pies dzieki homeopatii"
:-)))

..
Otoz autor twierdzi, ze podajac suce odpowiednie mieszanki lekow homeopatycznych podczas ciazy, mozna "ulepszyc" geneotyp.
To dowodzi tylko i wylacznie, ze autor nie ma pojecia o genetyce. O ile nie mozna w 100% stwierdzic, ze homeopatia jest nieskuteczna, o tyle powyzsza rewelacje moglby obalic pierwszy lepszy uczen liceum. Nie wierz w to.

Pozdrawiam W.

Odp: HOMEOPATIA | dr_zgon, 18-10-1999, 03:59

Użytkownik Haneczka w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:vHmO3.7916$Tk.163019 [at] news.tpnet.pl...

Jedyna moja ksiazka jaka mam na ten temat, to "Zdrowy pies dzieki homeopatii" Napisze na ten temat moze jutro, bo jest cos co mnie bardzo zaciekawilo. Otoz autor twierdzi, ze podajac suce odpowiednie mieszanki lekow homeopatycznych podczas ciazy, mozna "ulepszyc" geneotyp. Stosujac np.
leki
homeopatyczne przeciwdzialajace schorzeniom na jakie cierpiala matka czy wogole jeszcze jej przodkowie. Nie wiem czy to prawa, czy odnosi sie to do ludzi. Z tego co moge wnioskowac, to wlasciwie wiele ze schorzen ludzkich i zwierzecych jest leczonych w ten sam spodob.
Witam Przykro mi ale moim zdaniem ulpszanie genotypu lekiem homeopatycznym to bzdura. Musial by on wplywac na sekwencje zasad w DNA co przy takim stezeniu substancji czynnych nie jest mozliwe. A w wiekszych stezeniach substancje ktore wplywaja na DNA to mutageny i nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie podawal ich ciezarnej kobiecie (zwierzeciu rowniez) aby zmienic genotyp z nadzieja na jego ulepszenie bo statystycznie nie jest to prawdopodobne. Ludzkie DNA ma okolo 3 miliardy par zasad i nadzieja ze cos sie w nich poprzestawia na lepsze przez dzialanie przepadkową substancja jest moim zdaniem (i nie tylko ) bledne.

Pozdrawia Dr_Zgon

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Homeopatia Homeopatia

Alergie. Naturalne sposoby leczenia Alergie. Naturalne sposoby leczenia

Księga zdrowia. Ziołowa apteka domowa Księga zdrowia. Ziołowa apteka domowa

Smakołyki prosto z ula dla zdrowia i urody Smakołyki prosto z ula dla zdrowia i urody

Chemia leków. Podręcznik dla studentów farmacji i farmaceutów Chemia leków. Podręcznik dla studentów farmacji i farmaceutów