Powiązane leki
(opisy)

Lipobon

Symbioline Dobre Trawienie

Liponormin

Apo-Feno 100, Apo-Feno 200M (Fenofibratum)

Fenardin (Fenofibratum)

Lipanthyl NT 145 (Fenofibratum)

Xafenor (Fenofibratum)

Bio-Omega 3 Plus

Grofibrat (Fenofibratum)

Lipanthyl Supra (Fenofibratum)

Tagi

ziarnko trojgliceryd uboczny ziele preparat wysoki lipobon zmniejszyc cholesterol milorzab

Fora dyskusyjne

zobacz trojglicerydy (20)

zobacz TRóJGLICERYDY 1 6 1 7 (3)

zobacz Poziom cholesterolu i trójglicerydów... (2)

zobacz Wysokie trójglicerydy przy LDL w normie (3)

zobacz Surowica Lipemiczna (2)

zobacz wysoki poziom cholesterolu (1)

zobacz cholesterol (1)

zobacz Vilcacora (14)

zobacz wysoka temperatura, wilgotnosc itd. skutki uboczne? (1)

zobacz szum w uszach (4)

zobacz Proszę o analizę wyników z badania krwi (0)

zobacz Luźny stolec (1)

zobacz helikobakteria (14)

zobacz Trójglicerydy (1)

zobacz Wysokie trójglicerydy (4)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Wysoki cholesterol - Lipobon - czy to naprawdę dzia

Wysoki cholesterol - Lipobon - czy to naprawdę dzia

crusader, 05-03-2008, 07:11

Od dwóch tygodni stosuję praparat Lipobon kupiony w: www.bonimed.pl/sklep/k-16-ziola,leki,preparaty.html

Prawdę mówiąc nie robiłem sobie nadziei. Od kilku lat utrzymuje mi się wysoki cholesterol całkowity w granicach 300. Miałem przepisane leki przez kardiologa i nawet je wykupiłem, ale po przeczytaniu o ich skutkach ubocznych nie tknąłem tego dziadostwa (np. ginekomastia - wolę juz zdechnąc jako facet). A tu po 2-óch tygodniach stosowania cholesterol spadł do 228, a TG ze 150 do 70. Za miesiąc powtórzę wyniki bo nie za bardzo chce mi się wierzyc. Do tej pory żadne diety nie pomagały. W pewnym momencie schudłem nawet o 10 kg, a cholesterol jak był wysoki tak został. Dodam, że to najniższy poziom cholesterolu jaki mam od około 5-ciu lat. Macie jakieś doświadczenia z tym preparatem? Zamierzam spróbowac jeszcze ziół bonifratrów na cholesterol ponoc też są dobre.

Re: Wysoki cholesterol - Lipobon - czy to naprawdę | biggero, 05-03-2008, 14:15

A cóż można Ci o tym Lipobonie powiedzieć? Na stronie ani składu, ani sposobu działania. Powiem tylko jedno. Te opisywane działania uboczne są zazwyczaj znacznie przesadzone. I wypisywane jest wszystko, co może się zdarzyć. To zasługa ameryki, gdzie koniecznie trzeba wypisać wszystko, bo jak nie, to producent trafia do sądu i jest mu zasądzana wysoka kara. Żeby przestać straszyć pacjentów, czasami na lekach jest napisane w ilu przypadkach występują objawy uboczne (zazwyczaj jest to raz na 100, na 1000, na 10 000). Tak więc nie ma co robić paniki.

Zioła, jak pomagają, to może i dobrze. Chciałem tylko zwrócić uwagę na taki następujący aspekt brania leków o zbadanym sposobie działania: one modyfikują metabolizm, np. tzw fibraty powodują szybsze spalanie tłuszczu w mięśniach i w wątrobie (zależy który fibrat, a więc mogą pomóc schudnąć, albo zmniejszyć stłuszczenie wątroby), a statyny mogą teoretycznie nawet rozpuścić złogi miażdżycowe, a przynajmniej nie dopuścić do tworzenia nowych. Oczywiście nie wiem, co u ciebie tak naprawdę występuje, twój lekarz wie, ale mówię tylko, że używanie takich leków może przynieść dodatkowe "dobre" efekty uboczne, które można by przemyśleć (a nie tylko samo zmniejszenie cholesterolu, bo to w sumie jest tylko jeden parametr, który można zmierzyć; inne parametry jest ciężej zmierzyć, a są nawet ważniejsze od samego cholesterolu).

