Powiązane leki
(opisy)

Sermion (tabletki, drażetki) (Nicergolinum)

Sandostatin (Octreotidum)

Ginkomax

Gliatilin (Cholini alfosceras)

Memoplant (Ginkgo biloba)

Apo-Clodin (Ticlopidini hydrochloridum)

Ginkodiag

Lucetam (Piracetamum)

Magnex, Witamina B6

Memotropil (tabletki, kapsułki) (Piracetamum)

Tagi

komorkowy mozga glowa pracowac telefon promieniowac radar generowac bartniki lawa

Fora dyskusyjne

zobacz telefon komórkowy (2)

zobacz Palec (2)

zobacz Ciągłe swędzenie (0)

zobacz Komórka a bezpłodność (1)

zobacz Osłabienia,drgawki,"ściśnięcie" mózgu (1)

zobacz POWIESIŁ SIE< JEGO MÓZG NIE PRACUJE (0)

zobacz bóle Krzyża (0)

zobacz Ból Klatki piersiowej... (6)

zobacz Chaos umysłu i nieobecność (4)

zobacz odstajace uszy (2)

zobacz Kłopoty z zajściem w ciążę, zmiana biegunów w organiżmie (0)

zobacz silne zawroty głowy :( (2)

zobacz dziwny wzgorek na czaszce (8)

zobacz krew a mózg (1)

zobacz Dziwne zaburzenia (3)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » wpływ komórki na mózg (rak mozgu)

wpływ komórki na mózg (rak mozgu)

MZ, 18-08-2008, 11:14

Witam!

Czy wiecie moze czy telefon komórkowy, a konkretniej jego pole magnetyczne ma jakis negatywny wpływ na mózg lub inne narzady czlowieka? Chodzi o to, ze slyszalem dwie sprzeczne opinie dwoch naukowcow japonskich. Jeden z nich twierdzil, ze uzytkowanie telefonu komorkowego moze spowodowac ze w ciagu 10 lat wzrosnie zachorowalnosc na raka mozgu, a drugi naukowiec japonski (wiadomosc podana chyba w Radiu Zet pare miesiecy temu) twierdzi, ze uzytkowanie telefonu komorkowego jest bezpieczne.

Macie moze wiedze na ten temat?

Pozdrawiam Marcin

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Tadeusz, 19-08-2008, 11:57

Użytkownik "MZ" < napisał w wiadomości news:...

Chodzi o to, ze slyszalem dwie sprzeczne opinie dwoch naukowcow japonskich.
Zależy na czyich usługach są ci faryzeusze...

Generalnie jak każde promieniowanie i to jest szkodliwe, pytanie więc nie brzmi CZY tylko JAK BARDZO...

pozdrawiam Tadeusz

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Andrzej Lawa, 19-08-2008, 19:46

Tadeusz pisze:
Użytkownik "MZ" < napisał w wiadomości news:...

Zależy na czyich usługach są ci faryzeusze...

Generalnie jak każde promieniowanie i to jest szkodliwe,
Ano. Więc broń Boże nie włączaj ogrzewania (promieniowanie w paśmie podczerwieni) ani oświetlenia (promieniowanie o długości fali około pół tysiąca nanometrów).

;->

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Jan Bartnik, 20-08-2008, 01:24

Dnia Tue, 19 Aug 2008 17:46:59 +0200, Andrzej Lawa napisał(a):

Ano. Więc broń Boże nie włączaj ogrzewania (promieniowanie w paśmie podczerwieni) ani oświetlenia (promieniowanie o długości fali około pół tysiąca nanometrów).
Do tego trzeba dorzucic jeszcze UKF, wifi, bluetooth, radary... a najbardziej szkodliwe to jest promieniowanie z 98,6 MHz, czyli Radia Maryja ;)

Pozdrawiam, Jasko Bartnik

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 20-08-2008, 01:25

Dnia Mon, 18 Aug 2008 09:14:05 +0200, MZ napisał(a):

Macie moze wiedze na ten temat?
Glowne zagrozenie jakie do tej pory znam - przy dlugotrwalej rozmowie obniza sie czestotliwosc fal mozgowych. Na upartego mozna powiedziec, ze usypiaja organizm.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Tadeusz, 20-08-2008, 21:30

