Powiązane leki
(opisy)

Rudistrol

Analgol (Camphorum, Juniperi oleum, Mentholum, Pini oleum, Terebinthinae oleum)

Spirytus kamforowy (Spirytus camphoratae)

Tantum (Benzydamini hydrochloridum)

Olopeg (Macrogolum)

Octenisept

Atossa (Ondansetronum)

Biocell

Emetron (Ondansetronum)

Mucosolvan (iniekcje) (Ambroxoli hydrochloridum)

Tagi

pachwinowy szpital operacja brzuch miesien przepuklina miejscowa znieczulenie uwieznac zmniejszyc

Fora dyskusyjne

zobacz Przepuklina u dziecka (4)

zobacz Operacja przepukliny (3)

zobacz jakie znieczulenie? (7)

zobacz Zabieg usuwania "gózka" (2)

zobacz Prostowanie krzywej przegrody nosowej a czas rehabilitacji (3)

zobacz kiedy zabieg na zatoki? (2)

zobacz ogólne znieczulenie (9)

zobacz zaćma (0)

zobacz operacja na stulejke (7)

zobacz ból brzucha-jelita (0)

zobacz PRZEPUKLINA (10)

zobacz USG (10)

zobacz Operacja przepukliny pachwinowej (1)

zobacz Operacja przepukliny pachwinowej (0)

zobacz Po operacji przepukliny a cwiczenie na siłowni (7)

Informator Medyczny » Grupa dyskusyjna » przepuklina pachwinowa

przepuklina pachwinowa

topcat, 27-08-2008, 23:42

Witam,

mam kilka pytan dot. przepukliny pachwinowej. Jak rozroznic u siebie (bez konsultacji z lekarzem) przepuklina skosna a jak prosta? Czy pachwina inaczej sie wtedy uwypukla? Czy przy przepuklinie prostej, zawartosc brzucha moze "spasc" do worka mosznowego? Czy istnieje badanie (USG, palpacyjne lekarza) po ktorym mozna powiedziec ze przepuklina nie uwieznie? Czy cwiczac miesnie brzucha i okolic, mozna jakos wzmocnic te miejsca i zmniejszyc prawdopodobienstwo duzego powiekszenia sie przepukliny.

Wiem, ze jedyna metoda leczenia przepuklin jest operacja, ale jedna operacja juz mi sie szykuje za rok, a nie chcialbym caly czas siedziec w szpitalach.

W zwiazku z tym, ostatnie moje pytanie. Czy jest sytuacja dopuszczalna przeprowadzenie dwoch operacji w czasie jednego zmieczulenia? Pierwsza operacja bylaby torakochirurgiczna, czy podczas takiego "ciecia" mozna by wykonac zabieg dot. przepukliny?

Pozdrawiam t.c.

Re: przepuklina pachwinowa | kynast, 31-08-2008, 04:30

On 27 Sie, 21:42, topcat wrote:
Witam,

mam kilka pytan dot. przepukliny pachwinowej. Jak rozroznic u siebie (bez konsultacji z lekarzem) przepuklina skosna a jak prosta? Czy pachwina inaczej sie wtedy uwypukla? Czy przy przepuklinie prostej, zawartosc brzucha moze "spasc" do worka mosznowego? Czy istnieje badanie (USG, palpacyjne lekarza) po ktorym mozna powiedziec ze przepuklina nie uwieznie? Czy cwiczac miesnie brzucha i okolic, mozna jakos wzmocnic te miejsca i zmniejszyc prawdopodobienstwo duzego powiekszenia sie przepukliny.

Wiem, ze jedyna metoda leczenia przepuklin jest operacja, ale jedna operacja juz mi sie szykuje za rok, a nie chcialbym caly czas siedziec w szpitalach.

W zwiazku z tym, ostatnie moje pytanie. Czy jest sytuacja dopuszczalna przeprowadzenie dwoch operacji w czasie jednego zmieczulenia? Pierwsza operacja bylaby torakochirurgiczna, czy podczas takiego "ciecia" mozna by wykonac zabieg dot. przepukliny?

Pozdrawiam t.c.
Wrzuc "przepuklina "do google - tam masz mnóstwo info na ten temat. NIkt nie da Ci gwarancji, że przepuklina nie uwięźnie. Cwiczenia mięśni brzucha , gdy już jest przepuklina -niecelowe, a nawet może być szkodliwe, zwiększona tłocznia brzuszna przy ćwiczeniach może "wypchnąć" przepuklinę, Najlepiej szybko zoperować. W zasadzie nie wykonuje się dwu zabiegów chirurgicznych w czasie jednego znieczulenia. Im krócej trwa znieczulenie tym lepiej i bezpieczniej. Po za tym podwójna operacja to mozliwość podwójnych powikłań. pa st

Re: przepuklina pachwinowa | topcat, 01-09-2008, 03:14

na pl.sci.medycyna, kynast napisal(a):

/ciach/

Dziekuje za odpowiedz. Mam jeszcze pytanie - czy w szpitalach panstwowych stosuje sie znieczulenie miejscowe przy operowaniu przepuklin? Czy najczesciej jest to ZO lub narkoza? W prywatnych gabinetach reklamuje sie wszedzie chirurgie jednego dnia i wyjscie w dzien operacji (ze znieczuleniem miejscowym w przypadku przepuklin pachwinowych), czy jest to dobrym rozwiazaniem, czy chodzi jedynie o zmniejszenie kosztow w prywatnych gabinetach?

Treść jest archiwum grupy dyskusyjnej (usenet) pl.sci.medycyna. Aby odpowiedzieć na temat należy pisać bezpośrednio na grupę dyskusyjną.

Jeśli znajduje się tutaj Twój post, to znaczy sam go wysłałeś na jeden z serwerów Usenet. W celu usunięcia prosimy o kontakt. Nawet jeśli zostanie usunięty z naszej strony, nadal pozostanie na wielu serwerach Usenet oraz na innych stronach prowadząych podobne archiwum, na co nie mamy wpływu,

Zamieszczone tu informacje nie mogą być podstawą do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem. Nie są one także w stanie zastąpić wizyty u lekarza.

książki

Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych Przepukliny pachwinowe i udowe u dorosłych

ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy ABS czyli mięsnie brzucha. Intensywny trening 6-tygodniowy

Chirurgia laparoskopowa Chirurgia laparoskopowa

APC Brzuch APC Brzuch

Współczesne operacje wojskowe Współczesne operacje wojskowe