Powiązane leki
(opisy)

Tropicamidum (Tropicamidum)

Zdrovit Vizik

Oftipan (Acidum polyacrylicum)

Alcaine (Proxymetacaini hydrochloridum)

Dicloabak (Diclofenacum natricum)

Naclof (Diclofenacum natricum)

Sulfacetamidum (Sulfacetamidum natricum)

Dexamethason 0,1% WZF (Dexamethasonum)

Difadol 0,1% (Diclofenacum natricum)

Fotil (Pilocarpini hydrochloridum, Timololum)

Tagi

plamka zaobserwowac przemieszczac oczny medea ucho galka swedzic madzia laryngolog

Fora dyskusyjne

zobacz Przemieszczająca się plamka na gałce ocznej (1)

zobacz ból gałki ocznej przy patrzeniu w bok (0)

zobacz ból gałki ocznej przy patrzeniu w bok (0)

zobacz Szare plamki na oku (0)

zobacz Mozliwe cialo obce w oku (1)

zobacz narosty na gałkach ocznych (0)

zobacz Świetlista plamka - martwię się (1)

zobacz Niewyjaśnione puchnięcie oka (3)

zobacz Okropne swędzenie (0)

zobacz Ropne migdałki, powiększone węzły, ropa w uchu (0)

zobacz MAXITROL (7)

zobacz BÓL GAŁKI OCZNEJ PRZY DOTYKU (1)

zobacz problem z okiem (1)

zobacz Ból gałek ocznych (1)

zobacz Mimowolne ruchy gałek ocznych i głowy (źle dobrane leki?) (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » swędzenie w uszach

swędzenie w uszach

madzia, 24-09-2007, 21:14

Witam. Mam pytanie, czy może ktoś ma podobne problemy ze swędzeniem w uszach? Są to napady takiego swędzenia, że trudno wytrzymać.Skrobanie doprowadza do ran w uszach. Wygląda to tak jakby mnie pogryzły komary /tak mogę to określić/.Nie byłam z tym u lekarza, ale mam podejrzenie ze to na tle alergicznym. Co zrobić? Może czymś smarować. Pozdrawiam Madzia

Re: swędzenie w uszach | JaMyszka, 24-09-2007, 20:47

On 24 Wrz, 19:14, madzia wrote:
Mam pytanie, czy może ktoś ma podobne problemy ze swędzeniem w uszach? Są to napady takiego swędzenia, że trudno wytrzymać.Skrobanie doprowadza do ran w uszach. Wygląda to tak jakby mnie pogryzły komary /tak mogę to określić/.
Nie bardzo sobie to mogę wyobrazić:/ Swędzą Cię małżowiny uszne czy ucho w środku? Jak w środku, to może być zapalenie ucha środkowego - niektórzy nie odczuwają bólu lecz swędzenie.

Nie byłam z tym u lekarza, ale mam podejrzenie ze to na tle alergicznym. Co zrobić? Może czymś smarować.
Mówisz, że posiadanie słuchu to nie jest wielkie halo?

-- Pozdrawiam :) JM www.bykom-stop.avx.pl/index.html ; ortografia.pl/ Bezpieczny wolontariat (Nobel?): www.fah.pooh.priv.pl/

Re: swędzenie w uszach | madzia, 26-09-2007, 21:38

swędzą mnie uszy w środku tzn. dokąd sięgam palcem , ale nie aż tak głęboko aby to był stan zapalny, Więc dalej nie wiem co to?

Re: swędzenie w uszach | Animka, 26-09-2007, 22:16

W dniu 2007-09-26 19:38 madzia pięknie wystukał/a:
swędzą mnie uszy w środku tzn. dokąd sięgam palcem , ale nie aż tak głęboko aby to był stan zapalny, Więc dalej nie wiem co to?
Przetrzyj spirytusem, umyj...

animka

Re: swędzenie w uszach | medea, 27-09-2007, 22:58

madzia pisze:
Może po prostu zebrało Ci się dużo woskowiny i zrobił się korek? Idź do laryngologa, to Ci przeczyści. A jeśli nie to - to i tak idź, dowiesz się o co chodzi.

Pozdrawiam Ewa

Re: swędzenie w uszach | d852, 27-09-2007, 23:35

medea wrote:
madzia pisze:

Może po prostu zebrało Ci się dużo woskowiny i zrobił się korek? Idź do laryngologa, to Ci przeczyści. A jeśli nie to - to i tak idź, dowiesz się o co chodzi.
Mam to samo. Serio. W jednym uchu tylko. Nie wiem co to, bo laryngolog nic nie stwierdził. Uszy mam czyste. Ale czasem takim wacikiem to sobie mało dziury nie zrobię. Dziwna sprawa. Na razie to olewam, bo pojawia się i znika. Nic innego się nie robi. Żadne krosty czy inny badziew.

Re: swędzenie w uszach | medea, 28-09-2007, 00:00

d852 pisze:

Mam to samo. Serio. W jednym uchu tylko. Nie wiem co to, bo laryngolog nic nie stwierdził. Uszy mam czyste. Ale czasem takim wacikiem to sobie mało dziury nie zrobię. Dziwna sprawa. Na razie to olewam, bo pojawia się i znika. Nic innego się nie robi. Żadne krosty czy inny badziew.
Znam to. Moim skromnym zdaniem z doświadczenia - im mniej grzebiesz w uchu, tym mniej sędzi :-).

Pozdrawiam Ewa

Re: swędzenie w uszach | d852, 28-09-2007, 00:19

medea wrote:
d852 pisze:

Znam to. Moim skromnym zdaniem z doświadczenia - im mniej grzebiesz w uchu, tym mniej sędzi :-).
No ale to by swędziało od razu, albo dajmy na to kilka godzin później a nie np. pod koniec następnego dnia. To coś bardziej z archiwum X być musi IMHO.

Re: swędzenie w uszach | medea, 28-09-2007, 00:44

d852 pisze:

No ale to by swędziało od razu, albo dajmy na to kilka godzin później a nie np. pod koniec następnego dnia. To coś bardziej z archiwum X być musi IMHO.
A zaobserwowałeś też czarne plamy przesuwające się po białkach oczu? ;-)

Ewa

Re: swędzenie w uszach | d852, 28-09-2007, 12:25

medea wrote:
d852 pisze:

A zaobserwowałeś też czarne plamy przesuwające się po białkach oczu? ;-)
Nie. Poważnie pisałem.

Re: swędzenie w uszach | madzia, 28-09-2007, 22:16

ja zaobserwowałam takie plamki. Przemieszczają sie razem z gałką oczną, ale ich nie widać jako tako.

Re: swędzenie w uszach | madzia, 28-09-2007, 22:18

ja zaobserwowałam takie plamki,przemieszczają się z gałką oczną ale są nie widoczne. Kiedyś byłam z tym u okulisty ale on nic nie widział. Czy to ma jakiś związek z tym swędzeniem?

Re: swędzenie w uszach | madzia, 28-09-2007, 22:19

te plamki to jakaś żart? o co chodzi?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

NaProTechnology NaProTechnology

Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne Co radzi lekarz. Najczęstsze problemy zdrowotne

Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani Choroby uszu, nosa, jamy ustnej, gardła i krtani

Dziennik zdrowia 2009 Dziennik zdrowia 2009

Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć? Ucho, nos, gardło i krtań. Co warto wiedzieć?