Powiązane leki
(opisy)

Tagi

plastik kosztowac pocieniac bajer cena okular soczewka zaklad oprawka szklic

Fora dyskusyjne

Grubość szkieł (12)

soczewki kontaktowe (1)

okulary przeciwsłoneczne powiekszają, a nie powinny (0)

Jakie szkła do okularów? (0)

Pytanie dotyczące okularów. (8)

Nowe okulary i problem (6)

Ile wydam na okulary te? (0)

pomyłka Optometrysty (0)

7 lat temu wada ok. -6. Dziś ok. -4 i problem z okularami. (1)

Jedna recepta różne okulary ? (6)

Okulary a zatoki (0)

Ile kosztuja soczewki? (4)

soczewki na zeza ? (0)

Soczewki a okulary , kiedy nosić? (1)

Problem z soczewkami (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » okulary za 3000 zl

okulary za 3000 zl

deu, 10-12-2007, 14:43

Witajcie moja znajoma udala sie do optyka w celu zakupu okluarow przez ostatnie 2 lata nosila soczewki okulary w okolicy -7,5 i chyba - 8,5 czy faktycznie szkla nawet te super bajer moga kosztowac 1500 zl ? lacznie zaplacila prawie 3000 zl osobiscie uwazam ze zostala naciagnieta ale moze sie myle szukajac w interniecie trudno mi znalezc szkla powyzej ceny 600 zl bede wdzieczny za opinie

pozdrawiam

Re: okulary za 3000 zl | mabix, 10-12-2007, 17:09

deu napisał(a):
Witajcie moja znajoma udala sie do optyka w celu zakupu okluarow przez ostatnie 2 lata nosila soczewki okulary w okolicy -7,5 i chyba - 8,5 czy faktycznie szkla nawet te super bajer moga kosztowac 1500 zl ? lacznie zaplacila prawie 3000 zl osobiscie uwazam ze zostala naciagnieta ale moze sie myle szukajac w interniecie trudno mi znalezc szkla powyzej ceny 600 zl bede wdzieczny za opinie

pozdrawiam

oprawki owszem moga tyle kosztowac. a szkla? zalezy co one maja.

Re: okulary za 3000 zl | medea, 10-12-2007, 18:11

deu pisze:
Może szkła mają dodatkowe walory, np. antyrefleksy? Takie mogą tyle kosztować, z tego co wiem. A za oprawki można zapłacić każdą cenę.

Pozdrawiam Ewa

Re: okulary za 3000 zl | Gosia, 10-12-2007, 18:55

medea pisze:
deu pisze:

Może szkła mają dodatkowe walory, np. antyrefleksy? Takie mogą tyle kosztować, z tego co wiem. A za oprawki można zapłacić każdą cenę.

Pozdrawiam Ewa
Ja mam jeszcze mocniejsze szkła: -8D i -9D, oraz cylindry -3,5 i -2,0. Moje szkła z jakimś współczynnikiem 1,67(już nie pamiętam co to, ale w kilku optykach mi go podawali jako główne rozróżnienie, chyba coś z pocienianiem szkieł) kosztowały 340zł za parę plus oprawka. To były plastiki, jakieś koreańskie, z antyrefleksem (plastiki wyższych mocy chyba mają go w standardzie, lub parę groszy drożej). Głównie noszę soczewki, więc nie były mi potrzebne firmowe szkiełka, ale nawet te droższe nie przekraczały 1000zł. (chodzi o zwykłe zakłady optyczne, nie sieciowe) Szkła o tych samych parametrach (moce, współczynnik itp, ale zapewne innej firmy) w Vision Express kosztowały 1100zł, ale to i tak nie 3000zł. Na pewno są jakieś wzmocniane szkła, ale żeby kosztowały aż tyle, to nie wiem jakie drogie minerały tam są wpakowane. Możliwe, że wybrała drogie oprawki i to podniosło cenę.

