Powiązane leki
(opisy)

Minirin (aerozol do nosa) (Desmopressinum acetatum)

Minirin (iniekcje) (Desmopressinum acetatum)

Minirin (tabletki) (Desmopressinum acetatum)

Minirin Melt (Desmopressinum acetatum)

Plantago-Homaccord

Anafranil (Clomipramini hydrochloridum)

Ditropan (Oxybutynini hydrochloridum)

Finanorm (Finasteridum)

Finaran (Finasteridum)

Uva Ursi Complexe Nr 9

Tagi

mocz smieszny badac elowa oddac kolejka strumien serdeczny moczyc srodkowy

Fora dyskusyjne

zobacz Jak pobrać mocz u 3-miesięcznej dziewczynki? (4)

zobacz Nadreaktywność pęcherza (0)

zobacz wyciek moczu/nasienia, rozpryśnięty strumień (0)

zobacz Dziwne oddawanie moczu u dziecka (0)

zobacz zanim pójdę do lekarza (14)

zobacz Problem z moczem (1)

zobacz Nietrzymanie moczu w nocy oraz nieregularne oddawanie moczu (5)

zobacz PRZEŹROCZYSTY MOCZ (7)

zobacz Ciągłe uczucie potrzeby oddania mocz (0)

zobacz Krwiomocz. (1)

zobacz Parcie na pęcherz (2)

zobacz częste oddawanie moczu (2)

zobacz "Przepuszczanie" moczu. (3)

zobacz Czeste oddawanie moczu u 14 latka w nocy (3)

zobacz częste sikanie, co zrobić? (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » jakie badania krwi?

jakie badania krwi?

elowa, 29-01-2007, 23:03

Witam serdecznie.

Proszę kolejny raz Was o pomoc. Mam 30 lat. Ostatnio źle się czuję, jakieś ogólne osłabienie, zmęczenie, kiepskie samopoczucie. Badań krwi już dawno nie robiłam, jakieś 2-3 lata. Proszę o informację, gdyż badania i tak będę robić płatnie jakie powinnam zrobić. W przychodni pani lakkonicznie stwierdziła: podstawowe. Jednak wolałabym wiedzieć jakie konkretnie a nie ogólnie.

Proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Ela

Re: jakie badania krwi? | wirgo, 29-01-2007, 23:29

elowa napisał(a):
Witam serdecznie.

Proszę kolejny raz Was o pomoc. Mam 30 lat. Ostatnio źle się czuję, jakieś ogólne osłabienie, zmęczenie, kiepskie samopoczucie. Badań krwi już dawno nie robiłam, jakieś 2-3 lata. Proszę o informację, gdyż badania i tak będę robić płatnie jakie powinnam zrobić. W przychodni pani lakkonicznie stwierdziła: podstawowe. Jednak wolałabym wiedzieć jakie konkretnie a nie ogólnie.

Proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Ela

Proponowalabym morfologie z rozmazem recznym, cukier, lipidogram, transaminazy, elektrolity, badanie ogolne moczu. No i chyba nie musze przypominac, aby byc do tych badan na czczo, a mocz oczywiscie z porannego oddania w czystym pojemniku.

Pozdrawiam

Wirgo (Mam gugla i nie zawaham się go użyć.)

Re: jakie badania krwi? | misiek, 30-01-2007, 18:28

Użytkownik "wirgo" napisał w wiadomości news:eplm63$koa$1 [at] news.onet.pl...
elowa napisał(a):
lata.
powinnam
Proponowalabym morfologie z rozmazem recznym, cukier, lipidogram, transaminazy, elektrolity, badanie ogolne moczu. No i chyba nie musze przypominac, aby byc do tych badan na czczo, a mocz oczywiscie z porannego oddania

ze srodkowego strumienia ;) :D

Re: jakie badania krwi? | elowa, 30-01-2007, 21:18

powinnam

ze srodkowego strumienia ;)

Witam ;-)

Środkowy strumień oddany do pojemniczka. Dzisiaj stojąc w kolejce do laboratorium była nawet instrukcja obrazkowa, trochę się pośmiałam w kolejce ;-)

Tak poza tym, to wyniki podobno w normie, jak je jutro dostanę to popatrzę co i jak. Więc to jednak pewnie przemęczenie.

Pozdrawiam

Ela

Re: jakie badania krwi? | artiun, 01-02-2007, 15:48

elowa napisał(a):

Witam ;-)

Środkowy strumień oddany do pojemniczka. Dzisiaj stojąc w kolejce do laboratorium była nawet instrukcja obrazkowa, trochę się pośmiałam w kolejce ;-)

Ja rozumiem, ze to smieszne zwlaszcza w trakcie tlumaczenia, ale ma to swoje uzasadnienie :) Srodkowy strumien jest najbardziej optymalny :) Ewentualne zanieczyszcenia w przypadku, gdy trafi sie na osobe nieszczegolnie dbajaca o higiene intymna zostana usuniete przez pierwsza porcje moczu. :) To wcale nie jest smieszne gdy otrzymujesz mocz do badania np. z wlosami lonowymi...
Artur

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

10 nawyków, które rujnują kobiecą dietę 10 nawyków, które rujnują kobiecą dietę

Jak żyć z neurotycznym psem Jak żyć z neurotycznym psem

Atlas osadu moczu Atlas osadu moczu

Trening czystości małego dziecka Trening czystości małego dziecka

Urynoterapia Urynoterapia