Tagi

basia expert friko internet uzaleznic internetowy bleys ethanak uzywac terapia

Fora dyskusyjne

zobacz Zespoły preekscytacji (1)

zobacz soczewki kontaktowe ze sklepu internetowego (4)

zobacz nerwica lekowa (2)

zobacz Dodatkowy podział (5)

zobacz uzaleznienia od kropli do nosa (2)

zobacz problemy z kostka (0)

zobacz restasis (0)

zobacz 2 lata z zapchanym nosem... (8)

zobacz Gradówka? (2)

zobacz Soczewka dla astygmatyków (1)

zobacz uczulenia na leki.??? (4)

zobacz Vasculitis i sympatectomia (0)

zobacz Proste pytanie o poziom cukru !! (1)

zobacz Heliobacter pylori (20)

zobacz Dolegliwości (2)

fish spot

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Terapia uzaleznien internetowych

Terapia uzaleznien internetowych

Jacek, 19-11-1999, 16:40

Jezeli ktos sie uwaza za osobe uzalezniona od internetu to moge pomoc. Mam duze doswiadczenie. Prosze o kontakt na privat.

expert [at] friko.onet.pl

Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Basia Muzyka, 19-11-1999, 17:01

Mam nadzieję, że ta terapia, to nie przez internet? -- Basia Muzyka www.basia.z.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Jacek, 19-11-1999, 17:22

Basia Muzyka wrote:
Mam nadzieję, że ta terapia, to nie przez internet?
Terapia przez internet w celu zminimalizowania kosztow. Najnowsze metody.

Jednoczesnie bedzie wnioskowane uznanie uzaleznienia internetowego jako jednostki chorobowej na rowni z choroba alkoholowa czy uzaleznieniem od narkotykow.

Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Jacek, 19-11-1999, 17:27

Bleys wrote:
Jacek wrote:

Expert, Ty jestes wiekszy oszolom niz myslalem:( Pomysl z fundacja internetowa Ci nie wypalil, to teraz znow szukasz rozglosu tam gdzie Cie jeszcze nie znaja? Kiedys wyladujesz w pudle...

Bleys
Kolego. W pudle Cie z uzaleznienia internetowego nie wylecza, a przez internet mozna. Rozglosu nie szukam. Jezeli Ty szukasz to zycze pomyslnosci. Ale zawsze sprawdz czy nie jest uzalezniony od internetu.

Metoda diagnostyczna jest prosta jak z oduczaniem palenia papierosow.

1. Przestajesz uzywac internetu przez 1 tydzien jak potrafisz to 2. Przestajesz uzywania internetu przez 1 miesiac

jak potrafisz to 3. Usuwasz z komputera modem i odlaczasz komputer od internetu

jak potrafisz to 4. Powracasz do korespondencji listownej 5. Powracasz do kontaktow osobistych, a nie wirtualnych

Uzaleznienia internetowe maja charakter mind extension studies.

Nalezy oczywiscie rozroznic obowiazki zawodowe zwiazane z uzywaniem internetu od uzywania internetu dla czystej przyjemnosci. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Bleys, 19-11-1999, 17:42

Jacek wrote:
Jezeli ktos sie uwaza za osobe uzalezniona od internetu to moge pomoc. Mam duze doswiadczenie. Prosze o kontakt na privat.

Jacek
Expert, Ty jestes wiekszy oszolom niz myslalem:( Pomysl z fundacja internetowa Ci nie wypalil, to teraz znow szukasz rozglosu tam gdzie Cie jeszcze nie znaja? Kiedys wyladujesz w pudle...

Bleys

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Jacek, 19-11-1999, 18:38

Bleys wrote:
Jacek wrote:

Hehe, albo mi sie wydaje, albo nie zrozumiales Basi...
czesc, Basie doskonale zrozumialem Moja metoda terapii uzaleznioen internetowych opiera sie na uzyskaniu stanu nasycenia. Aby go uzyskac, jako stan nadswiadomosci i utraconego raju proponuje zoptymalizowanie uzywania internetu i stopniowe zmniejszanie czasu potrzebnego na uzyskanie internetowego samozaspokojenia.

Tak jak przy terapii antynikotynowej uzywa sie preparatow zastepczych nikotyny taka role w terapii odgrywa internet. Takze z wzgledow praktycznych , w celu zmniejszenia kosztow jak i zapewnienia anonimowosci.

To nie jest tak, ze calkowicie sie odwrocisz od internetu w wyniku terapii, a po roku zauwazysz, ze Ci uzaleznieni, dzieki internetowi uzyskali lepsza prace, wyzsze zarobki, maja wieksze kontakty i mozliwosci.

Swoja zyciowa szanse w internecie musisz uzyskac juz teraz, za chwile abys niczego nie zalowal.

To przeciez nie moze byc terapia w stylu sex bez orgazmu i stopniowe oduczanie od orgazmow w sexie. Bo pojawi sie wtedy partner ktory wywola ten orgazm i cala terapie szlag trafi razem z dotychczasowym partnerem.

Celem jest uzyskanie znudzenia internetem i naturalnej rezygnacji, na zasadzie - wszystko juz widzialem, wszystko znam i nic mnie w internecie nie zaskoczy, zatem rezygnuje lub ograniczam sie dobrowolnie aby wiecej czasu spedzic na spacerach, rozmowach, nauce, i przeznaczyc na realizacje innych celow zyciowej samorealizacji.

Zatem wlasnie tak, terapia uzaleznien internetowych przez internet wlasnie zgodnie z zasada Hahnemanna, terapia podobnego podobnym.

I niech terapeuta bedzie ten kto moze sie swiadomie wprowadzac w stany zupelnego uzaleznienia internetowego i z tych stanow wychodzic sila woli i swiadomosci.

Niech pijaka uczy pijak , ktory przestal pic a palacza palacz, ktory sie oduczyl palic

Taka zasada podobienstwa jest zreszta realizowana w osrodkach terapii uzaleznien narkotykowych.

Bo inaczej to mi zaraz napiszesz, co mi tu pieprzysz, jak sie nie znasz na uzaleznieniach internetowych.

Jacek expert [at] friko.onet.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Jacek, 19-11-1999, 18:44

Bleys wrote:
Jacek wrote:

Wszyscy zaczna probowac. Po miesiacu na sieci zostanie sam expert;)))
Obawiam sie lub na szczescie, liczba osob uzaleznionych w Polsce siega kilkunastu tysiecy. Ale ludzie sie z tym kryja i zamiast z zona w lozku bara bara to pod pretekstem bezsennosci siegaja do terminala internetowego.

Prawie codziennie spotykam tych uzaleznionych, a najczesciej na usenet, ktorzy sa chorzy gdy nie dostana swojej codziennej strawy duchowej z usenet lub nikt do nich nie pisze od tygodnia.

Pewien Japonczyk mnie wlasnie uczyl jak z tym sobie dac rade i pierwsze co robilem to zmienialem co roku adres e-mail i pozostawialem poprzednie kontakty e-mailowe bez odpowiedzi.

Po kilku takich zmianach zauwazylem ze mozna z tym zyc, ze jeszcze wczoraj korespondowalem zawziecie z Johannem z Muenster a jutro konto skasowane i bye bye.

Naprawde niewiele osob stac jest na kasowanie swojego konta e-mail co roku, wraz z zawartoscia poczty. A to jest najwiekszy komfort. I 2 Zasada Terapii . Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Bleys, 19-11-1999, 18:56

Jacek wrote:
Ale zawsze sprawdz czy nie jest uzalezniony od internetu.

Metoda diagnostyczna jest prosta jak z oduczaniem palenia papierosow.

1. Przestajesz uzywac internetu przez 1 tydzien jak potrafisz to 2. Przestajesz uzywania internetu przez 1 miesiac

jak potrafisz to 4. Powracasz do korespondencji listownej 5. Powracasz do kontaktow osobistych, a nie wirtualnych

Uzaleznienia internetowe maja charakter mind extension studies.

Nalezy oczywiscie rozroznic obowiazki zawodowe zwiazane z uzywaniem internetu od uzywania internetu dla czystej przyjemnosci. Jacek

Bleys

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Bleys, 19-11-1999, 18:57

Jacek wrote:
Basia Muzyka wrote:

Terapia przez internet w celu zminimalizowania kosztow. Najnowsze metody.

Jednoczesnie bedzie wnioskowane uznanie uzaleznienia internetowego jako jednostki chorobowej na rowni z choroba alkoholowa czy uzaleznieniem od narkotykow.

Jacek

Hehe, albo mi sie wydaje, albo nie zrozumiales Basi...

