Powiązane leki
(opisy)

Magne-Balans Plus (Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroaspartas)

Cynk (Walmark)

Aspafar (Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroaspartas)

Aspar (Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroaspartas)

Asparagin Forte (Magnesii hydroaspartas, Kalii hydroaspartas)

Asparaginian Extra

Aspargin (Kalii hydroaspartas, Magnesii hydroaspartas)

Cardiomin B6

Magnefar B6 Cardio

Magnesium B6 Skurcze Polfa Łódź

Tagi

potas przemolo niedobor magnez hipermarket wapn pierwiastka sprawdzic powieka drgac

Fora dyskusyjne

zobacz dziwne drganie skóry, pikanie (1)

zobacz Drganie oka (2)

zobacz Drganie dolnej powieki i dyskusja o witaminie C (92)

zobacz Dziwne obiawy od paru miesięcy, brak diagnozy (10)

zobacz Drgania powieki oka (2)

zobacz drżenie? (1)

zobacz Ból głowy i problem (0)

zobacz Dyskomfort w kroczu (1)

zobacz drgania mięśni twarzy (8)

zobacz Drgająca powieka (6)

zobacz zmęczenie (22)

zobacz skurcze mięśni (2)

zobacz Mimowolne drżenie bicepsu (1)

zobacz przyczyny laryngologiczne zawrotów głowy (7)

zobacz Kłucia w klatce piersiowej (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Drgająca powieka - co jest przyczyną?

Drgająca powieka - co jest przyczyną?

Przemolo, 03-04-2007, 23:43

Od jakiegoś pół roku raz na czas drga mi (głównie dolna) lewa powieka. Zwykle zdarza się do nagle ale mogęto też "sztucznie" wywołać np. przymykając mocno oko - wówczas po otwarciu trochę "skacze". Brałem przez długi okres czasu magnez ale nie pomogło... co jeszcze może być przyczyną?

Odpowiadając na priv zamień końcówkę adresu e-mailowego "zmyla" na "pl"

Re: Drgająca powieka - co jest przyczyną? | Maja, 04-04-2007, 00:31

On 3 Kwi, 21:43, "Przemolo" wrote:
Od jakiegoś pół roku raz na czas drga mi (głównie dolna) lewa powieka. Zwykle zdarza się do nagle ale mogęto też "sztucznie" wywołać np. przymykając mocno oko - wówczas po otwarciu trochę "skacze". Brałem przez długi okres czasu magnez ale nie pomogło... co jeszcze może być przyczyną?
Wydaje mi się, że powinieneś sprawdzić poziom sodu, potasu, wapnia, fosforu, i magnezu ( mimo tego,iż przyjmowałeś) we krwi.

Pozdrawiam, Maja

Re: Drgająca powieka - co jest przycz | animka, 04-04-2007, 01:58

Przemolo napisał(a):
Nerwy.

animka

Re: Drgająca powieka - co jest przyczyną? | Przemolo, 04-04-2007, 08:33

Użytkownik "Maja" napisał w wiadomości news:1175639474.714302.13820 [at] q75g2000hsh.googlegroups.com...
Wydaje mi się, że powinieneś sprawdzić poziom sodu, potasu, wapnia, fosforu, i magnezu ( mimo tego,iż przyjmowałeś) we krwi.
Wracając do przyjmowania magnezu, w jakiej postaci najlepiej go brać? Ja kupowałem tabletki rozpuszczalne w wodzie (takie, które zwykle można kupić w hipermarketach) - mają niby największą zawartość magnezu - 100-200mg.

Re: Drgająca powieka - co jest przyczyną? | Jurek, 04-04-2007, 11:47

Użytkownik "Maja" napisał w wiadomości news:1175639474.714302.13820 [at] q75g2000hsh.googlegroups.com... On 3 Kwi, 21:43, "Przemolo" wrote:
Często z ciekawością czytam Twoje "podpowiedzi" badań, że może brakować "to czy tamto". DO tych charakteryzuje się, że nic nie może brakować w organizmie choć jemy w bardzo małych ilościach. A jeżeli okaże się na badaniach, że miał za mało np. potasu lub żelaza, to najczęściej obrazuje to duże błędy w prowadzeniu diety. (Ten post jest tylko pewną dygresją, wiem, że nie na temat...)...:) Pozdrawiam Jurek M.