Użytkownik "Andrzej Lawa" napisał w wiadomości news:com...
Tadeusz pisze:

ech, niektórzy to zawsze muszą zaistnieć, choć mogliby zastosować się do słów Tuwima: "Błogosławieni ci co nie mając nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa"

Andrzeju, w tym wątku jest mowa o PROMIENIOWANIU ELEKTROMAGNETYCZNYM generowanym przez różne urządzenia (w tym telefony komórkowe i BTS'y) i tegoż dotyczy moja wypowiedź więc bąź łaskaw nie dorabiać spiskowych teorii dziejów...

pozdrawiam Tadeusz

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Janusz Kornaga, 20-08-2008, 21:49

Dnia 20-08-2008 o 19:30:57 Tadeusz napisał(a):

Andrzeju, w tym wątku jest mowa o PROMIENIOWANIU ELEKTROMAGNETYCZNYM generowanym przez różne urządzenia (w tym telefony komórkowe i BTS'y)
Andrzej pisał o tym samym promieniowaniu elektromagnetycznym.

Pozdrawiam. Janusz.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Tadeusz, 20-08-2008, 22:24

Użytkownik "Janusz Kornaga" napisał w wiadomości news:...

Andrzej pisał o tym samym promieniowaniu elektromagnetycznym.
zechciej mnie oświecić który telefon GSM generuje oświetlenie (promieniowanie o długości fali około pół tysiąca nanometrów) i ogrzewania (promieniowanie w paśmie podczerwieni) z mocą choćby w rzędach wielkości porównywalną jak przy częstotliwościach 900/1800 MHz...

pozdrawiam Tadeusz

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Tadeusz, 20-08-2008, 22:27

BTW: a spróbujesz wystawić się na ekspozycję takim promieniowaniem choćby generowanym np. przez piec hutniczy ? :)

pozdrawiam Tadeusz

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Janusz Kornaga, 20-08-2008, 23:14

Dnia 20-08-2008 o 20:24:16 Tadeusz napisał(a):

zechciej mnie oświecić
Pisałeś o "różnych urządzeniach" generujących promieniowanie elektromagnetyczne.

Pozdrawiam. Janusz.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 20-08-2008, 23:45

Dnia Wed, 20 Aug 2008 20:24:16 +0200, Tadeusz napisał(a):

zechciej mnie oświecić który telefon GSM generuje oświetlenie (promieniowanie o długości fali około pół tysiąca nanometrów) i ogrzewania (promieniowanie w paśmie podczerwieni) z mocą choćby w rzędach wielkości porównywalną jak przy częstotliwościach 900/1800 MHz...
Widziales kiedy telefon albo BTS nadajacy z moca 350W? A ja mam nad glowa taki zyrandol, co w nawet wyzszej czestotliwosci promieniowania pracuje ;)

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Andrzej Lawa, 21-08-2008, 01:15

Tadeusz pisze:

BTW: a spróbujesz wystawić się na ekspozycję takim promieniowaniem choćby generowanym np. przez piec hutniczy ? :)
Wiesz, tylko że w porównaniu z komórką (1-2W maksymalnie) przeciętna słabiutka żarówka (40-100W) to "piec hutniczy" ;->

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Andrzej Lawa, 21-08-2008, 01:15

Tadeusz pisze:

ech, niektórzy to zawsze muszą zaistnieć, choć mogliby zastosować się do słów Tuwima: "Błogosławieni ci co nie mając nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa"

Andrzeju, w tym wątku jest mowa o PROMIENIOWANIU ELEKTROMAGNETYCZNYM generowanym przez różne urządzenia (w tym telefony komórkowe i BTS'y) i tegoż dotyczy moja wypowiedź więc bąź łaskaw nie dorabiać spiskowych teorii dziejów...
Ja też pisałem o PROMIENIOWANIU ELEKTROMAGNETYCZNYM generowanym przez różne urządzenia.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | gargamel, 21-08-2008, 01:15

Widziales kiedy telefon albo BTS nadajacy z moca 350W? A ja mam nad glowa taki zyrandol, co w nawet wyzszej czestotliwosci promieniowania pracuje ;)
to znaczy że co, mózg ci się już dawno ugotował?:O)

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Jan Bartnik, 21-08-2008, 01:32