Bleys

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Jacek, 19-11-1999, 19:45

Bleys wrote:
Jacek wrote:

Uff, czuje ze to dziala. Juz sie Toba expert nasycilem i wylaczam komputer. Do jutra sie zastanowie, czy reszte Twojego belkotu zostawic bez odpowiedzi, bo tak chyba radzisz.
Sluchaj ble ble ble, i tam do mnie trafisz na terapie bo uzaleznienie twoje jest widoczne. Bronisz sie, bronisz , ale walczysz.

Postaraj sie wylaczyc internet na 1 tydzien, jak zdzierzysz to moze cos z ciebie bedzie.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Bleys, 19-11-1999, 20:33

Jacek wrote:

Basie doskonale zrozumialem Moja metoda terapii uzaleznioen internetowych opiera sie na uzyskaniu stanu nasycenia.

Uff, czuje ze to dziala. Juz sie Toba expert nasycilem i wylaczam komputer. Do jutra sie zastanowie, czy reszte Twojego belkotu zostawic bez odpowiedzi, bo tak chyba radzisz.

Bleys

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Tomasz Otwocki, 19-11-1999, 21:43

Jacek :
Postaraj sie wylaczyc internet na 1 tydzien, jak zdzierzysz to moze cos z ciebie bedzie.
Wyłączenie Internetu będzie zadaniem dość skomplikowanym :>.

Odp: Terapia uzaleznien internetowych | Basia, 19-11-1999, 21:45

Użytkownik Tomasz Otwocki w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:SLhZ3.633$Ew.14568 [at] news.tpnet.pl...
Jacek :

Wyłączenie Internetu będzie zadaniem dość skomplikowanym :.

Hahahhahaha a zepsucie? :>

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA NT, 19-11-1999, 22:06

Jacek wrote in message news:38355EDC.2D23 [at] friko.onet.pl...
Jezeli ktos sie uwaza za osobe uzalezniona od internetu to moge pomoc.
pomóż sobie !

Mam duze doswiadczenie.
oj tak, doświadczenie to Ty masz !

QBA

Expert pomaga uzależnionym od Internetu ROTFL !!!

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Radek, 20-11-1999, 00:35

Sluchaj ble ble ble, i tam do mnie trafisz na terapie bo uzaleznienie twoje jest widoczne. Bronisz sie, bronisz , ale walczysz.

Ehh.. Expert, Expert.... Zamiast tracic czas na szukanie uzaleznionych internautow popracuj nad swoja wiarygodnoscia bo panow "expertow" z "friko" trodno brac pozwaznie.

Radek - uniezalezniony

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Radek, 20-11-1999, 00:41

[...]

jak potrafisz to 125. Wchodzisz z powrotem na drzewo i zarastasz sierścią.:)

Fragmenty książki "Leczenie uzależnień cywilizacyjnych" 1999 Autor: Expert

pozdrawiam Radek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 20-11-1999, 00:46

Ehh.. Expert, Expert.... Zamiast tracic czas na szukanie uzaleznionych internautow popracuj nad swoja wiarygodnoscia bo panow "expertow" z "friko" trodno brac pozwaznie.
Wiesz, konta e-mail mozna zmieniac co godzine, na yahoo.com, netscape.com, cnn.com, bloomberg.com itd. za darmo i bez problemow, tylko po co. To jest wlasnie forma twojego uzaleznienia od nazwy konta a nie od tresci. A nazwa kosztuje 10 zl/msc. i stac na taka zmiane kazdego ucznia szkoly podstawowej. Zatem jezeli taka wiarygodnosc za 10 zl tyle dla Ciebie znaczy to nie wiem co odpowiedziec.
Radek - uniezalezniony
Jezeli jestes uniezalezniony to postaraj sie nie czytac usenet przez 1 dzien a potem przez 1 tydzien a potem przez 1 miesiac

a po 1 dniu/1 tygodniu/1 miesiacu sie odezwij. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Radek, 20-11-1999, 00:55

Jezeli jestes uniezalezniony to postaraj sie nie czytac usenet przez 1 dzien a potem przez 1 tydzien a potem przez 1 miesiac

a po 1 dniu/1 tygodniu/1 miesiacu sie odezwij.

Kurcze....

Jestem uzalezniony?

Nie...

Hmm...

Nie moze byc...

E tam....

Expert...

Expert!

POMOCY!!!!!

:))

Pozdrawiam Radek

Mnie nie licz na terapie:)

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 20-11-1999, 01:10

Kurcze....

Jestem uzalezniony?

Nie...

Hmm...

Nie moze byc...

E tam....

Expert...

Expert!

POMOCY!!!!!

Pozdrawiam Radek

Ten test to autotest. mam ok 20 takich autotestow dla samodzielnego badania swojego uzaleznienia od internetu przesle je na liste pl.test, moze bedzie to wygodne zrodlo informacji nt. uzaleznien internetowych, a nikomu nie bedzie zasmiecac skrzynek pocztowych. BTW Na usenecie pl jest ok. 1000 uzaleznionych osob. Ale spotkalem juz osoby ktore gdy nie sciagna list dyskusyjnych i nie przeczytaja 100 listow dziennie to czuja duzy dyskomfort. Jakby nie bylo jest to forma miedzynarodowego uspolecznienia, gdy sie otrzymuje listy z calego swiata. Gdyz ich brak czujemy jako niedowartosciowanie naszej osobowosci (nawet nie chca do mnie pisac , widocznie juz nic nie znacze).

Jacek

PS. Chyba jednak jestes uzalezniony od internetu. Zmienie zdanie, gdy nie otrzymam od Ciebie odpowiedzi przez 1 tydzien. (cwicz silna wole).

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Radek, 20-11-1999, 01:46

(nawet nie chca do mnie pisac , widocznie juz nic nie znacze).

A czy kiedykolwiek cos znaczyles poza kilkoma bajtami?

PS. Chyba jednak jestes uzalezniony od internetu. Zmienie zdanie, gdy nie otrzymam od Ciebie odpowiedzi przez 1 tydzien. (cwicz silna wole).
Moja wola jest silniejsza niz ty kiedykolwiek mogles sobie zamazyć. Nie mam zamiaru ci nic udowadniac ani przekonywac cie. Jesli chcesz zrobic cos dobrego to zacznij od siebie puzniej od problemow tego swiata a na koniec jak uzyskasz doglebna znajomosc i wglad w ludzka psychike bedziesz mogl pomagac innym.

Tymczasem nie szafuj opiniami o ludziach o ktorych nic nie wiesz bo ignorancja to najwiekszy wrog szczescia.

Proponuje zebys sie wyluzowal i podziwial zimowy krajobraz co i ja z przyjemnoscia zrobie.

Radek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Piotr Kasztelowicz, 20-11-1999, 01:53

On Fri, 19 Nov 1999, Basia Muzyka wrote:

Mam nadzieję, że ta terapia, to nie przez internet?
terapia uzaleznienia do Internetu nie moze byc przez Internet (tak jak nie odzwyczaja sie od alkohlizmu alkoholem) mowil o tym na IV Konferencji Internetu Medycznego w Toruniu dr Matuszczyk (pisujacy niekiedy do tej grupy) Klinicznego Oddzialu Psychiatrii w Lublincu Slaskiej Akademii Medycznej ---- Piotr Kasztelowicz [www.am.torun.pl/~pekasz]

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Bazyl, 20-11-1999, 02:19

Jacek napisał(a) w wiadomości: ...

Jacek
Homeopatycznie? Tatiana

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Michal R. Hoffmann, 20-11-1999, 05:20

Expert wrote: []
po co? A ja nie chce. to tak jak gdyby w celu udowodnienia swiatu, ze nie jest sie uzaleznionym od czekolady przestac ja jesc, mimo, ze sie ja lubi. Bzdura!

