Tagi

krewa webshots pekniety naczynko naczynie mama widzenie kluc okulista dyzur

Fora dyskusyjne

zobacz Pękanie drobnych naczyń krwionośnych-ubytki w polu widzenia (5)

zobacz Krew z twarzy (1)

zobacz Krew, Tylko z prawej dziurki nosa. (5)

zobacz krew w nosie (3)

zobacz Krew z jednej dziurki nosa (3)

zobacz Podbite i zakrwawione oko (1)

zobacz Zmiany na udach (2)

zobacz Popękane naczyńka na twarzy (3)

zobacz bol glowy a pekniete naczynka w oku. (2)

zobacz plamka na oku (0)

zobacz rumieńce na twarzy i dekolcie (1)

zobacz złożony problem ze skórą, włosami i BARDZO pękające naczynia (1)

zobacz witamina PP - wielkie dawki na naczynka (1)

zobacz Popękane naczynia z wylewami na nogach. (1)

zobacz Krwawienie z nosa (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Krew (pęknięte naczyńko?) w oku - wygląda ni

Krew (pęknięte naczyńko?) w oku - wygląda ni

Krzysztof, 26-01-2008, 21:47

Witam

Proszę o pomoc - opinie, przedstawię krótko problem: Mamie pękło coś (chyba naczyńko) w oku, wygląda to tak że mi ciarki przechodzą po plecha. Jest to drugi raz w przeciągu paru miesięcy. Okulista zapisał tylko sztuczne łzy i niestety mama nie chce iść skonsultować tego do innego specjalisty. Mama skarży się na piasek w oku i silniejsze pojedyncze ukłucia. Tutaj są dwa zdjęcia oka, które udało mi się wykonać: aycu24.webshots.c...7552_rs.jpg aycu27.webshots.c...1044_rs.jpg

Proszę powiedzcie czy powinienem się tym martwić i gdzie dalej z tym iść ?

Pozdrawiam Krzysztof

Re: Krew (pęknięte naczyńko?) w | LL, 26-01-2008, 22:51

Krzysztof pisze:
Witam

Proszę o pomoc - opinie, przedstawię krótko problem: Mamie pękło coś (chyba naczyńko) w oku, wygląda to tak że mi ciarki przechodzą po plecha. Jest to drugi raz w przeciągu paru miesięcy. Okulista zapisał tylko sztuczne łzy i niestety mama nie chce iść skonsultować tego do innego specjalisty. Mama skarży się na piasek w oku i silniejsze pojedyncze ukłucia. Tutaj są dwa zdjęcia oka, które udało mi się wykonać: aycu24.webshots.c...7552_rs.jpg aycu27.webshots.c...1044_rs.jpg

Pozdrawiam Krzysztof

A czy przy tych dolegliwościach ma problemy z widzeniem tzn. przy tych kłuciach i bólu, lub ma w oczach mroczki(takie czrne mety latajace przed oczami), lub inne objawy????I kiedy te bóle i kłucia maja miejsce, czy w nocy czy w dzień przy lub po wysiłku???Zreszta twoja mama powinna zgłościć sie jak najszybciej do okulisty lub najlepiej na ostry dyżur okulistyczny.Poza tym sztuczne łzy to nie lekarstwo.Moze to być jaskra, osłabienie naczyń krwionośnych w siatkówce itp rzeczy a wyglada to naprawde paskudnie i nie powinno sie tego bagatelizować. pzdr LL

Re: Krew (pęknięte naczyńko?) w | LL, 27-01-2008, 00:29

Krzysztof pisze:
Mama nie ma przy tym szczególnych problemów z widzeniem, nie przyznaje się też do innych objawów. Ma za to stale silne bóle głowy, które były na długo wcześniej (i raczej od kręgosłupa, karku).

Kłucia, piasek mają miejsce w ciągu dnia, nie wiadomo czy po wysiłku ale Mama ma bardzo stresującą pracę z papierami i przy komputerze więc oczy pewnie są zmęczone.

Okulista, u którego mama była zbadał dość dokładnie, wykluczył jaskrę, sprawdził ciśnienie, pole widzenia, dno oka. Mama ma wadę +3, która bardzo powoli się powiększa, co podobno jest normalne w tym wieku. (57lat)

Dziś widziałem mamę (niestety to pytanie wysłałem z dwoma dniami poślizgu :-/) i wygląda to już znacznie lepiej, ale będę namawiał mamę na kontrolę u okulisty, a jak sytuacja się powtórzy na dyżur okulistyczny.

pozdrawiam Krzysztof
Najlepiej niech odwiedzi jescze innego okuliste bo trzymac sie opinii jednego nie ma co-bo wiadomo jak to z lekarzami w naszym kraju i napewno nie powinna tego bagatelizować.To moze ale nie musi być cos poważnego. pzdr. ll

Re: Krew (pęknięte naczyńko?) w oku - wy | Krzysztof, 27-01-2008, 00:32

Mama nie ma przy tym szczególnych problemów z widzeniem, nie przyznaje się też do innych objawów. Ma za to stale silne bóle głowy, które były na długo wcześniej (i raczej od kręgosłupa, karku).

Kłucia, piasek mają miejsce w ciągu dnia, nie wiadomo czy po wysiłku ale Mama ma bardzo stresującą pracę z papierami i przy komputerze więc oczy pewnie są zmęczone.

Okulista, u którego mama była zbadał dość dokładnie, wykluczył jaskrę, sprawdził ciśnienie, pole widzenia, dno oka. Mama ma wadę +3, która bardzo powoli się powiększa, co podobno jest normalne w tym wieku. (57lat)

Dziś widziałem mamę (niestety to pytanie wysłałem z dwoma dniami poślizgu :-/) i wygląda to już znacznie lepiej, ale będę namawiał mamę na kontrolę u okulisty, a jak sytuacja się powtórzy na dyżur okulistyczny.

pozdrawiam Krzysztof

Re: Krew (pęknięte naczyńko?) w oku - wy | regen, 27-01-2008, 02:08

Użytkownik "Krzysztof" napisał w wiadomości news:fnfv79$oc9$1 [at] achot.icm.edu.pl...
Witam

Zwykle pęknięte naczynie twardówki nie stanowi problemu większego niż kosmetyczny. Takie same naczynia są jednak w innych , ważniejszych narządach - tylko ich nie widać. Stąd też poza okulistą konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego - on po zbadaniu zdecyduje czy i jak leczyć.

Pozdrawiam regen

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia Zapomnij o okularach. Naturalne metody poprawy widzenia

Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu Dziesięć minut dla zdrowia twoich oczu

Poradnik karmiącej matki Poradnik karmiącej matki

Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę Mamo, Tato, patrzcie ja rosnę

Stany nagłe w okulistyce Stany nagłe w okulistyce