Dnia Wed, 20 Aug 2008 23:15:23 +0200, Andrzej Lawa napisał(a):

Wiesz, tylko że w porównaniu z komórką (1-2W maksymalnie) przeciętna słabiutka żarówka (40-100W) to "piec hutniczy" ;-
Swego czasu tak sobie myslalem: "jak mam wlaczony wzmacniacz i przychodzi do mnie sms, to w glosnikach slysze takie dziwne >>prykanie

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 21-08-2008, 03:01

Dnia Tue, 19 Aug 2008 23:25:45 +0200, Jan Bartnik napisał(a):

Glowne zagrozenie jakie do tej pory znam - przy dlugotrwalej rozmowie obniza sie czestotliwosc fal mozgowych. Na upartego mozna powiedziec, ze usypiaja organizm.
A tu potwierdzenie: en.wikipedia.org/...EEG_effects

Generalnie, caly material warty przeczytania.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | MZ, 21-08-2008, 11:53

Użytkownik "Jan Bartnik" napisał w wiadomości news:1n9pdhqvjsdjr.l4znjmia8u6i.dlg [at] 40tude.net...

No to sie wyjasnilo.

Dzieki Jasko.

Wycialem dosc istotny fragment i odpowiedz na moje pytanie:

A variety of studies over the past 50 years have been done on workers exposed to high RF radiation levels; studies including radar laboratory workers, military radar workers, electrical workers, and amateur radio operators. Most of these studies found no increase in cancer rates over the general population or a control group. Many positive results could have been attributed to other work environment conditions, and many negative results of reduced cancer rates also occurred.[58]

po moim tlumaczeniu tj:

Roznorodnosc badan z ostatnich 50 lat, ktora zostala wykonana na pracownikach wystawionych na wysokie promieniowanie RF miala miejsce.; badania przeprowadzono na laboratoryjnych pracownikach ktorzy pracowali na radar, pracownikach ktorzy pracuja przy radach wojskowych, i amatorach pracujacych przy radarach. Wiekszosc z tych badan dowiodla, ze nie ma wzrostu na zachorowania na raka na ogole populacji lub grupie badanej. Wiele pozytywnych wynikow moglo zostac przypisanych do innych warunkach prac srodowiskowych i wiele negatywnych wynikow spadku zachorowan na raka takze mialo miejsce.

Pozdr M.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | MZ, 21-08-2008, 11:55

Użytkownik "MZ" napisał w wiadomości news:g8j6uj$d2v$1 [at] news.onet.pl...
Użytkownik "Jan Bartnik" napisał w wiadomości news:1n9pdhqvjsdjr.l4znjmia8u6i.dlg [at] 40tude.net...

No to sie wyjasnilo.

Dzieki Jasko.

Wycialem dosc istotny fragment i odpowiedz na moje pytanie:

A variety of studies over the past 50 years have been done on workers exposed to high RF radiation levels; studies including radar laboratory workers, military radar workers, electrical workers, and amateur radio operators. Most of these studies found no increase in cancer rates over the general population or a control group. Many positive results could have been attributed to other work environment conditions, and many negative results of reduced cancer rates also occurred.[58]

po moim tlumaczeniu tj:

Roznorodnosc badan z ostatnich 50 lat, ktora zostala wykonana na pracownikach wystawionych na wysokie promieniowanie RF miala miejsce.; badania przeprowadzono na laboratoryjnych pracownikach ktorzy pracowali na radar, pracownikach ktorzy pracuja przy radach wojskowych, i amatorach pracujacych przy radarach. Wiekszosc z tych badan dowiodla, ze nie ma wzrostu na zachorowania na raka na ogole populacji lub grupie badanej. Wiele pozytywnych wynikow moglo zostac przypisanych do innych warunkach prac srodowiskowych i wiele negatywnych wynikow spadku zachorowan na raka takze mialo miejsce.

Pozdr M.

Sorki za bledy stylistyczne, ale wiadomo o co chodzi.

M.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Tadeusz, 21-08-2008, 11:56

Użytkownik "Jan Bartnik" napisał w wiadomości news:net...

