Powiązane leki
(opisy)

Tagi

grupa dyskusja esperal zgon alkohol dyskusyjny samobojstwo alkoholik wszyc eutanazja

Fora dyskusyjne

zobacz Prośba o interpretacje wyników (2)

zobacz Badanie krwi (2)

zobacz esperal (1)

zobacz Alkohol a zrastanie się kości (0)

zobacz Czarny język (3)

zobacz alkohol (13)

zobacz Alkohol. Śmierć komórek nerwowych. Odbudowują się? (7)

zobacz czy nikotyna niszczy komórki nerwowe (0)

zobacz padaczka alkoholowa (15)

zobacz blok pęczka Hisa (1)

zobacz Polscy farmaceuci w UK (0)

zobacz Przetłumaczenie wyniku sekcji zwłok (2)

zobacz zgon, opuchniecie krtani i jezyka (3)

zobacz niewydolność krążenia (2)

zobacz Nikiel (8)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Esperal = eutanazja dla alkoholikow ?

Esperal = eutanazja dla alkoholikow ?

Jacek, 29-10-1999, 19:03

Mam pytanko, bo koledze wszyto esperal i mi powiedzial ze gdy popile to moze sie przekrecic.

Czy naprawde taki jest cel Esperala, aby wykonywac eutanazje alkoholikow na ich wlasne zyczenie ( a dodatkowo w wyniku uzaleznienia ) ?

Czy sa znane statystyki krajowe, ilu alkoholikow zostalo ta droga wyeliminowanych ze swiata zywych .

I ostatnie, czemu nie zakazano tej metody usmiercania alkoholikow, skoro w wielu krajach Esperal jest zakazany.

Jacek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | chomik, 29-10-1999, 23:57

Dn. 29.10.99 o 17:03, Jacek pisze:

Mam pytanko, bo koledze wszyto esperal i mi powiedzial ze gdy popile to moze sie przekrecic.

Czy naprawde taki jest cel Esperala, aby wykonywac eutanazje alkoholikow na ich wlasne zyczenie ( a dodatkowo w wyniku uzaleznienia ) ?

Czy sa znane statystyki krajowe, ilu alkoholikow zostalo ta droga wyeliminowanych ze swiata zywych .

I ostatnie, czemu nie zakazano tej metody usmiercania alkoholikow, skoro w wielu krajach Esperal jest zakazany.

Jacek
Bo w naszym kraju esperal zostawiono specjalnie dla expertow.

Expercie! Ty sie wyraznie prosisz o subskrypcje 2000 grup...
-- hej! --------- / |||| / - chomik jest dziki, ---- -- chomik ------- . ./ / - chomik jest zly... ---- / __--__ mozesz mi tez VV / chemik1 na polbox.com --- mowic: Dzeusie ;) / / chemik2 na friko4.onet.pl

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 30-10-1999, 00:37

chomik wrote:
Dn. 29.10.99 o 17:03, Jacek pisze:

Bo w naszym kraju esperal zostawiono specjalnie dla expertow.

Nie strasz nie strasz bo sie z.........

Moje chomiki nie za zle, ani dzikie. Skad u ciebie takie geny ? Chyba nie przez ten wszyty Esperal ;-)

hej! - / |||| / - chomik jest dziki, chomik - . ./ / - chomik jest zly... / ____ mozesz mi tez VV / chemik1 na polbox.com - mowic: Dzeusie ;) / / chemik2 na friko4.onet.pl
.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Peter Black, 30-10-1999, 04:41

Cala twoja wypowiedz jest tendencyjna i szkodliwa. Chyba nigdy nie widziales prawdziwego alkoholika. Dla niektorych esperal jest jedynym wyjsciem dla uwolnienia sie od nalogu.Caly pic tego polega wlasnie na tym aby gosc uswiadomil sobie ,ze jak popije to sie przekreci.To taka dyscyplina woli.Kapujesz ? Wiecej alkoholikow zginelo bo gdzies zamarzli po pijaku w zimie niz od uzywania esperalu.Mozesz mi wierzyc. Pracowalem kiedys z takim gosciem ktory byl "zaszyty". Byla to jedyna rzecz ktora mu pomogla.Zaczal pracowac,interesowac sie rodzina i nie przepuszczal kasy. W koncu zaszywaja sie z wlasnej woli i przewaznie majac swiadomosc iz wszystkie srodki zostaly juz przez nich wczesniej wykorzystane.

Peter

Jacek napisał(a) w wiadomości: ...

Jacek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Andrzej J, 30-10-1999, 11:04

A poza ty esperal mozna przepic lub po prostu wydlubac np. widelcem (znam takie przypadki)

Peter Black wrote:

Cala twoja wypowiedz jest tendencyjna i szkodliwa. Chyba nigdy nie widziales prawdziwego alkoholika. Dla niektorych esperal jest jedynym wyjsciem dla uwolnienia sie od nalogu.Caly pic tego polega wlasnie na tym aby gosc uswiadomil sobie ,ze jak popije to sie przekreci.To taka dyscyplina woli.Kapujesz ? Wiecej alkoholikow zginelo bo gdzies zamarzli po pijaku w zimie niz od uzywania esperalu.Mozesz mi wierzyc. Pracowalem kiedys z takim gosciem ktory byl "zaszyty". Byla to jedyna rzecz ktora mu pomogla.Zaczal pracowac,interesowac sie rodzina i nie przepuszczal kasy. W koncu zaszywaja sie z wlasnej woli i przewaznie majac swiadomosc iz wszystkie srodki zostaly juz przez nich wczesniej wykorzystane.

Peter

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 30-10-1999, 11:51

Peter Black wrote:
Cala twoja wypowiedz jest tendencyjna i szkodliwa. Chyba nigdy nie widziales prawdziwego alkoholika. Dla niektorych esperal jest jedynym wyjsciem dla uwolnienia sie od nalogu.Caly pic tego polega wlasnie na tym aby gosc uswiadomil sobie ,ze jak popije to sie przekreci.
Ale poniewaz zostaje pozostawiony sobie, to bywa ze popije i sie przekreci i wtedy mamy wlasnie eutanazje. Dobrze mysle ?

To taka
dyscyplina woli.Kapujesz ?
A kto mierzy te dyscypline i jaka metoda i kto wie jaka alkoholik ma te dyscypline. A moze nie ma i sie przekreci na drugi dzien ?

Wiecej alkoholikow zginelo bo gdzies zamarzli po pijaku w zimie niz od uzywania esperalu.Mozesz mi wierzyc.
Podaj jakies konkretne dane.

Pracowalem kiedys z takim gosciem ktory byl "zaszyty". Byla to jedyna rzecz ktora mu pomogla.Zaczal pracowac,interesowac sie rodzina i nie przepuszczal kasy.
Ok, bo z innymi juz nie miales mozliwosci pracowac, nie mieli takiej silnej woli.