BTW, Expert, zdaje sie, ze jestes uzalezniony od internetu. Moze nie? Nieee? To udowodnij? Nie korzystaj z internetu dzien, tydzien, miesiac, rok, do konca zycia };->>>>>

PS. FUT na paranoje
misiek we wrednym nastroju

*** IRC: nbrasil ICQ UIN: 3620591 | Michal R. Hoffmann *** *** | PO Box 41 *** *** www.kki.net.pl/mis | 71-119 Szczecin 35 *** *** -= member of: KNM, ZUKiH, HCKU =- | POLAND *** ----------- Money sometimes oils the wheel of justice -------------

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 20-11-1999, 06:10

Dawno, dawno temu Jacek wyrzeźbił w kwarcu:
Postaraj sie wylaczyc internet na 1 tydzien,
o, to się nazywa zadanie dla hakiera ;)

ton =================================================== ===== mailto:marton [at] ton.z.pl; www.ton.z.pl ===== ========= IRCnet: stokrotek, moon, tonek, ton ========= =============== TEL: +48 501 920223 ===============

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 20-11-1999, 06:16

Dawno, dawno temu Radek wyrzeźbił w kwarcu:
Proponuje zebys sie wyluzowal i podziwial zimowy krajobraz co i ja z przyjemnoscia zrobie.
ech ... u nas dzisiaj jest tak zarąbiście :))) ale co ja wam będę o tym gadał jadę do domciu do zobaczenia po łikendzie

acha, no i miłego śnieżnego szaleństwa :)

ton =================================================== ===== mailto:marton [at] ton.z.pl; www.ton.z.pl ===== ========= IRCnet: stokrotek, moon, tonek, ton ========= =============== TEL: +48 501 920223 ===============

AI = Anonimowi Internauci uzaleznieni od Internetu Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 20-11-1999, 11:37

Piotr Kasztelowicz wrote:
On Fri, 19 Nov 1999, Basia Muzyka wrote:

terapia uzaleznienia do Internetu nie moze byc przez Internet (tak jak nie odzwyczaja sie od alkohlizmu alkoholem)
Ale od palenia papierosow odzwyczaja sie nikotyna od uzywania narkotykow substytutem narkotykow.

Mam wyniki badan z ktorych wynika ze terapia uzaleznien internetowych przez Internet jest bardzo skuteczna, gdyz mozna ja prowadzic interakcyjnie, jak i mozna skutecznie analizowac reakcje zainteresowanego, a w dodatku pacjent zachowuje pelna anonimowosc i moze uzywac nicka dla celow identyfikacji.

mowil o tym na IV Konferencji Internetu
Medycznego w Toruniu dr Matuszczyk (pisujacy niekiedy do tej grupy) Klinicznego Oddzialu Psychiatrii w Lublincu Slaskiej Akademii Medycznej
Ja to rozumiem. Tylko mi nie mow, ze osoba uzalezniona od Internetu w Polsce przyjdzie dobrowolnie na Oddzial Psychiatrii w Lublincu i sie zarejestruje pod swoim nazwiskiem i sobie pozwoli otworzyc kartoteke, ale oczywiscie moge sie mylic.

Tylko uwazam ze anonimowosc tozsamosci osoby uzaleznionej, poddawanej terapii przez internet jest dodatkowym atutem, a nie wada interakcyjnej terapii.

Przez Internet jest w pelni anonimowo, bez osob trzecich a o skutecznosci napisze indywidualnie.

A jezeli juz nie lubisz internetu to moze byc i przez telefon, byle interakcyjnie. Tyle ze koszt rozmow telefonicznych jest znacznie wiekszy w porownaniu do inetu.

Znam osrodki zagraniczne prowadzace taka terapie przez internet, ale zdaje sobie sprawe ze jest to zbyt nowoczesne na lokalne warunki, dlatego jest to opcja do indywidualnego wyboru.

AI = Anonimowi Internauci uzaleznieni od internetu

Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 21-11-1999, 11:27

Dnia Fri, 19 Nov 1999 22:46:50 GMT, Expert urodzil taki oto txt:

Sam sie postaraj. Wysylasz posty dzien w dzien. Ja zasaiadam przed kompem raz na 6 dni, gdy jestem w domu. Pisales o leczeniu uzaleznionego przez osobe, ktora sie wyleczyla. To w takim razie nie jestes Ty. :)

Chociaz... Moze i nieglupia ta metoda nasycenia sie. Rzeczywiscie jak sie siedzi tak ze 20 godzin czytajac grupy to w koncu szlag trafia i chce sie isc spac. ;) A tak powazniej, to cos w tym jest. Ja sam ircowalem zawziecie przez ok 3 miesiace i sie znudzilo. Znudzilo sie czytanie grup po jakims roku. Nawet to, ze przez 5 dni w tygodniu dysponuje kompem ze stalym laczem nie kusi mnie i korzystam z internetu prawie wylacznie w domu, z prywatnego kompa z modemem, aby odebrac poczte i od czasu do czasu newsy. Znudzil mi sie juz internet. To straszne... Nie sadzilem, ze kiedys cos takiego powiem!

-- L_M K.O.D. friko2.onet.pl/ch/konrados/ mailto:kkonopka [at] klio.umcs.lublin.pl UIN: 21326179 I.R.Baboon nie cierpieć podły Łasic!

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 21-11-1999, 12:25

A tak powazniej, to cos w tym jest. Ja sam
ircowalem zawziecie przez ok 3 miesiace i sie znudzilo. Znudzilo sie czytanie grup po jakims roku. Nawet to, ze przez 5 dni w tygodniu dysponuje kompem ze stalym laczem nie kusi mnie i korzystam z internetu prawie wylacznie w domu, z prywatnego kompa z modemem, aby odebrac poczte i od czasu do czasu newsy. Znudzil mi sie juz internet. To straszne... Nie sadzilem, ze kiedys cos takiego powiem!
Czesc. Moze bys zechcial opisac swoje znudzenie sie internetem i jego przyczyny Taka osobista analiza bylaby bardzo pomocna dla innych osob, uzaleznionych od inetu.

Jezeli ktos jeszcze znudzil sie internetem to rowniez prosze o podanie metody dojscia do takiego znudzenia. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 21-11-1999, 16:46

W niedzielę, 21 listopada 1999 o godzinie 10:25:41 GMT Expertowi wydało się słuszne aby nas poinformować, że
Jezeli ktos jeszcze znudzil sie internetem to rowniez prosze o podanie metody dojscia do takiego znudzenia.
Myślę że najlepszą metodą jest czytanie postów niejakiego Experta.

Pozdrawiam

ethanak ethanak.i.sex.pl PS. Expert, jak mi jeszcze raz z killfile wyskoczysz, to będziesz miał okazję sprawdzić swój poziom expertowości w dziedzinie protetyki stomatologicznej na przykładzie osobistej paszczęki.
"wszystko przemija, nawet najdluzsza zmija"

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 21-11-1999, 17:05

Myślę że najlepszą metodą jest czytanie postów niejakiego Experta.
No widzisz. Czyli widzisz, terapia jest skuteczna i oparta jest na materialach wlasnych terapeuty.

Pozdrawiam

ethanak ethanak.i.sex.pl PS. Expert, jak mi jeszcze raz z killfile wyskoczysz, to będziesz miał okazję sprawdzić swój poziom expertowości w dziedzinie protetyki stomatologicznej na przykładzie osobistej paszczęki.
Nie strasz nie strasz bo sie ...... A nie potrafisz zalozyc autofiltrow. Ostatnio szkolilem jak je zaklada.

I ostatnie. Zawsze sie mozesz powstrzymac od generowania agresji nie czytajac postopw/ To takze jeden z warunkow skutecznej terapii. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Witold A. Markow Dundee, 21-11-1999, 19:30

Bleys wrote

Dzieki czemu bedzie cytowal sam swoje artykuly i bedzie mial najwieksza cytowalnosc. :-)

Dundee

-- Pomóz mi dozyc jutra. B.P.K.O.SA oddzial w Goleniowie numer konta: 11001382-154556-1109-111-0 "Bialaczka szpiku - Artur" Pelna tresc apelu: www.ptr.px.pl/ www.ptr.px.pl/pomozmi.htm umiesc odnosnik w swoim serwisie, przeslij adres znajomym. Dziekuje. Artur.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 22-11-1999, 02:40

Dnia Sun, 21 Nov 1999 10:25:41 GMT, Expert urodzil taki oto txt:

Czesc. Moze bys zechcial opisac swoje znudzenie sie internetem i jego przyczyny Taka osobista analiza bylaby bardzo pomocna dla innych osob, uzaleznionych od inetu.
No coz... Gdy bylem mlody i naiwny wmowiono mi, ze internet jest taki ciekawy i fascynujacy. A tu kupa nudziarzy - pisza o religii, polityce, medycynie, psychologii, technice, fizyce, chemii, jezykach obcych, swiecie, wszechswiecie, ludziach, sexie, telewizji, komputerach, zwierzetach, swoich zainteresowaniach, itd. Tylko taki jeden nie jest nudny i co i rusz ma jakies fajne pomysly jak np. otwieranie kliniki uzaleznien internetowych.

-- L_M K.O.D. friko2.onet.pl/ch/konrados/ mailto:kkonopka [at] klio.umcs.lublin.pl UIN: 21326179 I.R.Baboon nie cierpieć podły Łasic!

