Powiązane leki
(opisy)

Tazamol (Paracetamolum)

Antidol (Paracetamolum, Codeini phosphas)

Herbabiloba (Ginkgo biloba)

Gelsemium Comlpexe Nr 70

Vinpoton (Vinpocetinum)

Adavin (Nicergolinum)

Betaserc (Betahistini dihydrochloridum)

Biotropil (Piracetamum)

Cyto-Protectin MR (Trimetazidini dihydrochloridum)

Flunarizinum (Flunarizinum)

Tagi

always pourazowy krwiak zawrot coca grozny glowa okulista krzys regen

Fora dyskusyjne

zobacz Uraz głowy - Dalsze skutki (1)

zobacz ból głowy, krwiak? (1)

zobacz Wstrząśnienie mózgu (7)

zobacz uderzenie w głowe (4)

zobacz Upadek ze schodów, zawroty głowy, senność. (1)

zobacz Nietypowe zawroty głowy (3)

zobacz zawroty glowy (11)

zobacz Pękniecie czaski (5)

zobacz Jakie mogą być skutki??? (1)

zobacz zawroty głowy (3)

zobacz Co się dzieje z moją głową? (0)

zobacz zawroty głowy podzcas podnoszenia się (1)

zobacz zawroty glowy (3)

zobacz TORBIEL I ZWAPNIENIE SZYSZYNKI (0)

zobacz Nie zdjagnozowana nigdzie choroba (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Krwiak mózgu - czy to groźne???

Krwiak mózgu - czy to groźne???

krzys, 03-06-2007, 17:31

Witam moja znajoma podczas wypadku samochodowego uderzyla głowa w szybe przednia .

Niby nic sie nie dzialo jakis tydzien.

Potem wymioty goraczka itd Straszne zawroty głowy i ból głowy.

Potem badanie tomograficzne i przepisany antybiotyk na tego krwiaka podobno nieduzy.

i juz byla poprawa stabilizacja

i znow na nowo zawroty ból glowy wymioty..

Czy to poważna sprawa czy raczej wyleczalna? nie zostawili jej w szpitalu tylko odsylaja stale do domu

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | Marek Bieniek, 03-06-2007, 19:58

On Sun, 3 Jun 2007 15:31:48 +0200, krzys wrote:

Potem badanie tomograficzne i przepisany antybiotyk na tego krwiaka podobno nieduzy.
Nieduzy antybiotyk? znaczy jaki?

i juz byla poprawa stabilizacja i znow na nowo zawroty ból glowy wymioty.. Czy to poważna sprawa czy raczej wyleczalna? nie zostawili jej w szpitalu tylko odsylaja stale do domu
Nie potrafię się wypowiedzieć, bo nie mam pojęcia jaka tak naprawdę jest sytuacja. Krwiaki pourazowe leczy się albo zachowawczo (leżeniem w łóżku), albo operacyjnie, wszystko zależy od tego jaki to krwiak.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Tylko uogólnienia mogą tworzyć naukę, nie pojedyńcze fakty. /Claude Bernard/

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | regen, 03-06-2007, 22:50

Użytkownik "krzys" napisał w wiadomości news:f3uftd$s20$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
Witam moja znajoma podczas wypadku samochodowego uderzyla głowa w szybe przednia .
> Czy to poważna sprawa czy raczej wyleczalna?
nie zostawili jej w szpitalu tylko odsylaja stale do domu
Może byś coś bliżej napisał - jaki dokładnie wynik tomografii, jacy specjaliści ją widzieli, co w badaniu dna oka .

Pozdrawiam regen

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | Marek Bieniek, 03-06-2007, 23:19

On Sun, 3 Jun 2007 20:50:42 +0200, regen wrote:

Może byś coś bliżej napisał - jaki dokładnie wynik tomografii, jacy specjaliści ją widzieli, co w badaniu dna oka .
A po co Ci dno oka? Czy uważasz (a jeśli tak, to na jakiej podstawie), że w sprawie pourazowej wniesie cokolwiek ponad to, co widać w TK?

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Zadziwiające jest, że mało dokształcający sie lekarz może praktykować medycynę, nie dziwi jednak, że robi to źle /Sir William Osler/

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | regen, 04-06-2007, 00:02

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:1oe7p80yeetjl.dlg [at] always.coca.cola...
On Sun, 3 Jun 2007 20:50:42 +0200, regen wrote:

A po co Ci dno oka? Czy uważasz (a jeśli tak, to na jakiej podstawie), że w sprawie pourazowej wniesie cokolwiek ponad to, co widać w TK?

Może badanie okulistyczne było wykonywane wielokrotnie - a TK jednorazowo ? Może przedpiśca pamięta co nieco z tego badania a z TK nie bardzo ?

Pozdrawiam regen

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | Marek Bieniek, 04-06-2007, 00:18

On Sun, 3 Jun 2007 22:02:04 +0200, regen wrote:

Może badanie okulistyczne było wykonywane wielokrotnie - a TK jednorazowo ?
Może. Problem polega na tym, że staza na dnie oka obecna jest IIRC w mniej, niż połowie przypadków nadciśnienia śródczaszkowego. Nie ma jej zwłaszcza w przypadkach wolno narastającego nadciśnienia śródczaszkowego. Zatem jeżeli staza jest, to trzeba zobrazować, a jeśli nie ma - nadal nie wiemy nic i trzeba zobrazować.

