Powiązane leki
(opisy)

Pinosol (Eucalypti oleum, Pini oleum, Thymolum, Tocopherolum)

Sicca UD

Bioluteina

Eyevit

Antiprost (Finasteridum)

Omnic 0.4 (Tamsulosini hydrochloridum)

Symasteride (Finasteridum)

Omnic Ocas (Tamsulosini hydrochloridum)

Alugen (Alfuzosini hydrochloridum)

Tanyz (Tamsulosini hydrochloridum)

Tagi

zmniejszac dolegliwosc zapalny chroniczny oddychac usta likwidowac zabieg mowic komputer

Fora dyskusyjne

Czy to może byc alergia? (5)

Problem z oddychaniem nosen (NIE KATAR) (3)

Boląca krosta (10)

Pękł tętniak na mózgu (4)

Dziwne znamiona na skórze (6)

Zapalenie gruczołu krokowego (0)

zmeczenie chroniczne, rwa kulszowa (9)

nadżerka (19)

żylaki odbytu (1)

PRZEROST MIGDAŁKÓW (1)

Interpretacja wyników (1)

POWAŻNY PROBLEM (7)

Zapalenie spojówki oka (0)

Pływanie i ból w płucach (2)

co to moze być ?? (2)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » komputer a ból gardła?

komputer a ból gardła?

tomek wilicki, 03-12-2007, 02:08

yo, kolejny idiotyczny problem :D

Nie daje mi spokoju jedna rzecz - ale może tytułem wstępu

jest cała grupa chorób, przy której występuje ból gardła, nie mający prawa występować. Zespól chronicznego zmęczenia dla przykładu. Albo zespół poboreliozowy.

Wstęp mamy za sobą. Mi to spokoju nie daje. Zapalenie gardła mam chroniczne, z mniejszym lub większym natężeniem, w wymazach czyściutko. Jak szedłem na zabieg prostowania przegrody, z powodu bardzo silnego zapalenia gardła nie chciano mnie dopuścić i zalecano antybiole na wyleczenie. No ale jakoś wyżebrałem, zabieg się udał (gratulacje dla chirurga - robota pierwsza klasa), najdziwniejsze że na drugi dzień rano w ogóle nie było zapalenia gardła. Znikło jakbym nigdy nie miał tam stanu zapalnego.

No i dochodzenie od czego to. Pierwszy strzał, powietrze. Mierzyłem parametry, w domu mam lepsze. Nawet zmieniałem parę razy wilgotność i temperaturę, nic, zero reakcji. Drugi, alergia. Remont i tak się pokoikowi należał, to go wyremontowałem. Nie ma prawa tu nic fruwać. Kompletnie bez zmian.

Pozostaje komputer. I faktycznie - dłuższe przerwy w użytkowaniu likwidują problemy z gardłem, chociaż też nie do końca.

Co do jasnej może być przyczyną? Jakim cudem klepanie w klawisze może powodować... ból gardła?

Może to z powodu występującego w takich sytuacjach podrażnienia spojówek (zespół suchego oka)? Organizm automatycznie odpala stan zapalny również na błonie śluzowej gardła, jako reakcja na nie istniejącą infekcję?

Może to pozycja przy kompie (silnie się garbię)? No ale to by nie powodowało problemów z gardłem przecież...

Wymiękam prawdę mówiąc, przerasta mnie ten problem. Ale jest dość ciekawy, bo pewnie z tego samego powodu ludzie z innymi schorzeniami "z przemęczenia" mają zapalenie gardła nie dające żadnych wyników w wymazie.

www.vegie.pl

Re: komputer a ból gardła? | tomek wilicki, 03-12-2007, 06:10

tomek wilicki wrote:

właśnie znajoma mi wmawia, że to przez... bakterie w nosie. No i fakt, w szpitalu oddychałem tylko przez usta (w nosie miałem tampony). Tyle, że ja nie pamiętam kiedy miałem katar, coś z 5 lat temu? Nic już z tego nie rozumiem, filozofia jest łatwiejsza :(

może powinienem śladami curiousa?

ps. rewelacyjny film, polecam:

video.google.pl/v...54543719947

www.vegie.pl

Re: komputer a ból gardła? | , 03-12-2007, 12:11

Może być od komputera. Niezbyt optymalna pozycja ciała wpływa negatywnie na wcześniej "urobione" mięśnie szyi, więzadła, stawy co może z kolei dawać dolegliwości np gardła, oczu. Mówimy o tzw zaburzeniach czynnościowych, którym z definicji nie towarzyszą raczej objawy stanu zapalnego (zaczerwienienie, podwyższona temperatura). Tenże może pojawić się później, na wskutek przedłużających się dolegliwości. Wyleczenie stanu zapalnego zmniejsza lub likwiduje objawy, zaburzenia czynnościowe zostają. I czekają na następny raz.

Taka tam poglądowa i mało profesjonalna stronka: www.pressurepoint..._points.htm

Re: komputer a ból gardła? | tomek wilicki, 03-12-2007, 21:55

kradam [at] gmail.com wrote:

Może być od komputera. Niezbyt optymalna pozycja ciała wpływa negatywnie na wcześniej "urobione" mięśnie szyi, więzadła, stawy co może z kolei dawać dolegliwości np gardła, oczu. Mówimy o tzw zaburzeniach czynnościowych, którym z definicji nie towarzyszą raczej objawy stanu zapalnego (zaczerwienienie, podwyższona temperatura). Tenże może pojawić się później, na wskutek przedłużających się dolegliwości. Wyleczenie stanu zapalnego zmniejsza lub likwiduje objawy, zaburzenia czynnościowe zostają. I czekają na następny raz.

Taka tam poglądowa i mało profesjonalna stronka: www.pressurepoint..._points.htm
No, w sumie naprawdę dobrze wyczesane stronki to te od akupunktury i akupresury - oni tam w chinach się nie rozdrabniali, trenowali na jeńcach wojennych to i postęp mieli niesamowity w wykrywaniu zależności.

Niemniej nie wydaje mi się, aby efekt był aż tak "porażający" i aż tak szybko znikający przy zmianie. Taką małą retrospekcję robię, odstawianie komputera owszem zmniejszało dolegliwości (było nie było pracuję 2 razy tyle co powinienem, dziwne by było jakby odpoczynek mi nie pomagał), ale tylko zmniejszało - i to niezbyt mocno. W tym szpitalu - 24 godziny i całkowite wyzdrowienie, potwierdzone obserwacją lekarską.

Kurcze, coś mi tu mocno nie gra - zmieniły się niby 3 czynniki. Po pierwsze, niezły stres związany z zabiegiem. Po drugie, głęboko podskórnie atropina - toto nie likwiduje zdajesię stanów zapalnych gardła? Trzecia rzecz, niemożność oddychania przez nos przez 16 godzin.

I właśnie to oddychanie nosem wydaje mi się najbardziej podejrzane. Jak zrobię eksperyment i zatkam sobie czymś nos na 12 godzin, pewnie zostanę uznany za wariata? :D

Z drugiej strony, o ile się nie mylę, medycyna jest bezradna gdy ma podać przyczynę bólu gardła przy np zespole chronicznego zmęczenia czy zespole poboreliozowym? U mnie laryngolog specjalista zdiagnozował przyczynę bólu gardła jako "ciągłe oddychanie ustami, co powoduje zasuszenie błon śluzowych". No co by nie mówić, oddychanie ustami połączyło się z dokładnie odwrotnym efektem.

www.vegie.pl

Re: komputer a ból gardła? | tomek wilicki, 04-12-2007, 22:58

kradam [at] gmail.com wrote:

Stawiam na stres, ma ogromny wpływ na układ ruchu i nie tylko.
chyba jednak stres połączony ze "wstrząsem" jakim było dla schorowanego gardła nagłe wysuszenie i wychłodzenie, wynikające z oddychania przez usta. To pewnie spowodowało wyjątkowo ostrą mobilizację immunologiczną.

Dziś odebrałem kontrolne wyniki krwi po zastrzyku z B12 (który wg 2 lekarzy był niepotrzebny), zmiany niesamowite, białe ciałka z 5.3 na 8.3, skok czerwonych, hematokrytu, płytek... wszystkiego w zasadzie. Musi być. że jedzeniem syfu i siedzeniem 24/7 przed kompem zagłodziłem organizm :D

www.vegie.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Alergie

Plecy i kark,  jak łagodzić, leczyć i zapobiegać dolegliwościom. Plecy i kark, jak łagodzić, leczyć i zapobiegać dolegliwościom.

Autoterapia. Zastosowanie metod relaksacyjnych w likwidowaniu skutków stresu Autoterapia. Zastosowanie metod relaksacyjnych w likwidowaniu skutków stresu

Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie Cukrzyca typu II. Zawróć proces chorobowy w sposób naturalny, schudnij i odzyskaj zdrowie

Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu Powiedz życiu tak! - poradnik dobrostanu