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 22-11-1999, 02:55

Tylko taki
jeden nie jest nudny i co i rusz ma jakies fajne pomysly jak np. otwieranie kliniki uzaleznien internetowych.

Alez ja mam sie zajmowac terapia uzaleznien internetowych a nie przyciagac do internetu ;-)

Materialy moge wysylac i poczta, ale chodzi o terapie interakcyjna, on-line, remote-interactive-therapy.

Obys nie wpadl w uzaleznienie od czytania pomyslow, bo to sa juz mind extension studies, zwiazane z poszerzaniem swiadomosci i potem mozesz zaczac laknac interakcyjnych tekstow z internetu jak ryba powietrza. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Basia Muzyka, 22-11-1999, 15:13

Terapia przez internet w celu zminimalizowania kosztow.

A jaki jest przewidywany koszt tej terapii?

-- Basia Muzyka (szczerze zawiedziona, bo miała nadzieje na osobiste poznanie Experta) www.basia.z.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 22-11-1999, 18:59

Dnia Mon, 22 Nov 1999 00:55:17 GMT, Expert urodzil taki oto txt:

Obys nie wpadl w uzaleznienie od czytania pomyslow, bo to sa juz mind extension studies, zwiazane z poszerzaniem swiadomosci i potem mozesz zaczac laknac interakcyjnych tekstow z internetu jak ryba powietrza.
Twoich textow? Nie schlebiaj sobie. :)

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Katarzyna Milewska, 22-11-1999, 22:02

On Fri, 19 Nov 1999, Radek wrote:

Kurcze....

Jestem uzalezniony?

Nie...

Hmm...

Nie moze byc...

E tam....

Expert...

Expert!

POMOCY!!!!!
ROTFL!!!!

to kantem go, kantem!!!! i krzycz ze sie pali, to sie ludzie zleca!!!

Pozdrawiam Radek

mnie tez nie. ja siue truje z pelna swiadomoscia

nalogowa internetowo milena

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Katarzyna Milewska, 22-11-1999, 22:02

On Mon, 22 Nov 1999, Basia Muzyka wrote:

Basia Muzyka (szczerze zawiedziona, bo miała nadzieje na osobiste poznanie Experta) www.basia.z.pl
prosze prosze.. tak sie przygladam i widze, ze expert poszerza wachlarz uslug uzaleznienia od internetu teraz jeszcze masochisci co nastepne? milosnicy pp gucwinskich? ;)

zgryzliwa i bolacozebowa milena

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 23-11-1999, 17:40

Basia Muzyka wrote:

Na razie za friko. W przyszlosci bedzie finansowana z funduszy celowych.

Basia Muzyka (szczerze zawiedziona, bo miała nadzieje na osobiste poznanie Experta)
Milo mi. Jacek
www.basia.z.pl
.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Karol Dominik Makowski, 23-11-1999, 20:35

In pl.rec.paranoja Tomasz Otwocki wrote: # Jacek : [ciach bezsensownego textu]

A co powiesz Drogi expercie na moj przypadek. pracuje 10 godzin dziennie jako administrator serwerow Unixowych. Zakladam konta, tlumacze ludziom jak uzywac internet, buduje sieci, Wszystkie programy jakie mam, wraz z systemami pochodza z sieci, wiec wszelkie uaktualnienia, patche i inne bzdety sciagam z internetu. Zajmuje to okolo 5o godzin dziennie. Poniewaz duzo uwagi poswiecam stabilnosci i bezpieczenstwu moich serwerow nie moge z tego zrezygnowac, bo ktos mi sie wlamie i polece z pracy, a wtedy umre z glodu. Do tego mam dziewczyne, ktora mieszka 215 KM od mojego miejsca zamieszkania. Rozmawiam z nia po kilka godzin dziennie, bo lubie, a widzimy sie tylko w weekendy.Wiec w tygodniu uzywam IRC, bo na rachunkach telefonicznych bym, nie wyrobil.

No wiec powiedz jak zamierzasz wyleczyc mnie z 'nalogu'? Moze dasz mi prace za tyle co mam tutaj (6000 brutto) i nie bede musial siedziec w Internecie, cio ?;->

A jak nie to spadaj z tej listy bo jak mi nie pomozesz, to jak mozesz pomoc komukolwiek ?

Karol Makowski | Unix systems Administrator www.hack.pl/spaceman [en] | e-mail: spaceman [at] hack.pl My maid doesn't do windows, neither does my computer

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 23-11-1999, 21:01

[ciach bezsensownego textu]
madrala sie znalazl agresywny pacjent nie ma co
A co powiesz Drogi expercie na moj przypadek. pracuje 10 godzin dziennie jako administrator serwerow Unixowych. Zakladam konta, tlumacze ludziom jak uzywac internet, buduje sieci, Wszystkie programy jakie mam, wraz z systemami pochodza z sieci, wiec wszelkie uaktualnienia, patche i inne bzdety sciagam z internetu. Zajmuje to okolo 5o godzin dziennie.
Powiem, ze nie masz poczucia czasu. Bo pracowac 50 godzin dziennie to nawet Japonczycy nie potrafia.
No wiec powiedz jak zamierzasz wyleczyc mnie z 'nalogu'?
Trzeba zdiagnozowac twoje zycie pozazawodowe.

Moze dasz mi prace za tyle co mam tutaj (6000 brutto) i nie bede musial siedziec w Internecie, cio ?;-
???
A jak nie to spadaj z tej listy bo jak mi nie pomozesz, to jak mozesz pomoc komukolwiek ?
pacjent agresywny, ale do rzeczy.

Jak pisalem, trzeba odroznic prace zawodowa od pozazawodowego uzaleznienia od internetu.

Twoj przyklad to model kipera win, ktory nie wypluwa lecz polyka bo mu smakuje i laczy przyjemnosc z zawodem.

Istotna jest zatem opinia twojej dziewczyny, jak ona cie odbiera i czy kontakt przez IRC jej wystarcza.

Przekaz mi jej opinie, co sadzi o takim elektronicznym kontaktowaniu sie przez kilka godzin dziennie przez internet. Moze ona jest bardziej uzalezniona, poniewaz chyba nie jest administratorem. Zatem prosze o jej opinie.

z powazaniem Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 23-11-1999, 23:47

QBA (Service Pack 1) wrote:
Expert wrote in message news:3839F627.C55 [at] friko.onet.pl...

expert z friko daje za friko !!!
Wiesz. Nie daje (bo to brzmi przewrotnie), ale prowadze terapie a za friko bo i z friko i wiele osob nie stac na kosztowna terapie. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA (Service Pack 1), 23-11-1999, 23:50

Na razie za friko. W przyszlosci bedzie finansowana z funduszy celowych.

expert z friko daje za friko !!! :))

QBA

Re: Terapia uzaleznien internetowych | danusia błaszak, 24-11-1999, 13:55

przeprowadzilam długi i rzetelny wywiad z dziewczyną z telefonicznej agencji towarzyskiej (0-700...) - opublikowany w październikowym "sukcesie" i przedstawiony w wersji unaukowionej na wydziale pedagogiki. różne rzeczy przez telefon? materiał naukowy aż się prosi by uzupełnić podobnymi relacjami komputerowymi. uwaga na wirusy. miłość nie istnieje, to tylko chorobliwe uzależnienie.

(;-)))) posdrufko danusia be danutabe.tripod.com

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Karol Dominik Makowski, 24-11-1999, 14:28

In pl.rec.paranoja Expert wrote: # Powiem, ze nie masz poczucia czasu. # Bo pracowac 50 godzin dziennie to nawet Japonczycy nie potrafia. skad ty wziales 50 ? jak doba ma 24 ? japisalem 5o godzin bo mi literowka wskoczyla... najpierw pomysl racjonalnie ;->

Karol Makowski | Unix System Administrator | Security Officer www.hack.pl/spaceman [en] | e-mail: spaceman [at] hack.pl My maid doesn't do windows, neither does my computer

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Basia Muzyka, 24-11-1999, 14:47

Na razie za friko.

A to rzeczywiście daleko posunięta minimalizacja. W takim razie dlaczego tak nisko cenisz swój czas, Expercie? W końcu jakąś kontrolę nad swoim pacjentem chyba będziesz sprawował, jeżeli tych pacjentów znajdzie się więcej, to może nie będziesz miał czasu na "inną" działalność internetową (niektórych to może cieszy, ale są tacy, których to zmartwi).

