Powiązane leki
(opisy)

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Taxotere (Docetaxelum)

Humulin M3 (30 (70))

Humalog (Insulin lispro)

Humalog Mix (Insulin lispro)

Humulin N (Isophanum insulinum)

Humulin R (Insulinum humanum)

Integrilin (Eptifibatide)

Metalyse (Tenecteplase)

Trifas Cor (Torasemidum)

Tagi

cisnieniomierz niski pomiar uderzenie serce puls tetno wyczuc szyja mnozyc

Fora dyskusyjne

zobacz Niskie ciśnienie rozkurczowe. Co mi może być? (6)

zobacz pomiar tętna (1)

zobacz Niskie ciśnienie, bardzo wolne tętno, uderzenia "do szyi" (1)

zobacz Zaburzenia rytmu serca (9)

zobacz Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy (2)

zobacz Ciśnienie (9)

zobacz Wysoki puls u 18-latka (1)

zobacz Puls 30 uderzeń na min? (3)

zobacz Wysokie ciśnienie od kilku dni, 20 lat, 180cm, 78 kg (12)

zobacz Niskie ciśnienie, wysoki puls. (1)

zobacz Słabe ciśnienie (3)

zobacz Zwolniona praca serca (2)

zobacz Utrzymujące się wysokie tętno po wysiłku (2)

zobacz Tahykardia (4)

zobacz Pulsowanie (0)

niski puls

Ula , 17-01-2007, 13:37

Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu mam bardzo niski puls ( ok 50 ). Ostatni pomiar wykazał 45. Dodam jeszcze, że ciśnienie też jest dosyć niskie ok 90/50. Czy tak niski puls może być niebezpieczny? Czy może być objawem jakiejś choroby? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: niski puls | Ula , 17-01-2007, 14:05

Jacek napisał(a):

A czym dokonywałaś tego pomiaru? Ciśnieniomierzem? Jakim? Jacek

Ten ostatni pomiar robiła pielęgniarki w przychodni na badaniach wstępnych do pracy. Ciśnieniomierzem "nowszej" generacji, gdzie cyferki pokazują się na wyświetlaczu.

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: niski puls | Jacek, 17-01-2007, 15:04

A czym dokonywałaś tego pomiaru? Ciśnieniomierzem? Jakim? Jacek

Re: niski puls | Maja, 17-01-2007, 21:46

Ula napisał(a):
Witam serdecznie! Od jakiegoś czasu mam bardzo niski puls ( ok 50 ). Ostatni pomiar wykazał 45. Dodam jeszcze, że ciśnienie też jest dosyć niskie ok 90/50. Czy tak niski puls może być niebezpieczny? Czy może być objawem jakiejś choroby? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Tętno powinnaś mierzyć parę razy dziennie, w spoczynku, na nadgarstku lub na tętnicy szyjnej (na szyi po lewej lub prawej stronie, mniej więcej pod żuchwą, ale niżej i bliżej środkowej części szyi - bardzo skomplikowanie to opisałam, ale naprawdę łatwo wyczuć puls na szyi - po prostu się za nią złap :)). Mierzy się ilość uderzeń/15 sek i mnoży razy cztery, lub ilość uderzeń/30 sek i mnoży razy dwa. W ten sposób możesz również wyczuć, czy serce bije w miarę równomiernie, ale wolno, czy może i wolno i niemiarowo. Jeżeli rzeczywiście przez jakiś czas (parę dni) tętno będzie zbyt wolne, nie musi to oznaczać nic złego, ale może warto to skonsultować z kardiologiem. Jeżeli wiesz, że kiedyś tętno było szybsze, może powinnaś skontrolować poziom hormonów tarczycy we krwi (TSH, FT3, FT4) oraz poziom elektrolitów we krwi i udać się do kardiologa (wcześniej przydałoby się zrobić również przynajmniej EKG, a najlepiej badanie Holtera - 24/h zapis EKG, jak również echo serca - "USG serca").

Pozdrawiam, Maja

Re: niski puls | mysh, 18-01-2007, 17:12

Użytkownik "Ula " napisał w wiadomości news:eol1q6$5am$1 [at] inews.gazeta.pl...
Nie napisalas ile masz lat, jaki tryb zycia prowadzisz ani czy wywoluje to u ciebie jakis dyskomfort. Z tego co wiem ( a wiem niewiele bo nie jestem fachowcem) niski puls moze byc objawem jakiejs choroby (przwerost komory czy tez cos w ten desen) ale rownie dobrze moze byc .objawem prowadzonego treningu zwlaszcza w sportach wytrzymalosciowych. Nie sadze zeby to byl powod do niepokoju, ale jesli masz watpliwosci lub odczuwasz jakies powiazane z tym dolegliwosci, idz do lekarza

pzdr mysh

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym Subkliniczne uszkodzenia narządowe w nadciśnieniu tętniczym

Anatomia kliniczna głowy i szyi Anatomia kliniczna głowy i szyi

Onkologia dla stomatologów Onkologia dla stomatologów

Biblia leczy. Choroby serca Biblia leczy. Choroby serca