Tagi

widziec jednorodny macica grubosc przedni interpretacja wymiar miesniowka cykl prawidlowy

Fora dyskusyjne

zobacz Prośba o interpretację wyniku USG tarczycy (1)

zobacz jakie są prawidłowe wymiary tarczycy? (2)

zobacz wynik USG (2)

zobacz interpretacja wyników (0)

zobacz Czy to PCOS ? (0)

zobacz nieprawidłowe plamienie w czasie HTZ (2)

zobacz opis usg (0)

zobacz po badaniu usg (3)

zobacz Prawidlowa grubosc endometrium, (3)

zobacz Proszę o interpretację wyników. (0)

zobacz Hypoplazja (1)

zobacz Analiza wyników badań - nieregularne cykle (2)

zobacz Interpretacja badania TK kręgosłupa. (1)

zobacz inerpretacja wynikow usg kolana (3)

zobacz Wynik usg tarczycy (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Interpretacja badania USG - narządu rodnego

Interpretacja badania USG - narządu rodnego

OLA_K, 23-03-2007, 22:03

Witam, niestety wizyta u lekarza dopiero 2 kwietnia, a po raz pierszy mam taki wynik badania, w dodatku lekarz, który mnie badał najpier mówił że nic nie widzi podejrzanego, a opis mi taki zrobił ;-( : "Trzon macicy: w przodozgięciu,o wymiarach dł. 63 mm grubość 41mm Mięśniówka o niejednorodnej echogeniczności w ścianie przedniej. Edometrium: grubość 15 mm jednorodnej echogeniczności Szyjka macicy prawidłowa Jajniki: Prawy o wymiarach 27*18 mm z drobnymi pęcherzykami. Lewy o wymiarach 29*17 mm z drobnymi pęcherzykami. Zatoka Douglasa - bez wolnego płynu" Informacje dodatkowe: wiek 26 lat badanie wykonano około 2 dni przed palnowaną miesiączką w 26 dniu cyklu Proszę o jakieś podpowiedzi, martwić się czy może badanie powtórzyć ?? Pozdrawiam, Ola

Re: Interpretacja badania USG - narządu rodne | Pawel W., 24-03-2007, 00:40

OLA_K napisał(a):
Witam, niestety wizyta u lekarza dopiero 2 kwietnia, a po raz pierszy mam taki wynik badania, w dodatku lekarz, który mnie badał najpier mówił że nic nie widzi podejrzanego, a opis mi taki zrobił ;-( :
Hehehe, dobre. Sądziłaś, że jak mówi, że nic nie widzi, to faktycznie NIC literalnie nie widzi? Po prostu nie widział nic nieprawidłowego. USG ginekologiczne wykonują ginekolodzy, a nie radiolodzy. Jak by coś widział (nieprawidłowego), to by ci powiedział. W opisie zastanawia mnie tylko grubość endometrium w stosunku do obliczonej przez ciebie fazy cyklu (pamięć mnie często zawodzi, ale trochę za grube). Mięśniówka niejednorodna w ścianie przedniej - może to jakaś norma, a może początek tworzącego się mięśniaka - niegroźne, aczkolwiek nie jest to prawidłowa struktura macicy.
badanie wykonano około 2 dni przed palnowaną miesiączką w 26 dniu cyklu Proszę o jakieś podpowiedzi, martwić się czy może badanie powtórzyć ??
A po co powtarzać? Co to zmieni? Badania nie leczą. Może się tu jakiś ginekolog/specjalizujący się w ginekologii wypowie?
Pozdrawiam, Ola

Pozdrawiam Paweł W.

SCIO ME NIHIL SCIRE "I żadne krzyki i płacze nie zdołają nas przekonać, że białe jest białe, a czarne jest czarne" pawelek_79NIE-SPAMOWAĆpoczta.onet.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Rak szyjki macicy Rak szyjki macicy

Dobre wieści na złe dni Dobre wieści na złe dni

Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki

Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia Joga dla twoich oczu. Naturalne metody poprawy widzenia

Leksykon zdrowia Leksykon zdrowia