Widziales kiedy telefon albo BTS nadajacy z moca 350W?
widziałem wielokrotnie - BTS nadają nawet z dużo wyższymi mocami (1 kW do anteny) a radio-telefony czy też radiostacje również: krótkofalarska licencja amatorska może zezwalać na 500W...

pozdrawiam Tadeusz

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Tadeusz, 21-08-2008, 12:21

Użytkownik "MZ" napisał w wiadomości news:.pl...
Roznorodnosc badan z ostatnich 50 lat, ktora zostala wykonana na pracownikach wystawionych na wysokie promieniowanie RF miala miejsce.; badania przeprowadzono na laboratoryjnych pracownikach ktorzy pracowali na radar, pracownikach ktorzy pracuja przy radach wojskowych, i amatorach pracujacych przy radarach. Wiekszosc z tych badan dowiodla, ze nie ma wzrostu na zachorowania na raka na ogole populacji lub grupie badanej.
ciekawe ilu z nich trzymało antenę radaru przy głowie jak telefon GSM??? i ilu jest amatorów pracujących przy radarach? :) poza tym chyba zapomnieli o "drobnym" szczególe: obsługa radaru siedzi najczęściej w jakimś pomieszczeniu będącym klatką Faradaya...

szkoda że nie wspomnieli o amerykańskich policjantach, których w latach 70/80 wyposażono w krótkofalówki działające z mocą 10W na częstotkliwości coś ok. 1 GHz i odsetku ich zgonów na nowotwory... Chyba że coś rakotwórczego było wtedy w pączkach :)

Tadeusz

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Andrzej Lawa, 21-08-2008, 13:42

Jan Bartnik pisze:

Nadal z rakiem nie ma to nic wspólnego.

A usypia także np. mruczenie kota ;) (pewnie koty są radioaktywne ;) )

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 21-08-2008, 14:25

Dnia Thu, 21 Aug 2008 09:56:51 +0200, Tadeusz napisał(a):

widziałem wielokrotnie - BTS nadają nawet z dużo wyższymi mocami (1 kW do anteny) a radio-telefony czy też radiostacje również: krótkofalarska licencja amatorska może zezwalać na 500W...
No dobra... a pozostajac w zwiazku z tematem: a komorkowe?

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Jan Bartnik, 21-08-2008, 14:42

Dnia Thu, 21 Aug 2008 11:42:21 +0200, Andrzej Lawa napisał(a):

Nadal z rakiem nie ma to nic wspólnego. A usypia także np. mruczenie kota ;) (pewnie koty są radioaktywne ;) )
Koty sa rakotworcze! Wiele razy slyszalem historie jak kot siadal na jakims fragmencie ciala wlasciciela i pozniej sie okazywalo, ze wlasnie tam ma nowotwor (potwierdzone "w rodzinie"). Mysle, ze jakas gazeta moglaby spokojnie to nakrecic na akcje eksterminacji kotow, jako zrodla nowotworow.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 21-08-2008, 14:57

Dnia Thu, 21 Aug 2008 10:21:31 +0200, Tadeusz napisał(a):

ciekawe ilu z nich trzymało antenę radaru przy głowie jak telefon GSM???
Przeczytaj uwaznie ten artykul z wiki (przynajmniej poczatek). Serio jestes przekonany, ze np. 1 W/kg (przy telefonie trzymanym przy uchu) to wieksze zagrozenie niz 10 W/kg (przy nadajniku 10 m od glowy)? Kluczowa jest absorpcja. A trzymanie anteny radaru przy glowie to zly pomysl... tak samo jak wkladanie glowy do wlaczonej mikrofalowki :)

UE przyjmuje jako wartosc graniczna SAR dla komorek 2 W/kg (wydaje mi sie, ze Polska ma nawet nizszy poziom). Usredniona wartosc dla calego ciala to 0.08 W/kg.

poza tym chyba zapomnieli o "drobnym" szczególe: obsługa radaru siedzi najczęściej w jakimś pomieszczeniu będącym klatką Faradaya...
Pracowales kiedys przy radarze? Albo chociaz widziales jak to wyglada? Obsluga radaru to jedna sprawa - "grzebanie" przy nim to inna bajka. Jakby siedzieli w klatce faradaya to nie daliby rady przy nim grzebac :)

szkoda że nie wspomnieli o amerykańskich policjantach, których w latach 70/80 wyposażono w krótkofalówki działające z mocą 10W na częstotkliwości coś ok. 1 GHz i odsetku ich zgonów na nowotwory... Chyba że coś rakotwórczego było wtedy w pączkach :)
10W to juz moze byc duzo a moze byc malo. Ale to wszystko zalezy od dzialania urzadzenia. Wtedy o SAR sie nie myslalo. Ale swoja droga - chetnie bym zobaczyl te dane - masz jakies potwierdzenie tej legendy z policjantami?