Re: Drgająca powieka - co jest przyczyną? | Jurek, 04-04-2007, 13:33

Użytkownik "Jurek" napisał w wiadomości news:euvl6h$co9$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Użytkownik "Maja" napisał w wiadomości news:1175639474.714302.13820 [at] q75g2000hsh.googlegroups.com... On 3 Kwi, 21:43, "Przemolo" wrote:

Wydaje mi się, że powinieneś sprawdzić poziom sodu, potasu, wapnia, fosforu, i magnezu ( mimo tego,iż przyjmowałeś) we krwi. Często z ciekawością czytam Twoje "podpowiedzi" badań, że może brakować "to czy tamto". DO tych charakteryzuje się, że nic nie może brakować w organizmie choć jemy w bardzo małych ilościach. A jeżeli okaże się na badaniach, że miał za mało np. potasu lub żelaza, to najczęściej obrazuje to duże błędy w prowadzeniu diety. (Ten post jest tylko pewną dygresją, wiem, że nie na temat...)...:) Pozdrawiam Jurek M.

Powyższy tekst był skierowany dla Maji.

Re: Drgająca powieka - co jest przyczyną? | Maja, 04-04-2007, 16:52

On 4 Kwi, 06:33, "Przemolo" wrote:
Użytkownik "Maja" napisał w wiadomościnews:1175639474.714302.13820 [at] q75g2000hsh.googlegroups.com...

Wracając do przyjmowania magnezu, w jakiej postaci najlepiej go brać? Ja kupowałem tabletki rozpuszczalne w wodzie (takie, które zwykle można kupić w hipermarketach) - mają niby największą zawartość magnezu - 100-200mg.
Preparaty dostępne w hipermarketach, moim zdaniem, nie są godne polecenia. Więcej w nich dodatkowych substancji smakowych, barwników itp, całkowicie człowiekowi nie potrzebnych. Jeżeli w badaniach wychodzi niedobór danego pierwiastka, np. niedobór magnezu, najlepiej uzupełnić go preparatem kupionym w aptece (osobiście polecam Magne-B6 - jest to magnez razem z wit.B6). I chyba warto jednak sprawdzić poziom nie tylko magnezu, ale i wapnia we krwi. Jeżeli w analizach wychodzi brak danego pierwiastka, może to oznaczać również błędy dietetyczne, ale nie tylko. Problem może tkwić w przyswajaniu danego składnika mineralnego przez organizm. Tu ogromne znaczenie ma również równowaga pomiędzy poszczególnymi pierwiastkami, ale i stan ogólny zdrowia danego człowieka. Jeżeli główną przyczyną niedoboru jest dieta, jej zmiana jest jak najbardziej wskazana, ale suplementacja danego pierwiastka na początku kuracji uzupełniającej jest wskazana, szczególnie wtedy, gdy niedoborom wykrytym we krwi towarzyszą już objawy kliniczne, typu drżenie mięśni, drętwienia, mrowienia, skurcze itp. Warto również wspomnieć o tym, iż do prawidłowego przyswajania magnezu, potrzebny jest prawidłowy poziom wapnia. (Z kolei poziom wapnia powiązany jest z poziomem fosforu. Potas - z poziomem sodu). Tak więc wszystko jest ze sobą powiązane, i moim zdaniem należałoby określić wszystkie w/w pozycje.

Pozdrawiam serdecznie :) Maja

Re: Drgająca powieka - co jest przyczyną? | Sidi, 04-04-2007, 18:10

Użytkownik "Przemolo" napisał w wiadomości news:euualb$alv$1 [at] inews.gazeta.pl...

Magnez radzę kupić w aptece nie w hipermarkecie :) Dobry jast np MagneB6, Aspargin, Asparagin Forte, ewentualnie dodać potas (np. tani Kalipoz). Często za objawy tikowe, skurcze odpowiedzialny jest właśnie brak potasu a nie magnezu. Jak to nie pomoże to do neurologa - może to zwykły tik, a może (tfu! tfu!) coś poważniejszego.

Re: Drgająca powieka - co jest przyczyną? | jerry, 05-04-2007, 12:04

Użytkownik "Przemolo" napisał w wiadomości news:euualb$alv$1 [at] inews.gazeta.pl...
pijesz kawę? jak tak to może odstaw na 2 tygodnie i obczaj - może przejdzie.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Astma i alergie. Wszystko o chorobach Astma i alergie. Wszystko o chorobach

Dieta dla cukrzyków Dieta dla cukrzyków

Jak spać zdrowo, smacznie i bez leków Jak spać zdrowo, smacznie i bez leków

Pokonaj stres w 10 minut Pokonaj stres w 10 minut

Chirurgia Repetytorium Chirurgia Repetytorium