Jeśli chce się przeprowadzić jakąś procedurę, to trzeba sobie zadać pytanie: Co zrobię, jeśli wynik będzie dodatni, a co jeśli ujemny? Jeżeli odpowiedzi będą takie same, to po co przeprowadzać procedurę i zrywać okulistę w środku nocy do - abstrahujmy i przypuśćmy - pijanego śmierdziela, który siem przewrócił był i rozbił se pysk, zwłaszcza, że okulistki to często piękne kobiety są, wrażliwe i w ogóle? ;)

Może przedpiśca pamięta co nieco z tego badania a z TK nie bardzo ?
:) Niech więc przypomni sobie TK.

Badanie dna oka miało jakąś wartość w epoce przed szerszym wprowadzeniem TK. Kiedy zaczynałem pracę chorych pourazowych jeszcze wysyłało sie do okulistów, ale raczej siłą rozpędu, niż z koniecznosci. Obecnie nie ma to właściwie żadnego uzasadnienia. Jeśli podejrzewa się nadciśnienie śródczaszkowe, to trzeba zobrazować i tyle. Podobnie jest z RTG czaszki. Kiedyś je robiono, obecnie uważa się, ze jeśli pacjent pourazowy ma do czegoś wskazania, to do TK.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Problem nie w nauce, lecz w tym, jaki ludzie robią z niej użytek. /Wilder Penfield/

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | regen, 04-06-2007, 00:59

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:17uo7tqqykir1$.dlg [at] always.coca.cola...

okulistki to często piękne kobiety są, wrażliwe i w ogóle? ;)
Zgadzam się w 100 % :)

Badanie dna oka miało jakąś wartość w epoce przed szerszym wprowadzeniem TK. Kiedy zaczynałem pracę chorych pourazowych jeszcze wysyłało sie do okulistów, ale raczej siłą rozpędu, niż z koniecznosci. Obecnie nie ma to właściwie żadnego uzasadnienia. Jeśli podejrzewa się nadciśnienie śródczaszkowe, to trzeba zobrazować i tyle.
Oczywiście. Czasem jednak okulista jest dużo bardziej dostępny niż TK - szczególnie w małych miasteczkach.

Pozdrawiam regen

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | Marek Bieniek, 04-06-2007, 01:19

On Sun, 3 Jun 2007 22:59:09 +0200, regen wrote:

Oczywiście. Czasem jednak okulista jest dużo bardziej dostępny niż TK - szczególnie w małych miasteczkach.
Fakt. Ale raczej nikt nie będzie podejmował decyzji o leczeniu krwiaka pourazowego na podstawie opinii okulisty, niezależnie od tego jak ona by była dostępna.

Widziałem sporo chorych z przewlekłymi krwiakami podtwardówkowymi. O ile pamietam, to chyba jeden miał staze na dnie oka. Za to pamiętam dziesiątki chorych po błahych urazach głowy, którzy nie mieli żadnych odchyleń w badaniu i z neurologicznego punktu widzenia nie kwalifikowali się do TK, ale zostali wysłani do okulisty, tak pro forma, a okulista opisał im "podejrzenie stazy". A że wtedy TK zrobić trzeba, to wiem, że żaden nie miał nic (złego) w głowie.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | krzys, 04-06-2007, 19:36

Dziekuje wszystkim za opinie nie wiem co to za rodzaj krwiaka gdyz nie mam tego badania przed soba

ale wymioty bole głowy sa stale a ze wzgledu na strajk nie chca przyjac jej do szpitala no i notoryczne zawroty glowy :(

Dziekuje wszystkim

Użytkownik "Marek Bieniek" napisał w wiadomości news:ailja789kkyk$.dlg [at] always.coca.cola...
On Sun, 3 Jun 2007 22:59:09 +0200, regen wrote:

Fakt. Ale raczej nikt nie będzie podejmował decyzji o leczeniu krwiaka pourazowego na podstawie opinii okulisty, niezależnie od tego jak ona by była dostępna.

Widziałem sporo chorych z przewlekłymi krwiakami podtwardówkowymi. O ile pamietam, to chyba jeden miał staze na dnie oka. Za to pamiętam dziesiątki chorych po błahych urazach głowy, którzy nie mieli żadnych odchyleń w badaniu i z neurologicznego punktu widzenia nie kwalifikowali się do TK, ale zostali wysłani do okulisty, tak pro forma, a okulista opisał im "podejrzenie stazy". A że wtedy TK zrobić trzeba, to wiem, że żaden nie miał nic (złego) w głowie.

m. Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | Marek Bieniek, 04-06-2007, 21:39

On Mon, 4 Jun 2007 17:36:58 +0200, krzys wrote:

ale wymioty bole głowy sa stale a
To niepokojące.

ze wzgledu na strajk nie chca przyjac jej do szpitala
A to dziwne. Niezależnie od strajku, jeśli człowiek ma objawy sugerujące możliwość zagrożenia życia/zdrowia, to lekarz musi go ocenić i zaopatrzyć.

m.
Pozdrawiam, Marek Bieniek (mbieniek na epic pl) Umieranie człowieka jest większym problemem dla osób pozostających przy życiu, niż dla niego samego. /Tomasz Mann/

Re: Krwiak mózgu - czy to groźne??? | , 08-06-2008, 23:44

mojego tate tez tak odsyłali i teraz jest w ciezkim stanie

Wysłano z serwisu -> www.sanatoria.org - baza osrodków sanatoryjnych

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABC Akupresury ABC Akupresury

Cholesterol - cichy zabójca Cholesterol - cichy zabójca

Stres to brzmi groźnie Stres to brzmi groźnie

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia