Powiązane leki
(opisy)

Opokan Hot

Voltaren Termal

Bryonia Dagomed 37 bóle barku i szyjne

Ibufen (żel) (Ibuprofenum)

Panadol Rapid (Paracetamolum)

Solpadeine (Paracetamolum, Coffeinum, Codeini phosphas)

Voltaren Emulgel (Diclofenacum natricum)

Metazydyna (Trimetazidini dihydrochloridum)

Trimetaratio (Trimetazidini dihydrochloridum)

Oenobiol Worki i Cienie Pod Oczami

Tagi

guzek trzon plecy schmorla piersiowy przedni miesien krag kregoslup bola

Fora dyskusyjne

zobacz Bóle pleców (2)

zobacz CT kręgosłupa (0)

zobacz Guzki Schmorla leczenie (5)

zobacz guzek schmorla (1)

zobacz interpretacja wyniku RTG (6)

zobacz zmiany w kręgosłupie piersiowym (2)

zobacz Prosze o intepretacje RTG (2)

zobacz kręgosłup (4)

zobacz MRI + RTG KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO I LĘDŹWIOWEGO (1)

zobacz Wynik prześwietlenia kręgosłupa (0)

zobacz Prosze o interpretacje wyniku MR (0)

zobacz Rezonans Lędźwiowo-krzyżowy (0)

zobacz Bóle kręgosłupa (1)

zobacz Parkinson czy nie? (9)

zobacz Złamanie odpryskowe przedniej części trzonu kręgu C5 (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » guzki schmorla

guzki schmorla

, 23-02-2007, 22:14

Witam, Jakiś czas temu miałam bardzo poważne bóle kręgosłupa, kompetnie nie wiedziałam co mi jest. Nie mogłam siedzieć, ani stać jedyną pomocą dla mnie było położenie się. Ja uczelni ledwo wytrzymywalam. Teraz co prawda bóle same ustały, ale zrobiłam prześtwietenie i wykazało guzki schmorla, nie znam się na tym kompletnie, ale jakoś nazwa guzki wprawiła mnie w niepokój. Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, nie wiem czy to się jakoś leczy. Znalazłam jakieś ifno w sieci, ale za wiele mi to nie powiedziało. Czy ktoś by mógł mi na ten temat coś powiedziec ???

Re: guzki schmorla | Krystyna, 24-02-2007, 18:18

Czy ktoś by mógł mi na ten temat coś powiedziec ???

Guzki schmorla występują w chorobie Scheuermanna.Choroba występuje zazwyczaj u młodych mężczyzn.Pierwszymi objawami są pobolewania i uczucie "zmęczenia" pleców, klatki piersiowej.Potem dolegliwości bólowe pogłebiają się dochodzi do ograniczenia ruchomości kręgosłupa i pogłebienia kifozy piersiowej.Guzki schmorla powstają na skutek zapadania się w części przedniej i środkowej trzonu kregu i wgłobienia zawartości tarcz miedzykregowych.Leczenie wiąże się z odciążeniem przednich krawędzi trzonów kręgów.Zaleca się ćw. wyprostne mięśni tułowia, pływanie na plecach, leżenie na płaskim,twardym podłozu.Stosuje się także rozciąganie przykurczonych mięsni-piersiowego większego.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Plecy bez bólu Plecy bez bólu

Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców Refleksologia w leczeniu bólów kręgosłupa Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się dolegliwości pleców

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa

Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach Bóle kręgosłupa w pytaniach i odpowiedziach