Powiązane leki
(opisy)

Biodacyna Ophtalmicum (Amikacinum)

Droperteel

Ipeca compose

Mavena B12

Engerix B (Vaccinum hepatitidis B)

Euvax B (Vaccinum hepatitidis B)

Gamma anty HBs (Hepatitis B immunoglobulin)

Havrix (Vaccinum Hepatitidis A)

Preductal (Trimetazidini dihydrochloridum)

Preductal MR (Trimetazidini dihydrochloridum)

Tagi

pocieszyc synek niedosluch szpital zapalenie biodacyna szpitalny dziecko pluco zapalic

Fora dyskusyjne

zobacz SZPITALNE BAKTERIE U NOWORODKA (0)

zobacz Czy to refluks? (4)

zobacz 4 latek z astma (10)

zobacz kaszel i przerost śluzówki (1)

zobacz Mokry kaszel po zapaleniu płuc (2)

zobacz Kaszel u córki (0)

zobacz 10 miesięczne dziecko z częstym zapaleniem oskrzeli (34)

zobacz Roczne dziecko i ciagle zapalenia oskrzeli (4)

zobacz zapalenie ucha i różyczka (0)

zobacz Podwyższone OB po zapaleniu płuc (4)

zobacz zapalenie pluc ? (4)

zobacz Nawracające zapalenia płuc (8)

zobacz powikłania po grypie (10)

zobacz Zapalenie wątroby typu c (3)

zobacz Czy to alergia? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Biodacyna i zapalenie płuc pocieszcie...

Biodacyna i zapalenie płuc pocieszcie...

Kasia, 23-09-2007, 21:45

Leczyliśmy Kubę na jeitówkę a od soboty lezy na zapalenie pluc w szpitalu. Dostaje 2 antybiotylki jeden poprzez pompę infuzyjna a drugi Biodacynę....Ale ja matka oczywiście siadłam na neta i czytam o tej chorobie...Powiedzcie mi czy BIodacyna jest szkodaliwa i wywoluje niedosłuchy u dzieci lub uszkodzenie nieodwracalne. Cyz powinnam się bać bo tak naprawdę to już jestem cala w nerwach bo to pierwsza taka poważniejsza choroba u synka (4 latka). Jak długo tak mniej wiecej może leżec w szpitalu....I czy np. można przenieść leczenie szpitalne do domu tzn zorganizować mu lekarza i pielegniarki w domu? Powiedzcie i pocieszcie trochę bo już sama nie wiem co robić...Pozdrawiam serdecznie Kasia

Re: Biodacyna i zapalenie płuc pocieszcie...pomóżcie proszę | tomek, 24-09-2007, 11:25

Ale ja matka oczywiście siadłam na neta i czytam o tej chorobie...Powiedzcie mi czy BIodacyna jest szkodaliwa i wywoluje niedosłuchy u dzieci lub uszkodzenie nieodwracalne. Cyz powinnam się bać
nie powinnas sie bac na zapas, Biodacyna to akurat bardzo bezpieczny antybiotyk stosowany nawet u noworodkow i jakiekolwiek powazniejsze skutki uboczne zdarzaja sie niezmiernie rzadko; nie sugeruj sie ulotka poniewaz producent dla swojego bezpieczenstwa wpisuje tam co tylko sie da (zgodnie z zasada, ze jak ostrzegali to nie odpowiadaja)

Jak długo tak mniej wiecej może leżec w szpitalu....I czy np. można przenieść leczenie szpitalne do domu tzn zorganizować mu lekarza i pielegniarki w domu?
mysle, ze nie warto, tak dlugo jak goraczkuje lepiej zeby pozostal w szpitalu gdzie jego stan zdrowia jest na biezaco monitorowany- z zapaleniem pluc nie ma zartow i lepiej dmuchac na zimne; jak dobrze zareaguje na leczenie po tygodniu, max 2 bedzie juz OK i bedzie mozna negocjowac z lekarzem wyjscie do domu

tomasz

Re: Biodacyna i zapalenie płuc pocieszcie...pomóżcie proszę | JaMyszka, 24-09-2007, 11:54

