Powiązane leki
(opisy)

Casodex (Bicalutamidum)

Fluarix (Vaccinum influenze ex virorum fragmentis praeparatum)

Adamon SR (Tramadoli hydrochloridum)

Atrozol (Anastrozolum)

Fluorouracil (Fluorouracilum)

Leukeran (Chlorambucilum)

Sutent (Sunitinib)

Vesanoid (Tretinoinum)

Epimedac (Epirubicini hydrochloridum)

Proleukin (Aldesleukinum)

Tagi

sklonnosc profilaktyczny nowotwor laboratorium wykonac konkretny wykluczyc dziedziczny rface marker

Fora dyskusyjne

zobacz Od ktorego wieku mozna miec alergie? (3)

zobacz Mięsak komórkowoprążkowany (rhabdomyosarcoma) (0)

zobacz czy mogę zachorować? (0)

zobacz markery nowotworowe (1)

zobacz Wynik histopatologiczny, nowotwór jądra (5)

zobacz INTERPRETACJA WYNIKÓW (8)

zobacz marker CEA (3)

zobacz Dodatnie markery (1)

zobacz podwyższone HCG-beta (1)

zobacz Rak jądra (7)

zobacz HPV - iść do urologa? (1)

zobacz badania na hormony. (1)

zobacz 3 miesiace pocenia sie obficie braku sil do czegokolwiek? (4)

zobacz Pseudomonas spp. (1)

zobacz nietypowe plamy na calym ciele dziecka (5)

keebler baker s treasures

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Jakie badania w kierunku nowotworu????

Jakie badania w kierunku nowotworu????

rface, 21-11-2007, 23:31

Witam Chciałem zapytac czy istnieja jakies badania do wykonania w prywtnej praktyce laboratoryjnej które mogą wykluczyć raka.Tzn. chodzi mi o jakieś badania z krwi jakie należałoby wykonać aby wykluczyć tudzież potwierdzić ewentualny nowotwór jezeli taki proces w ciele sie toczy i o ile wogóle istnieja takowe badania????/Słyszałem o czyms takim jak markery nowotworowe i krew obwodowa ale nie wiem czy sa one możliwe do wykonania w np.dobrym prywatnym laboratorium???? Dzieki za odpowiedzi. rface

Re: Jakie badania w kierunku nowotworu???? | TMK, 22-11-2007, 10:46

Użytkownik "rface" napisał w wiadomości news:fi2837$8lo$1 [at] inews.gazeta.pl...
Witam Chciałem zapytac czy istnieja jakies badania do wykonania w prywtnej praktyce laboratoryjnej które mogą wykluczyć raka.Tzn. chodzi mi o jakieś badania z krwi jakie należałoby wykonać aby wykluczyć tudzież potwierdzić ewentualny nowotwór jezeli taki proces w ciele sie toczy i o ile wogóle istnieja takowe badania????/Słyszałem o czyms takim jak markery nowotworowe i krew obwodowa ale nie wiem czy sa one możliwe do wykonania w np.dobrym prywatnym laboratorium???? Dzieki za odpowiedzi. rface
Odpowiedź brzmi I tak i nie.są badania na markery i robi je wiekszość laboratoriów. Jednak nie dotycza one wszystkich nowotworów i również nie dają jednoznacznego wyniku. wpisz w google i poczytaj Nie ma takich ogólnych badań które wykryły kazdy nowotwór w początkowym stadium. Na te które łatwo wykryć i czesto występuja są prowadzone akcje profilaktyczne. Jeśli masz konkretne podejrzenia to trzeba robić badania na konkretny nowotwór - inaczej szuka się czerniaka, guza mózgu, czy raka kości - nie mówiac już o tym ze nowotwór danego organu też moze byc bardzo różny. Do częci nowotworów mozna mieć skłonnosci dziedziczne- więc moze warto zainteresować sie tymi,które wystapiły w rodzinie, dalej tymi na które robine są badania profilaktyczne

Re: Jakie badania w kierunku nowotworu???? | wirgo, 22-11-2007, 22:39

rface pisze:

Oprocz markerow nowotworowych mozna poddac sie rowniez badaniom genetycznym w kierunku dziedzicznej sklonnosci do nowotorow. Takim laboratorium jest np rex company we wroclawiu.

Pozdrawiam
Wirgo (Mam gugla i nie zawaham się go użyć.)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Szczupłe uda płaski brzuch Szczupłe uda płaski brzuch

Opętanie (nie)jedzeniem Opętanie (nie)jedzeniem

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Sprawność fizyczna ogólna. Testy Sprawność fizyczna ogólna. Testy

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody