Powiązane leki
(opisy)

Ketokonazol (Ketoconazolum)

Srebro koloidalne

Onyster

Afugin (Terbinafinum)

Loceryl (Amorolfinum)

Polinail (Ciclopiroxum)

Terbisil (Terbinafinum)

Batrafen Nagel (Ciclopiroxum)

Onymax (Terbinafinum)

Pirolam (lakier) (Ciclopiroxum)

Tagi

digital tude odzywiac biala grzybica przesuwac grzyb plamka kwitnacy paznokiec

Fora dyskusyjne

zobacz zmiany na paznokciu (5)

zobacz Znika mi tkanka pod paznkokciami (4)

zobacz Grzybica - czy można tak zarazić (6)

zobacz grzyby (1)

zobacz zniekształcone paznokcie (3)

zobacz Małe "wyżarte" plamki na języku (2)

zobacz "Chmurki" na paznokciach (11)

zobacz Białe plamki na paznokciach (2)

zobacz Białe plamy pod paznokciami (3)

zobacz Ciemna plama na paznokciu (2)

zobacz Białe plami na plecach i rękach (1)

zobacz dziwny problem z palcem (0)

zobacz Drozdzyca paznokci (19)

zobacz Zdeformowany paznokieć dłoni (1)

zobacz Nadmiar skóry za paznokciem. (5)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » kwitnace paznokcie, biale plamki

kwitnace paznokcie, biale plamki

, 24-04-2008, 00:17

witam,

od kilku ladnych miesiecy nie moge zwalczyc bialych plamek na paznokciach u rak, mam je na prawie kazdym paznokciu. Wychodza mi co jakis czas, ale tak - ze zawsze jakies sa. Jest to dosyc nieestetyczne. Bralem juz cynk/multiwitaminy i nic nie pomagalo. Odzywiam sie w miare dobrze. Jaka moze byc przyczyna ? Przebadanie krwi moze pomoc ? Pod jakim katem ?

Serdecznie pozdrawiam digital

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Stokrotka, 24-04-2008, 00:25

Też tak miałam i już nie mam. Idź do medyka, oni to mają czasem w małym palcu, czego brakuje. Nie pamiętam po czym mi znikło, bo nie pamiętam dokładnie kiedy.

(tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Sky, 24-04-2008, 00:45

Użytkownik "Stokrotka" napisał w wiadomości news:fuo5v8$2as$1 [at] news.onet.pl...
Też tak miałam i już nie mam. Idź do medyka, oni to mają czasem w małym palcu, czego brakuje.
W małym palcu można też mieć grzybicę ;)

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | niusnius@onet.eu, 24-04-2008, 01:58

Dnia Wed, 23 Apr 2008 22:25:05 +0200, Stokrotka napisał(a):

Też tak miałam i już nie mam. Idź do medyka, oni to mają czasem w małym palcu, czego brakuje. Nie pamiętam po czym mi znikło, bo nie pamiętam dokładnie kiedy.
Czyli moze byc to spowodowane niedoborem jakiegos pierwiastka w organizmie? Moj lekarz rodzinny jest dosyc... niesforny i najczesciej samemu trzeba mowic co sie chce miec przepisane.

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | digital, 24-04-2008, 02:12

Dnia Wed, 23 Apr 2008 22:45:49 +0200, Sky napisał(a):

W małym palcu można też mieć grzybicę ;)
Grzybicy nie podejrzewam, plamki - z tego co widze - ma wielu ludzi, ale nie w takich ilosciach co u mnie.

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Sky, 24-04-2008, 02:24

Użytkownik "digital" napisał w wiadomości news:6u85pwf0od33$.1pjz96tbnsa7g.dlg [at] 40tude.net...
Dnia Wed, 23 Apr 2008 22:45:49 +0200, Sky napisał(a): Grzybicy nie podejrzewam, plamki - z tego co widze - ma wielu ludzi, ale nie w takich ilosciach co u mnie.
Nie malowałeś ostatnio czegoś białą olejną farbą?

