Powiązane leki
(opisy)

Torecan (Thiethylperazinum)

Betaserc (Betahistini dihydrochloridum)

Microser (Betahistini dihydrochloridum)

Verhist (Betahistini dihydrochloridum)

Vertix (Betahistini dihydrochloridum)

Vestibo (Betahistini dihydrochloridum)

Aviomarin (Dimenhydrinatum)

Transway

Cocculine

Betalan (Betahistini dihydrochloridum)

Tagi

ponoc szyjny wymioty pytanko zawrot blednik znajomy glowa zwezic oczoplas

Fora dyskusyjne

zobacz Objawy jednostronnego i obustronnego usuniecia błednika (1)

zobacz Zawroty, ból głowy, szum w uszach (3)

zobacz Po porodzie-czy to anemia?zaburznia błędnika?czy co? (7)

zobacz kręgosłup szyjny (2)

zobacz gardło (2)

zobacz Oczopląs (1)

zobacz Uciążliwe zawroty głowy utrzymujace sie juz 4 tyg. (4)

zobacz zwezenie tetnic szyjnych (2)

zobacz Błędnik i jego utrata (98)

zobacz przyczyny laryngologiczne zawrotów głowy (7)

zobacz czy można uszkodzić błędnik i słuch przy dżwignięciu? (2)

zobacz czy to moze byc błędnik? (2)

zobacz Zaburzenia błędnika (6)

zobacz Choroba błędnika? (1)

zobacz zawroty głowy (7)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » Zawroty głowy+oczopląs+wymioty

Zawroty głowy+oczopląs+wymioty

abr, 10-08-2008, 21:17

Cześć, mam małe pytanko odnośnie takich dolegliwości, które występują razem ze sobą:

Zawroty głowy + oczopląs + wymioty (spore) + bladość + utrata na parę sekund i w pewnym stopniu kontaktu z chorym...a wszystko to przeważnie po jakichś emocjach np. meczu w siatkę itp...

Taki problem ma mój znajomy w wieku 70 lat. Trafił do szpitala już dwa razy dostał kroplówki uzupełniające i wzmacniające i generalnie nic nie stwierdzono oprócz zwężenia żyły tętenicy szyjnej lub coś w tym stylu - w każdym razie coś w odcinku szyjnym i te wszystkie objawy są wynikiem własnie niedotlenienia mózgu. Była robiona tomografia dwa razy - nic tam ponoć nie ma... Neurolog i laryngolog raczej nic tu nie widzą. To nie jest ponoć problem z błędnikiem...

Jedyne co mu zalecono to spokój, tabletki na nerwy i na poprawę krązenia krwi....

Moje pytanko zatem brzmi: spotkaliście się z czymś takim i wiecie jak i czym takie coś można leczyć lub jakoś z tym walczyć (chodzi mi tu o to zwężenie żyły) A może ktoś miał podobne przypdaki wokół siebie? Podobno dużo ludzi ma taki problem... [?]

W sumie nie wiem jak traktują neurolodzy, pacjentów na kasę chorych ... może warto jednak przejśc się prywatnie to może ktoś coś powie ciekawego?

dzięki, pozdrawiam, abr

Re: Zawroty głowy+oczopląs+wymioty | kacha, 11-08-2008, 10:44

Cześć, mam małe pytanko odnośnie takich dolegliwości, które występują razem ze sobą:

Zawroty głowy + oczopląs + wymioty (spore) + bladość + utrata na parę sekund i w pewnym stopniu kontaktu z chorym...a wszystko to przeważnie po jakichś emocjach np. meczu w siatkę itp...

Taki problem ma mój znajomy w wieku 70 lat. Trafił do szpitala już dwa razy dostał kroplówki uzupełniające i wzmacniające i generalnie nic nie stwierdzono oprócz zwężenia żyły tętenicy szyjnej lub coś w tym stylu - w każdym razie coś w odcinku szyjnym i te wszystkie objawy są wynikiem własnie niedotlenienia mózgu. Była robiona tomografia dwa razy - nic tam ponoć nie ma... Neurolog i laryngolog raczej nic tu nie widzą. To nie jest ponoć problem z błędnikiem...

Jedyne co mu zalecono to spokój, tabletki na nerwy i na poprawę krązenia krwi....

Moje pytanko zatem brzmi: spotkaliście się z czymś takim i wiecie jak i czym takie coś można leczyć lub jakoś z tym walczyć (chodzi mi tu o to zwężenie żyły) A może ktoś miał podobne przypdaki wokół siebie? Podobno dużo ludzi ma taki problem... [?]

W sumie nie wiem jak traktują neurolodzy, pacjentów na kasę chorych ... może warto jednak przejśc się prywatnie to może ktoś coś powie ciekawego?

moj znajomy, o wiele mlodszy niz twoj, ma ten sam problem, i wedle lekarzy nic sie z tym nie da zrobic. Tzn. dostaje leki, ma zyc spokojnie, no i uwazac przy schylaniu sie - czesto omdlewal gdy wlasnie schylal glowe. Tak wiec chyba trzeba z tym zyc...

Pozdrawiam, K.

Re: Zawroty głowy+oczopląs+wymioty | siliana, 11-08-2008, 18:06

Użytkownik "abr" napisał w wiadomości news:g7n7tv$ccl$1 [at] atlantis.news.neostrada.pl...
u mnie nagle zaczely wystepowac zawroty glowy i moze nie wymioty, ale nudnosci. oczoplas nie. jak wstawalam z lozka, to bardzo mi sie krecilo w glowie. laryngolog zlecil mi badania eng - czy jakos tak - na blednik. i okazalo sie, ze w 1 uchu cos nie tak. dostalam leki, problem minal.

Re: Zawroty głowy+oczopląs+wymioty | Stokrotka, 12-08-2008, 10:54

u mnie nagle zaczely wystepowac zawroty glowy i moze nie wymioty, ale nudnosci. oczoplas nie. jak wstawalam z lozka, to bardzo mi sie krecilo w glowie. laryngolog zlecil mi badania eng - czy jakos tak - na blednik. i okazalo sie, ze w 1 uchu cos nie tak. dostalam leki, problem minal.
A gdzie polskie litery? Masz wirusa, i jesteś nieudolny, czy złośliwy?
(tekst w nowej ortografi: ó->u , ch->h ,rz->ż lub sz, -ii-> -i) Ortografia to NAWYK, często nielogiczny, ktury ludzie ociężali umysłowo nażucają bezmyślnie następnym pokoleniom. reforma.ortografi.w.interia.pl

Re: Zawroty głowy+oczopląs+wymioty | maciek, 14-08-2008, 20:57

spotkałem kogoś takiego w Gdyńskim szpitalu, ale pewnie nie on.. ot, taki offtop

Re: Zawroty głowy+oczopląs+wymioty | kynast, 15-08-2008, 03:38

On 10 Sie, 19:17, "abr" wrote:

dzięki, pozdrawiam, abr
Jeżeli przyczyną jest zwężenie tętnicy szyjnej to operacja może dać poprawę. Nie wszystkie zwężenia kwalifikują się do operacji. pa st

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

ABC Akupresury ABC Akupresury

Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany Terapia bólów szyjnego odcinka kręgosłupa. Poradnik ilustrowany

Codzienność bez bólu Codzienność bez bólu

Dlaczego myślimy to, co myślimy. Wzorce w głowie Dlaczego myślimy to, co myślimy. Wzorce w głowie

Masaż relaksacyjny - wszystkie techniki Masaż relaksacyjny - wszystkie techniki