Za to podobały mi się te zalecenia praktyczne (niektóre):: www.bonimed.pl/go...azenia.html np. Chodzić przed snem na spacery (do 2-3 km), o ile nie powoduje to bólu, często odpoczywając. Osoby starsze nie powinny zapominać o lasce.

Takie proste zalecenia, a jednak tak często ignorowane. Przypominam, że ruch jest tutaj najlepszym lekarstwem i powinien być "zapisywany" na recepcie na 1 miejscu (he he, szkoda, że nie ma ruchu w tabletkach).

Re: Wysoki cholesterol - Lipobon - czy to naprawdę dzi | ::, 05-03-2008, 23:21

A nie bedzie prosciej zmienic Diete ?

Re: Wysoki cholesterol - Lipobon - | Jacek Ostaszewski, 06-03-2008, 12:40

biggero pisze:
A cóż można Ci o tym Lipobonie powiedzieć? Na stronie ani składu, ani sposobu działania. Powiem tylko jedno. Te opisywane działania uboczne są zazwyczaj znacznie przesadzone.
.... Podepnę się do Crusadera - mam wysoki chol od lat, raz wyżej, raz lepiej. Biorę Simvahexal stale, ostatnio, po skoku w górę, doszły trójglicerydy, cokolwiek to znaczy. Dostałem Fenoratio recard, do tego - już sam sobie zaordynowałem - cynarex. Do lekarza mam się udać za 2 m-ce, wtedy, po 4 m-cach tej kuracji zrobią mi cholesterol, trójglicerydy i co tam? Cukier? Taka kuracja ma sens? Jakoś wcześniej nie konsultowałem jej, bo objawów bolesnych cholesterolu nie odczuwałem, teraz widzę okazję więc pytam? Wdzięczny będę za choćby pobieżną recenzję fachowca.
JackOss - po kiego mi sygnaturka?!!

Re: Wysoki cholesterol - Lipo bon - czy to naprawdę działa ? | justyna , 06-03-2008, 20:42

Lipobon to połączenie wyciągu z karczocha z miłorzębem. nic odkrywczego- od dawna jest mnóstwo preparatów na bazie karczochów (miłorząb ma tu mniejsze znaczenie) i są zalecane przy podwyższonym cholesterolu/trójglicerydach (cynarex, cynacholin, cynarecaps, hepacynar, liproxal itd).

jeśli poprawa wyników to nie błąd laboratorium, to fajnie - tylko cieszyć sie że twoje kłopoty tak latwo poddają się leczeniu; pewnie wystarczy aktywność fizyczna, rozsądne odżywianie żeby utrzymać wyniki w normie

Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> www.gazeta.pl/usenet/

Re: Wysoki cholesterol - Lipobon - | Jacek Ostaszewski, 07-03-2008, 00:51

biggero pisze:
Witam. Na początku muszę doprecyzować, że nie jestem lekarzem, ale powiedzmy, że znam się na tych różnych sprawach związanych z metabolizmem w ogólności. Jest to strasznie długie, nie wiem, kto to będzie czytał :-).
....

DzięKi. Ziarnko do ziarnka... POzbieram trochę wiedzy. Merci raz jeszcze.
JackOss - po kiego mi sygnaturka?!!

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Naturalne metody leczenia bólu głowy Naturalne metody leczenia bólu głowy

Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Cukrzyca

Kalejdoskop sonograficzny Kalejdoskop sonograficzny

Raj poprawiony - nowy wspaniały świat? Raj poprawiony - nowy wspaniały świat?

Mity o cholesterolu Mity o cholesterolu