Powiązane leki
(opisy)

Bivacyn (krople do oczu) (Bacitracinum, Neomycinum)

Gentamicin 0,3% (krople do oczu) (Gentamicini sulfas)

Gentamicin (roztwór) (Gentamicini sulfas)

Tafril A (roztwór do wstrzykiwań) (Cefradinum)

Aglan (roztwór do wstrzykiwań) (Meloxicamum)

Difadol (roztwór do wstrzykiwań) (Diclofenacum)

Tobrexan (Tobramycinum)

Tobrosopt (Tobramycinum)

Borasol (Acidum boricum)

Maść borna (Acidum boricum)

Tagi

roztwor node atman mikont kropla borny antybiotyk casus zapalic wymazac

Fora dyskusyjne

zobacz angina za angina u 2 latka (27)

zobacz ktoś zna dobrego laryngologa w KATOWICACH? lub okolicach? (26)

zobacz Nieżty nosa "przemieszczeniowy" (7)

zobacz Krople do ucha (0)

zobacz Korek w uchu (2)

zobacz Przedawkowanie xylometazoliny (16)

zobacz migdał boczny i zapalenie ucha? (114)

zobacz przewlekły zapalenie gardła (23)

zobacz Powiekszone migdaly (2)

zobacz Zapalenie ucha środkowego (1)

zobacz wymaz z gardła wyniki (15)

zobacz Mam pytanie (8)

zobacz zapalenie krtani (0)

zobacz częste infekcje gardła (4)

zobacz Astma.Ale czy napewno? (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » krople do oczu

krople do oczu

mikont, 21-03-2007, 16:00

Mam zapalenie spojówki ( tak twierdzi lekarz okulista) Dostałem krople antybiotyk 10 dni nie pomogły przerwa 7 dni następne krople antybiotyk 10 dni znowu nie pomogły

Czy kolejny raz mogę brać krople antybiotyk ( po jakim czasie przerwy ? )

az

Re: krople do oczu | Szczepan Białek, 21-03-2007, 20:46

Użytkownik "mikont" napisał w wiadomości news:etraa5$chm$1 [at] inews.gazeta.pl...
Mam zapalenie spojówki ( tak twierdzi lekarz okulista) Dostałem krople antybiotyk 10 dni nie pomogły przerwa 7 dni następne krople antybiotyk 10 dni znowu nie pomogły

Przed zadaniem leku trzeba oko przemyć PODGRZANYM roztworem kwasu bornego. Powinno pomoc samo przemywanie. S*

Re: krople do oczu | mikont, 21-03-2007, 21:34

Użytkownik "Szczepan Białek" napisał w wiadomości news:etrr3b$5e2$1 [at] node1.news.atman.pl...
Użytkownik "mikont" napisał w wiadomości news:etraa5$chm$1 [at] inews.gazeta.pl...

Przed zadaniem leku trzeba oko przemyć PODGRZANYM roztworem kwasu bornego. Powinno pomoc samo przemywanie.
jaki procent stężenia ?

Re: krople do oczu | casus, 21-03-2007, 22:47

az

to moze by wziac wymaz z worka spojowkowego, zanim sie zleci 3 antybiotyk??

pozdr.

casus

Re: krople do oczu | mikont, 21-03-2007, 22:52

Użytkownik "casus" napisał w wiadomości news:ets252$5ma$1 [at] inews.gazeta.pl...

to moze by wziac wymaz z worka spojowkowego, zanim sie zleci 3 antybiotyk??

no właśnie dzisiaj poszedłem zrobić badanie, ale pytam czy można brać po raz trzeci antybiotyk aż

Re: krople do oczu | Szczepan Białek, 21-03-2007, 23:40

Użytkownik "mikont" napisał w wiadomości news:etrts5$egq$1 [at] inews.gazeta.pl...
Użytkownik "Szczepan Białek" napisał w wiadomości news:etrr3b$5e2$1 [at] node1.news.atman.pl...

jaki procent stężenia ?
3%. Poszukaj w google. Poproś lekarza o receptę. Bez recepty dostaniesz zwykły roztwór. Do oczu są specjalne. To trochę dziwne bo np. woda w basenie nie jest specjalna. S*

