Tagi

corka kanopa siwa murziczek latek post organizm archiwum wlos spora

Fora dyskusyjne

bul kości u 6-latki (2)

Siwe włosy w bardzo młodym wieku (4)

Siwe włosy na zaroście! (2)

Siwy włos u czterolatka (1)

śiwe plamy na włosach (0)

Morfologia z rozmazem u 6-latki (3)

Prosze o interpretacje wyników 7 latki (5)

krew z sutków u 16-latki (3)

Niepokojąco podwyższone płytki krwi u 3,5 latki (0)

krwawienie z nosa u 7 latki (2)

zmiany w stawach u 13 latki (1)

"Dziwne" bole brzucha u 4 latki (0)

Wyniki badania krwi u 2-latki (2)

Notoryczne bóle głowy u 15-latki (1)

swędzenie skóry u 6-latki (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Dwa "siwe" włosy u 3-latki

Dwa "siwe" włosy u 3-latki

kanopa, 24-04-2007, 19:04

Czy ktoś z Was spotkał się czymś takim u dziecka? Znalazłam dwa "siwe" włosy u córki - 3,5 roczku. Takie białawo-grudkowate są od nasady do 3/4 długości, dalej normalne - brązowawe. Przeszukałam archiwum, gogle, wszystko, natknęłam się na kilka postów na ten temat, ale może ktoś z Was też coś wie na ten temat. Pediatra mówi, żeby się nie martwić, że zdarzają się takie włosy. Ale ja się zamartwiam.

Monika

Re: Dwa "siwe" włosy u 3-latki | murziczek, 25-04-2007, 00:59

Znalazłam dwa "siwe"
włosy u córki - 3,5 roczku.Monika
Witam, ja u swojej prawie 4 -latki tez znalazłam dwa. Lekarz powiedział ze nie ma się czym przejmowac i ze to się zdarza. Ciakwa jestem tylko,czym moze byc to spowodowane? pozdarwiam Iwona

Re: Dwa "siwe" włosy u 3-latki | kanopa, 25-04-2007, 01:18

murziczek napisał(a):
Znalazłam dwa "siwe"

Witam, ja u swojej prawie 4 -latki tez znalazłam dwa. Lekarz powiedział ze nie ma się czym przejmowac i ze to się zdarza. Ciakwa jestem tylko,czym moze byc to spowodowane? pozdarwiam Iwona

Dałam kilka postów na kilka grup, i w sumie z odpowiedzi wynika, że zebrało by się całkiem spore grono dzieciaków, które mają takie siwe włosy - pojedyncze lub pasma. Wyszukałam też w archiwum forum Gazeta podobne posty. Też jestem ciekawa jakie są powody powstawania takich siwulców............

Pozdrawiam. Monika

Re: Dwa "siwe" włosy u 3-latki | Jurek, 25-04-2007, 01:26

Użytkownik "kanopa" napisał w wiadomości news:f0ld9n$r9p$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
Czy ktoś z Was spotkał się czymś takim u dziecka? Znalazłam dwa "siwe" włosy u córki - 3,5 roczku. Takie białawo-grudkowate są od nasady do 3/4 długości, dalej normalne - brązowawe. Przeszukałam archiwum, gogle, wszystko, natknęłam się na kilka postów na ten temat, ale może ktoś z Was też coś wie na ten temat. Pediatra mówi, żeby się nie martwić, że zdarzają się takie włosy. Ale ja się zamartwiam.

Monika

Wynika to z metabolizmu organizmu. Organizm rosnąc i rozwijając się, jednak z innej strony bez przerwy starzeje się z drugiej strony. I bardzo ważne aby zachować w jak najlepszym stanie równowagę anaboliczno-kataboliczną (budowanie, obumieranie). Pozdrawiam Jurek M.

Re: Dwa "siwe" włosy u 3-latki | paranoidalny wampir emocjonalny, 25-04-2007, 16:23

Użytkownik "murziczek" napisał w wiadomości news:f0lr45$qap$1 [at] news.onet.pl...
Znalazłam dwa "siwe"

Pewnie zaczyna juz cos niecos rozumiec z naszej sytuacji gospodarczo-politycznej;)

Re: Dwa "siwe" włosy u 3-latki | poranna.kawa, 26-04-2007, 06:56

On 24 Kwi, 19:04, kanopa wrote:

Nie wiem czy można to odnieść do takich maluszków, ale znajomi mają córkę, u której w wieku chyba 10 lat wykryto bielactwo. Otóż ona miała właśnie takie siwe włosy, pasemka w dwóch lub trzech miejscach na głowie. Oprócz tego na rękach i nogach typowe odbarwienia. Lekarz stwierdził, że to wynik złego odżywiania. Zbyt duże ilości chipsów, słodyczy i tym podobnego badziewia. Fakt, że pod tym względem chyba nieco przesadzali:). Ale to było w tym konkretnym przypadku. Może u was jest to jakaś cecha genetyczna, przecież są rodziny gdzie młode osoby mają spore ilości siwych włosów:) Pozdr est

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody

Oczyść swój organizm Oczyść swój organizm

U źródeł zdrowia. Energetyczne sposoby odnowy organizmu U źródeł zdrowia. Energetyczne sposoby odnowy organizmu