Powiązane leki
(opisy)

Garamycin (gąbka) (Gentamicinum)

Syntarpen (roztwór do wstrzykiwań) (Cloxacillinum)

Eluspray

Corsodyl (Chlorhexidinum gluconicum)

Mucosit

Carident (Framycetinum, Papainum)

Tussidex (Dextromethorphani hydrobromidum)

Sal Ems Artificiale

TussiDrill (Dextromethorphani hydrobromidum)

Dexatussin Junior (Dextromethorphani hydrobromidum)

Tagi

wyrwac bola dentysta ostry proteza brzeg kosc miekki bolec wysadzic

Fora dyskusyjne

Dolna szóstka i wielki problem (10)

Chory ząb (8)

zapalenie?? (4)

Gulka za zebami? (0)

Problem ze stawem skokowym (4)

co to jest zmiana okolowierzcholkowa? (6)

Interpretacja RTG (3)

Boląca Ósemka (0)

Poważny Problem z zębami (3)

Duży problem z ósemką (5)

boląca 8 (3)

czy to rak ? (10)

naciek ropny koło zęba (2)

Ząb do wyrwania (0)

Pytanie o ósemkę (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Bolaca kosc po wyrwaniu zeba

Bolaca kosc po wyrwaniu zeba

adam, 05-09-2007, 11:35

Juz poltora miesiaca temu jak wyrwana zostala gorna trojka i caly czas kosc jest obolala jak sie ja dotyka z boku (na dole dziasla). Jest nawet troche wysadzona. Nie jest to bol samoistny, ale przy dotyku punktowo dosc ostro boli. Czy to normalne? Tydzien temu dentysta powiedzial, ze tak moze byc, ale nigdy czegos takiego nie mialem po wyrwaniu zeba. Na dodatek tydzien temu dentysta dosc mocno ponaciskal mi te kosc dopasowujac proteze i od tego czasu bol jest wiekszy (protezy nie nosze). adam

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Bolaca kosc po wyrwaniu zeba | Radosław Rossa, 05-09-2007, 22:21

Juz poltora miesiaca temu jak wyrwana zostala gorna trojka i caly czas kosc jest obolala jak sie ja dotyka z boku (na dole dziasla). Jest nawet troche wysadzona. Nie jest to bol samoistny, ale przy dotyku punktowo dosc ostro boli. Czy to normalne?
Być może ostry brzeg zębodołu uraża błonę śluzową. Wskazane byłoby wyrównanie/wygładzenie kości i problem najprawdopodobniej zniknie.

Tydzien temu dentysta powiedzial, ze tak moze byc, ale nigdy czegos takiego nie mialem po wyrwaniu zeba. Na dodatek tydzien temu dentysta dosc mocno ponaciskal mi te kosc dopasowujac proteze i od tego czasu bol jest wiekszy (protezy nie nosze).
Jeżeli boli, to raczej nie może być... Poza tym nie po to masz protezę, żeby jej nie nosić.

adam

Pozdrawiam. RR ;-)

p.r.m. EL 250 B (34KM/12500RPM) p.s.m. AMiKM '05 s.m.d. DDS, Poland

--- avast! antywirus: Wychodzace wiadomosc czysta. Baza sygnatur wirusow (VPS): 000773-0, 2007-09-05 Przetestowano na: 2007-09-05 20:22:23 avast! - Copyright (c) 1988-2007 ALWIL Software. www.avast.com

Re: Bolaca kosc po wyrwaniu zeba | Iwon(K)a, 07-09-2007, 04:23

Juz poltora miesiaca temu jak wyrwana zostala gorna trojka i caly czas kosc
jest
obolala jak sie ja dotyka z boku (na dole dziasla). Jest nawet troche
wysadzona.
Nie jest to bol samoistny, ale przy dotyku punktowo dosc ostro boli. Czy to normalne? Tydzien temu dentysta powiedzial, ze tak moze byc, ale nigdy czegos takiego nie mialem po wyrwaniu zeba. Na dodatek tydzien temu dentysta dosc
mocno
ponaciskal mi te kosc dopasowujac proteze i od tego czasu bol jest wiekszy (protezy nie nosze).
to poczekaj jeszcze z miesiac, a nawet do pol roku, kosc sie powinna wymodelowac do tego czasu (bo teraz to tylko naciac dzislo, spilowac ostry brzeg, zaszyc). Proteze albo niech dentysta podpiluje tam gdzie boli, albo podscieli miekkim materialem w tym miejscu, zeby bylo "miekko" i przestan tam dotykac. powinno byc dobrze.

Wysłano z serwisu OnetNiusy: niusy.onet.pl

Re: Bolaca kosc po wyrwaniu zeba | Jacek Tusuński, 07-09-2007, 18:43

adam napisał(a):

Juz poltora miesiaca temu jak wyrwana zostala gorna trojka i caly czas kosc jes t obolala jak sie ja dotyka z boku (na dole dziasla). Jest nawet troche wysadzonaNie jest to bol samoistny, ale przy dotyku punktowo dosc ostro boli. Czy to normalne? Tydzien temu dentysta powiedzial, ze tak moze byc, ale nigdy czegos takiego nie mialem po wyrwaniu zeba. Na dodatek tydzien temu dentysta dosc mocn o ponaciskal mi te kosc dopasowujac proteze i od tego czasu bol jest wiekszy (protezy nie nosze). adam

Proponuje zrobic zdjęcie zęba a to ze kośc goi się do pół roku to jest prawda

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Asysty przy chorobach i urazach Asysty przy chorobach i urazach

Jaja i mleko Jaja i mleko

Zastosowanie kliniczne protez, ortoz i środków pomocniczych Zastosowanie kliniczne protez, ortoz i środków pomocniczych

Protezy szkieletowe Protezy szkieletowe

Zespół ostrych zaburzeń oddechowych Zespół ostrych zaburzeń oddechowych