Powiązane leki
(opisy)

Regrace (Quinaprilum)

Quinapril Teva (Quinaprilum)

Humulin M3 (30 (70))

Humalog (Insulin lispro)

Humalog Mix (Insulin lispro)

Humulin N (Isophanum insulinum)

Humulin R (Insulinum humanum)

Medargin

Asparaginum Forte

Olimp Omega 3

Tagi

polon skurczowy pomiar maciek osobnik cisnienie rozkurczowy chciec wartosc dieta

Fora dyskusyjne

zobacz Nadciśnienie tętnicze (4)

zobacz Niskie ciśnienie rozkurczowe. Co mi może być? (6)

zobacz ciśńienie krwi podczas wysiłku (1)

zobacz Pytanie odnośnie pomiaru ciśnienia krwi. (1)

zobacz Izolowane nadciśnienie skurczowe (1)

zobacz Prawidłowe ciśnienie skurczowe, niskie rozkurczowe (0)

zobacz Problem z ciśnieniem (6)

zobacz Wielkość oscylacji ciśnienia tętniczego krwi (0)

zobacz Wysokie ciśnienie od kilku dni, 20 lat, 180cm, 78 kg (12)

zobacz prawidłowe ciśnienei? (1)

zobacz Czy słaba tolerancja wysiłku oznacza niewydolność? (6)

zobacz chwilowa utrata wzroku-pomocy (1)

zobacz puls>100 + wysokie ciśnienie skurczowe (2)

zobacz Częsty ból głowy (9)

zobacz złamanie V kości śródstopia proszę o odpowiedz (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Cisnienie 140/90

Cisnienie 140/90

Maciek, 17-06-2008, 13:59

Czy 140/90 to cisnienie, ktore powinno mnie niepokoic i zaprowadzic do lekarza po jakies leki?

dziekuje

Maciek

Re: Cisnienie 140/90 | tomek wilicki, 17-06-2008, 16:31

Maciek wrote:

Czy 140/90 to cisnienie, ktore powinno mnie niepokoic i zaprowadzic do lekarza po jakies leki?

też mam takie, po żadnych lekarzach nie chodzę, ogólnie takie ciśnienie to sygnał, że masz paskudną dietę (za dużo soli, za mało potasu). Jak masz cierpliwość do wywalenia z diety soli, to spadnie do "normy" bardzo szybko i się w tej normie utrzyma, mi spadło - a potem znowu zacząłem jeść syfiaste pseudojedzenie :D

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: Cisnienie 140/90 | gREG, 17-06-2008, 16:42

też mam takie, po żadnych lekarzach nie chodzę, ogólnie takie ciśnienie to sygnał, że masz paskudną dietę (za dużo soli, za mało potasu).
a moze by tak zapytac najpierw ile bylo pomiarow ? :)

Re: Cisnienie 140/90 | Polon, 17-06-2008, 17:02

a moze by tak zapytac najpierw ile bylo pomiarow ? :)
Mierze sobie cisnienie co wieczor od 2 tygodni.

Polon

Re: Cisnienie 140/90 | Piotr Curious Gluszenia Slawinski, 18-06-2008, 17:34

Maciek wrote:

dziekuje

Maciek
tak. nawet to 'tylko' nerwica. --

Re: Cisnienie 140/90 | Koteczek31, 19-06-2008, 15:04

co wy chcecie od tego cisnienia?? Pytanie ile lat ma delikwentt bo moze sie okazac ze jest ono idealne. No ja chcialabym takie miec. Mysia

Re: Cisnienie 140/90 | Polon, 19-06-2008, 15:54

Osobnik ma 34 lata.

Polon

Re: Cisnienie 140/90 | Juanitos, 19-06-2008, 16:53

Koteczek31 pisze:
co wy chcecie od tego cisnienia?? Pytanie ile lat ma delikwentt bo moze sie okazac ze jest ono idealne. No ja chcialabym takie miec. Mysia
Nie ma teraz norm wiekowych, to stara śpiewka. Wartość 140/90 to graniczna wartość nadciśnienia łagodnego. Szczególnie istotna jest wartość ciśnienia rozkurczowego... Ja tam bym takiego nie chciał (osobnik 61 lat)

Juanitos

Re: Cisnienie 140/90 | Juanitos, 19-06-2008, 18:02

Polon pisze:
Osobnik ma 34 lata.
No to z a wysokie; nie ma co oczywiście wpadać w jakąś panikę, ale sukcesywnie mierzyć, spróbować znaleźć może jakieś korelacje, no i wykonać te badania. Ciśnienie nie niszczy układu krążenia w stopniu natychmiastowym, lecz bardzo powoli i niezauważalnie. Bardzo dobrze się stało, że udało się wychwycić już teraz. Wszystko zależy od trybu życia, diety itp. czynników ale tez może być genetyczne. Jeżeli nie masz innych kłopotów zdrowotnych można zrobić taką próbę: zmierzyć ciśnienie w spoczynku a następnie wykonać 10-15 przysiadów i dokonać pomiaru. Ciśnienie skurczowe powinno wzrosnąć a rozkurczowe obniżyć. To ideał. Ale jeżeli różnica pomiędzy wartościami zmaleje po wysiłku, trzeba to powiedzieć lekarzowi. Mierz ciśnienie zawsze na prawym ramieniu...

Pozdrawiam Juanitos

Re: Cisnienie 140/90 | Polon, 19-06-2008, 18:05

przysiadów i dokonać pomiaru. Ciśnienie skurczowe powinno wzrosnąć a rozkurczowe obniżyć. To ideał. Ale jeżeli różnica pomiędzy wartościami zmaleje po wysiłku, trzeba to powiedzieć lekarzowi. Mierz ciśnienie zawsze na prawym ramieniu...
140 to skurczowe a 90 to rozkurczowe?

Polon

Re: Cisnienie 140/90 | Juanitos, 19-06-2008, 19:11

Polon pisze:
140 to skurczowe a 90 to rozkurczowe?

Polon

tak

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta Nadciśnienie tętnicze. Zdrowa dieta

Lecznicze diety Lecznicze diety

Nadciśnienie tętnicze Nadciśnienie tętnicze

Wysokie ciśnienie Wysokie ciśnienie

Drzewa pomagają leczyć Drzewa pomagają leczyć