Powiązane leki
(opisy)

Rilutek (Riluzolum)

Fluossen (Natrii fluoridum)

Vita K2

Bio-Witamina D3 Pearls

Boron

Evista (Raloxifeni hydrochloridum)

Femcalvit K2

Fosamax (Acidum alendronicum)

Hotemin (Piroxicamum)

Osteoheel S

Tagi

czyscic zanik stomatolog szczeka ruszac kosc implant szczekowy mieszkac aruba

Fora dyskusyjne

zobacz Co zrobić przed wstawieniem implanta (2)

zobacz zanik kości (1)

zobacz Gorna Jedynka sie rusza (4)

zobacz zlamanie szczeki szczekowej? (4)

zobacz Bóle zębów w szczęce (8)

zobacz Pytanie o zęba (1)

zobacz Ząb mądrości? Szczęka? (3)

zobacz Ruszające się zęby (2)

zobacz Usunięcie zęba na życzenie pacjenta? (12)

zobacz Aparat ruchomy w wieku 24 lat...czy to zadziała? (2)

zobacz Parodontoza (6)

zobacz Ból zęba po leczeniu kanałowym. (50)

zobacz KANAŁÓWKA (10)

zobacz kamień jak usunąć. (1)

zobacz brak szkliwa na zebach (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » zanik kosci szczekowej

zanik kosci szczekowej

Aruba, 22-04-2007, 23:59

Witam wszystkich .Jestem tu pierwszy raz i choc szukalam chyba z 3h odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie to niestety nie moge go znalezc gdyz mimo poczatkowch watkow na temat dalsze juz sa calkiem nie z tej "bajki". Tak wiec widocznie nie potrafie sie tu poruszac -wybaczcie.A pytanie do specjalistow jest takie -jesli w ogole jest na to ratunek...Otoz maz byl u stomatologa poniewaz ruszaja mu sie zeby na dole (ma nadcisnienie ,opadly mu dziasla ,zbiera sie nadmiernie kamien)i dowiedzial sie ze ma ubytki w kosci szczekowej ... Pani stomatolog powiedziala ze da skierowanie do p.....nie pamietam nazwy ale lekarza od szczek podobno i tam sie okaze co dalej. Ale juz nas nastraszyla ze w takiej szczece nie da sie osadzic implanta i ze trzeba zeby wyrwac ...ale ruszaja sie rowniezi gorne -to co ?Wyrwac wszystkie i co dalej ? Maz ma 31 lat ,nie moze chyba zyc z "szuflada" ....? Sytuacja jest podobno beznadziejna,zeby poprostu moga zaczac wypadac. Czy tak sie moze faktycznie zdarzyc ?Czy jest cos naodbudowe kosci ? Przeciez po zlamaniu nasze kosci tez sie regeneruja i zrastaja - dlaczego nie szczeka ? Bardzo prosze udzielcie mi panstwo rady bo na domiar zlego mieszkamy za granica i koszty leczenia stomatologicznego nas tu poprostu zalamuja...Ostatnio za leczenie kanalowe zaplacilam prawie 500 euro ... pozdrawiam z gory dziekuje za pomoc Aruba

Re: zanik kosci szczekowej | Boska, 23-04-2007, 04:19

Aruba wrote:
Witam wszystkich .Jestem tu pierwszy raz i choc szukalam chyba z 3h odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie to niestety nie moge go znalezc gdyz mimo poczatkowch watkow na temat dalsze juz sa calkiem nie z tej "bajki". Tak wiec widocznie nie potrafie sie tu poruszac -wybaczcie.A pytanie do specjalistow jest takie -jesli w ogole jest na to ratunek...Otoz maz byl u stomatologa poniewaz ruszaja mu sie zeby na dole (ma nadcisnienie ,opadly mu dziasla ,zbiera sie nadmiernie kamien)i dowiedzial sie ze ma ubytki w kosci szczekowej ... Pani stomatolog powiedziala ze da skierowanie do p.....nie pamietam nazwy ale lekarza od szczek podobno i tam sie okaze co dalej. Ale juz nas nastraszyla ze w takiej szczece nie da sie osadzic implanta i ze trzeba zeby wyrwac ...ale ruszaja sie rowniezi gorne -to co ?Wyrwac wszystkie i co dalej ? Maz ma 31 lat ,nie moze chyba zyc z "szuflada" ....? Sytuacja jest podobno beznadziejna,zeby poprostu moga zaczac wypadac. Czy tak sie moze faktycznie zdarzyc ?Czy jest cos naodbudowe kosci ? Przeciez po zlamaniu nasze kosci tez sie regeneruja i zrastaja - dlaczego nie szczeka ? Bardzo prosze udzielcie mi panstwo rady bo na domiar zlego mieszkamy za granica i koszty leczenia stomatologicznego nas tu poprostu zalamuja...Ostatnio za leczenie kanalowe zaplacilam prawie 500 euro ... pozdrawiam z gory dziekuje za pomoc Aruba

jesli mieszkasz w Irlandii przypadkiem (cena leczenia mnie naprowadzila) to moge polecic dobra dentystke w celu zdobycia drugiej diagnozy. ma zaklad w Dublinie poludniowym.

