Powiązane leki
(opisy)

Metizol (Thiamazolum)

Thiamazole Merck (Thiamazolum)

Thyrosan (Propylthiouracilum)

Alustin

MetoHexal (Metoprololi tartras)

Mimpara (Cinacalcetum)

Mucokehl (maść)

Propolis (czopki)

Procto-Hemolan Protect

Biohemoril (Bismuthi subgallas, Zinci oxidum, Tanninum)

Tagi

nadczynnosc guzek guitzb interpretacja mozliwy drobny plat endokrynologia tarczyca badac

Fora dyskusyjne

zobacz Tsh (13)

zobacz Proszę o interpretację wyników (7)

zobacz Proszę o interpretacje wyników badań (7)

zobacz Pytanie o badania (24)

zobacz interpretacja wyniku (7)

zobacz proszę o interpretację wyników (3)

zobacz nadczynność ? (4)

zobacz Prośba o interpretację wyników - tarczyca (5)

zobacz prosze o interpretacje (4)

zobacz Interpetacja wyników tarczycy (3)

zobacz guzki w cieśni (1)

zobacz Interpretacja wyników badań (3)

zobacz Nadczynność tarczycy (1)

zobacz nadczynność tarczycy? (2)

zobacz Wyniki badań - prośba o pomoc w interpretacji (0)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » [endokrynologia - nadczynnośc tarczycy] Interpretac

[endokrynologia - nadczynnośc tarczycy] Interpretac

, 24-07-2008, 05:02

Witajcie, piszę w imieniu żony. Przedwczoraj okazało się, że ma nadczynność tarczycy (TSH 0,005). Miała też robione badanie USG. Wynik: "tarczyca położona pośrodkowo, prawy płat wym: 40x12x15mm, w jego dolnej części wyodrębnia sie pojedynczy guzek hypoechogeniczny o śr.. 12mm.cieśń szer 4mm. lewy płat o wym 48x15x14mm, w środkowej części widoxczne dwa drobne guzki hyperochegoniczne o śr 7mm i 5mm,dolna część plata o niojednorodnym rozkładzie echa -możliwy guzek w trakcie tworzenia". Na chwilę obecną czeka na kolejne badania tarczycy. Czy w tej chwili możecie rzucić jakąś radę, pocieszenie, czy jeszcze za wcześnie? Jeśli będzie drugi wynik, dam znać.

p.s. to brzmi jak histeryczne wołanie o pomoc, ale czy możecie polecić najlepszego specjalistę w Lublinie w endokrynologii, oczywiście specjalizującego się w nadczynności? _________________ Pozdrawiam, Zbyszek GG 24397

Re: [endokrynologia - nadczynnośc tarczycy] Interpretacja wyników badań | tomek wilicki, 24-07-2008, 14:19

guitzb [at] gmail.com wrote:

Witajcie, piszę w imieniu żony. Przedwczoraj okazało się, że ma nadczynność tarczycy (TSH 0,005).
wyszło że ma niskie TSH, a nie nadczynność tarczycy. Równie dobrze może to być osiowa niedoczynność.

Ogólnie takie rzeczy "leczy" się bardzo prosto, wręcz śmiesznie prosto - pod warunkiem, że trafi się na dobrego endokrynologa. Takich niestety u nas w kraju jest jak na lekarstwo, ogromna większość to idioci którzy nie odróżniają tarczycy od tarcicy, a są na stołkach tylko dlatego że koledzy ich kryją.

.. Wegetarianizm i Ekologia - www.vegie.pl . Nie jestem lekarzem :P

Re: [endokrynologia - nadczynnośc tarczycy] Interpretacja wyników badań | siliana, 24-07-2008, 14:38

Użytkownik napisał w wiadomości news:18233b28-8202-489a-9856-080be97738e5 [at] m36g2000hse.googlegroups.com... "tarczyca położona pośrodkowo, prawy płat wym: 40x12x15mm, w jego dolnej części wyodrębnia sie pojedynczy guzek hypoechogeniczny o śr. 12mm.cieśń szer 4mm. lewy płat o wym 48x15x14mm, w środkowej części widoxczne dwa drobne guzki hyperochegoniczne o śr 7mm i 5mm,dolna część plata o niojednorodnym rozkładzie echa -możliwy guzek w trakcie tworzenia".

moj lekarz uwaza, ze kazdy guzek > 10 mm powinien byc poddany biopsji. to nie boli zbytnio, moj guzek jest w ten sposob badany minimum raz na 2 lata. i przynajmniej raz na rok kontrolne usg.

polecam zajrzec na to forum: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712 w lubinie ludzie polecaja prof. nowakowskiego oraz dr Barbare Maciejko-Meresty

Re: Interpretacja wyników badań | tomek wilicki, 24-07-2008, 16:38

Tak sobie jeszcze myślę...ma kilka z objawów nadczynności tarczycy: z trudem łapie oddech, czasem kołatanie serca, jest dosyć nerwowa i chudnie.. Może dlatego kojarzę wynik TSH z nadczynnością...
i najpewniej to jest nadczynność, ale to się potwierdza badaniami ft4 (i najlepiej jeszcze do tego ft3). Bez tego nie ma co zgadywać, zgadywanki to raczej nie w medycynie :D

Re: Interpretacja wyników badań | tomek wilicki, 24-07-2008, 16:41

On 24 Lip, 12:38, "siliana" wrote:

dzięki ;) właśnie tam tez napisałem
tylko drobne ostrzeżenie.

Na tym forum "królują" dwie kury domowe, którym się wydaje że są lekarzami - ludziom mówią w jakich dawkach leki brać, jak zaleczać komplikacje przy niedoczynności. Ogólnie bredzą potwornie, wręcz były pomysły żeby to do prokuratury podać, no ale ostatecznie nikomu się nie chciało. No i taka sprawa doprowadziła by - przy okazji uciszenia idiotek - do likwidacji dość pożytecznej listy dobrych endokrynologów. Cholera wie, jak tutaj rozważyć straty i korzyści.

Tak więc nie słuchaj żadnych rad "jak leczyć", za to bezcenne są rady odnośnie adresów lekarzy którzy ludziom faktycznie są w stanie pomóc.

Re: Interpretacja wyników badań | tomek wilicki, 30-07-2008, 00:53

Cześć, są wyniki badania: FT4 57,52 (norma 12-22) p-ciała p/peroksydazie tarczycowej ATPO 317,5 (norma Co można o tym powiedzieć?

basedov? dość prościutki w leczeniu, z tego co wiem. Chociaż możliwe że coś pokręciłem, te przeciwciała zawsze mi się mylą - jest ich kilka gatunków. Jedne działają tak, jak hormon przysadki (TSH), inne "zjadają" tarczycę.

Re: Interpretacja wyników badań | Piotr Curious Gluszenia Slawinski, 06-08-2008, 09:16

tomek wilicki wrote:

basedov? dość prościutki w leczeniu, z tego co wiem. Chociaż możliwe że
basedov przebiega szybko, a ona ma jeden maly guzek, moze tu wystapic jako komplikacja, przynajmniej w teorii.

czy to latwe w leczeniu to zalezy od typu nowotworu /uszkodzenia niestety (uszk. tarczycy moze powodowac nadczynnosc ale nie miec pochodzenia nowotworowego) i jakby nie patrzec jesli raz cos jej sie z tarczyca stanie to zdaje sie do rownowagi sama z siebie nie wroci (zostanie ubytek tkanki, wiec koniecznosc korygowania niedoborow lub okresow nadczynnosci lekami)

mysle ze to generalnie niezbyt temat na grupe, powinien sie tym zajac lekarz, dyskusja 'naukowa' o kims kto jest powaznie chory i bedzie wymagal dlugotrwalego leczenia i rehabki w gronie bandy trolli moze byc jatrogenna

swoja droga znow nasuwa mi sie ze przydalaby sie na takie tematy osobna grupa (pl.alt.przychodnia?) --

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować 250 badań laboratoryjnych. Kiedy zlecać jak interpretować

Feng shui. droga do sukcesu. Dom-ogród-praca Feng shui. droga do sukcesu. Dom-ogród-praca

Chcę mieć zdrową tarczycę Chcę mieć zdrową tarczycę

Medycyna wewnętrzna. Repetytorium dla studentów medycyny i lekarzy - tom 2. Wydanie 5 Medycyna wewnętrzna. Repetytorium dla studentów medycyny i lekarzy - tom 2. Wydanie 5

Położnictwo i ginekologia. Tom 1/2 Położnictwo i ginekologia. Tom 1/2