W koncu zaszywaja sie z wlasnej woli i przewaznie majac swiadomosc iz wszystkie srodki zostaly juz przez nich wczesniej wykorzystane.
A jak mozna badac swiadomosc i godzenie sie na dobrowolna smierc czyli eutanazje ? Przeciez podpisanie oswiadczenie nie stanowi badania. Przy eutanazji tez sie podpisuje oswiadczenie.

J.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 30-10-1999, 11:52

Andrzej J wrote:
A poza ty esperal mozna przepic
Wlasnie nie mozna przepic bo mozna sie przekrecic.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 30-10-1999, 12:33

Poza tym esperal zaszywa
się się dorosłym, wolnym ludziom na ich prośbę, uprzedzając o skutkach. Jeżeli ktoś chce się przekręcić to i tak to zrobi, samobójstwa nie są w Polsce karalne.
Nie wiem. Eutanazja jest karalna chyba.

A wszycie Esperalu i pozniejszy zgon moga zostac uznane sa przyczynowo-skutkowy model. Nie byloby Esperalu, nie byloby zgonu.

Jeżeli nie jest w stanie panować nad zapędami samobójczymi to powinien być badany przez psychiatrę i ew. ubezwłasnowolniony i przymknięty w zakładzie zamkniętym. Jeżeli nie jest to żadna siła nie jest w stanie zabronić mu zapicia się na śmierć.
Interesuje mnie statystyka. Ile zgonow zostalo wywolanych Esperalem ?

Esperal nie działa na zasadzie straszenia śmiercią ale na zasadzie odruchów fizjologicznych. Większość "zaszytych" prędzej wyrzyga woreczek żółciowy niż wypije więcej niż 100g wódy.
Czyli nie ma zgonow po Esperalu ?

A czemu tak pan wsiadł na tą eutanazję. Czyżby uważał pan, że człowiek nie ma prawa decydowac o tym co dzieje się z jego ciałem?????
Czyli jednak domniemana zgoda na eutanazje ?

Bo jak mozna twierdzic, ze alokoholik podejmuje wszystkie dzialania ze 100% swiadomoscia. Procent dzialan odruchowych jest chyba wiekszy od 0%.

Ja nie krytykuje Esperalu, ale interesuje mnie czemu nie jest zakazany na wschodzie, gdy na zachodzie jest zakazany. Czy na zachodzie mniej pija ?

Jacek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 30-10-1999, 14:07

E l l i A t wrote:
Jacek wrote:

Karalna jest pomoc w samobójstwie i/lub zaniechanie pomocy. Samodzielnie można się zabijać do woli.
Wlasnie, wlasnie. Czy wszycie Esperalu nie jest ta pomoca w samobojstwie ?

Raczej nie byłoby alkoholu - nie byłoby zgonu. Ponadto taka zależność odnosi się do całej gamy leków - nie tylko esperalu.
A znasz inny lek, stale wszyty pod skore, ktory moze 24 godziny/dobe wywolac zgon ?

To pan bije na antyesperalowy alarm...
Prywatnie sie pytam jedynie o statystyke, w oparciu o publikacje, ze w wielu krajach Esperal jest zakazany.

Jak sie ktoś uprze... wydaje mi się jednak, że ilość przypadków nie przekracza częstotliwości śmierci po wymieszaniu alkoholu z innymi lekami.

A gdzie mozna uzyskac wiarygodne dane ?

Czyżby uważał pan, że
????????????????????? A kto akoholika zabija?? Na jego prośbę zaszywa mu sie esperal aby nie był w stanie pić alkoholu. To raczej działanie w celu ratowania jego życia.
Taka interpretacja jest niekatolicka. Nawet tworca homeopatii, Hahnemann podawal pacjentom trucizny, ale w potencjach 10**(-5) - 10 ** (-21) bez szkody dla ich zdrowia.

I własnie na takiej zasadzie działa esperal. Zapach wódy -paw wybijający zęby. Po pewnym czasie na sam widok flaszki zaczyna mu się odbijać żółcią. Czyste odruchy.
Ale gdy sie nie nauczy odruchow to chyba jednak sie wczesniej przekreci ?

Inaczej. Na zachodzie nie ma również izb wytrzewień. Esperal jest trucizną która niszczy w pewnym stopniu wątrobę i inne podroby.
Czyli jednak eutanazja. No chyba ze eutanazja rozni sie tym, ze dziala szybciej .

Zaszycie esperalu to ostateczność gdy zawiodły inne metody wylezienia z ciągu alkoholowego.
Skoro na zachodzie sa znane inne metody i nie zaszywaja Esperalu, zatem inne metody na wschodzie nie sa nawet sprawdzane ?

Prosze o statystyke zgonow po Esperalu

Jacek Jacek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Piotr Solarz, 30-10-1999, 14:16

E l l i A t napisał(a) w artykule : Karalna jest pomoc w samobójstwie i/lub zaniechanie pomocy. Samodzielnie : można się zabijać do woli.

Nie masz racji. Jazda bez pasów jest karalna. Ciekawe zresztą co by było, gdyby po zatrzymaniu przez patrol, kierowca lub pasażer (obaj odpowiadają za siebie) oświadczył, iż chciał popełnić samobójstwo i zgodnie z obowiązującym prawem mandatu nie zapłaci.

: : Inaczej. Na zachodzie nie ma również izb wytrzeźwień.

Swoja drogą kiedy to coś zlikwidują. Za komuny to ustrojstwo pozwalało zwinąć niewygodną osobę, wpisać w akta - chód chwiejny, mowa bełkotliwa - i wypuścić jak było już po manifestacji lub czymś podobnym. Wszelkie skargi gasiło/gasi się prosto - przecież pan był pijany i nie pamięta. Ale dlaczego to teraz dalej istnieje nie wiem. Czyżby szykowała się następna sprawa o prawa człowieka w III RP. Prawdziwych pijaczków na IW nie biorą. Za nocleg bez umywalki i WC nie zapłaci przecież prawie 300 zł bo i skąd. Za to może zapaskudzić radiowóz.

Moim zdaniem jak widzą pijanego człowieka powinni odwieźć go do domu. oczywiście nie za darmo. Potem wystawić mu rachunek za odwiezienie np. 3 x stawka taryfy. I policja miałaby na paliwo i mniej byłoby do niej zastrzeżeń.

Piotrek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | E l l i A t, 30-10-1999, 14:17

Jacek wrote:

Ale poniewaz zostaje pozostawiony sobie, to bywa ze popije i sie przekreci i wtedy mamy wlasnie eutanazje.
Esperal hamuje przetwarzanie alkoholu w organiźmie. Po najmniejszej ilości alkoholu ma się wszystkie objawy ciężkiego zatrucia alkoholowego (potworny kac-gigant, wymioty etc. etc.) i trzeba mieć silne samozaparcie aby pomimo tego pić dalej.

