Powiązane leki
(opisy)

Dicloberl Retard (Diclofenacum)

Humavit Prosta Var

Debridat (Trimebutinum)

Debretin (Trimebutinum)

Aloe compose

Artecholin (Achillea millefolium, Artemisia abrotanum, Chelidonium majus, Mentha piperita, Silybum marianum, Taraxacum officinale)

Amol (Cynnamomi oleum, Lavandulae oleum, Citronellae oleum, Menthae oleum, Mentholum)

No-SPA (tabletki) (Drotaverini hydrochloridum)

Liproxal (Cynara scolymus)

No-Spa (ampułki) (Drotaverini hydrochloridum)

Tagi

wiazadlo bebech hmmm nowotwor brzuch krewa przylegac obracac miesien prosty

Fora dyskusyjne

Ból w okolicach mięśnia prostego brzucha (0)

Coś się ze mną dzieje (1)

Wewnętrzna strona pięty, śięgno? mięsień? (0)

Jelito pokrzywka nowotwór (5)

Boję się że to nowotwór (7)

Histiocytoza X na skórze głowy (0)

USG (28)

łąkotka więzadło i kostka. (1)

Jaki stabilizator (1)

Staw Kolanowy (15)

różowy śluz przy wypróżnianiu (1)

ciąża (1)

problem z kregoslupem (0)

Mięsień prosty uda, kontuzja (0)

Guz tkanek miękkich (1)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Hmmm co to może być?

Hmmm co to może być?

, 05-11-2007, 22:20

No to zagadka... Od jakiegoś czasu (miesiąc można nawet coś więcej) "boli" mnie w okolicach prawej pachwiny. Piszę "boli" bo tak tylko delikatnie to czuję, jak przycisnę rękę w tym miejscu - zaboli mocniej. Miałem robione USG bebechów i wyszło wszystko ok, poza tym wszystkie wyniki krwi wychodzą idealnie (morfologia bardzo dobrze), stolce w miarę regularne, nie zaobserwowałem żadnych zmian typu zmiana konsystencji czy kształtu. Test na krew utajoną zrobiłem dzisiaj: wynik negatywny. Ki cholera? Byłem dzisiaj z tym u nowego lekarza: zalecił ponowne USG bebechów, ale zasugerował że "to pewno jelita, bo w tym miejscu w którym pan wskazuje nic innego nie ma". Trochę się przycykałem, że może być nowotwór i dlatego zrobiłem test na krew utajoną. Dodam, że jestem młody (28 lat) i nikt u mnie na nowotwory nie chorował, a więc statycznie nie jestem w tej największej grupie ryzyka.

Co to może być? Dodam, że to nie jest jakiś ostry, uporczywy ból przeszkadzający w normalnym życiu. Po prostu "czuje" to. Może jeszcze zrobić jakieś badania?

Re: Hmmm co to może być? | tomek wilicki, 06-11-2007, 17:38

mr.szpaw [at] gmail.com wrote:

Co to może być? Dodam, że to nie jest jakiś ostry, uporczywy ból przeszkadzający w normalnym życiu. Po prostu "czuje" to. Może jeszcze zrobić jakieś badania?
prosty test domowy - tzw "mostek", czyli stanie na rękach i na stopach plecami do dołu (bardzo silnie napina mięśnie brzucha), rozciąganie ścięgien które przylegają do pachwiny (w rozkroku obracamy się w jedną stronę, obracamy się tułowiem np prawo i klękamy na prawą nogę, lewa prosta - aż naciągną się wiązadła).

Ogólnie porozciągać wszystkie mięśnie i stawy które przylegają - grzbietu, brzucha, uda, sprawdzić czy ból nie "uderzy" przy którymś ćwiczeniu. I robić to ostroożnie, na wypadek gdyby to było coś naderwane w środku.

Niewielkie bo niewielkie, ale jest prawdopodobieństwo iż to naderwany mięsień bądź wiązadło - dla pacjenta ból jest b. podobny jak do tych wewnętrznych.

www.vegie.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

APC Brzuch APC Brzuch

Zespół jelita drażliwego Zespół jelita drażliwego

Ostry brzuch Ostry brzuch

Szczupłe uda płaski brzuch Szczupłe uda płaski brzuch