Basia Muzyka www.basia.z.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 24-11-1999, 14:53

Karol Dominik Makowski wrote:
In pl.rec.paranoja Expert wrote: # Powiem, ze nie masz poczucia czasu. # Bo pracowac 50 godzin dziennie to nawet Japonczycy nie potrafia. skad ty wziales 50 ? jak doba ma 24 ? japisalem 5o godzin bo mi literowka wskoczyla... najpierw pomysl racjonalnie ;-
Napisales ze kilka godzin rozmawiasz dziennie ze swoja dziewczyna przez internet. Czy ona uwaza ze jestes bardzo uzalezniony ? Znajomi, koledzy z pracy najszybciej zauwazaja takie uzaleznienie. Zatem odpowiadaj racjonalnie ./

Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 24-11-1999, 15:01

Basia Muzyka wrote:

A to rzeczywiście daleko posunięta minimalizacja. W takim razie dlaczego tak nisko cenisz swój czas, Expercie?
Czas cenie bardzo wysoko.

Dobrowolne datki dopuszczalne, ale czemu uzalezniony student bez wlasnych dochodow z pracy ma byc pozbawiony mozliwosci korzystania z takiej terapii ?

Przeciez nie kazdy zarabia 6000 zl jak jeden z pacjentow.

W końcu jakąś kontrolę nad swoim pacjentem chyba będziesz sprawował, jeżeli tych pacjentów znajdzie się więcej, to może nie będziesz miał czasu na "inną" działalność internetową (niektórych to może cieszy, ale są tacy, których to zmartwi).
Sorry, ale juz kilka lat temu bralem udzial w takich szkoleniach i mozna prowadzic przez internet grupy terapeutyczne do 20 osob interakcyjnie.

Po to sie szkolilem kilka lat. Nawet w Media Department MIT i na MediaMOO jest malo osob z takim interakcyjnym potencjalem dla kontaktow przez internet, no moze poza prof. Negroponte. i w Princeton na psychologii.

I to nie jest tak, ze latwo mozna prowadzic interakcyjne rozmowy przez internet przez kilka godzin. To naprawde wyczerpuje, szczegolnie gdy trzeba palcami powiedziec kilkanascie stron tekstu A4 na dzien przez internet.

IRC tez jest dobrym treningiem interakcyjnej komunikacji on-line w internecie.

Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Basia Muzyka, 24-11-1999, 15:36

Dobrowolne datki dopuszczalne, ale czemu uzalezniony student bez wlasnych dochodow z pracy ma byc pozbawiony mozliwosci korzystania z takiej terapii ? Przeciez nie kazdy zarabia 6000 zl jak jeden z pacjentow.

O, Jacku! Widzę, że jesteś Expertem o Wielkim Sercu. Cieszę się, że chcesz coś robić bezinteresownie, bo teraz (niestety) coraz mniej takich Ludzi.

Ale właśnie w ostatnim wydaniu "Wysokich Obcasów" (sobotnio-niedzielny dodatek do "Gazety Wyborczej") przeczytałam tekst o uzależnieniu alkoholowym i grupach AA. Terapeuta (nie pamiętam nazwiska, a nie mam przy sobie tekstu) twierdzi, że terapia odnosi lepsze skutki, jeśli się za nią płaci. Czy w takim razie nie byłoby lepiej wprowadzić jednak jakiejś minimalnej opłaty w celu polepszenia efektów? (Byłoby to korzystne zarówno dla pacjenta, jak i terapeuty.) -- Basia Muzyka www.basia.z.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Bazyl, 24-11-1999, 16:53

Basia Muzyka napisał(a) w wiadomości: ...
O, Jacku! Widzę, że jesteś Expertem o Wielkim Sercu. Cieszę się, że chcesz coś robić bezinteresownie, bo teraz (niestety) coraz mniej takich Ludzi.

Ale właśnie w ostatnim wydaniu "Wysokich Obcasów" (sobotnio-niedzielny dodatek do "Gazety Wyborczej") przeczytałam tekst o uzależnieniu
alkoholowym
i grupach AA. Terapeuta (nie pamiętam nazwiska, a nie mam przy sobie
tekstu)
twierdzi, że terapia odnosi lepsze skutki, jeśli się za nią płaci. Czy w takim razie nie byłoby lepiej wprowadzić jednak jakiejś minimalnej opłaty w celu polepszenia efektów? (Byłoby to korzystne zarówno dla pacjenta, jak i terapeuty.)
Dlaczego minimalnej, w USA płacą ciężkie pieniądze psychoanalitykom, to tu Expert ma nie zarobić, duża opłata i już. Bardziej go docenią. W Katowicach jest jeden ginekolog, który za wszystko co robi, bierze około 2 a czasem nawet 3ź więcej niż średnia gabinetowa. Wiecie jakie ma powodzenie, ludzie płacą tą ciężką kasę i mówią (czego zupełnie nie rozumiem) - no skoro tyle bierze, to pewnie jest taki mądry, tak się ceni, trzeba zapłacić to na pewno poradzi lepiej niż ten tańszy. I tak sobie napędza interes. A baby do niego walą drzwiami i oknami, a sama znam parę przypadków jego lekko mówiąc niedokładności czy niedbałości. To nie ten od rzeżączki, ja jeszcze nie upadłam na głowę aż tak bardzo, żeby płacić za coś co mogęmieć za kwotę X tryzkrotności tej kwoty - i to oczywiście bez rachunku, no bo wie pani, gdzieś zawieruszył mi się ten bloczek z rachunkami, to następnym razem... Część tych bab w ogóle nie prosi o rachunek, bo jak się dowiedziałam - NIE WYPADA. Tatiana

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Basia Muzyka, 24-11-1999, 17:41

Dlaczego minimalnej, w USA płacą ciężkie pieniądze psychoanalitykom, to tu Expert ma nie zarobić, duża opłata i już. Bardziej go docenią.

Taniu (hihihi... a zabij mnie, zabij)! To właśnie była propozycja Experta, żeby (na razie) za friko - przeczytaj dokładnie poprzednie. Ja to pochwalam (wielkoduszność). Ale może właśnie ze względu na efektywność, lepiej, żeby to zmienić, a Expert by tylko na tym korzystał (ew. mógłby przekazać na jakiś zaszczytny cel). -- Basia Muzyka www.basia.z.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 24-11-1999, 18:27

alkoholowym tekstu)
To juz moze dzialac efekt placebo.

Wybacz ale teza jest bledna. Jak oplata moze polepszyc efekty ? Efekty musza byc niezalezne od efektow ubocznych i co najmniej mierzalne.

Dlaczego minimalnej, w USA płacą ciężkie pieniądze psychoanalitykom, to tu Expert ma nie zarobić, duża opłata i już. Bardziej go docenią.
Wybaczcie ale to wypacza sens takiej terapii. terapia taka, skoro dotyczy osob uzaleznionych powinna byc bezplatna i finansowana z funduszy celowych, niezaleznych od mozliwosci finansowych pacjenta. Wracajac do studenta, ktory nie ma dodatkowych dochodow i jest uzalezniony. Czemu ma byc pozbawiony dostepu do takiej terapii z przyczyn finansowych ? Moj koszt to jedynie internet + moj czas + praca.

W Katowicach jest jeden ginekolog, który za wszystko co robi, bierze około 2 a czasem nawet 3 więcej niż średnia gabinetowa. Wiecie jakie ma powodzenie, ludzie płacą tą ciężką kasę i mówią (czego zupełnie nie rozumiem) - no skoro tyle bierze, to pewnie jest taki mądry, tak się ceni, trzeba zapłacić to na pewno poradzi lepiej niż ten tańszy. I tak sobie napędza interes.
Chyba cos pokrecilas. Po prostu jest dobrym fachowcem, specjalista i dlatego ma uznanie a z pewnoscia nie dla cennika. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 24-11-1999, 18:29

To właśnie była propozycja Experta, żeby (na razie) za friko - przeczytaj dokładnie poprzednie. Ja to pochwalam (wielkoduszność). Ale może właśnie ze względu na efektywność, lepiej, żeby to zmienić, a Expert by tylko na tym korzystał (ew. mógłby przekazać na jakiś zaszczytny cel).
Nic nie rozumiesz. Jezeli terapia Ci pomoze, to jest wiele funduszy na ktore mozesz przeznaczyc darowizne. czemu mam byc posrednikiem. Sam mozesz wspierac wybrane wedlug siebie fundacje. Jacek

Basia Muzyka www.basia.z.pl
.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Katarzyna Milewska, 24-11-1999, 20:02

On Tue, 23 Nov 1999, QBA (Service Pack 1) wrote:

expert z friko daje za friko !!! :))