Oprócz esperalu istnieje całe stado leków które popite alkoholem zamieniają się w substancje "mało przyjazne" dla organizmu, czy stosowanie ich również nazwie pan eutanazją?? Poza tym esperal zaszywa się się dorosłym, wolnym ludziom na ich prośbę, uprzedzając o skutkach. Jeżeli ktoś chce się przekręcić to i tak to zrobi, samobójstwa nie są w Polsce karalne.

Dobrze mysle ?
Zasadniczo dobrze ale trochę pan zawęża i upraszcza.

To taka

A kto mierzy te dyscypline i jaka metoda i kto wie jaka alkoholik ma te dyscypline.
Jeżeli po powąchaniu alkoholu rzyga wnętrznościami przez ok. pół godziny to dyscyplina wymusza się na poziomie odruchów Pawłowa.

A moze nie ma i sie przekreci na drugi dzien ?
Jeżeli nie jest w stanie panować nad zapędami samobójczymi to powinien być badany przez psychiatrę i ew. ubezwłasnowolniony i przymknięty w zakładzie zamkniętym. Jeżeli nie jest to żadna siła nie jest w stanie zabronić mu zapicia się na śmierć.

Podaj jakies konkretne dane.
Nie czytał pan prasy ani nie słuchał wiadomości podczas minionej zimy??????

Ok, bo z innymi juz nie miales mozliwosci pracowac, nie mieli takiej silnej woli.
Esperal nie działa na zasadzie straszenia śmiercią ale na zasadzie odruchów fizjologicznych. Większość "zaszytych" prędzej wyrzyga woreczek żółciowy niż wypije więcej niż 100g wódy.

A jak mozna badac swiadomosc i godzenie sie na dobrowolna smierc czyli eutanazje ?
Zaszywają się aby sie ratować prtzed całkowitą degeneracją i zapiciem na śmierć (ew. zamarźnięciem)

Przeciez podpisanie oswiadczenie nie stanowi badania. Przy eutanazji tez sie podpisuje oswiadczenie.
A czemu tak pan wsiadł na tą eutanazję. Czyżby uważał pan, że człowiek nie ma prawa decydowac o tym co dzieje się z jego ciałem?????

-- ElliAt __________________________________________________________ "Może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie Może lepiej się łudzić, że Bóg był jednym z ludzi Łatwiej karmić się prawdą, że On jest - tylko zasnął..."

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | E l l i A t, 30-10-1999, 14:53

Jacek wrote:

Poza tym esperal zaszywa

Nie wiem. Eutanazja jest karalna chyba.
Karalna jest pomoc w samobójstwie i/lub zaniechanie pomocy. Samodzielnie można się zabijać do woli.

A wszycie Esperalu i pozniejszy zgon moga zostac uznane sa przyczynowo-skutkowy model. Nie byloby Esperalu, nie byloby zgonu.
Raczej nie byłoby alkoholu - nie byłoby zgonu. Ponadto taka zależność odnosi się do całej gamy leków - nie tylko esperalu.

Interesuje mnie statystyka. Ile zgonow zostalo wywolanych Esperalem ?
To pan bije na antyesperalowy alarm...

Czyli nie ma zgonow po Esperalu ?
Jak sie ktoś uprze... wydaje mi się jednak, że ilość przypadków nie przekracza częstotliwości śmierci po wymieszaniu alkoholu z innymi lekami.

Czyli jednak domniemana zgoda na eutanazje ?
????????????????????? A kto akoholika zabija?? Na jego prośbę zaszywa mu sie esperal aby nie był w stanie pić alkoholu. To raczej działanie w celu ratowania jego życia.

Bo jak mozna twierdzic, ze alokoholik podejmuje wszystkie dzialania ze 100% swiadomoscia. Procent dzialan odruchowych jest chyba wiekszy od 0%.
I własnie na takiej zasadzie działa esperal. Zapach wódy -> paw wybijający zęby. Po pewnym czasie na sam widok flaszki zaczyna mu się odbijać żółcią. Czyste odruchy.

Ja nie krytykuje Esperalu, ale interesuje mnie czemu nie jest zakazany na wschodzie, gdy na zachodzie jest zakazany. Czy na zachodzie mniej pija ?
Inaczej. Na zachodzie nie ma również izb wytrzeźwień. Esperal jest trucizną która niszczy w pewnym stopniu wątrobę i inne podroby. Zaszycie esperalu to ostateczność gdy zawiodły inne metody wylezienia z ciągu alkoholowego.

-- ElliAt __________________________________________________________ "Może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie Może lepiej się łudzić, że Bóg był jednym z ludzi Łatwiej karmić się prawdą, że On jest - tylko zasnął..."

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | , 30-10-1999, 20:52

On Sat, 30 Oct 1999 09:52:20 GMT, Jacek wrote and nobody noticed it except me:

Andrzej J wrote:

Wlasnie nie mozna przepic bo mozna sie przekrecic.
Mozna. Moja mama leczyla takiego klienta, ktory twierdzil ze nawet woli pic "na esperal" bo go bardziej wali. Medycyna zna takie rzeczy o ktorych sie filozofom nie snilo ....

Marcin Kubicki --------------------------------------------------- 77. Nie sd, że zdrowie jest ci dane raz na zawsze 69. Gwiżdż. 74. Jedz suszone liwki. Mały Poradnik Życia

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Peter Black, 30-10-1999, 23:51

Pierwsze przeklamanie. Nikt mu nie wszyl.Esperalu nie wszywa sie z lapanki. Robi sie to na prosbe zainteresowanego.

Drugie przeklamanie. Esperal nie nie sluzy do wykonywania eutanazji. Jest po to aby alkoholik mogl odzwyczaic sie od picia na zasadzie odruchow wymiotnych.

Trzecie przeklamanie. Nikt alkoholikow nie eliminuje.

Czwarte przeklamanie. Nikt nie zakazuje czegos czego nie ma.

Podsumowanie:

Twoj post to po prostu zwykla prowokacja. Opiera sie na blednych urojeniach.W dodatku nie na temat grupy.

Jacek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 31-10-1999, 01:01

Peter Black wrote:

Pierwsze przeklamanie. Nikt mu nie wszyl.Esperalu nie wszywa sie z lapanki. Robi sie to na prosbe zainteresowanego.
Czyli wszytu mu, bo sam sobie nie wszyl.

