Powiązane leki
(opisy)

Polfergan (Promethazini hydrochloridum)

Tanno Hermal Lotio

CetAlergin Ten (Cetirizini dihydrochloridum)

Kudzu Root (Alter Medica)

Bedicort G (Betamethasoni dipropionas, Gentamicinum)

Argol Essenza Balsamica

Soventol (Bamipini lactas)

AlerTon (Cetirizini dihydrochloridum)

Amertil Bio (Cetirizini dihydrochloridum)

Hydrocotyle Dagomed 29 łuszczyca

Tagi

antybiotyk zaczac przejsc lokiec odstawic alergia rumienic swedzic alter wysypka

Fora dyskusyjne

zobacz Swędzenie (3)

zobacz Po antybiotykach- dziwna wysypka gdy biore euthyrox (3)

zobacz Zapalenie prostaty? Nie mam już siły.... (2)

zobacz Problemy z ręką po neurolizacji nerwu łokciowekgo-prawego. (0)

zobacz uczulenie na zgieciach łokci kolan (4)

zobacz Wysypka na tle hormonalnym? (0)

zobacz Lek Metypred 16mg (18)

zobacz wysypka u 2 latka (8)

zobacz Wysypka najprawdopodobniej alergiczna. (0)

zobacz alergia na nikiel (2)

zobacz male i duze czerwone plamki na ciele 2latka (1)

zobacz Regularne swędzenie bez wysypki (4)

zobacz microgynen 21 a ból prawej ręki (8)

zobacz wysypka u dziecka (5)

zobacz problem z zatokami (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Alergia po antybiotyku

Alergia po antybiotyku

alter, 14-04-2007, 17:10

Witam.Zaczęło sie od zapalenia kaletek łokciowych.Zrobił mi sie guz na łokciu,pojechałem na dyżur,tam zrobiono mi punkcje ,lekarz wyciągnął ok.10ml płynu.Dostałem Dalacin C 0.3 3 razy dziennie i Reparil drażetki 3 razy dziennie.Poza tym ręka w szyne gipsową.Po tygodniu zaczęło sie straszne swędzenie reki w okolicach chorego łokcia.Zdjąłem gips i zobaczyłem zaczerwienienie i wysypke na reku.Na drugi dzien cale piersi i plecy mialem w wysypce podobnej do odry.Lekarz nie oglądając za bardzo tego kazał odstawic leki i brac wapno.Niepokoi mnie to ze ognisko alergii znajduje sie wedlug mnie w ciągle opuchniętym łokciu.Tzn.wokół łokcia jest najbardziej jednolity rumień i jakby promieniował na całe ciało.Jeżeli to po lekach to kiedy mi przejdzie od odstawienia leków.Biorę wapno 3 razy dziennie i Allertec 1 raz dziennie.Czy możliwe żeby alergia miąła podłoże od ew.zakażenia stawu łokciowego ? Podwyższonej temperatury nie mam

Pozdrawiam Piotrek

Re: Alergia po antybiotyku | Tomek, 14-04-2007, 17:26

Użytkownik "alter" napisał w wiadomości news:evqjri$g5e$1 [at] inews.gazeta.pl...
Witam.Zaczęło sie od zapalenia kaletek łokciowych.Zrobił mi sie guz na łokciu,pojechałem na dyżur,tam zrobiono mi punkcje ,lekarz wyciągnął ok.10ml płynu.Dostałem Dalacin C 0.3 3 razy dziennie i Reparil drażetki 3 razy dziennie.Poza tym ręka w szyne gipsową.Po tygodniu zaczęło sie straszne swędzenie reki w okolicach chorego łokcia.Zdjąłem gips i zobaczyłem zaczerwienienie i wysypke na reku.Na drugi dzien cale piersi i plecy mialem w wysypce podobnej do odry.Lekarz nie oglądając za bardzo tego kazał odstawic leki i brac wapno.Niepokoi mnie to ze ognisko alergii znajduje sie wedlug mnie w ciągle opuchniętym łokciu.Tzn.wokół łokcia jest najbardziej jednolity rumień i jakby promieniował na całe ciało.Jeżeli to po lekach to kiedy mi przejdzie od odstawienia leków.Biorę wapno 3 razy dziennie i Allertec 1 raz dziennie.Czy możliwe żeby alergia miąła podłoże od ew.zakażenia stawu łokciowego ? Podwyższonej temperatury nie mam
Mialem podobnie. Gdy bralem antybiotyki. Masakra. Rumien itp. Nie do zniesienia. Obecnie w okresie pylenia cierpie na wysypke na kciukach i lokciach. Wredna sprawa ale lepsze to niz ciagle kichanie i swedzenie oczu.

Re: Alergia po antybiotyku | alter, 14-04-2007, 17:33

Mialem podobnie. Gdy bralem antybiotyki. Masakra. Rumien itp. Nie do zniesienia.
To ile po odstawieniu antybiotyku trzeba czekac zeby przeszła alergia ?

Re: Alergia po antybiotyku | Tomek, 14-04-2007, 21:03

Użytkownik "alter" napisał w wiadomości news:evql7u$kpt$1 [at] inews.gazeta.pl...

To ile po odstawieniu antybiotyku trzeba czekac zeby przeszła alergia ?
u mnie max 2 dni

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Alergie. Pytania i odpowiedzi Alergie. Pytania i odpowiedzi

Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową Przekroczyć zwrotnik raka, opowieści osób które przeszły choroba nowotworową

Wróćmy do ziół leczniczych Wróćmy do ziół leczniczych

Kompendium antybiotyków 2009 Kompendium antybiotyków 2009

Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009 Kompendium antybiotyków ambulatoryjnych 2009