QBA
a gorsze sa tansze a lepsze sa drozsze

"Kult" (tudziez Kazik)

nieuzalezniona od niczego z wyjatkiem papierosow milena

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 24-11-1999, 20:51

a gorsze sa tansze a lepsze sa drozsze
Internet w USA jest tanszy, wrecz darmowy, ale rowniez lepszy.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Katarzyna Milewska, 24-11-1999, 21:02

On Wed, 24 Nov 1999, Expert wrote:

Nic nie rozumiesz. Jezeli terapia Ci pomoze, to jest wiele funduszy na ktore mozesz przeznaczyc darowizne. czemu mam byc posrednikiem. Sam mozesz wspierac wybrane wedlug siebie fundacje. Jacek

paranoja! ja chce na terapie uwalniajaca od innych grup. bo jak napisze ze na glowie siedzi mi zielona zaba i pali cygaro, to ktos sie rpzyczepi ze ta pl.rec.paranoja jakas nienormalnia i chora. wezcie sie leczcie we wlasnym zakresie, oka? no, chyba ze szanowni paranoicy chca czytac o alkoholiku usilujacym leczyc innych (pije do szanownego experta, twoj czas spedzony w sieci to najlepszy dowod na uzaleznienie) to ja przepraszam i sie nie wtracam.

ps. jesli ktos chcialby mi udowodnic nielogicznosc wywodu to prosze via email. grupa moglaby tego nie zniesc

antykrospocztowa milena

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 24-11-1999, 21:27

paranoja! ja chce na terapie uwalniajaca od innych grup.
??? Przedmiotem jest terapia uzaleznien internetowych, a nie uwalniajaca od innych grup. Jakich grup ?

bo jak napisze ze na glowie siedzi mi zielona zaba i pali cygaro, to ktos sie rpzyczepi ze ta pl.rec.paranoja jakas nienormalnia i chora.
???
wezcie sie leczcie we wlasnym zakresie, oka?
???

no, chyba ze szanowni paranoicy chca czytac o alkoholiku usilujacym leczyc innych (pije do szanownego experta, twoj czas spedzony w sieci to najlepszy dowod na uzaleznienie) to ja przepraszam i sie nie wtracam.
Sorry nie chce leczyc. Ale znam metody, procedury i mechanizmy ktore pomagaja uniezaleznic sie od potrzeby uzywania internetu bez opamietania.

ps. jesli ktos chcialby mi udowodnic nielogicznosc wywodu to prosze via email. grupa moglaby tego nie zniesc
Nie nielogicznosc, ale bezzasadnosc. Alkoholik ktory juz nie jest alkoholikiem z pewnoscia moze Cie wiele nauczyc jak porzucic nalog, tak jak niepalacy ktory sie wyleczyl z nalogu.

Moze i tak byc ze niepalacy, ktory nigdy nie palil potrafi oduczyc palenia nalogowca, moze i tak jest. Nie wiem bo nie pale.

A co do Twego uzaleznienia to je opisz, na czym poelga, w jakim zakresie, jak dlugo trwa i jakie sa Twoje oczekiwania, co chcesz osiagnac i w jakim czasie. Wtedy rozmowa bedzie konkretna.

Jezeli masz pytanie jak skrocic czas uzywania internetu i mniej placic za rachunku to moge wyjasnic.

A jezeli chcesz sie uniezaleznic od bezmyslnego ogladania setek stron www i wycwiczyc silna wole to wydaje mi sie ze potrafie Cie tego nauczyc.

Napisz jedynie czego oczekujesz i w jakim czasie. I opisz sytuacje zastana i to czego oczekujesz w przyszlosci.

Jacek

antykrospocztowa milena

.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA (Service Pack 1), 25-11-1999, 00:18

danusia błaszak:
przeprowadzilam długi i rzetelny wywiad
^^^^^^^^ to się nazywa skromność :)

QBA

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA (Service Pack 1), 25-11-1999, 00:26

Expert wrote in message news:383B637F.7B4D [at] friko.onet.pl...
Sorry nie chce leczyc. Ale znam metody, procedury i mechanizmy ktore pomagaja uniezaleznic sie od potrzeby uzywania internetu bez opamietania.

Expert, czemu ciągle unikasz rozmowy na temat najbardziej w tym wypadku interesujący, tzn. na temat własnego przypadku ? Czy naprawdę uważasz, że alkoholik w najcięższym stadium uzależnienia powinien komukolwiek coś doradzać ?. Wątpliwe.

QBA

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 25-11-1999, 00:36

Czy naprawdę uważasz, że alkoholik w najcięższym stadium uzależnienia powinien komukolwiek coś doradzać ?. Wątpliwe.
Jezeli twoje problemy z alkoholizmem sa powazne, to powinienes sie zglosic do poradni. Nie potrafie Ci pomoc.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 25-11-1999, 00:37

QBA (Service Pack 1) wrote:
Expert wrote in message news:383B5B10.2FA1 [at] friko.onet.pl... i co z tego ?

a na czym polega lepszość Internetu made in USA ?
Na tym polega brak podstaw zasady , ze co drozsze to lepsze, chociaz w dluzszym horyzoncie czasowym, na rynku konkurencyjnym, moze tak byc, ale z internetem akurat jest odwrotnie. W krajach gdzie dostep jest najgorszy placi sie najwiecej.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA (Service Pack 1), 25-11-1999, 01:06

Expert wrote in message news:383B5B10.2FA1 [at] friko.onet.pl...
Internet w USA jest tanszy, wrecz darmowy,
i co z tego ?

ale rowniez lepszy.
a na czym polega lepszość Internetu made in USA ?

QBA

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Basia Muzyka, 25-11-1999, 12:58

To juz moze dzialac efekt placebo.
Wybacz ale teza jest bledna. Jak oplata moze polepszyc efekty ? Efekty musza byc niezalezne od efektow ubocznych i co najmniej mierzalne.
Panie Expercie, nie wie Pan, że jeżeli ktoś ma coś za darmo, to mniej to ceni, niż to, za co zapłacił (słono)? Jeżeli pacjentowi uda mu się "wyleczyć" z internetu za darmo, to szybko może wrócić do nałogu, bo ew. podda się kuracji ponownie (przecież za darmo), w przeciwnym wypadku szkoda mu będzie wydanych pieniędzy i w ogóle poważniej podejdzie do leczenia. Przecież nie chodzi nam o leczenie dla samego leczenia, tylko o efekt końcowy - wyleczenie na wieki wieków. A....

No chyba, że jest inaczej

Wracajac do studenta, ktory nie ma dodatkowych dochodow i jest uzalezniony. Czemu ma byc pozbawiony dostepu do takiej terapii z przyczyn finansowych ?

Dlatego, że jeśli jest chory na grypę i musi brać polopirynę i vit. C, to też nie dostanie tego w aptece za darmo (chociaż nadal nie ma dochodów).

BM

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 25-11-1999, 14:52

Panie Expercie, nie wie Pan, że jeżeli ktoś ma coś za darmo, to mniej to ceni, niż to, za co zapłacił (słono)?
Alez nie jest celem podnoszenie cen dla samych cen. Ceny rosna w oparciu o koszty, prawo popytu i podazy i wiele innych czynnikow. Przeciez plotna znanych malarzy byly kiedys bardzo tanie. van Gogh placil obrazami za obiady, za pobyt w hotelu. I czy wtedy te obrazy mialy mniejsza wartosc artystyczna ?

Jeżeli pacjentowi uda mu się "wyleczyć" z internetu za darmo, to szybko może wrócić do nałogu, bo ew. podda się kuracji ponownie (przecież za darmo), w przeciwnym wypadku szkoda mu będzie wydanych pieniędzy i w ogóle poważniej podejdzie do leczenia.
Moze tak, moze nie. Terapii przez internet nie mozna nazwac leczeniem. Wlasnie z uwagi na brak osobistego kontaktu.

Przecież nie chodzi nam o leczenie dla samego leczenia, tylko o efekt końcowy - wyleczenie na wieki wieków. A....
Ale czy o uzaleznieniach mozemy powiedziec ze zgina po tygodniu ? Problem jest bardziej zlozony i uwarunkowany srodowiskowo. Niech to zatem bedzie forma dyskusji, wymiany doswiadczen, konsultacji.

No chyba, że jest inaczej
??? Beda pomyslne rezultaty to bedziemy sie nad tym zastanawiali.