Drugie przeklamanie. Esperal nie nie sluzy do wykonywania eutanazji. Jest po to aby alkoholik mogl odzwyczaic sie od picia na zasadzie odruchow wymiotnych.
Ale nieodwracalnia uszkadza watrobe. Zgonu nie mozna wykluczyc. A z uszkodzona watroba dlugo sie nie zyje. Gdyby tylko o wymioty chodzilo .

Trzecie przeklamanie. Nikt alkoholikow nie eliminuje.
Ta droga. Czyli ilu sie samych wyeliminowalo, gdy jednak pili z Esperalem. Nikt nie lubi byc samotny ;-)

Czwarte przeklamanie. Nikt nie zakazuje czegos czego nie ma.
Czyli we wszystkich krajach Esperal jest dozwolony ?

Podsumowanie:

Twoj post to po prostu zwykla prowokacja. Opiera sie na blednych urojeniach.W dodatku nie na temat grupy.
To napisz jak jest. Czy Esperal trwale uszkodza watrobe w wyniku uzywania alkoholu ?

.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | chomik, 31-10-1999, 02:54

Dn. 29.10.99 o 22:37, Jacek pisze:

chomik wrote: Nie strasz nie strasz bo sie z.........
Chomik nie straszy, taki nalogowy crossposter jak ty sam sie boji...

Szkoda, ze nie wynaleziono jakiegos crossposteralu :(((

Napewno kazdy z grup nekanych przez ciebie zlozyl by sie po te pare zlotych...

HEJ!! WY TAM NA MEDYCYNIE! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Czy jestescie pewni, ze taki lek sie nie pojawil????

Moje chomiki nie za zle, ani dzikie.
Ty ohydny handlarzu niewolnikow! Masz czelnosc mi mowic, ze wiezisz chomiki!? Jaks biedna chomiczka jeczy w twych obslizglych szponach?

Skad u ciebie takie geny ? Chyba nie przez ten wszyty Esperal ;-)
To wszystko przez te krzyzowke z gatunkiem homo... ;(

A poza tym dzieki dzialalnosci pewnych expertow od inzynierii genetycznej moje enzymy nie boja sie esperalu ;))
-- hej! --------- / |||| / - chomik jest dziki, ---- -- chomik ------- . ./ / - chomik jest zly... ---- / __--__ mozesz mi tez VV / chemik1 na polbox.com --- mowic: Dzeusie ;) / / chemik2 na friko4.onet.pl

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | chomik, 31-10-1999, 02:55

Dn. 30.10.99 o 12:17, E l l i A t pisze:

Esperal hamuje przetwarzanie alkoholu w organiźmie. Po najmniejszej ilości alkoholu ma się wszystkie objawy ciężkiego zatrucia alkoholowego (potworny kac-gigant, wymioty etc. etc.) i trzeba mieć silne samozaparcie aby pomimo tego pić dalej.
Dygresja:

Esperal blokuje enzymy odpowiedzialne za rozklad aldehydu octowego (metabolit etanolu) a nie alkoholu.

ElliAt

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | MaGiC, 31-10-1999, 04:24

Proponuję aby kolegę Jacka-demagoga całkowicie ignorować na wszystkich grupach, ja sobie rzeczywiście założę filtr, bo już nie mogę PIERDOLONY PROWOKATORZE !!!!!!!

Peter Black wrote:

Czyli wszytu mu, bo sam sobie nie wszyl.

Ale nieodwracalnia uszkadza watrobe. Zgonu nie mozna wykluczyc. A z uszkodzona watroba dlugo sie nie zyje. Gdyby tylko o wymioty chodzilo .

Ta droga. Czyli ilu sie samych wyeliminowalo, gdy jednak pili z Esperalem. Nikt nie lubi byc samotny ;-)

Czyli we wszystkich krajach Esperal jest dozwolony ?

To napisz jak jest. Czy Esperal trwale uszkodza watrobe w wyniku uzywania alkoholu ?

Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | dr_zgon, 31-10-1999, 04:33

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:3819846A.596E [at] friko.onet.pl...
E l l i A t wrote:
skutkach.
są w
Samodzielnie
Wlasnie, wlasnie. Czy wszycie Esperalu nie jest ta pomoca w samobojstwie ?

Hej

Co ty sie upierasz przy tej pomocy w samobojstwie ... A jak lekarz przepisze komus barbiturany czy nawet niektore antybiotyki (pewne cefalosporyny daja efekt podobny do esperalu, ktory nawiasem nazywa sie w pl. disulfiramem ) to tez bedzie oskarzony o eutanazje a moze o morderstwo ? Ja stoje na stanowisku ze czlowiek swiadomie decyduje sie na esperal , jest o konsekwencjach poinformowany i samodzielnie decyduje co zrobi dalej. Szczegolnie ze po esperalu ma szanse sie wyrzygac a nie umierac po 1 kieliszku i w sumie dluzej pozyje jak przestanie pic.

Dr_Zgon

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | , 31-10-1999, 12:15

On Sun, 31 Oct 1999 02:24:02 +0100, "MaGiC" wrote and nobody noticed it except me:

Proponuję aby kolegę Jacka-demagoga całkowicie ignorować na wszystkich grupach, ja sobie rzeczywiście założę filtr, bo już nie mogę PIERDOLONY PROWOKATORZE !!!!!!!

Haha !

I to jest to co nazywam efektem kabaretowym Experta. Tak sie wkurzac z tak malo istotnego powodu ... Prowokator - prawda to prowokator ale najzabawniejsi sa ci, co tak jak MaGiC reaguja na te nieszkodliwe w koncu prowokacje. To jest KABARET. I to przedniej jakosci. Dziekuje ci Expercie za tyle zdrowego ubawu.

Marcin Kubicki Znow Ubawiony Po Pachy ------------------------------------------- Na zielonej trawce Pasły się pratchawce Jeden mówi do drugiego Podaj cewkę Malpigiego Boris Vian

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | MaGiC, 31-10-1999, 14:39

Marcin Kubicki napisał(a) w wiadomości: ...
I to jest to co nazywam efektem kabaretowym Experta. Tak sie wkurzac z tak malo istotnego powodu ... Prowokator - prawda to prowokator ale najzabawniejsi sa ci, co tak jak MaGiC reaguja na te nieszkodliwe w koncu prowokacje. To jest KABARET. I to przedniej jakosci. Dziekuje ci Expercie za tyle zdrowego ubawu.

