Tagi

niedobor kupic doba niski tabletka magnez przewlekly dawkowac mleczan dawka

Fora dyskusyjne

zobacz Magnez jaki Najlepszy (3)

zobacz Magnez + Vit.B6 niedobór i dawkowanie (10)

zobacz Spożywanie Magnezu - Jaka dawka? (10)

zobacz Magnez (4)

zobacz Astma oskrzelowa (4)

zobacz skurcze mięśni (2)

zobacz Ostre zmęczenie (2)

zobacz Drgania powieki oka (2)

zobacz Alergia na mleko krowie a skład leków (0)

zobacz Magnez musujący (8)

zobacz Niedobór magnezu a nerwica. (20)

zobacz niskie cisnienie (3)

zobacz Wrzodziejące zapalenie jelita gróbego WZJG (5)

zobacz Proszę o Analize wyniku Badania Krwi (3)

zobacz Memotropil (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Magnez i wit. B6 - dawkowanie

Magnez i wit. B6 - dawkowanie

Kuba Ginalski, 23-04-2007, 20:58

Witam serdecznie Zakupiłem preparat MGB6 - mleczan magnezu - 500 mg i wit. B6 - 6.mg

Na opakowaniu napisano - 1 tabletka dziennie... jednakze wiem, iz w sytuacjach czestych i bolesnych skurczy miesni zalecana jest wieksza dawka magnezu.. ale niekoniecznie witaminy B6

Czy moge zastosowac wieksza dawke, 2 czy 3 tabletki dziennie, czy pozostać z jedną?

Pozdrawiam!

Re: Magnez i wit. B6 - dawkowanie | Maja, 23-04-2007, 23:23

On 23 Kwi, 20:58, Kuba Ginalski wrote:
Witam serdecznie Zakupiłem preparat MGB6 - mleczan magnezu - 500 mg i wit. B6 - 6.mg

Na opakowaniu napisano - 1 tabletka dziennie... jednakze wiem, iz w sytuacjach czestych i bolesnych skurczy miesni zalecana jest wieksza dawka magnezu.. ale niekoniecznie witaminy B6

Czy moge zastosowac wieksza dawke, 2 czy 3 tabletki dziennie, czy pozostać z jedną?

Pozdrawiam!
Magne-B6 (firmy "sanofi-synthelabo" - mleczan magnezu dwuwodny 470mg, wit. B6 5mg) można stosować od 3 do 6 tabletek w ciągu doby w 2-3 dawkach podzielonych. (Nie wiem, czy kupiłeś to samo, ale zawartość magnezu i wit.B6 w jednej tabletce jest zbliżona). Wydaje mi się, że jeśli masz objawy niedoboru, a dodatkowo zbyt niski poziom magnezu we krwi, to 3 tabletki na dobę moim zdaniem możesz brać. Oczywiście nie przewlekle :) Do czasu uzupełnienia niedoboru i do ustąpienia przykrych jego objawów, co może niestety trochę potrwać. I może zmień trochę dietę, na bogatą w magnez. No i pij trochę mniej kawy i herbaty, jeśli pijesz bardzo dużo, bo wypłukują magnez.

Pozdrawiam, Maja

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji Psychofizjologiczne spojrzenie na pola magnetyczne niskiej indukcji

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia

Kolorowe tabletki Kolorowe tabletki

Domowe porady ziołowe Domowe porady ziołowe

Encyklopedia leków. Leki współczesnej terapii Encyklopedia leków. Leki współczesnej terapii