Tagi

przeciwbolowy emka dolny gadu bolec opuchniety osemka wyrwac dziura bola

Fora dyskusyjne

zobacz Boląca Ósemka (0)

zobacz Ratunek dla zęba z torbielą (5)

zobacz Bóle nerwów ? (3)

zobacz Ból po wyrwaniu ósemki (5)

zobacz gojenie się dziąsła po ekstrakcji (8)

zobacz okropny ból po ekstrakcji ósemki (0)

zobacz Duży problem z ósemką (5)

zobacz Poważny Problem z zębami (3)

zobacz Ekstrakcja bolącej ósemki (korzeni). (16)

zobacz Brak ósemki od połowy lipca a ból okropny (0)

zobacz Dużo dziur i wielki strach przed dentystą (6)

zobacz Czy wszystko jest ok po wyrwaniu zęba (2)

zobacz Ząb do wyrwania (0)

zobacz usuwanie dwóch zębów naraz (5)

zobacz Pytanie o ósemkę (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » po wyrwaniu ósemki

po wyrwaniu ósemki

eMCe, 17-07-2007, 12:59

Witam, w czwartek po południu miałam wyrwaną ósemkę (dolne lewa). Do dziś mam mocno opuchniętą buzię i biorę środki przeciwbólowe, bo nie daje rady inaczej (Diclofenac w czopkach). Czy to normalne, że po tylu dniach jeszcze jestem opuchnięta i mnie boli? Po środkach przeciwbólowych czuję się lepiej, ale jak długo można brać te leki? W piątek po wyrwaniu byłam na kontroli, lekarz powiedział, że zrobił się skrzep i wszystko się ładnie goi. Chciałabym tylko wiedzieć, czy to normalne, że tak długo mnie boli i nadal mam spuchniętą buzię. Pozdrawiam.

Re: po wyrwaniu ósemki | eMCe, 17-07-2007, 13:05

A jeszcze jedno pytanko. Zęby koło tej dziury po ósemce i na górze i na dole mam jakieś takie dziwne, jakby mi ktoś przylał ;-) Nie żeby bolały, ale czuję je dziwniej niż te po drugiej stronie. To normalne?

Re: po wyrwaniu ósemki | LM, 17-07-2007, 14:06

eMCe pisze 2007-07-17 10:59:
Witam, w czwartek po południu miałam wyrwaną ósemkę (dolne lewa). Do dziś mam mocno opuchniętą buzię i biorę środki przeciwbólowe, bo nie daje rady inaczej (Diclofenac w czopkach). Czy to normalne, że po tylu dniach jeszcze jestem opuchnięta i mnie boli?
Po usuwaniu dolnych ósemek obrzęk możesz mieć nawet przez tydzień - 10 dni. Rób sobie zimne okłady na opuchniętą okolicę.

Nieustannie pozdrawiam Leszek Maszczyk leszek.maszczyk (at) gmail com

Re: po wyrwaniu ósemki | LM, 17-07-2007, 14:07

eMCe pisze 2007-07-17 11:05:
A jeszcze jedno pytanko. Zęby koło tej dziury po ósemce i na górze i na dole mam jakieś takie dziwne, jakby mi ktoś przylał ;-) Nie żeby bolały, ale czuję je dziwniej niż te po drugiej stronie. To normalne?
Tak, to normalne, cała okolica jest objęta stanem zapalnym, więc i ozębna sąsiadujących zębów też. Przejdzie.

Re: po wyrwaniu ósemki | eMCe, 17-07-2007, 14:17

LM napisał(a):
Po usuwaniu dolnych ósemek obrzęk możesz mieć nawet przez tydzień - 10 dni. Rób sobie zimne okłady na opuchniętą okolicę.
Dzięki. Trochę mnie to uspokoiło. A jak długo może boleć? Od wczoraj mam taki przytłumiony ból mimo brania leków, wcześniej mimo leków potwornie bolało. To były bardziej takie ataki ostrego bólu - kilka dziennie.

Re: po wyrwaniu ósemki | LM, 17-07-2007, 14:26

eMCe pisze 2007-07-17 12:17:

Dzięki. Trochę mnie to uspokoiło. A jak długo może boleć? Od wczoraj mam taki przytłumiony ból mimo brania leków, wcześniej mimo leków potwornie bolało. To były bardziej takie ataki ostrego bólu - kilka dziennie.
Ból (zwłaszcza ten stłumiony) może trwać podobnie jak obrzęk, może trochę krócej.

Re: po wyrwaniu ósemki | Ania M, 18-07-2007, 17:45

Użytkownik "eMCe" napisał w wiadomości
Witam, w czwartek po południu miałam wyrwaną ósemkę (dolne lewa). Do dziś mam mocno opuchniętą buzię i biorę środki przeciwbólowe, bo nie daje rady inaczej
Chryste ale mnie wystraszyłaś...jutro ide na rwanie a właściwie wyłuskiwanie dolnej ósemki, której nie widać...prosze powiedz czy boli mocno sam zabieg?...mam sie bardzo bac czy trochę... Ania

Re: po wyrwaniu ósemki | mrmool, 18-07-2007, 22:04

Chryste ale mnie wystraszyłaś...jutro ide na rwanie a właściwie wyłuskiwanie dolnej ósemki, której nie widać...prosze powiedz czy boli mocno sam zabieg?...mam sie bardzo bac czy trochę...

wcale sie nie bac ;-) to nic nie pomoże - kiedyś pośrednio tą prawde wyłożył mi LM - za co jeszcze raz serdeczne dzięki - a dentyści to w ogromnej większości fajni ludzie którzy niosą pomoc i praca z cierpiącym pacjentem to dla nich nic przyjemnego w związku z tym robią wszystko co w ich mocy żeby pacjenta nie bolało ;)

pozdrawiam

Re: po wyrwaniu ósemki | , 28-07-2007, 17:50

wy tu gadu gadu :P a ja jakieś 2 miesiące temu xD miałam usuwane wszystkie cztery ósemki xD po pierwszym zabiegu powiadziałam sobie że tam nie wrócę ^^ no ale wróciłam i pozbyłam się systematycznie kolejnych ząbków xD (jakoś trzeba było wyglądać, a że nie było już miejsca na nie.... i krzywiły resztę zębów... to get ałt ejt :P ^^) wszystkie zdrowe ;) bo jeszcze niektóre nie zdążyły powychodzić.. czyli było cięcie skalpelem ;) -> wyrywanie ->zaszywanie... to było u góry.. na dole coś już było widać.. i nie miałam rozcinanego dziąsła.... wiec samo rwanie ;/ wrrr.... zabiegi były co tydzień... wiec to był miesiąc na środkach przeciwbólowych... i z opuchniętą twarzą ;/ mam takie pytanko.. czy to normalne, że dziury w dziąsle po usuniętym zębie mogą się utrzymywac do teraz??? ;>

Re: po wyrwaniu ósemki | eMCe, 07-08-2007, 16:03

agentka89 [at] op.pl pisze:
mam takie pytanko.. czy to normalne, że dziury w dziąsle po usuniętym zębie mogą się utrzymywac do teraz??? ;
U mnie minęły z 3 tygodnie (ponad) i nadal w dziurę wpadają mi kawałki orzeszków i makarony, muszę wydłubywać wykałaczką ;-) Ważne, że już nie boli, a orzeszki mogę i pół roku wydłubywać ;-) Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Nietrzymanie moczu u dzieci i dorosłych Nietrzymanie moczu u dzieci i dorosłych

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki

Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania Bóle kręgosłupa - skuteczne metody walki i zapobiegania

Bóle kręgosłupa Bóle kręgosłupa