Wbrew wszelkim pozorom drogi Marcinie nie jest to mało istotny powód. Expert nie byłby prowokujący kierując swoje posty, bądź co bądź poruszające interdyscyplinarne tematy na odpowiednie grupy Niestety dzieli się on swoją wiedzą, a raczej ignorancją ze wszystkimi. Możesz się ze mną nie zgodzić ale grupa pl.ogloszenia.*, a szczególnie pl.ogloszenia sprzedam nie jest po to aby dyskutować o medycynie, fizyce, cybernetyce, itp.

pozdrowienia Kamil

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | , 31-10-1999, 21:50

On Sun, 31 Oct 1999 12:39:32 +0100, "MaGiC" wrote and nobody noticed it except me:

Wbrew wszelkim pozorom drogi Marcinie nie jest to mało istotny powód. Expert nie byłby prowokujący kierując swoje posty, bądź co bądź poruszające interdyscyplinarne tematy na odpowiednie grupy Niestety dzieli się on swoją wiedzą, a raczej ignorancją ze wszystkimi. Możesz się ze mną nie zgodzić ale grupa pl.ogloszenia.*, a szczególnie pl.ogloszenia sprzedam nie jest po to aby dyskutować o medycynie, fizyce, cybernetyce, itp.

pozdrowienia Kamil
A to tak. Crosspostowanie jest rzeczywiscie meczace i nie wiem czemu expert to robi. I to jest chyba jedyna rzecz jaka expertowi zarzucic mozna - a zarzut to powazny. Moze wlaczyla mu sie taka funkcja w programie obslugujacym poczte i nie wie jak ja wylaczyc ?

Stad wynika moj apel : Pomozmy Expertowi wylaczyc crosspostowanie !

Marcin Kubicki Probujacy Pomoc Jakos ------------------------------------------- Na zielonej trawce Pasły się pratchawce Jeden mówi do drugiego Podaj cewkę Malpigiego Boris Vian

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 31-10-1999, 22:05

Apel do Marcina, experta od desek klozetowych.

Czemu ciagniesz watki osobhiste jak kura ze spluwaczki.

Jak nic nie trawisz na temat to specjalizuj sie dalej w swoich deskach klozetowych. Moze jakis automat do zamykania.

A tak to ciagniesz watek personalny na 3 listach od tygodnia.

Temat jest Esperal i alkoholicy. Masz wszyty Esperal to opisz swoje doswiadczenia, czy boisz sie zgonu po wypiciu pol literka

jestes alkoholikiem, to opisz swoje problemy i doswiadczenia.

taki jest temat.

jacek

Zatem Marcinie do roboty. Znaczy do desek klozetowych. A reszta do dyskusji. KPW ?

Marcin Kubicki wrote:
On Sun, 31 Oct 1999 12:39:32 +0100, "MaGiC" wrote and nobody noticed it except me:

A to tak. Crosspostowanie jest rzeczywiscie meczace i nie wiem czemu expert to robi. I to jest chyba jedyna rzecz jaka expertowi zarzucic mozna - a zarzut to powazny. Moze wlaczyla mu sie taka funkcja w programie obslugujacym poczte i nie wie jak ja wylaczyc ?

Stad wynika moj apel : Pomozmy Expertowi wylaczyc crosspostowanie !

Marcin Kubicki Probujacy Pomoc Jakos - Na zielonej trawce Pasły się pratchawce Jeden mówi do drugiego Podaj cewkę Malpigiego Boris Vian
.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Peter Black, 31-10-1999, 23:19

Pisze ostatni raz bo juz mam ciebie dosyc. Cala twoja prowokacja opiera sie na glinianych nogach, a mianowicie na tym ,ze nagle ni z gruchy ni z pietruchy zaczales uzywanie esperalu nazywac eutanazja i szukasz naiwnych zeby cie poparli (nikt taki sie nie znalazl). Wszystkie wnioski jakie wypociles so bledne bo opieraja sie na blednym zalozeniu (eutanazja). Wiec daj sobie siana i odpocznij troche od komputera. Poczytaj troche ksiazek,porozmawiaj z madrymi ludzmi, wyjedz gdzies troche za granice,zobacz jak sie zyje gdzie indziej a najlepiej pogadaj sobie z jakims alkoholikiem ale takim prawdziwym a najlepiej z dwoma. Po tym wszystkim wlacz komputer ale jeszcze nic nie pisz. Wez gleboki wdech i ......go wylacz.

pozdrawiam Peter

Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | =DobeX=, 31-10-1999, 23:23

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381B412A.34FF [at] friko.onet.pl...
Apel do Marcina, experta od desek klozetowych.

Czemu ciagniesz watki osobhiste jak kura ze spluwaczki.

Jak nic nie trawisz na temat to specjalizuj sie dalej w swoich deskach klozetowych. Moze jakis automat do zamykania.

A tak to ciagniesz watek personalny na 3 listach od tygodnia.

Temat jest Esperal i alkoholicy. Masz wszyty Esperal to opisz swoje doswiadczenia, czy boisz sie zgonu po wypiciu pol literka

taki jest temat.

jacek

Zatem Marcinie do roboty. Znaczy do desek klozetowych. A reszta do dyskusji. KPW ?

Oj, już tylko chce mi się jedno powiedzieć i napisać - k.... znowu Expert się odezwał. Chłopie czy Ty nie potrafisz się normalnie bronić ? Tylko zawsze musisz kogoś obrazić swoim pier........ ? Daruj - proszę Cię bardzo o to. Zachowaj choć trochę kultury osobistej i godności. Jak zwykle nic nie zrozumiałeś ! W gruncie rzeczy to Kubicki jest jedyną osobą na tej grupie, która się stara w jakikolwiek sposób bronić a Ty na niego ostro najeżdżasz. Facet zamin coś wyslesz na grupę (jakąkolwiek) to 2 razy to najpierw przeczytaj ! Przepraszam wszystkich normalnych, ale nie potrafiłem się powstrzymać.

-- Pozdrowienia =DobeX=

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 31-10-1999, 23:43

Peter Black wrote:
Pisze ostatni raz bo juz mam ciebie dosyc. Cala twoja prowokacja opiera sie na glinianych nogach,
nie znam sie na prowokacjach, ale skoro jestes specjalista od tego to napisz co, moze i taka wiedza jest przydatna w zyciu.

a mianowicie na tym ,ze nagle ni z gruchy ni z pietruchy zaczales uzywanie esperalu nazywac eutanazja i szukasz naiwnych zeby cie poparli (nikt taki sie nie znalazl).
Grucha pietrucha. Pijakow mi trza z esperalem do dyskusji, a nie chorowitych niealkoholikow.

Wszystkie wnioski jakie wypociles so bledne bo opieraja sie na blednym zalozeniu (eutanazja).
Nie ma zalozenia. Jest pytanko o statystyke zgonow po esperalu.

Czaisz co to takiego ?

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 31-10-1999, 23:46

Jeden glupi potrafi zaprzeczyc stu medrcom.

- Pozdrawiam, Adam B.
Wreszcie Adamie sluszna samokrytyka ;-)

Kto ma esperal niech sie zglosi na privat. Reszta to amatorzy i nie czaja tematu, stad te abstrakcje.

Moze jest tu chojrak to se wczepi dobrowolnie ten zdrowy esperal i golnie literka jak przezyje niech opisze swoje odloty w niebyty.

temat jest wazny. kumpel pisze wlasnie cykl artykulow o pijakach z eperalem i ich odczuciach. J.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Adamus, 01-11-1999, 00:20

No i znowu idiota wywolal debilna dyskusje... Smutno mi Boze... :(

----------------------- Pozdrawiam, Adam B.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Adamus, 01-11-1999, 00:21

Peter Black napisał(a) w wiadomości: ...
Cala twoja wypowiedz jest tendencyjna i szkodliwa.
Przeciez to idiota. Daj spokoj...

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Adamus, 01-11-1999, 00:23

MaGiC napisał(a) w wiadomości: ...

To fakt, ale trzeba mu przyznac, ze robi to prawie doskonale. Sam sie pare razy nacialem i mu odpowiedzialem. Jeden glupi potrafi zaprzeczyc stu medrcom.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Adamus, 01-11-1999, 00:29

zrozumiałeś ! W gruncie rzeczy to Kubicki jest jedyną osobą na tej grupie, która się stara w jakikolwiek sposób bronić a Ty na niego ostro najeżdżasz.
Ten idiota nie czuje w ogole co jest grane. Podejrzewam, ze branie go w obrone jeszcze bardziej do niego irytujace niz opierdalanie od stop do glow (a ma ich zapewne kilka, bo jeden polglowek by nie wymyslal tych blazenskich tetamtow). To maniak o scisle ukierunkowanym skrzywieniu. Podejrzewam, ze niezle go rajcuje takie rozpalanie pustych dyskusji.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | , 01-11-1999, 03:34

On Sun, 31 Oct 1999 20:05:21 GMT, Jacek wrote and nobody noticed it except me:

Apel do Marcina, experta od desek klozetowych. Czemu ciagniesz watki osobhiste jak kura ze spluwaczki.
Tym mnie zaskoczyles. Co ma kura wspolnego ze spluwaczka ? Poza tym watki osobiste sa bez porownania ciekawsze od tematu zaproponowanego przez ciebie. Esperal to esperal. Jak chcesz to sobie wszywasz, jak nie chcesz to nie. I to kończy temat. Sprzedawanie noży w sklepie nie nazywasz chyba eutanazja. A nozem mozna sie zabic ... Podobnie jak esperalem. EOT

taki jest temat.

jacek

Chwileczke, od kiedy to ty wyznaczasz jedynie sluszne tematy dyskusji ? Poza tym podobnie jak wiekszosc na tej liscie uwazam ze dyskusja z toba jest pozbawiona sensu bo masz nierowno pod sufitem. Jest za to zabawna i to mi sie w niej podoba. Natomiast walorami umyslowymi mnie nie przyginasz do ziemi podobnie jak celnoscia swojej argumentacji. Przypomne ci jedynie pare dyskredytujacych cie jako powaznego dyskutanta twoich twierdzen: - stwierdziles publicznie ze luszczyca oraz rak sa zakazne. - stwierdziles publicznie ze istnieje antygrawitacja w postaci "lewitowania drobnych zwierzat i przedmiotow"

Nie dziw sie zatem, ze nikt cie nie bierze na powaznie a co bardziej drazliwych i powaznych po prostu maksymalnie denerwujesz.

Marcin Kubicki Bez Opuszczonej Deski Klozetowej ------------------------------------------- Na zielonej trawce Pasły się pratchawce Jeden mówi do drugiego Podaj cewkę Malpigiego Boris Vian

Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jakub Jewula, 01-11-1999, 10:22

Niech bedzie, ze to eutanazja.

Mam w rodzinie dwoch alkoholikow. Zapewniam cie, ze ich smierc bylaby dobrym wyjsciem dla ich rodzin.

Pozatym jestes glupek, zakladam filtr, pa jelopie.

-- Jakub Jewula studio QbA www.studio-qba.com.pl

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | , 01-11-1999, 12:56

In article , Piotr Solarz wrote:
E l l i A t napisał(a) w artykule : Karalna jest pomoc w samobójstwie i/lub zaniechanie pomocy. Samodzielnie : można się zabijać do woli.

Nie masz racji. Jazda bez pasów jest karalna. Ciekawe zresztą co by było,
Nie mozesz popelniac samobojstwa w sposob zagrazajacy innym osobom.

Piotrek
Jaroslaw Sakowski sakjar [at] alpha.pl

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 01-11-1999, 16:14

Sprzedawanie noży w sklepie nie
nazywasz chyba eutanazja. A nozem mozna sie zabic ... Podobnie jak esperalem. EOT
Dziekuje za podsumowanie dyskusji stwierdzeniem, ze esperalem mozna sie zabic, podobnie jak nozem. Prosze jedynie o te statystyke zgonow.

Chwileczke, od kiedy to ty wyznaczasz jedynie sluszne tematy dyskusji ?
Ale nie wyznaczam. Ale skoro temat jest jaki jest, a chcesz inny to zmien temat.

- stwierdziles publicznie ze luszczyca oraz rak sa zakazne.
W swietle dostepnych mi wynikow badan, nie mozna wykluczyc, ze zachorowalnosc osob ciagle przebywajacych z chorymi na raka i astme jest statycznie wieksza niz osob nie majacych kontaktu z chorymi.

Z tego powodu wystepuje naturalna, podswiadoma niechec do sciskania sie z osobami chorymi na luszczyce i np. calowania tych chorych na raka pluc.

- stwierdziles publicznie ze istnieje antygrawitacja w postaci "lewitowania drobnych zwierzat i przedmiotow"
Artykul w NATURE ze zdjeciem.

Re: Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 01-11-1999, 16:16

Jakub Jewula wrote:
Niech bedzie, ze to eutanazja.

Mam w rodzinie dwoch alkoholikow. Zapewniam cie, ze ich smierc bylaby dobrym wyjsciem dla ich rodzin.
Nie wylaczajac Ciebie, jako tez czlonka dalszej rodziny .

Niemniej twoja opinia istotnie zmienia charakter dyskusji a mianowicie na taki, ze zona moze namawiac meza na wszycie Esperalu, podswiadomie godzac sie z jego szybszym zgone. Jacek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Piotr Solarz, 01-11-1999, 20:24

Jaroslaw Sakowski napisał(a) w artykule ... : In article , Piotr Solarz wrote: : >E l l i A t napisał(a) w artykule : >: Karalna jest pomoc w samobójstwie i/lub zaniechanie pomocy. : >Samodzielnie : >: można się zabijać do woli. : > : >Nie masz racji. Jazda bez pasów jest karalna. Ciekawe zresztą co by było, : : Nie mozesz popelniac samobojstwa w sposob zagrazajacy innym osobom.