Pozdrawiam

Re: okulary za 3000 zl | czeremcha, 10-12-2007, 22:11

deu napisał(a):

lacznie zaplacila prawie 3000 zl osobiscie uwazam ze zostala naciagnieta ale moze sie myle
Zamawiając okulary wiecznie toczę boje z paniami w zakładach optycznych. Cenę z poziomu 600 - 700 zł zbijam do 160 - 200. Panie wpychają - bez pytania i rozmijając się z receptą - plastikowe szkła i antyrefleksy - osoby, które robią okulary pierwszy raz albo po długiej przerwie, nie są świadome, jak bardzo można być naciągniętym... Ale żeby do poziomu 3000 zł?

Ania

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: okulary za 3000 zl | niusy.onet.pl, 11-12-2007, 10:38

Użytkownik " czeremcha" napisał w wiadomości news:fjk6hi$4l4$1 [at] inews.gazeta.pl...
deu napisał(a):

Zamawiając okulary wiecznie toczę boje z paniami w zakładach optycznych. Cenę z poziomu 600 - 700 zł zbijam do 160 - 200. Panie wpychają - bez pytania i rozmijając się z receptą - plastikowe szkła i antyrefleksy - osoby, które robią okulary pierwszy raz albo po długiej przerwie, nie są świadome, jak bardzo można być naciągniętym... Ale żeby do poziomu 3000 zł?

Ania

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl/usenet/
Szkła full wypas czyli z antyrefleksem, antystatyczne, fotohromy, cylindryczne i jeszcze jakieś tam bajery, że np. nie trzeba ich często czyścić kosztują 600 zł w Visions Express tam się dowiadywałam i pani powiedziała, że to są najdroższe jakie mają. Ale jeśli komuś nie potrzebne takie bajery i starczą mu zwykłe to kosztują 150 zł! Jolka

Re: okulary za 3000 zl | Ewa, 11-12-2007, 19:56

szkla jak najbardziej tez mogą tyle kosztować - przy dużej ilości dioprii, ze względów estetycznych zamówilam szkła asferyczne, podwójnie pocieniane Seiko - same szkła (bez oprawek) 1500 zł :-(

Użytkownik "mabix" napisał w wiadomości news:fjjhc9$9l7$1 [at] atlantis.news.tpi.pl...
deu napisał(a): oprawki owszem moga tyle kosztowac. a szkla? zalezy co one maja.

Re: okulary za 3000 zl | czeremcha , 11-12-2007, 21:38

niusy.onet.pl napisał(a):

Szkła full wypas czyli z antyrefleksem, antystatyczne, fotohromy, cylindryczne i jeszcze jakieś tam bajery, że np. nie trzeba ich często czyścić kosztują 600 zł w Visions Express tam się dowiadywałam i pani powiedziała, że to są najdroższe jakie mają. Ale jeśli komuś nie potrzebne takie bajery i starczą mu zwykłe to kosztują 150 zł!
To wszystko prawda - ale prawda też jest, że w zakładzie, w którym z reguły zlecam robienie okularów, panie nie mają w zwyczaju informować o możliwości wyboru - walą od razu z grubej rury... Do mnie już się przyzwyczaiły i są ostrożniejsze.

Ania

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: okulary za 3000 zl | Papkin, 12-12-2007, 23:49

deu wrote:
Witajcie moja znajoma udala sie do optyka w celu zakupu okluarow przez ostatnie 2 lata nosila soczewki okulary w okolicy -7,5 i chyba - 8,5 czy faktycznie szkla nawet te super bajer moga kosztowac 1500 zl ?
to juz masz LASIK na jedno oko, tylko masz wade "bycza" i nie zawsze zrobia takie oko, no i musisz chciec tego. Bardzo drogie sa soczewki progresywne - ale jak rozumiem nie w tym przypadku.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi Zdrowe oczy - pytania i odpowiedzi

Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta Czy wiesz co jesz? Poradnik konsumenta

Joga dla Zdrowia. Podręcznik ćwiczeń Joga dla Zdrowia. Podręcznik ćwiczeń

W sidłach anoreksji W sidłach anoreksji

Higiena profilaktyka i organizacja w zawodach medycznych Higiena profilaktyka i organizacja w zawodach medycznych