Tagi

zglosic kostka bola opuchlizna godzina zapomniec bolec zlamac skrecic noga

Fora dyskusyjne

zobacz zlamana kostka-boli jak jest w dole (2)

zobacz skręcona kostka po 6 tygodniach (1)

zobacz Skrecona noga w kostce (4)

zobacz Skręcenie/zwichnięcie/złamanie kostki? (4)

zobacz złamana kostka (2)

zobacz Skręcona kostka (6)

zobacz Ból stawu skokowego do lekarza (0)

zobacz Skręcona kostka (0)

zobacz Ile może potrwać leczenie skrecenia stawu skokowego? (2)

zobacz Skręcona kostka (7)

zobacz Skręcenie stawu skokowego (1)

zobacz Kostka opuchlizna (0)

zobacz Skrecenie kostki - czy można chodzić? (5)

zobacz skreciłem noge w kostce (7)

zobacz Skręcenie kostki czy coś więcej (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Skrecona, zlamana kostka ?

Skrecona, zlamana kostka ?

, 14-09-2007, 06:10

Witam

Ostatnio podczas gry w siatkowke po podskoku spadlem na klapek kolegi lewa noga, na poczatku odczulem straszny ból, usiadłem na ławkę i noga przestała boleć po 2-3 minutach. Potem normalnie siedzialem przez godzinę. Jednak po godzinie przy próbie zejścia ze schodów kostka bardzo bolała, kiedy zdjąłem skarpetę zobaczyłem wielką opuchliznę na kostce, poszedłem do pielęgniarki i zrobiła mi opatrunek z altacetu w żelu powiedziała żebym jutro jeśli nie zejdzie opuchlizna zgłosił się na prześwietlenie. Dzisiaj noga już mnie tak bardzo nie boli przy chodzeniu tylko trochę, na pięcie w ogóle, nabrzmienie zmalało, ale jeszcze trochę jest natomiast w miejscu kostki pojawił się brunatny czy czerwony kolor. Jak myślicie co to może być ?, I czy warto jak najszybciej udać się do szpitala ?

Re: Skrecona, zlamana kostka ? | , 14-09-2007, 13:20

Wiam

Po wizycie u lekarza dostalem rade zeby okladac kostke lodem i altacetem w zelu oraz trzymac ja wysoko a takze malo uzywac, diagnoza: zerwanie (uszkodzenie więzadła). Jesli nie pomoze zglosic sie do poradni chirurgicznej, zatem jesli pomoze, to o odszkodowaniu moge zapomniec ?

On 14 Wrz, 14:27, "dnd" wrote:
Zapewne skręcona, zrobił sie krawiak. Patrząc z doświadczenia, dałabym się zagipsowac, czy w szynę wsadzić bo jeśli będziesz chodził i nie wyleczysz porządnie będzie się odnawiać. Ja przy pierwszym skręceniu tego nie zrobiłam, kuśtykałam na tej nodze, a w efekcie mam kontuzje przynajmniej raz w roku, nawet jak nieuważnie stanę i zapomnieć mogę o obcasach :( Poza tym kostka jest grubsza, chrupie i boli na deszcz. I w źle wyprofilowanych butach boli od razu... Radziłabym usztywnienie i solidne wyleczenie.

Pozdrawiam Dominika

Re: Skrecona, zlamana kostka ? | dnd, 14-09-2007, 16:27

Zapewne skręcona, zrobił sie krawiak. Patrząc z doświadczenia, dałabym się zagipsowac, czy w szynę wsadzić bo jeśli będziesz chodził i nie wyleczysz porządnie będzie się odnawiać. Ja przy pierwszym skręceniu tego nie zrobiłam, kuśtykałam na tej nodze, a w efekcie mam kontuzje przynajmniej raz w roku, nawet jak nieuważnie stanę i zapomnieć mogę o obcasach :( Poza tym kostka jest grubsza, chrupie i boli na deszcz. I w źle wyprofilowanych butach boli od razu... Radziłabym usztywnienie i solidne wyleczenie.

Pozdrawiam Dominika

Re: Skrecona, zlamana kostka ? | tHe mRuWa, 17-09-2007, 20:00

W artykule news:1189768204.140999.147950 [at] g4g2000hsf.googlegroups.com, niejaki(a): Użytkownik z adresu napisał(a):

Ostatnio podczas gry w siatkowke po podskoku spadlem na klapek kolegi
W czym wy gracie, w klapkach??

* Pozdrawiam * tHe mRuWa * gg 4045644

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Osteoporoza Osteoporoza

Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku Walcz z osteopenią. Rozpoznawanie i leczenie przedwczesnej utraty masy kostnej u kobiet w każdym wieku

Co radzi lekarz.Osteoporoza Co radzi lekarz.Osteoporoza

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki