Powiązane leki
(opisy)

Captafer

Apifer

Feroplex (Ferri proteinatosuccinas)

Hemofer (Ferrosi chloridum)

Tardyferon (Ferrosi sulfas)

Ferrodyn E, C, A

Żelazo Plus (tabletki)

Żelazo Plus (tonik)

Żelazo+Witamina B i C Longvit

Additiva Ferrum (Ferrosi gluconas, Acidum ascorbicum, Cyanocobalaminum, Acidum folicum)

Tagi

watek podac zbadac zelazo polepszac inwalidztwo dodac ciekawostka losowy anemia

Fora dyskusyjne

zobacz Proszę o analizę wyników krwi za niski RBC, HGB, HCT (1)

zobacz Wyniki morfologii. Anemia? (3)

zobacz ból glowy oslabienie brak mozliwosci nauki koncentracji (1)

zobacz tez proszę o pomoc (0)

zobacz Jeszcze jedno pytanie do Petera (2)

zobacz Retikulocyty (0)

zobacz PROSZĘ O POMOC - LEUKOCYTY, WĘZŁY CHŁONNE (4)

zobacz brak żelaza (0)

zobacz ból nad żołądkiem i w okolicach żeber (0)

zobacz Przenikający ból w prawych partiach ciała (1)

zobacz czy to niedoczynność tarczycy ? (0)

zobacz wynik tsh (7)

zobacz niedoczynność a anemia (1)

zobacz Niedoczynność tarczycy a anemia? (4)

zobacz Tarczyca? (4)

anemia

Danuta, 02-07-2008, 12:18

Moze ktos mi pomoze co to może byc od pół roku mam anemie biore leki rózne i nic sie nie polepsza przytym mam wysokie ob .proszę o jakąs pomoc

Re: anemia | kynast, 02-07-2008, 14:03

On 2 Lip, 10:18, "Danuta" wrote:
Moze ktos mi pomoze co to może byc od pół roku mam anemie biore leki rózne i nic sie nie polepsza przytym mam wysokie ob .proszę o jakąs pomoc
Trzeba znaleźć przyczynę, zgłoś się do lekarza

Re: anemia | Jarosław Grzyb, 02-07-2008, 17:45

"Danuta" wrote in message news:g4fdlg$5mo$1 [at] news.onet.pl...

Badanie na parazyty (m. in. rozmaz kału), grzybki oraz przyjmowanie leków wraz z produktami ciężkostrawnymi (polepsza wchłanianie). No i wykluczenie anemii niezależnych od żelaza (np. uszkodzeń szpiku kostnego - rak, braku witaminy b12 - podanie bakterii jelitowych)...

Zrobiłbym to w tej kolejności, co podałem. Pozdrawiam

Re: anemia | Jarosław Grzyb, 03-07-2008, 14:06

"kynast" wrote in message news:5e9fe5ec-8370-41ba-8df8-3a242f7b517a [at] 27g2000hsf.googlegroups.com... On 2 Lip, 10:18, "Danuta" wrote:

A to to taka podstawa, że aż zapomniałem dodać! Śmiem wyrazić nawet opinię, że nieleczona anemia prowadzi do inwalidztwa!

Re: anemia | tomek wilicki, 10-07-2008, 08:51

Danuta wrote:

a tak jako ciekawostkę, w losowym trochę wątku. Zbadałem krew i żelazo (robię to okresowo po problemach z tarczycą), okazało się, że na skutek biegania żelazo spadło do 35 z 70, za to wyniki krwi skoczyły idealnie do góry. Ot, taka ciekawostka, się zmusi organizm to wyprodukuje krwinki :D

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych Właściwe i smaczne żywienie korzystne dla wątroby i dróg żółciowych

1001 sposobów na młodość 1001 sposobów na młodość

Udar mózgu - przyczyny, postępowanie, zapobieganie Udar mózgu - przyczyny, postępowanie, zapobieganie

Udar mózgu Udar mózgu

Wakcynologia praktyczna (wyd. II) Wakcynologia praktyczna (wyd. II)