Zgoda, a jak jadę samemu?

Piotrek

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | , 01-11-1999, 22:31

In article , Piotr Solarz wrote:
:Nie masz racji. Jazda bez pasów jest karalna. Ciekawe zresztą co by było, : : Nie mozesz popelniac samobojstwa w sposob zagrazajacy innym osobom.

Tak samo - zagrazasz potencjalnie innym. Prznajmniej tak to w przypadku pasow tlumacza.

Piotrek
Jaroslaw Sakowski sakjar [at] alpha.pl

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 01-11-1999, 23:06

: : Nie mozesz popelniac samobojstwa w sposob zagrazajacy innym osobom.

Jak sie zabijesz to uszkodzisz mienie prywatne i spoleczne + koszty dla ubezpieczalni + karetka + policja + zaklad pogrzebowy + ubezpieczalnia odmowi odszkodowania dla samobojcy, czyli musisz z gory zabezpieczyc oplacenie takich kosztow ;-)

Re: Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 01-11-1999, 23:24

=DobeX= wrote:
Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381B58EA.3C84 [at] friko.onet.pl...

I tu Cię Expercie rozczaruję... To było o Tobie ! On nie pisał o sobie...
Wlasnie wniknales do jego mozgu i stad to wiesz ?
No, ale cóż Ty jak zwykle nie "zczapiłeś" sprawy i znów odwracasz kota ogonem.
Tak jest. Masz racje jak zwykle, juz uciekam ;-)

Pozdrowienia =DobeX=
.

Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | =DobeX=, 02-11-1999, 00:05

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381B58EA.3C84 [at] friko.onet.pl...
Wreszcie Adamie sluszna samokrytyka ;-)
I tu Cię Expercie rozczaruję... To było o Tobie ! On nie pisał o sobie... No, ale cóż Ty jak zwykle nie "zczapiłeś" sprawy i znów odwracasz kota ogonem.

-- Pozdrowienia =DobeX=

eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 02-11-1999, 00:31

Obawiam się (niestety dla Ciebie),że tym razem to jednak mam rację !
Milo mi.

Myślałeś, że jestem głąbem i nie poradzę sobie z tym, że jako "reply" wpisałeś nie istniejące grupy ?
Poradziles sobie na 50% ;-)

Grupy sa istniejace. na grupe pl.rec.paranoja wlasnie reply wyslal cenzor listy pl.praca.oferowana

pl.test - aby sie wygadac bez stresow a grupa alt.pl.dupa no wiesz, jak jestes prawdziwym mezczyzna, to grupa w sam raz dla Ciebie ;-)

Mistrzu, oprócz tego, że skończyłem medycynę
studiuję informatykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, więc zaufaj, że w temacie "komputer" mam całkiem niezłe pojęcie.
J.w. test zdany na mierny .

Tylko to ty nie potrafisz
docenić innych
doceniam i szanuje.

i uważasz, że wszyscy poza Tobą (lub inaczej myślący) to
debile.
To Twoje zdanie.

I znów się mylisz. No ale cóż chyba sam oceniasz innych mając ma
myśli siebie... A sam jesteś głąbem jakich na tym świecie mało !!!
a po czym glab poznaje innego glaba ?

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Dominik Kubiński, 02-11-1999, 01:07

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381C4052.3985 [at] friko.onet.pl...
W swietle dostepnych mi wynikow badan, nie mozna wykluczyc, ze zachorowalnosc osob ciagle przebywajacych z chorymi na raka i astme jest statycznie wieksza niz osob nie majacych kontaktu z chorymi.
Dobra, przegiąłeś! Jeszcze do tego astma... Podaj te źródła do jakich masz dostęp, albo przestań robić ludziom wodę z mózgu! Albo od razu przestań.

-- +---------------------------+ Dominik Kubiński | Spieszyć wrogom z pomocą: | e-mail: kubinski [at] pam.szczecin.pl | To ładnie, ale po co? | www.pam.szczecin.pl/~kubinski/rejs.html +---------------------------+ UIN: 4560513

-- Strona WWW w 5 minut - za darmo - wizytowka.pl

Odp: Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | =DobeX=, 02-11-1999, 01:20

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381CA519.4B62 [at] friko.onet.pl...
=DobeX= wrote:
dyskusyjnych
sobie...
Wlasnie wniknales do jego mozgu i stad to wiesz ?
No tak, Ty jak zwykle... Nie wiesz co powiedzieć to znowu wymyślasz bzdury. Expert żal mi Ciebie...

Tak jest. Masz racje jak zwykle, juz uciekam ;-)
Obawiam się (niestety dla Ciebie),że tym razem to jednak mam rację ! Myślałeś, że jestem głąbem i nie poradzę sobie z tym, że jako "reply" wpisałeś nie istniejące grupy ? Mistrzu, oprócz tego, że skończyłem medycynę studiuję informatykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, więc zaufaj, że w temacie "komputer" mam całkiem niezłe pojęcie. Tylko to ty nie potrafisz docenić innych i uważasz, że wszyscy poza Tobą (lub inaczej myślący) to debile. I znów się mylisz. No ale cóż chyba sam oceniasz innych mając ma myśli siebie... A sam jesteś głąbem jakich na tym świecie mało !!!

-- Pozdrowienia =DobeX=

Re: Odp: eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 02-11-1999, 01:40

Nie wiem dlaczego !?! Dlatego, że jesteś beznadziejnym idiotą ???
Spadaj cyruliku od czubkow

Dobrze, na 50%...

Też się już na Tobie poznał ? I stwierdził, że na posty debila "Jacka - Experta" zakłada firewalla !?!
cyruliku, kto tam pisze, ten to czyta

To chyba jedyna już grupa dla Ciebie...
a twierdziles ze jej nie ma. masz szanse

No na pewno nie jest to grupa dla Ciebie !!!
wiem, wiem, tylko dla ciebie bye bye

Ty jesteś facetem bez jaj. I chyba z faceta zostało Ci tylko to, że z ch...m zamieniłeś się na głowy...
ty nawet sie zamieniac nie musiales by nie miales ani tego ani tego

co na hoc to i tak bardzo wątpliwe ! Przecież Ty nie
masz jaj. Może pomyślisz o dupie ?
a spadaj stad zboczencu

Patrz wyżej. Lekarz jest (niestety dla Ciebie) w stanie rozpoznać osobę chorą psychicznie...
lekarzem nie jest osoba, ktora udziela takich wypowiedzi publicznie, bo traci natychmiast licencje.

Zreszta napisz jaki masz numer licencji to zapytam sie komisje etyki lekarskiej czy takie zachowanie jest publicznie akceptowalne.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 02-11-1999, 01:43

Dominik Kubiński wrote:
Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381C4052.3985 [at] friko.onet.pl...