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Tadeusz, 21-08-2008, 15:07

Użytkownik "Jan Bartnik" < napisał w wiadomości news:net...

Jakby siedzieli w klatce faradaya to nie daliby rady przy nim grzebac :)
grzebią we włączonym ???

10W to juz moze byc duzo a moze byc malo. Ale to wszystko zalezy od dzialania urzadzenia. Wtedy o SAR sie nie myslalo. Ale swoja droga - chetnie bym zobaczyl te dane - masz jakies potwierdzenie tej legendy z policjantami?
zapytam kolegę krótkoalowca, który mi to pokazywał w postaci wycinków publikacji czy jest to gdzieś w sieci...

pozdrawiam Tadeusz

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 21-08-2008, 15:30

Dnia Thu, 21 Aug 2008 13:07:19 +0200, Tadeusz napisał(a):

grzebią we włączonym ???
To zalezy od tego, co trzeba zrobic. Ale przeciez nie grzebia "na wprost" anteny w odleglosci pol metra. Jako analogie mozna podac np. laser o mocy 1000W. Niby niebezpieczne ale jak sie umie z tym obchodzic to wszystko bedzie ok :)
zapytam kolegę krótkoalowca, który mi to pokazywał w postaci wycinków publikacji czy jest to gdzieś w sieci...
Dziekuje, chetnie zobacze.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 21-08-2008, 15:32

www.osha.gov/SLTC...radpub.html

Takie cos tylko znalazlem - jeszcze nie przeczytane.

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Andrzej Lawa, 21-08-2008, 17:31

Jan Bartnik pisze:
Dnia Thu, 21 Aug 2008 11:42:21 +0200, Andrzej Lawa napisał(a):

Koty sa rakotworcze! Wiele razy slyszalem historie jak kot siadal na jakims fragmencie ciala wlasciciela i pozniej sie okazywalo, ze wlasnie tam ma nowotwor (potwierdzone "w rodzinie").
Ummm...

Mam nadzieję, że tylko się zgrywasz z przygłupów, którzy na poważnie doszliby do takiego wniosku ;)

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Janusz Kornaga, 21-08-2008, 18:28

Dnia 21-08-2008 o 15:31:20 Andrzej Lawa napisał(a):

Mam nadzieję, że tylko się zgrywasz
Niekoniecznie. To miejsce mogło być cieplejsze a koty lubią ciepło.

Pozdrawiam. Janusz.

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Andrzej Lawa, 21-08-2008, 20:31

Janusz Kornaga pisze:
Dnia 21-08-2008 o 15:31:20 Andrzej Lawa napisał(a):

Niekoniecznie. To miejsce mogło być cieplejsze a koty lubią ciepło.

W sensie wykrywania - mogę się zgodzić. W sensie powodowania - litości...

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | MZ, 21-08-2008, 20:46

A co powiecie na ten temat?

www.bartoszyce24....;Itemid=123

Pozdr M.

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | ZASK, 22-08-2008, 22:19

Do tego trzeba dorzucic jeszcze UKF, wifi, bluetooth, radary... a najbardziej szkodliwe to jest promieniowanie z 98,6 MHz, czyli Radia Maryja ;)
Zdecydowanie bardziej szkodliwe są TVN i Gazeta Wyborcza. To są dopiero silnie trujące i szkodliwe dla zdrowia media.

Z

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 22-08-2008, 23:14

grzebią we włączonym ???
Ogarnalem temat przy pomocy "radarowca" :) Pracownicy maja na koszuli elektroniczne "pikawki" - mierniki pola elektrycznego i EM. Jak sie trudno domyslec - po przekroczeniu pewnej wartosci zaczynaja piszczec. Wokol radaru (ok. 100m) znajduje sie cos takiego jak strefa martwa (i podobno zgadza sie to z teoria), gdzie promieniowanie praktycznie nie wystepuje. Stad, o ile cos z falowodem nie zostalo skopane, przebywanie przy wlaczonym radarze do groznych nie nalezy. Co innego "kawalek dalej".

