Powiązane leki
(opisy)

Tagi

prosba szklic oprawka czuc zausznik przyzwyczaic satos patrzec okular przeszkadzac

Fora dyskusyjne

Pytanie dotyczące okularów. (8)

Nowe okulary i problem (6)

Jakie szkła do okularów? (0)

Soczewki a okulary , kiedy nosić? (1)

Źle dobrane okulary (0)

NOWE OKULARY - ŹLE ZROBIONE ? (5)

Dziwny widok przez nowe okulary. (2)

Źle dobrane szkła? (2)

Problem z różnicą w wadzie wzroku (0)

miganie (2)

Jedna recepta różne okulary ? (6)

Okulary a zatoki (0)

nowe okulary takie jak stare a oczy bolą (0)

ponoszenie okularów = lepsze widzenie? (0)

Ile wydam na okulary te? (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Nowe okulary - prosba o opinie

Nowe okulary - prosba o opinie

satos, 17-12-2007, 15:58

Witam, Jakis czas temu zmienilem sobie szkla i sprawilem sobie nowe oprawki. Nowe oprawki sa troche mniejsze niz stare, szczegolnie na szerokosc jakies 0,5 cm mniej szerokie.

Niestety czuje dyskomport, mam wrazenie ze w wygodnym patrzeniu przeszkadzaja mi oprawki okularow albo i to, ze szkla sa dosc male w oprawkach..... Czy to mozliwe ze z powodu tego, ze oprawki sa stosunkowo male czuje ten dyskomfort uzywania okularow ??

Mozliwe jest takze ze to nie jest wina oprawek, tylko mocy szkiel zle-dobranych (za slabe/ za mocne szkla ?? dodatkowo pierwszy raz w zyciu mam cylinder w jednym ze szkiel) lub z calkiem innego powodu...

Co o tym sadzicie ??

Re: Nowe okulary - prosba o opinie | satos, 18-12-2007, 17:34

nie odpisujcie wszyscy naraz po kolei !! ;-)

Re: Nowe okulary - prosba o opinie | czeremcha, 18-12-2007, 22:24

satos napisał(a):

Oj nie gorączkuj się tak ;-)

Okulary to coś, co jest między tobą a światem, na który patrzysz, nic więc dziwnego, że to coś może czasem przeszkadzać.

Ja już wiem, że raczej już nie sprawię sobie oprawek bardzo wąskich - bo czasem są niepraktyczne z powodu niezbyt dużego pola poprawnego widzenia, ani takich z szerokimi zausznikami - bo czułam się w nich jak koń z klapkami po bokach głowy. Poza tym - nie mogłam w nich jeździć na rowerze w ruchu ulicznym - nie dało rady nic zobaczyć zerkając przez ramię do tyłu - widziałam tylko zauszniki ;-)

Ania

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Nowe okulary - prosba o opinie | Srokata, 18-12-2007, 23:28

satos pisze:

qrcze, nareszcie się dopchałam i mogę napisać :))

Witaj, ja też jakiś czas temu miałam ten sam problem, węższe oprawki i dyskomfort, szczególnie jak schodziłam po schodach, widziałam głównie oprawki :/. Parę razy mało się nie wykopyrtnęłam.. Po jakimś czasie przestałam "zauważać" oprawki (nie pamiętam ile to trwało - myślę, że jakieś 2-3 tygodnie), przyzwyczaiłam sie. I tyle z włąsnych obserwacji pozdrawiam S.

Re: Nowe okulary - prosba o opinie | satos, 19-12-2007, 15:19

Dzieki Aniu!!

Postaram się pamietac, zeby nie kupowac za malych oprawek i nie kupowac duzych zausznikow. Chociaz do tych powinienem sie przyzwyczaic - to chyba nie w wielkosci oprawek jest najwiekszy problem...

satos

Użytkownik " czeremcha" napisał w wiadomości news:fk9a9e$kif$1 [at] inews.gazeta.pl...
satos napisał(a):

Oj nie gorączkuj się tak ;-)

Okulary to coś, co jest między tobą a światem, na który patrzysz, nic więc dziwnego, że to coś może czasem przeszkadzać.

Ja już wiem, że raczej już nie sprawię sobie oprawek bardzo wąskich - bo czasem są niepraktyczne z powodu niezbyt dużego pola poprawnego widzenia, ani takich z szerokimi zausznikami - bo czułam się w nich jak koń z klapkami po bokach głowy. Poza tym - nie mogłam w nich jeździć na rowerze w ruchu ulicznym - nie dało rady nic zobaczyć zerkając przez ramię do tyłu - widziałam tylko zauszniki ;-)

Ania

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl - www.gazeta.pl/usenet/

Re: Nowe okulary - prosba o opinie | satos, 19-12-2007, 15:23

Dzieki Srokata Ja nie mam problemow ze schodzeniem raczej, za to mam problem na swiatlach bo jak patrze w lewo/prawo to widze ze szklo sie skonczylo i nie mam przez co patrzec..... Mam dosc duza wade, wiec troche mi to przeszkadza (na szczescie nie jezdze samochodem , rowerem w ruchu ulicznym).

Teraz wydaje mi sie, ze powinienem sie przyzwyczaic do wielkosci oprawek ("Po jakimś czasie przestałam "zauważać" oprawki (nie pamiętam ile to trwało - myślę, że jakieś 2-3 tygodnie), przyzwyczaiłam sie.") Szukam dalej przyczyny problemu - moj problem jest chyba w zle zmierzonym rozstawie zrenic :((

satos

Użytkownik "Srokata" napisał w wiadomości news:fk9at5$p35$1 [at] nemesis.news.tpi.pl...
satos pisze: qrcze, nareszcie się dopchałam i mogę napisać :))

Witaj, ja też jakiś czas temu miałam ten sam problem, węższe oprawki i dyskomfort, szczególnie jak schodziłam po schodach, widziałam głównie oprawki :/. Parę razy mało się nie wykopyrtnęłam.. Po jakimś czasie przestałam "zauważać" oprawki (nie pamiętam ile to trwało - myślę, że jakieś 2-3 tygodnie), przyzwyczaiłam sie. I tyle z włąsnych obserwacji pozdrawiam S.

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Repetytorium z EKG - cześć 2 Repetytorium z EKG - cześć 2

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę

Homeopatia Homeopatia

Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia Do zdrowia bez tabletek. Wprowadzenie do kuracji życia