Re: krople do oczu | casus, 22-03-2007, 22:35

no właśnie dzisiaj poszedłem zrobić badanie, ale pytam czy można brać po raz trzeci antybiotyk aż

no moment - jesli byl wziety wymaz, to nalezy zaznaczyc, ze podczas brania antybiotykow (wyniki beda falszywie negatywne). Bo generalnie nalezy brac wymaz z worka spojowkowego po conajmniej 7 dniach od ich odstawienia. Co do pytania o 3 antybiotyk - nie wiem jaki byl obraz kliniczny, jakie leki stosowano - nie zajme wiec stanowiska, poniewaz teoretycznie odpowiedz powinna brzmiec: TEORETYCZNIE MOZNA BRAC I 6 ANTYBIOTYKOW, tylko....po co???;-))

pozdr.

casus

Re: krople do oczu | mikont, 23-03-2007, 10:32

Użytkownik "casus" napisał w wiadomości news:etulqg$s3a$1 [at] inews.gazeta.pl...

no moment - jesli byl wziety wymaz, to nalezy zaznaczyc, ze podczas brania antybiotykow (wyniki beda falszywie negatywne). Bo generalnie nalezy brac wymaz z worka spojowkowego po conajmniej 7 dniach od ich odstawienia. Co do pytania o 3 antybiotyk - nie wiem jaki byl obraz kliniczny, jakie leki stosowano - nie zajme wiec stanowiska, poniewaz teoretycznie odpowiedz powinna brzmiec: TEORETYCZNIE MOZNA BRAC I 6 ANTYBIOTYKOW, tylko....po co???;-))
wymaz był pobrany po przerwie 10 dni

pierwszy to oftaquix drugi chibroxin

dalej mam pieczenie i silne łzawienie z jednego oka, a po nocy oko jest bardzo zlepione az

Re: krople do oczu | Szczepan Białek, 23-03-2007, 11:07

Użytkownik "mikont">
dalej mam pieczenie i silne łzawienie z jednego oka, a po nocy oko jest bardzo zlepione
Czym go myjesz? S*

Re: krople do oczu | mikont, 23-03-2007, 16:34

Użytkownik "Szczepan Białek" napisał w wiadomości news:eu01s1$dv8$1 [at] node4.news.atman.pl...
Użytkownik "mikont"

Czym go myjesz? S*
wodą

Re: krople do oczu | animka, 23-03-2007, 18:25

mikont napisał(a):
Użytkownik "Szczepan Białek" napisał w wiadomości news:eu01s1$dv8$1 [at] node4.news.atman.pl...

wodą
Połóż kompres z mocnej, ciepłej esencji herbaty lub rumianku.

animka

Re: krople do oczu | Szczepan Białek, 23-03-2007, 20:37

Użytkownik "mikont" napisał w wiadomości news:eu0l1i$qt4$1 [at] inews.gazeta.pl...

wodą
"Przed ka?dorazowym podaniem kropli nale?y usun1a gromadz 1c1 sie wydzieline przy pomocy sterylnego gazika nas1czonego sol1 fizjologiczn1 lub 3-procentowym roztworem kwasu bornego."

Jak wpiszesz w google: kwas borny +przemywanie oka to na drugiej pozycji znajdziesz cały tekst: Zapalenie spojówek

- przyczyny, objawy, leczenie

Jerzy Szaflik, Justyna Izdebska, Anna Zaleska

S*

Re: krople do oczu | casus, 23-03-2007, 23:14

wymaz był pobrany po przerwie 10 dni

pierwszy to oftaquix drugi chibroxin

dalej mam pieczenie i silne łzawienie z jednego oka, a po nocy oko jest bardzo zlepione az

objawy niekoniecznie musza oznaczac zapalenie bakteryjne - wiec i niekoniecznie antybiotyk musi byc skuteczny

pozdr.

casus

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Terapia trzeciego tysiąclecia Terapia trzeciego tysiąclecia

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009

Przewodnik antybiotykoterapii 2011 Przewodnik antybiotykoterapii 2011

Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw Jak leczyć zapalenie stawów bez lekarstw