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | tomek wilicki, 24-04-2008, 02:30

niusnius [at] onet.eu wrote:

Czyli moze byc to spowodowane niedoborem jakiegos pierwiastka w organizmie? Moj lekarz rodzinny jest dosyc... niesforny i najczesciej samemu trzeba mowic co sie chce miec przepisane.
witaminy nie są z reguły refundowane, zwłaszcza takie które zawierają np krzem (a tym się dość często leczy białe plamki). Ogólnie owszem, bardzo często chodzi o cynk, ale niekoniecznie to musi być on. Jak się nie wie czego brakuje, to jedzie się wszystko jednocześnie zwracając uwagę na zdrowe odżywianie, nie zaszkodzi a pomóc może.

www.nerwica.vegie...dobory.html

tu masz ciekawostkę do poczytania

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Jarosław Grzyb, 24-04-2008, 03:12

wrote in message news:1eg0vpb42d3qm.1gsk8lcmzyxiw.dlg [at] 40tude.net...
witam,

od kilku ladnych miesiecy nie moge zwalczyc bialych plamek na paznokciach u rak, mam je na prawie kazdym paznokciu. Wychodza mi co jakis czas, ale tak - ze zawsze jakies sa. Jest to dosyc nieestetyczne. Bralem juz cynk/multiwitaminy i nic nie pomagalo. Odzywiam sie w miare dobrze. Jaka moze byc przyczyna ? Przebadanie krwi moze pomoc ? Pod jakim katem ?

Grzybice wykluczono? Te plami się przesuwają wraz z rosnięciem paznokcia?

Jarosław Grzyb octopian.na11.pl

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Animka, 24-04-2008, 03:42

W dniu 2008-04-24 01:12 Jarosław Grzyb pięknie wystukał/a:
wrote in message news:1eg0vpb42d3qm.1gsk8lcmzyxiw.dlg [at] 40tude.net...

Zniknie Ci to . Bierz wapmo.

animka

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | digital, 24-04-2008, 09:24

Dnia Thu, 24 Apr 2008 01:12:21 +0200, Jarosław Grzyb napisał(a):

Grzybicie sam wykluczam. A co do przesuwania - to owszem, przesuwaja sie razem z plyta paznokcia.

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Sky, 24-04-2008, 12:58

Użytkownik "digital" napisał w wiadomości news:13rqgpjqb5j56$.zgowbsobcq1o$.dlg [at] 40tude.net...
Dnia Thu, 24 Apr 2008 01:12:21 +0200, Jarosław Grzyb napisał(a): Grzybicie sam wykluczam. A co do przesuwania - to owszem, przesuwaja sie razem z plyta paznokcia.
Chodzisz na basen?

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Jarosław Grzyb, 24-04-2008, 13:42

"Animka" wrote in message news:fuohfg$3gj$1 [at] inews.gazeta.pl... W dniu 2008-04-24 01:12 Jarosław Grzyb pięknie wystukał/a:

Zniknie Ci to . Bierz wapmo.
Wapno, wyciąg ze skrzypu i powinno pomóc... Jak nie to dermatolog może jest to jakaś żadka przypadłość, której po prostu nie znam...

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | digital, 24-04-2008, 16:33

Dnia Thu, 24 Apr 2008 10:58:55 +0200, Sky napisał(a):

Chodzisz na basen?
Nie. Wczesniej mialem problem z kurzajkami, rowniez na palcach u rak, ale pozbylem sie ich.

Re: kwitnace paznokcie, biale plamki | Jarosław Grzyb, 25-04-2008, 11:52

"digital" wrote in message news:13rqgpjqb5j56$.zgowbsobcq1o$.dlg [at] 40tude.net...
Dnia Thu, 24 Apr 2008 01:12:21 +0200, Jarosław Grzyb napisał(a):

Grzybicie sam wykluczam. A co do przesuwania - to owszem, przesuwaja sie razem z plyta paznokcia.

W sumie to przynam, że sam posiadam dwie takie plamy i nigdy na to nie zwróciłem uwagi, zwłaszcza jako na coś nienormalnego... Na twoim miejscu wsparłbym się środkami odżywiającymi do skóry (jako że paznokcie same w sobie są martwe ;) ) i jeśli tak bardzo Ci przeszkadzają to może zacznij malować paznokcie?

I jak możesz spytaj rodziców i dziadków, czy nie mieli podobnych "problemów" być może taką już masz urode :)

Pozdrawiam

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Woda, mydło i zdrowy rozsądek Woda, mydło i zdrowy rozsądek

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Zatrzymaj młodość Zatrzymaj młodość

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Zaburzenia odżywiania. Droga do wyzdrowienia Zaburzenia odżywiania. Droga do wyzdrowienia