On 23 Wrz, 19:45, Kasia wrote:
[...] I czy np. można przenieść leczenie szpitalne do domu tzn zorganizować mu lekarza i pielegniarki w domu? Powiedzcie i pocieszcie trochę bo już sama nie wiem co robić...Pozdrawiam serdecznie
Cały sens leczenia szpitalnego przy zapaleniu płuc i niektórych oskrzelach, związany jest z aparaturą tlenową. Dlatego jest lepiej wziąć urlop i być z dzieckiem w szpitalu (ech, kiedyś nie można było), niż ryzykować uduszenie się dziecka. Życzę Ci, by jak najkrócej tam przebywało, ale miej wiarę w lekarzy:)

-- Pozdrawiam :) JM www.bykom-stop.avx.pl/index.html ; ortografia.pl/ Bezpieczny wolontariat (Nobel?): www.fah.pooh.priv.pl/

Re: Biodacyna i zapalenie płu c pocieszcie...pomóżcie proszę | Ania, 24-09-2007, 16:20

Niedawno przeszliśmy leczenie szpitalne zapalenia płuc u 5 letniego synka. Nie wiem dokładnie o co chodzi z tą biodacyną ale mój synek ze względu na niedosłuch nie był leczony za pomocą tego antybiotyku bo to mogło nasilić niedosłuch. Zastąpili go innym, chociaż biodacyna podobno jest dobrym lekiem

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Biodacyna i zapalenie płuc pocieszcie... | Piotr Kasztelowicz, 27-09-2007, 03:23

On Sun, 23 Sep 2007, Kasia wrote:

Leczyliśmy Kubę na jeitówkę a od soboty lezy na zapalenie pluc w szpitalu. Dostaje 2 antybiotylki jeden poprzez pompę infuzyjna a drugi Biodacynę....Ale ja matka oczywiście siadłam na neta i czytam o tej chorobie...Powiedzcie mi czy BIodacyna jest szkodaliwa i wywoluje niedosłuchy u dzieci lub uszkodzenie nieodwracalne. Cyz powinnam się bać bo tak naprawdę to już jestem cala w nerwach bo to pierwsza taka poważniejsza choroba u synka (4 latka). Jak długo tak mniej wiecej może leżec w szpitalu....I czy np. można przenieść leczenie szpitalne do domu tzn zorganizować mu lekarza i pielegniarki w domu? Powiedzcie i pocieszcie trochę bo już sama nie wiem co robić...Pozdrawiam serdecznie Kasia
Biodacyna (amikacyna) jest szkodliwa i pewnych określonych sytuacjach niestety może niekorzystnie wpływać na narząd słuchu. Jest to prawda ogólnie znana, więc nie ma jej co ukrywać ale jest to także dobry i skuteczny antybiotyk więc może po prostu lekarze leczący nie mają innego wyjścia. Tego typu pytań nie powinno się zadawać w Internecie tylko trzeba po prostu (powinna to robić matka) pytać się o to lekarzy leczących. Strategię terapeutyczną ustala się na podstawie stanu choroby i robi to lekarz leczący. On też odpowiada za leczenie i udziela szczegółowych informacji rodzinie.

P. -- Piotr Kasztelowicz Piotr.Kasztelowicz [at] am.torun.pl www.am.torun.pl/~pekasz" target="_blank">www.am.torun.pl/~pekasz www.am.torun.pl medycyna-i-filozo...og.onet.pl/ PGP Key IDs: DH/DSS:0xF3EED8AF

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zakażenia szpitalne. Podręcznik dla zespołów kontroli zakażeń Zakażenia szpitalne. Podręcznik dla zespołów kontroli zakażeń

Przeżyć udar. Jak wrócić do zdrowia po udarze i żyć z nadciśnieniem Przeżyć udar. Jak wrócić do zdrowia po udarze i żyć z nadciśnieniem

Nowoczesna dietetyczna książka kucharska Nowoczesna dietetyczna książka kucharska

Sukces i radość życia (CD-ROM gratis) Sukces i radość życia (CD-ROM gratis)

Szpital Dobrej Woli. Szpital Wolski 1939-1945 Szpital Dobrej Woli. Szpital Wolski 1939-1945