Dobra, przegiąłeś! Jeszcze do tego astma... Podaj te ródła do jakich masz dostęp, albo przestań robić ludziom wodę z mózgu! Albo od razu przestań.
Wynika to z ogolnej teorii leczenia homeopatycznego Hahnemanna, z analizy Organonu. Podobne lecz podobnym.

eutanazja dla alkoholikow ? | Jacek, 02-11-1999, 01:44

Dominik Kubiński wrote:

Dobra, przegiąłeś! Jeszcze do tego astma... Podaj te ródła do jakich masz dostęp, albo przestań robić ludziom wodę z mózgu! Albo od razu przestań.
Wynika to z ogolnej teorii leczenia homeopatycznego Hahnemanna, z analizy Organonu. Podobne lecz podobnym.

Odp: eutanazja dla alkoholikow ? | =DobeX=, 02-11-1999, 01:54

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381CB4F7.BEE [at] friko.onet.pl...
rację !

Milo mi.
Nie wiem dlaczego !?! Dlatego, że jesteś beznadziejnym idiotą ???

Poradziles sobie na 50% ;-)
Dobrze, na 50%...

Grupy sa istniejace. na grupe pl.rec.paranoja wlasnie reply wyslal cenzor listy pl.praca.oferowana

Też się już na Tobie poznał ? I stwierdził, że na posty debila "Jacka - Experta" zakłada firewalla !?!

pl.test - aby sie wygadac bez stresow
To chyba jedyna już grupa dla Ciebie...

alt.pl.dupa no wiesz, jak jestes prawdziwym mezczyzna, to grupa w sam raz dla Ciebie ;-)
No na pewno nie jest to grupa dla Ciebie !!! Ty jesteś facetem bez jaj. I chyba z faceta zostało Ci tylko to, że z ch...m zamieniłeś się na głowy... Choc to i tak bardzo wątpliwe ! Przecież Ty nie masz jaj. Może pomyślisz o dupie ?

Mistrzu, oprócz tego, że skończyłem medycynę
że w
J.w. test zdany na mierny .
Dobra. Przyjąłem. Mierny. OK.

Tylko to ty nie potrafisz
doceniam i szanuje.
Hmmm !?!

i uważasz, że wszyscy poza Tobą (lub inaczej myślący) to
To Twoje zdanie.
Tylko moje ??? Poszukaj innych wypowiedzi na Twój temat.

I znów się mylisz. No ale cóż chyba sam oceniasz innych mając ma

a po czym glab poznaje innego glaba ?
Patrz wyżej. Lekarz jest (niestety dla Ciebie) w stanie rozpoznać osobę chorą psychicznie...

-- Pozdrowienia =DobeX=

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | E l l i A t, 02-11-1999, 17:32

Piotr Solarz wrote:

: Karalna jest pomoc w samobójstwie i/lub zaniechanie pomocy. Samodzielnie : można się zabijać do woli.

Nie masz racji. Jazda bez pasów jest karalna.
Ale to jest trochę bardziej złożone, nikt sam po ulicach nie jeździ. Kierowca który wychodzi z wypadku bez zmiażdżonej klatki piersiowej daje większe szanse na przeżycie pozostałym ofiarom. (to tylko taki drobny argument, osobiście uważam, że wpisanie pasów do prawa o ruchu drogowym to przesada, jeżdżenie w pasach winny wymuszać firmy ubezpieczeniowe)

Ciekawe zresztą co by było, gdyby po zatrzymaniu przez patrol, kierowca lub pasażer (obaj odpowiadają za siebie) oświadczył, iż chciał popełnić samobójstwo i zgodnie z obowiązującym prawem mandatu nie zapłaci.
Dostaną mandat za niezapięte pasy - bez względu na motywację. (Po takim tłumaczeniu mogą być podejrzewani o usiłowanie spowodowania wypadku)

Moim zdaniem jak widzą pijanego człowieka powinni odwieźć go do domu.
Chyba w Szwecji (głowy nie dam) jest przepis, że za chwiejnego pijanego odpowiada ten u kogo się tak zaprawił i kto go wypuścił samego na miasto (zamiast np wezwać taxówkę).

Potem wystawić mu rachunek za odwiezienie np. 3 x stawka taryfy. I policja miałaby na paliwo i mniej byłoby do niej zastrzeżeń.
Pomysł dobry, ale znając nasze społeczeństwo już widzę te radiowozy zgarniające nocą z ulic wszelkich przechodniów i wystawiające rachunki albo (o wiele chętniej) biorące w łapę za wypuszczenie.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | E l l i A t, 02-11-1999, 17:34

chomik wrote:

Dygresja:

Esperal blokuje enzymy odpowiedzialne za rozklad aldehydu octowego (metabolit etanolu) a nie alkoholu.
Ale jest to jedna z faz rozkładu etanolu. Ostatecznie to i tak detal.

Re: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Dominik Kubiński, 04-11-1999, 00:55

Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381CC5DC.735C [at] friko.onet.pl...

masz
Wynika to z ogolnej teorii leczenia homeopatycznego Hahnemanna, z analizy Organonu.
Aha. A coś ze źródeł naukowych?

Podobne lecz podobnym.
Czy to zanczy że mam głupio odpowiadać na twoje pytania? ;-)

-- +---------------------------+ Dominik Kubiński | Spieszyć wrogom z pomocą: | e-mail: kubinski [at] pam.szczecin.pl | To ładnie, ale po co? | www.pam.szczecin.pl/~kubinski/rejs.html +---------------------------+ UIN: 4560513

-- Strona WWW w 5 minut - za darmo - wizytowka.pl

Odp: Odp: Esperal = eutanazja dla alkoholikow ? | Max Mec, 05-11-1999, 01:03

K..... to drzewko ma chyba ze 100 nagłówków?????? A jeśli mowa o esperalu to wszyłem go mojemu psu(podkradał pivo) biedak już nie żyje,zapomnialem mu powiedzieć jak działa esperal(a on nie rozumiał po ludzku) Użytkownik Jacek w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:381C40CD.E00 [at] friko.onet.pl...
Jakub Jewula wrote: Nie wylaczajac Ciebie, jako tez czlonka dalszej rodziny .

Niemniej twoja opinia istotnie zmienia charakter dyskusji a mianowicie na taki, ze zona moze namawiac meza na wszycie Esperalu, podswiadomie godzac sie z jego szybszym zgone. Jacek

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Bioetyka dla wszystkich Bioetyka dla wszystkich

Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii Podstawy fizjoterapii część 3 Wybrane metody fizjoterapii

Cud przemiany. Z 30 - lecia ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce Cud przemiany. Z 30 - lecia ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce

Początek w AA Początek w AA

Kardiologia sportowa Kardiologia sportowa