Powiązane leki
(opisy)

Nizoral (szampon) (Ketoconazolum)

Lamisilatt (Terbinafini hydrochloridum)

Zoxinat (Ketoconazolum)

Polytar Liquid (Pix litanthracis)

Alpicort (Prednisolonum, Acidum salicylicum)

Stieprox (Ciclopiroxum)

Noell (Ketoconazolum)

Cocois (Pix litanthracis, Acidum salicylicum, Sulfur praecipitatum)

Nivellum

Inneov Zdrowie Włosów DS

Tagi

strupek dermatolog efekt szampon kuracja lupiez nizoral glowa skora wlos

Fora dyskusyjne

łupież (14)

łupież, nizoral (6)

łuszczyca? (5)

Łupiez (13)

Problem ze skora glowy (1)

łupież (13)

Łupież + łojotok (10)

Cos jak łupież (13)

WYPADANIE WLOSOW (5)

mam zaczerwienioną skórę głowy (2)

Swedzenie skóry na pochwie (6)

Jak leczyć łupież biały? (3)

Problem ze skórą głowy (wypadanie włosów) (4)

Uciążliwy łupież. Nic nie pomaga (15)

Problemy ze skórą głowy (6)

Łupież?

Nitria, 18-08-2008, 23:49

Witam,

od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie coś co mi się kojarzy z ciemieniuchą. Na skórze głowy (ale tylko w jednym miejscu - okrąg +/- 3cm średnicy prawie na samym czubku głowy), pojawiły się białawo-żółte strupki. Początkowo myślałam , że się gdzieś uderzyłam i to po prostu strupek, jednak okazało się że jest inaczej. Te zmiany ani nie bolą ani nie swędzą, wyjątkiem jest gdy nieświadomie zacznę się drapać i rozdrapie taki strupek (nie pojawia się mimo to krew ani nic co by świadczyło o tym, że drapiąc się uszkodziłam skórę). Strupki znikają gdy bardzo długo mam mokrą skórę głowy a najlepiej gdy na włosach jest rozprowadzony szampon. Wtedy mam spokój na jakieś 3-4 dni (włosy myję co 1-2 dni - mycie takie na szybko pod prysznicem w ogóle nie usuwa strupków). Próbowałam stosować nizoral ale nie daje to efektów a przynajmniej nie większe niż jakikolwiek inny szampon. Co to może być i jak się tego pozbyć.

Pozdrawiam Anna

Re: Łupież? | Ewa W, 20-08-2008, 12:01

Pójdź do dermatologa, może to być łojotokowe zapalenie skóry, a na to nizoral pomoże jak umarłemu kadzidło. Efekt może być odwrotny do zamierzonego. Ja przez kurację nizoralem - też mi się wydawało, że to łupież - omal nie wyłysiałam. Jak zobaczyłam, że jest coraz gorzej, trafiłam w końcu do dermatologa, a ten załamał ręce - miałam strupy/rany na głowie. Kuracja była długotrwała, uciążliwa i nietania, w jej trakcie miałam na głowie łyse płacki, na szczęście widoczne dopiero po odgarnięciu włosów. Teraz jest w miarę przyzwoicie, aczkolwiek skóra głowy nigdy nie jest bez skazy. Bardzo się pilnuję, szampony bez odżywek (polskie ziołowe) żadnych zabiegów typu farbowanie, zero pianek czy lakierów do włosów.

Pozdr. Ewa

Re: Łupież? | Ewa W, 20-08-2008, 12:01

Pójdź do dermatologa, może to być łojotokowe zapalenie skóry, a na to nizoral pomoże jak umarłemu kadzidło. Efekt może być odwrotny do zamierzonego. Ja przez kurację nizoralem - też mi się wydawało, że to łupież - omal nie wyłysiałam. Jak zobaczyłam, że jest coraz gorzej, trafiłam w końcu do dermatologa, a ten załamał ręce - miałam strupy/rany na głowie. Kuracja była długotrwała, uciążliwa i nietania, w jej trakcie miałam na głowie łyse płacki, na szczęście widoczne dopiero po odgarnięciu włosów. Teraz jest w miarę przyzwoicie, aczkolwiek skóra głowy nigdy nie jest bez skazy. Bardzo się pilnuję, szampony bez odżywek (polskie ziołowe) żadnych zabiegów typu farbowanie, zero pianek czy lakierów do włosów.

Pozdr. Ewa

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Piękna na 1001 sposobów Piękna na 1001 sposobów

Ziołowa księga urody Ziołowa księga urody

Żywienie a uroda Żywienie a uroda

Kuracje na zdrowie. 999 kuracji na 99 chorób Kuracje na zdrowie. 999 kuracji na 99 chorób

Metoda Montignac dla dzieci. Zapobieganie i leczenie otyłości dziecięcej Metoda Montignac dla dzieci. Zapobieganie i leczenie otyłości dziecięcej