Boska

Re: zanik kosci szczekowej | TMK, 23-04-2007, 11:32

spróbuj zapytac na forum stomatologicznym jest naprawde dobre-przeczytaj archiwum. www.forum.dentone...13b031f60c7

Re: zanik kosci szczekowej | Aruba, 23-04-2007, 13:13

jesli mieszkasz w Irlandii przypadkiem (cena leczenia mnie naprowadzila) to moge polecic dobra dentystke w celu zdobycia drugiej diagnozy. ma zaklad w Dublinie poludniowym.

Boska
hahaha ale swiat jest maly -tak mieszkam w Dublinie i to wlasnie South:) jesli mozesz to polec oczywiscie pozdrawiam i dzieki Aruba

Re: zanik kosci szczekowej | Boska, 23-04-2007, 21:52

Aruba wrote:
hahaha ale swiat jest maly -tak mieszkam w Dublinie i to wlasnie South:) jesli mozesz to polec oczywiscie pozdrawiam i dzieki Aruba

juz podaje. Dr Elizabeth Melvin Unit 3, Sandymount Village Centre Sandymount Road, Dublin 4

Telefon 01 6609021

Sam gabinet jest praktycznie naprzeciwko Tesco w Sandymount, po schodkach w gore. Bardzo serdecznie polecam, znam jej troje pacjentow (sama jestem czwartym) i jestesmy zachwyceni. I ma fajny RTG na miejscu, ktory biega dookola glowy i robi cala szczeke naraz :)

Boska

Re: zanik kosci szczekowej | Iwon(k)a, 24-04-2007, 11:11

"Aruba" wrote in message news:1177279184.322609.104390 [at] b75g2000hsg.googlegroups.com... (....)Otoz maz byl u stomatologa poniewaz ruszaja mu sie zeby na
dole (ma nadcisnienie ,opadly mu dziasla ,zbiera sie nadmiernie kamien)i dowiedzial sie ze ma ubytki w kosci szczekowej ... Pani stomatolog powiedziala ze da skierowanie do p.....nie pamietam nazwy ale lekarza od szczek podobno i tam sie okaze co dalej.
zapewne do periodontologa, bo ma paradotoze. zwykle taki pacjent wymaga glebokiego czyszczenia, jesli zaniki kosci duze to nawet chirurgicznego i stalej, zwykle 3 miesiecznej kontroli. tylko zeby juz w stanie beznadziejnym usuwa sie. rzeczywiscie zaniki kosci, szczegolnie w szczece czesto pozniej utrudniaja zalozenie implantu (musi byc odpowiednia ilosc kosci zeby implanta zalozyc) ale tez sa metody na takowe sytuacje. jednym slowem choroba taka nalezy kontrolowac, regularnie. higiena jest podstwa.

iwon(K)a

Re: zanik kosci szczekowej | Adam, 27-04-2007, 01:28

Aruba napisał(a):
Witam wszystkich .Jestem tu pierwszy raz i choc szukalam chyba z 3h odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie to niestety nie moge go znalezc gdyz mimo poczatkowch watkow na temat dalsze juz sa calkiem nie z tej "bajki". Tak wiec widocznie nie potrafie sie tu poruszac -wybaczcie.A pytanie do specjalistow jest takie -jesli w ogole jest na to ratunek...Otoz maz byl u stomatologa poniewaz ruszaja mu sie zeby na dole (ma nadcisnienie ,opadly mu dziasla ,zbiera sie nadmiernie kamien)i dowiedzial sie ze ma ubytki w kosci szczekowej ... Pani
Sam się zbiera, ten kamień? Myślę że gruntowne czyszczenie w gabinecie i nauka czyszczenia zębów w domu powinny pomóc.

zalamuja...Ostatnio za leczenie kanalowe zaplacilam prawie 500 euro ...
To chyba taniej będzie przyjechać do Polski ;)

Adam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Aktywnie przeciw osteoporozie Aktywnie przeciw osteoporozie

ABC Feng Shui. Praktyczny poradnik ABC Feng Shui. Praktyczny poradnik

Feng shui. Mieszkać zdrowo dzięki chińskiej teorii harmonii Feng shui. Mieszkać zdrowo dzięki chińskiej teorii harmonii

Choroby zawodowe lekarzy stomatologów Choroby zawodowe lekarzy stomatologów

Interna dla stomatologów Interna dla stomatologów