Dlatego, że jeśli jest chory na grypę i musi brać polopirynę i vit. C, to też nie dostanie tego w aptece za darmo (chociaż nadal nie ma dochodów).
Tyle ze trudno uzaleznienia leczyc pastylka. A na grype mozna wiele metod medycyny naturalnej i cena tej polopiryny i vitaminy C nie jest w gruncie rzeczy wysoka. Z pewnoscia zawsze bedzie istnial problem lekow drogich i ich tanszych odpowiednikow. Jacek

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA (Service Pack 1), 26-11-1999, 00:34

Expert wrote in message news:383B9006.6372 [at] friko.onet.pl...
Na tym polega brak podstaw zasady , ze co drozsze to lepsze, chociaz w dluzszym horyzoncie czasowym, na rynku konkurencyjnym, moze tak byc, ale z internetem akurat jest odwrotnie. W krajach gdzie dostep jest najgorszy placi sie najwiecej.
to nie tłumaczy dlaczego Internet ma być lepszy w USA. rozumiem, że tak sobie to napisałeś. Czy przez fakt bytności w USA zwiększa się przepustowość łącz na całym świecie ? Czy paczka danych płynących z Australii bardziej lubi USA niż Polskę ? wolne żarty. Sprawa dostępu to inna para kaloszy. Jak Tepsa doczeka się konkurencji z prawdziwego zdarzenia to może dogonimy resztę świata.

pozdro QBA

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Katarzyna Milewska, 26-11-1999, 18:02

On Wed, 24 Nov 1999, Expert wrote:

Internet w USA jest tanszy, wrecz darmowy, ale rowniez lepszy.

klamiesz! jestes po ich stronie! a poza tym w usa placi sie ciezkie miliony za wygrzewanie kanapki u psychoanalitykow, a to co uprawiasz to odwracanie kota ogonem. bezplatny srodek uzaleznienia a bezplatne leczenie to dwie inne sprawy

uzalezniona (z pelna swiadomoscia nalogu) milena

Miedzynarodowy Komitet Obchodow Poczatku III Tysiaclenia dnia 1.1.2000 - bylo Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 26-11-1999, 18:35

uzalezniona (z pelna swiadomoscia nalogu) milena
Wybacz, ale nigdy nie pisalas ze jestes uzalezniona. napisz o swoim uzaleznieniu.

BTW.

Wlasnie przygotowuje uzasadnienie dla tezy ze 3 Millenium rozpoczyna sie 1.1.2000. Uzasadnienie to jest zgodne z religia chrzescijanska, katolicka, prawem kononicznym, obowiazujacymi kalendarzami i zgodne z teoria i praktyka istnienia roku 0.

Co na swiecie nie jest wcale uznane za pojecie abstrakcyjne ( patrz publikacje naukowe w internecie).

Poniewaz pozostalo nam ok. 1 miesiaca przygotowan, z przyjemnoscia zapraszam do wspolpracy osoby uzaleznione.

1. Dla Krolewskiego Obserwatorium w Greenwich trzeba przygotowac publikacje , ktora bedzie podlaczona do ich strony www.

2. Do Encyklopedii Britannica trzeba przygotowac publikacje, ktora zostanie podlaczona do jej wersji elektronicznej.

Bedzie duzo korespondencji, spotkania , publikacje w prasie. Zatem kto zainteresowany, zapraszam do wspolpracy.

Pytalem ciagle o koszty terapii. W ramach prac Miedzynarodowego Komitetu Obchodow Poczatku III Millenium 1.1.2000 beda koszty organizacyjne itd. Jezeli akceptujesz taka forme aktywnej terapii on-line, mozesz swoje koszty w projekcie pokrywac ze swoich zrodel.

z powazaniem Jacek expert [at] friko.onet.pl

Re: Miedzynarodowy Komitet Obchodow Poczatku III Tysiaclenia dnia | Expert, 26-11-1999, 19:59

Bleys wrote:
Expert wrote:

Co Ty bredzisz Jacusiu?
Sam bredzisz i idz sie wysikac najpierw.

Co to jest teoria i praktyka istnienia roku 0? Poczytaj troche publikacji, nawet przez internet.

Gdzie w prawie kanonicznym masz cos o istnieniu roku 0?
Uzasadnienie bedzie zgodne, co nie znacza ze sie powoluje na prawo kanoniczne.

Moze idz do
najblizszej parafii sie zapytac, zanim zaczniesz wypisywac takie bzdury.
Bylem i rozmawialem i nie ma sprzecznosci.

Nie mam nawet ochoty czytac Twojej odpowiedzi. To czy rok 2000 jest ostanim rokiem XX wieku, czy pierwszym XX1 jest zupelnie poza tematyka tej grupy.
Poczytaj troche to zrozumiesz. Uzasadnienie zostanie przeslane do Encyklopedii Britannica, CNN, Obserwatorium w Greenwich. Dlatego potrzebuje kilka osob do wspolpracy.

Bleys
jak zwykle ble ble ble

Re: Miedzynarodowy Komitet Obchodow Poczatku III Tysiaclenia dnia | Bleys, 26-11-1999, 20:03

Expert wrote:
Wlasnie przygotowuje uzasadnienie dla tezy ze 3 Millenium rozpoczyna sie 1.1.2000. Uzasadnienie to jest zgodne z religia chrzescijanska, katolicka, prawem kononicznym, obowiazujacymi kalendarzami i zgodne z teoria i praktyka istnienia roku 0.

Co Ty bredzisz Jacusiu? Co to jest teoria i praktyka istnienia roku 0? Gdzie w prawie kanonicznym masz cos o istnieniu roku 0? Moze idz do najblizszej parafii sie zapytac, zanim zaczniesz wypisywac takie bzdury. Nie mam nawet ochoty czytac Twojej odpowiedzi. To czy rok 2000 jest ostanim rokiem XX wieku, czy pierwszym XX1 jest zupelnie poza tematyka tej grupy.

Bleys

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA (Service Pack 1), 26-11-1999, 21:59

Expert wrote in message news:383B9006.6372 [at] friko.onet.pl...
to nie tłumaczy dlaczego Internet ma być lepszy w USA. rozumiem, że tak sobie to napisałeś. Czy przez fakt bytności w USA zwiększa się przepustowość łącz na całym świecie ? Czy paczka danych płynących z Australii bardziej lubi USA niż Polskę ? wolne żarty. Sprawa dostępu to inna para kaloszy. Jak Tepsa doczeka się konkurencji z prawdziwego zdarzenia to może dogonimy resztę świata.

pozdro QBA

Re: Miedzynarodowy Komitet Obchodow Poczatku III Tysiaclenia dnia 1.1.2000 - bylo Re: Terapia uzaleznien internetowych | Przemysław Sajewski, 27-11-1999, 00:15

Użytkownik Expert w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:383DC6C7.5F80 [at] friko.onet.pl... Czlowieku to chyba nie ta grupa, zrozum to... Nie wysylaj tutaj wszystkiego co Ci przyjdzie do glowy. Przemek

Re: Miedzynarodowy Komitet Obchodow Poczatku III Tysiaclenia dnia | Bleys, 27-11-1999, 00:37

"Przemysław Sajewski" wrote:
Użytkownik Expert w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:383DC6C7.5F80 [at] friko.onet.pl... Czlowieku to chyba nie ta grupa, zrozum to... Nie wysylaj tutaj wszystkiego co Ci przyjdzie do glowy. Przemek
Coz, Jacus taki juz jest. Wybiera sobie grupe i zamecza ja przez kilka miesiecy swoimi postami. Pol roku temu byla to lista o biznesie, miesiac temu lista o komputerach. Pozniej gdy czytelnicy maja juz dosc Jacusia i daja mu to do zrozumienia, to sie przenosi na inna liste. Poki jednak ktokolwiek tutaj traktuje go powaznie, to bedzie trul w najlepsze:(((