Re: wpływ komórki na mózg (rak mozgu) | Jan Bartnik, 22-08-2008, 23:34

Dnia Thu, 21 Aug 2008 18:46:55 +0200, MZ napisał(a):

A co powiecie na ten temat? www.bartoszyce24....;Itemid=123
Ja powiem tak: Wszelkie media to najwieksze zlo jakie moglo spotkac ludzi. Prasa i telewizja uwielbiaja sie karmic wszelkimi sensacjami, na jakie tylko natrafia. I to jest najbardziej szkodliwe.

Tak jak napisali na wikipedii: podczas przeprowadzenia badania szkodliwosci dzialania telefonow komorkowych wykryto kilka "false negatives" i "false positives". Oznacza to tyle, ze w niektorych badanych grupach osob, w wyniku uzywania telefonow komorkowych zmniejszyla sie zachorowalnosc na raka mozgu - to jest ten "false negative".

Media poluja na wyniki blednie pozytywne i od razu rozdmuchuja sprawe. Tak samo bylo ze sciaganiem pioronow przez telefony. Zaczelo sie (chyba) od rosyjskiej pary, ktora szla sobie parkiem. Facet dostal piorunem i przetopilo mu klamre od spodni i komorke. Prasa o tym napisala w takim tonie: "eksperci uwazaja, ze to telefon komorkowy sciagnal piorun". A bylo tak: "_milicjanci_, ktorzy pojawili sie na miejscu zdarzenia twierdzili, ze to telefon sciagnal piorun; co wiecej, _naukowcy_ szybko zdementowali ta informacje... ale o tym nikt nie wspomnial".

Cytat z artykulu: "Telefon komórkowy to nadajnik wysokiej mocy, który wręcz przykładamy sobie do głowy. Światowej sławy neurochirurg dr Vini Khurana dowodzi, że w ciągu następnych lat komórki zaczną zbierać swe śmiertelne żniwo. Dziesięć lat używania telefonu podwaja ryzyko zachorowania na nowotwór mózgu."

1. nie jest to nadajnik wysokiej mocy; tak jak na 9V nie mowi sie "wysokie napiecie", tak i na kilka watow nie mowi sie "wysoka moc". 2. 10-letnie badania byly juz przeprowadzone na calkiem sporej grupie i nie wykazaly wzrostu zapadalnosci na raka mozgu (tu znow odsylam do art. z wikipedii... albo do samego badania). 3. To, ze ktos jest "swiatowej slawy" nie czyni go wiarygodnym :) Gazety kilka miesiecy temu cytowaly "swiatowej slawy" australijskiego neurochirurga, ktory zebral wylacznie te badania, ktore przemawialy za jego teoria i zrobil z tego material o szkodliwosci komorek. Oczywiscie, zadne naukowe czasopismo nie opublikowalo jego pracy :)

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Andrzej Lawa, 23-08-2008, 00:46

Jan Bartnik pisze:

1. nie jest to nadajnik wysokiej mocy; tak jak na 9V nie mowi sie "wysokie napiecie", tak i na kilka watow nie mowi sie "wysoka moc".
Kinsajzu nie oglądałeś? 4,5V to już wysokie napięcie ;->

Re: wpływ komórki na mózg (rak | Jan Bartnik, 28-08-2008, 18:15

Dnia Fri, 22 Aug 2008 22:46:12 +0200, Andrzej Lawa napisał(a):

Kinsajzu nie oglądałeś? 4,5V to już wysokie napięcie ;-
Mi sie jeszcze przypomnialo, co potrafia nam dziennikarze wcisnac... calosc dotyczyla warszawskiego metra i faceta, ktory spadl/skoczyl na tory:

"Na dole jest trzecia szyna, którą płynie prąd o mocy 600 woltów". W jednym zdaniu wymieszac prad, moc i napiecie - poezja :)

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Mózg wzrokowy w działaniu Mózg wzrokowy w działaniu

Poza mózg. Narodziny, śmierć i transcendencja w psychoterapii Poza mózg. Narodziny, śmierć i transcendencja w psychoterapii

Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli

Masaże. Krok po kroku Masaże. Krok po kroku

Mózg Mózg