Bleys

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 29-11-1999, 23:00

W czwartek, 25 listopada 1999 o godzinie 12:52:27 GMT Expert usiadł do komputera i wystukał:
Alez nie jest celem podnoszenie cen dla samych cen.
Oczywiście podnoszenie cen dla samych cen nie jest celem.
Ceny rosna w oparciu o koszty, prawo popytu i podazy i wiele innych czynnikow.
Czy chcesz o tym prozmawiać?
Przeciez plotna znanych malarzy byly kiedys bardzo tanie.
Czy rzeczywiście uważasz, że płótna znanych malarzy były kiedyś bardzo tanie?
van Gogh placil obrazami za obiady, za pobyt w hotelu.
Nie wiem, czy van Gogh płacił obrazami za obiady.
I czy wtedy te obrazy mialy mniejsza wartosc artystyczna ?
Czy chcesz o tym porozmawiać?
Moze tak, moze nie.
Czy rzeczywiście nie jesteś zdecydowany?
Terapii przez internet nie mozna nazwac leczeniem.
Czy rzeczywiście myślisz, że terapii przez internet nie można nazwać leczeniem?
Wlasnie z uwagi na brak osobistego kontaktu.
Mógłbyś przybliżyć dokładniej ten temat?
Ale czy o uzaleznieniach mozemy powiedziec ze zgina po tygodniu ?
Nie wiem, czy możemy tak powiedzieć o uzależnieniach.
Problem jest bardziej zlozony i uwarunkowany srodowiskowo.
Myślisz, że problem jest bardziej złożony i uwarunkowany środowiskowo?
Niech to zatem bedzie forma dyskusji, wymiany doswiadczen, konsultacji.
Czy możesz dokładniej przybliżyć ten temat?
Beda pomyslne rezultaty to bedziemy sie nad tym zastanawiali.
Czemu myślisz, że będziemy się nad tym zastanawiali?
Tyle ze trudno uzaleznienia leczyc pastylka.
Czy jesteś pewien, że trudno uzależnienia leczyć pastylką?
A na grype mozna wiele metod medycyny naturalnej i cena tej polopiryny i vitaminy C nie jest w gruncie rzeczy wysoka.
Czy jesteś pewien tego, że można wiele metod medycyny naturalnej i cena tej polopiryny i vitaminy C nie jest w gruncie rzeczy wysoka.
Z pewnoscia zawsze bedzie istnial problem lekow drogich i ich tanszych odpowiednikow.
Czy chcesz o tym jeszcze porozmawiać?

Jacek
Lee [1]

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 30-11-1999, 00:14

Czy rzeczywiście uważasz, że płótna znanych malarzy były kiedyś bardzo tanie? Nie wiem, czy van Gogh płacił obrazami za obiady.
Poczytaj historie sztuki to sie dowiesz.

Czy chcesz o tym porozmawiać?
szukasz pomocy terapeuty ?

Czy rzeczywiście nie jesteś zdecydowany? Czy rzeczywiście myślisz, że terapii przez internet nie można nazwać leczeniem?
j.w.

Mógłbyś przybliżyć dokładniej ten temat?
oczywiscie w pewnych okolicznosciach

Nie wiem, czy możemy tak powiedzieć o uzależnieniach.
co za glebia mysli

Myślisz, że problem jest bardziej złożony i uwarunkowany środowiskowo?
j.w.

Czy możesz dokładniej przybliżyć ten temat?
j.w.

Czemu myślisz, że będziemy się nad tym zastanawiali?
mysle ze potrzebujesz jednak pomocy.

Czy jesteś pewien, że trudno uzależnienia leczyć pastylką? Czy jesteś pewien tego, że można wiele metod medycyny naturalnej
??? i cena
tej polopiryny i vitaminy C nie jest w gruncie rzeczy wysoka.
wymaga to wizyty w aptece i porownania cen

Czy chcesz o tym jeszcze porozmawiać?
mozesz skorzystac z terapii. ale prosze na privat.

Lee [1]
Nie zmieniaj za kazdym razem nicku i plci.

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 30-11-1999, 21:07

W poniedziałek, 29 listopada 1999 o godzinie 22:14:33 GMT Expert postanowił nas poinformować, że:

[ciach treść bo nieważna a poza tym pisał bot]

mozesz skorzystac z terapii. ale prosze na privat.
Wspaniale! Prześlę Ci źródło programu który odpowiedział na Twój post!

Nie zmieniaj za kazdym razem nicku i plci.
Jak ktoś nie doczytał, Lee to "Linux Expert Emulator"

Pozdrawiam

ethanak ethanak.i.sex.pl

PS. Przepraszam wszystkich za uruchomienie bota na newsach, ale NAPRAWDĘ nie mogłem się powstrzymać :))))))))))))))))))

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 30-11-1999, 21:43

Wspaniale! Prześlę Ci ródło programu który odpowiedział na Twój post!
A ja myslalem ze to caly Ty, co za podobienstwo ;-)

Re: Terapia uzaleznien internetowych | QBA (Service Pack 1), 01-12-1999, 01:01

Bohdan R. Rau wrote in message news:slrn84886g.fha.ethanak [at] kapitan.ethanak.home...
W poniedziałek, 29 listopada 1999 o godzinie 22:14:33 GMT Expert postanowił nas poinformować, że:

[ciach treść bo nieważna a poza tym pisał bot]

Wspaniale! Prześlę Ci źródło programu który odpowiedział na Twój post! Jak ktoś nie doczytał, Lee to "Linux Expert Emulator"

PS. Przepraszam wszystkich za uruchomienie bota na newsach, ale NAPRAWDĘ nie mogłem się powstrzymać :))))))))))))))))))

hmm, w tym miejscu pozwolę sobie na osobistą refleksję. Na początku tego roku na grupie pl.comp.programming Expert uszczęśliwiał wszystkich swoją pseudo-wiedzą na temat pisania bot'ów. Wysunąłem wtedy tezę, że być może Expert sam jest botem (jak to on określił samobotującym się botem :)). Mam więc swoją małą satysfakcję, że spostrzeżenie okazało się trafne. Panie Bohdanie, mam nadzieję, że szuka pan już sposobu na unieszkodliwienie potwora, którego pan stworzył.

QBA

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 01-12-1999, 15:26

We wtorek, 30 listopada 1999 o godzinie 23:01:29 +0100 QBA (Service Pack 1) pisze:

Panie Bohdanie, mam nadzieję, że szuka pan już sposobu na unieszkodliwienie potwora, którego pan stworzył.
Niestety, to nie ja stworzyłem Experta (a szkoda, bo jako właściciel procesu mógłbym posłać mu SIGKILL) :(

Pozdrawiam

ethanak ethanak.i.sex.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Expert, 01-12-1999, 16:28

Bohdan R. Rau wrote:
We wtorek, 30 listopada 1999 o godzinie 23:01:29 +0100 QBA (Service Pack 1) pisze:

Niestety, to nie ja stworzyłem Experta (a szkoda, bo jako właściciel procesu mógłbym posłać mu SIGKILL) :(
ale zawsze moze Pan Panie Bogdanie zrobic kupe i przestac nudzic.

Odp: Terapia uzaleznien internetowych | Basia, 01-12-1999, 17:06

-- Basia * * * UIN : 20184084 www.kki.net.pl/bw

* * * Użytkownik Expert w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:38444072.5A7A [at] friko.onet.pl...
Bohdan R. Rau wrote:

Pogadali :>

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 02-12-1999, 01:29

W środę, 01 grudnia 1999 o godzinie 14:28:03 GMT Expert usiadł do komputera i wystukał:
Bohdan R. Rau wrote:
^^^^^^^ [...]
^^^^^^^^ Nie wiem od czego kolega jest ekspertem, z czytaniem u kolegi jakoś słabowato... okulista się kłania czy monitorek się psuje?

FUT: tam gdzie Twoje miejsce

BTW to Ty wlazłeś na pl.rec.paranoja, nikt Ciebie tu specjalnie nie zapraszał.

Pozdrawiam^W jlcvreqnynw

ethanak ethanak.i.sex.pl

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 02-12-1999, 01:29

W środę, 01 grudnia 1999 o godzinie 14:28:03 GMT od Experta dotarło do nas przesłanie następujące:
Bohdan R. Rau wrote:

Przez internet raczej się nie da. A jaki właściwie jest smiley do robienia kupy?

Pozdrawiam

NAN

ania_rau [at] bigfoot.com

Re: Terapia uzaleznien internetowych | Michał Kułach, 02-12-1999, 15:05

Ania Rau napisał(a) w wiadomości: ...
Przez internet raczej się nie da. A jaki właściwie jest smiley do robienia kupy?

Pozdrawiam

NAN

ania_rau [at] bigfoot.com
3*** ?

Re: Terapia uzaleznien internetowych | , 02-12-1999, 17:50

W czwartek, 02 grudnia 1999 o godzinie 13:05:08 GMT od Michała Kułacha dotarło do nas przesłanie następujące:
3*** ?
Kupuję.

Pozdrawiam

ethanak ethanak.i.sex.pl

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii Stomatologia zachowawcza. Podręcznik dla studentów stomatologii

Miłość przede wszystkim Miłość przede wszystkim

NIE! alkoholowi i narkotykom NIE! alkoholowi i narkotykom

Nałóg jedzenia Nałóg jedzenia

Uzależnienia od substancji psychoaktywnych Uzależnienia od substancji psychoaktywnych